Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Tips2022 said:

Σαν σφαίρα.....

Αν ειχα προσεξει πως εισαι απο Τρικαλα,θα σε εβρισκα σημερα να το δω απο κοντα 

ειναι πολυ σκοτεινη η οθονη με αυτο το τζαμακι?διοτι εβαλα ματ μεμβρανη,δεν βλεπει επισης την οθονη σουο διπλανος αλλα σκούραινε πολυ την οθονη και την εβγαλα 

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερωτηξη...

Με το iPhone αν ήθελα να βγάλω φώτο απλά άνοιγα την κάμερα και έκανα κλικ και είχα απλά να διαλέξω στον 1Χ , 3Χ και υπερευρυγωνιο.

Εδώ με ποια ανάλυση πρέπει να τραβάω? 

Δεν είμαι φωτογράφος ούτε την πολύ ψάχνω (περισσότερο φωτός δουλειάς τραβαω) αλλά θέλω που και που να βγάλω και ένα όμορφο τοπίο.

Ξέρω ότι δεν υπάρχει απλή απάντηση στην ερώτηση μου αλλά βάλτε τα δυνατά σας 🙂

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, stiflerakos said:

Παιδιά ερωτηξη...

Με το iPhone αν ήθελα να βγάλω φώτο απλά άνοιγα την κάμερα και έκανα κλικ και είχα απλά να διαλέξω στον 1Χ , 3Χ και υπερευρυγωνιο.

Εδώ με ποια ανάλυση πρέπει να τραβάω? 

Δεν είμαι φωτογράφος ούτε την πολύ ψάχνω (περισσότερο φωτός δουλειάς τραβαω) αλλά θέλω που και που να βγάλω και ένα όμορφο τοπίο.

Ξέρω ότι δεν υπάρχει απλή απάντηση στην ερώτηση μου αλλά βάλτε τα δυνατά σας 🙂

Σκέτο 3:4 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, vasilakis13 said:

Αν ειχα προσεξει πως εισαι απο Τρικαλα,θα σε εβρισκα σημερα να το δω απο κοντα 

ειναι πολυ σκοτεινη η οθονη με αυτο το τζαμακι?διοτι εβαλα ματ μεμβρανη,δεν βλεπει επισης την οθονη σουο διπλανος αλλα σκούραινε πολυ την οθονη και την εβγαλα 

Στο αυτόματο της οθόνης έχω την αίσθηση ότι σκούρυνε ένα τίποτα 5% κοιτώντας την ευθεία. Καλά 10-15% με κλίση αριστερά δεξιά δε φαίνεται τίποτα από την οθόνη σου! Ωραία πράγματα για όσους κρύβουν μυστικά στο κινητό. Προσοχή, κάποιες φορές αναγκάζομαι να διπλοπατήσω τα νούμερα, ελάχιστες αλλά συμβαίνει!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, 

Κάτοχος πλέον του s23 ultra. Έχω την εντύπωση ότι το δαχτυλικό αποτύπωμα είναι λίγο πιο αργό από το s21 ultra που είχα. Έχεις κάνεις την ίδια εντύπωση?

Link to comment
Share on other sites

Η μεμβράνη της samsung γεμίζει μικρογρατζουνιες για πλάκα.

Δεν επηρεάζουν τη χρήση αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση το ποσό εύκολα χαραζεται, ενώ είμαι υπερβολικά προσεκτικός ώστε να μη μπαίνει σε τσέπη με οτιδήποτε άλλο.

Θα πάω σε τζαμακι μάλλον. Αν και θα ήθελα να αποφύγω τις υπερτιμημένες λύσεις τύπου Dome, που την τελευταία φορά που το έβαλα σε S9+ μου το πέταγε η, υποτίθεται, συμβατή spigen θήκη. 

 

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά έχω περάσει αυτό εδώ από την αρχή που το πήρα. Φοράω spigen και ringke θήκες και δεν το έχει πετάξει σε κανένα σημείο. Έχει 2 τζαμάκια μέσα και 2 κόλλες οπότε και λάθος να το βάλεις έχεις και δεύτερη ευκαιρία. Δακτυλικό δουλεύει σα να μην έχει τζαμακι!!

https://mythiki.gr/tech-protect-supreme-tempered-glass-set-21-pack-set-prostasias-othonis-kai-kameras-clear-samsung-galaxy-s23-ultra-mt66230received_913385100079161.thumb.jpg.8e36a62721c76f1ca417832af3dac75b.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ζελατίνα της Ringke S22 Ultra στο S23 Ultra και είναι άψογη. Έχει καθίσει τέλεια, το δακτυλικο δουλεύει απευθείας και δεν το σηκώνει καμιά θήκη. Η τοποθέτηση είναι εύκολη γιατί σου δίνει ένα έξτρα layer για να την τοποθετήσεις σωστά και να αφαιρέσεις την σκόνη 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι μου κόβονται κάποιες ειδοποιήσεις. 

Τι τσεκάρω? 

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. 

Σκέφτομαι σοβαρά να προχωρήσω στην αγορά του κινητού. Βλέπω ότι ακόμα δεν έχει πέσει η τιμή του. Ποσό χρειάζεται λέτε να περιμένω για να πέσει ακόμα κάνα 100αρικο ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MobilePerson said:

Καλησπέρα σας. 

Σκέφτομαι σοβαρά να προχωρήσω στην αγορά του κινητού. Βλέπω ότι ακόμα δεν έχει πέσει η τιμή του. Ποσό χρειάζεται λέτε να περιμένω για να πέσει ακόμα κάνα 100αρικο ?

Αν κρίνουμε από το s22 η τιμή δεν πέφτει εύκολα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, 
Κάτοχος πλέον του s23 ultra. Έχω την εντύπωση ότι το δαχτυλικό αποτύπωμα είναι λίγο πιο αργό από το s21 ultra που είχα. Έχεις κάνεις την ίδια εντύπωση?
Ναι εγώ, το έσβησα και το ξανασέταρα κάνα 2 φορές, αλλά μετά είπα : "ιδέα μου θα είναι" και συμβιβάστικα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Αν Θέλετε να μη βλέπουν ή σου διαβάζουν οι διπλανοί τι βλέπεις εσύ στο κινητό σου.... τότε βάλε αυτό το τζαμάκι: https://www.aliexpress.com/item/1005005094711878.html?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.5.1d33f19cMbcbvc
Κυριολεκτικά βλέπεις θαυμάσια (8Κ λένε και γι αυτό το προτίμησα) την οθόνη του κινητού σου, αλλά οι διπλανοί νομίζουν ότι το έχεις κλειστό!!! Δεν το περίμενα ότι θα έδειχνε τόσο ωραία...και επιπλέον κουμπώνει τέλεια με όλες τις θήκες ....Εντυπωσιάστηκα!
 
 
 
 
 
Temp.thumb.jpg.02af410e517be5f4959be26bede68684.jpg
Έβαλα παραγγελία να το δοκιμάσω μιας και λες φαίνεται καλά.

Είχα παλιά σε διάφορα τηλέφωνα αλλά έχαναν σε ποιότητα και τα έβγαζα μετά από λίγο... είναι πολύ χρήσιμο όμως.
Ειδικά σε ταξίδια, αεροπλάνο κλπ.
Για να δούμε

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Panos_Znts said:

Καλημέρα σε όλους, 

Κάτοχος πλέον του s23 ultra. Έχω την εντύπωση ότι το δαχτυλικό αποτύπωμα είναι λίγο πιο αργό από το s21 ultra που είχα. Έχεις κάνεις την ίδια εντύπωση?

Σε ίδιες συνθήκες, πχ και τα δύο γυμνή οθόνη. Είναι το s23 πιο αργό? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε ίδιες συνθήκες, πχ και τα δύο γυμνή οθόνη. Είναι το s23 πιο αργό? 
Δεν υπάρχει περίπτωση... Επιβεβαιώνω ότι είναι κατά πολύ καλύτερο από s22 ultra και s20+ που έχω στο σπίτι!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν υπαρχει περίπτωση? Αφού τα έβαλα δίπλα δίπλα με τις ίδιες συνθήκες και το s21 ήταν ελαφρώς γρηγοτερο σε όλα τα δάχτυλα. Τεσπα δε  με χαλάει αυτό απλά μου έκανε εντύπωση 

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε καμία ιδέα για ρουτίνες! 

Εγώ έφτιαξα 3 . Η μια είναι όταν κοιμάμαι συγκεκριμένες ώρες να μπαίνει στο αθόρυβο σε συγκεκριμένες μέρες και μέρη.

Η άλλη όταν συνδέομαι σε WiFi να κλείνει τα δεδομένα. 

Ωραία θα ήταν να ανταλλάξουμε καμία ιδέα 

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε καμία ιδέα για ρουτίνες! 
Εγώ έφτιαξα 3 . Η μια είναι όταν κοιμάμαι συγκεκριμένες ώρες να μπαίνει στο αθόρυβο σε συγκεκριμένες μέρες και μέρη.
Η άλλη όταν συνδέομαι σε WiFi να κλείνει τα δεδομένα. 
Ωραία θα ήταν να ανταλλάξουμε καμία ιδέα 
Έχω μια για όταν συνδέεται στο wifi του σπιτιού, κλείνει δεδομένα και αλλάζει σε 2G/3G και συγκεκριμένη φωτεινότητα.
Αν χάσει το δίκτυο έχω άλλη ρουτίνα για να ανοίγει δεδομένα, να αλλάζει σε 4G/5G και να ενεργοποιεί την αυτόματη φωτεινότητα.

Επίσης αυτόματη περιστροφή όταν ανοίγεις εφαρμογές όπως Gallery, YouTube κ.α.

Να ενεργοποιείται η εξοικονόμηση ενέργειας όταν η μπαταρία είναι <15% επίσης είναι ένα βασικό.

Κάπου υπάρχει και σχετικό thread με τέτοιες ρουτίνες.
Αυτό με τα δεδομένα γιατί το έκανες;
Για λόγους εξοικονόμησης ενέργειας μπαταρίας.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Έχω μια για όταν συνδέεται στο wifi του σπιτιού, κλείνει δεδομένα και αλλάζει σε 2G/3G και συγκεκριμένη φωτεινότητα.
Αν χάσει το δίκτυο έχω άλλη ρουτίνα για να ανοίγει δεδομένα, να αλλάζει σε 4G/5G και να ενεργοποιεί την αυτόματη φωτεινότητα.

Επίσης αυτόματη περιστροφή όταν ανοίγεις εφαρμογές όπως Gallery, YouTube κ.α.

Να ενεργοποιείται η εξοικονόμηση ενέργειας όταν η μπαταρία είναι <15% επίσης είναι ένα βασικό.

Κάπου υπάρχει και σχετικό thread με τέτοιες ρουτίνες. Για λόγους εξοικονόμησης ενέργειας μπαταρίας.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

 

τώρα που απενεργοποιουν οι παροχοι το 3g θα παίζει αυτή η ρύθμιση? 

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την επιλογή του χρώματος της συσκευής μας, ένα θα σου πω ποιο να προτιμήσεις αν θέλεις να είσαι trade:

Στα φετινά Oscar ταινιών είχαν σαμπανιζέ (σχεδόν άσπρο) χαλί για πρώτη φορά και οι πρωταγωνιστές σχεδόν όλοι τους φορούσαν τουαλέτες και ανδρικά σμόκινγκ σε μπεζοάσπρο (Icon Fashion)!

+1 αν κατάλαβες! Μετά βάλε και μια πράσινη θήκη αν τόσο πολύ καίγεσαι για το πεπερασμένο χρώμα....

Μήπως όμως μέχρι τέλος του χρόνου θα τρέχετε να αγοράσετε και κανένα κίτρινο? Λέω εγώ τώρα.. ..

Καλημέρα σας κύριοι!

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Στον chrome ξαφνικά στα αγαπημένα να πω; Εκεί που είχα συντομεύσεις για να μπαίνω γρήγορα σε σελίδες, αυτόματα μπαίνουν τώρα και οι αναζητήσεις μου στο google .... Τι φάση;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, doganos said:

Στον chrome ξαφνικά στα αγαπημένα να πω; Εκεί που είχα συντομεύσεις για να μπαίνω γρήγορα σε σελίδες, αυτόματα μπαίνουν τώρα και οι αναζητήσεις μου στο google .... Τι φάση;

Ναι είναι έτσι εδώ και λίγο καιρό. Πολύ ενοχλητικό. 

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/tholes-eikones-apo-tin-kyria-kamera-ton-samsung-galaxy-s23-s23-provlima-sto-hardware/

 

το ίδιο πρόβλημα το είχα εγώ στο s21 ultra και μου είχαν αλλάξει το φακό στη smartech .

είχα γράψει και στο ανάλογο topic .το είχα ψάξει και είχα βρει αρκετούς με το ίδιο πρόβλημα σε Ελλάδα και στο επίσημο forum της samsung. αποτι φαίνεται είναι σε ορισμένες παρτίδες φακών. να το προσέξετε ώστε να πάτε να σας τον αλλάξουν.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε καμία ιδέα για ρουτίνες! 
Εγώ έφτιαξα 3 . Η μια είναι όταν κοιμάμαι συγκεκριμένες ώρες να μπαίνει στο αθόρυβο σε συγκεκριμένες μέρες και μέρη.
Η άλλη όταν συνδέομαι σε WiFi να κλείνει τα δεδομένα. 
Ωραία θα ήταν να ανταλλάξουμε καμία ιδέα 
Εχω βαλει το βραδυ μεταξυ 01.00 κ 08.00 να μην κανει fast charge και 08.00 με 01.00 να μη φορτιζει πανω απο 85%

Χρησιμοποιώ πολύ ασύρματες βασεις φορτισης

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τα πάντα ανοιχτά και στο μάξιμουμ, αγοράσατε κάτι υπέροχο, μην το μειώνεται για οικονομία μπαταρίας και τέτοια..... Άποψη μου πάντα...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...