Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ την συγκεκριμένη από το irepair την έβγαλα σήμερα μετά από μια βδομάδα δεν άντεξα πολύ βρόμα μαζεύει σκόνη δεν είχα στις άκρες αλλα συνεχεια με ένα πανάκι ήμουν να την καθαρίζω έβαλα την γνήσια τις samsung και ησύχασα δεν μένει τίποτα απάνω
Φίλε μου καλημέρα, που βρήκες την γνήσια? Κάποιο link?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Τι συσκευή απέσυρες. 

Προσπάθησα με ένα Α70 που δεν ανοίγει αλλά δεν έγινε αποδεκτή. 

Την θρυλική Leecho που δεν άνοιγε καν από το πολύ χακ!

Αποκλείεται να μην έγινε αποδεκτή...μήπως έκανες άλλη διαδικασία. (πχ trade in αλλά χωρίς την sammy?)

Τελικά πρέπει να κρατάμε συσκευές στο σπίτι μας, παρόλου που επιβαρύνουν το περιβάλλον μας???

Πάντως και η sammy έκανε σωστή προωθητική κίνηση και το πρόγραμμα αλλάξω συσκευές μας βελτίωσαν ξεφορτώνοντας άχρηστες συσκευές!!

////////////////////////////

Η συσκευή μας ανεβάζει θερμοκρασία στο 1/3 του πάνω μέρος της, ας την έχω χωρίς temp ή θήκη.

Όχι όμως πολύ, αλλά γίνεται αισθητή...

Άραγε τι να υπάρχει εκεί από κάτω? Υπάρχει κανένα βιντεάκι αποσυναρμολόγησης του κινητού μας για να δούμε?

Ξέρει κανείς κανένα τρόπο για να γίνει game pad το κινητό μας?

Πάντως τα παιχνίδια έχουν πάρα πολύ ωραία εμφάνιση στην οθόνη μας....καλύτερα και από ένα ζωντανό περιβάλλον!!!! Βρε sammy άρχισα τα παιχνίδια μετά από κάτι χρονάκια...Μπράβο σου!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Τι συσκευή απέσυρες. 

Προσπάθησα με ένα Α70 που δεν ανοίγει αλλά δεν έγινε αποδεκτή. 

Εγω πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι μπορω να αποσυρω οποιαδηποτε συσκευη, οποιασδηποτε ηλικιας, ανεξαρτητου λειτουργικης καταστασης (για τα 100Ε παντα). Εχω ετοιμασει να στειλω μια αρχαιολογια με κουμπια, ουτε που αναβει.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, stcp said:

Εγω πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι μπορω να αποσυρω οποιαδηποτε συσκευη, οποιασδηποτε ηλικιας, ανεξαρτητου λειτουργικης καταστασης (για τα 100Ε παντα). Εχω ετοιμασει να στειλω μια αρχαιολογια με κουμπια, ουτε που αναβει.

Σε ποιο τηλέφωνο επικοινωνίας; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απευθύνομαι σε αυτούς που είχαν τη σειρά S22 πριν. Το shutter lag έχει βελτιωθεί; Το δοκιμάσατε με κινούμενους στόχους; Βλέπε παιδιά σκυλιά 😉 . Μεγάλο θέμα στα προηγούμενα. Πολλές θολές. Μόνο αυτό το παράπονο είχα.

A! Χωρίς να κάνεις το tweak από το Camera Assistant ή οποιαδήποτε άλλη ρύθμιση (όλα default και auto). Και όχι νυχτερινή λήψη αλλά με τη main camera.

Το είδα τις προάλλες στο κατάστημα και έκανα το τεστ κουνώτας κάτι μπροστά απο την κάμερα και τραβώντας συνέχεια. Σε αυτό και σε 3 άλλα κινητά της ίδια κατηγορίας. Θα σας πω τα αποτελέσματα απλά ήθελα εσάς που έχετε το S23U ήδη στα χέρια σας. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οσους δωσατε λειτουργικο κινητο για trade-in στο pandas, χρειαζεται κουτι, φορτιστη κτλπ?
Επηρεαζει καπως την αξια ή αρκει η συσκευη μονο?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mobrol said:

Παιδια για οσους δωσατε λειτουργικο κινητο για trade-in στο pandas, χρειαζεται κουτι, φορτιστη κτλπ?
Επηρεαζει καπως την αξια ή αρκει η συσκευη μονο?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ έχω δώσει στο Πλαίσιο δύο συσκευές, το οποίο συνεργάζεται με την συγκεκριμένη εταιρεία και απαιτείται μόνο η συσκευή, τίποτε άλλο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εντυπώσεις (ειδικά για το αποτύπωμα) από κάποιον που έχει βάλει tempered glass?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Σήμερα παιζει μια προσφορά στο πλαισιο του The Mall που 
έχουν 20% εκπτωση σε οτι βρισκεται εντος καταστηματος εκτος απο apple και consoles. Πηρα το S23 ultra 
με αποφορολογηση στα 934€ (το 8GB).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!εαν υπαρχει καποιος(που δε νομιζω) που εχει κανει προπαραγγελια και για οποιοδηποτε λογο το κετανιωσε και δεν θα το παραλαβει,ας μου στειλει παρακαλω ενα μνμ.Επισης,εαν καποιος εχει κωδικο εκπτωσης 10% απο samsung και δεν τον χρειαζεται,ας μου στειλει ενα μνμ επισης.

ευχαριστω!

ερωτηση τωρα,το trade in δεν ισχυει μονο για προπαραγγελιες,σωστα?

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, vasilakis13 said:

ερωτηση τωρα,το trade in δεν ισχυει μονο για προπαραγγελιες,σωστα?

To trade in ισχυει ανεξαρτητως προπαραγγελιας. Το trade in +100E bonus ισχυει μονο για οσους ειχαν κανει προπαραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, giannismal said:

Φίλε μου καλημέρα, που βρήκες την γνήσια? Κάποιο link?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, petpapoy said:

Οι αξιολογησεις την κρινουν ως "για πεταμα".

Την εχεις βαλει? Εκατσε καλα? Ημουν ετοιμος να παραγγειλω αλλα κολλησα λιγο με τις αξιολογησεις.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, stiflerakos said:

Οι αξιολογησεις την κρινουν ως "για πεταμα".

Την εχεις βαλει? Εκατσε καλα? Ημουν ετοιμος να παραγγειλω αλλα κολλησα λιγο με τις αξιολογησεις.

Την εχω λάβει και θα την τοποθετήσω σήμερα. Εάν είναι ίδιας ποιότητας με το S22 είναι μια χαρά. ΟΙ δυο οριζόντιες γραμμες είχαν μεινει και σε αυτήν που έχω τώρα βάλει που είχε ξεμείνει απο το S22. Και οι φουσκάλες και οι οριζόντιες γραμμες σε 2 ημέρες είχαν εξαφανιστεί πάντως.

BTW του S22 στο S23 κάνει μια χαρά απλά εγώ βιάστηκα και δεν την εχω τοποθετήσει καλά.

Θα σας πω αργά σήμερα ή αύριο το αργότερο.

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, petpapoy said:

Την εχω λάβει και θα την τοποθετήσω σήμερα. Εάν είναι ίδιας ποιότητας με το S22 είναι μια χαρά.

Θα σας πω αργά σήμερα ή αύριο το αργότερο.

Αν είναι ίδιας ποιότητας με του s22u που είχε και το frame τοποθέτησης είναι ΟΤΙ μα ΟΤΙ καλύτερο υπάρχει σε μεμβράνη..

Απλά τοποθετείς προσεκτικά (είναι σχεδόν αδύνατο να περάσει σκόνη με τον τρόπο που τοποθετείται, προφανώς σε τραπέζι ίσιο που πρώτα έχεις περάσει αζαξ η κάποιο αντιστατικό καθαριστικό και διώχνει τη σκόνη) και μετά για 5 λεπτά κάνεις απαλά περάσματα και σαν μασάζ στα κυρτά σημεία να κολλήσει εντελώς με καθαρά δάχτυλα που έχουν μια κάποια θερμότητα σε σχέση με το απλικατέρ και βοηθάει να κολλήσει άψογα.. (θέμα αντίληψης είναι)

Στα της μεμβράνης:

Σκληρή γυαλιστερή σαν να είναι τζαμακι, κανένα ίχνος μαλακοτητας και ίχνους φαινομένου πορτοκαλιού, γλιστράει σα τζαμακι, το αποτύπωμα πιάνει 101% χωρίς έξτρα ευαισθησία οθόνης ενεργή... Και το σημαντικότερο την έχω πάνω στο κινητό 4 μήνες βάζω βγάζω θήκες ανά βδομάδα γιατί τις βαριέμαι και καμιά ούτε καν γωνίτσα δεν έχει ξεκολλήσει λες και είναι μπετομένη πάνω... Την δεύτερη την κρατάω σα φυλαχτό μη τυχόν δε την βρίσκω να την αγοράσω αργότερα... 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ChrisNikol said:

Αν είναι ίδιας ποιότητας με του s22u που είχε και το frame τοποθέτησης είναι ΟΤΙ μα ΟΤΙ καλύτερο υπάρχει σε μεμβράνη..

Απλά τοποθετείς προσεκτικά (είναι σχεδόν αδύνατο να περάσει σκόνη με τον τρόπο που τοποθετείται, προφανώς σε τραπέζι ίσιο που πρώτα έχεις περάσει αζαξ η κάποιο αντιστατικό καθαριστικό και διώχνει τη σκόνη) και μετά για 5 λεπτά κάνεις απαλά περάσματα και σαν μασάζ στα κυρτά σημεία να κολλήσει εντελώς με καθαρά δάχτυλα που έχουν μια κάποια θερμότητα σε σχέση με το απλικατέρ και βοηθάει να κολλήσει άψογα.. (θέμα αντίληψης είναι)

Στα της μεμβράνης:

Σκληρή γυαλιστερή σαν να είναι τζαμακι, κανένα ίχνος μαλακοτητας και ίχνους φαινομένου πορτοκαλιού, γλιστράει σα τζαμακι, το αποτύπωμα πιάνει 101% χωρίς έξτρα ευαισθησία οθόνης ενεργή... Και το σημαντικότερο την έχω πάνω στο κινητό 4 μήνες βάζω βγάζω θήκες ανά βδομάδα γιατί τις βαριέμαι και καμιά ούτε καν γωνίτσα δεν έχει ξεκολλήσει λες και είναι μπετομένη πάνω... Την δεύτερη την κρατάω σα φυλαχτό μη τυχόν δε την βρίσκω να την αγοράσω αργότερα... 

Η ζελατινα αυτη ειναι πολυ καλη, με πιθανότητες να κατσουν σκονες / φουσκαλες ελαχιστες, για καποιον που ξερει τι κανει, ΑΛΛΑ με ενα μεγαλο μειον. Γεμιζουν "αραχνιες" και μικρες γρατζουνιες, ειδικα αν κανεις εκτεταμενη χρηση του spen...

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, v@gelis said:

Η ζελατινα αυτη ειναι πολυ καλη, με πιθανότητες να κατσουν σκονες / φουσκαλες ελαχιστες, για καποιον που ξερει τι κανει, ΑΛΛΑ με ενα μεγαλο μειον. Γεμιζουν "αραχνιες" και μικρες γρατζουνιες, ειδικα αν κανεις εκτεταμενη χρηση του spen...

 

 

Ναι κάνει μικρές αμυχές όπως και το οποιαδήποτε tempered glass σε επαφή με οτιδήποτε μέσα σε τσάντες ή τσέπες όπως κέρματα, κλειδιά κλπ. Αλλά το προτιμώ για την όλη εμπειρία χρήσης που προσφέρει.. Ούτε χρώματα αλλάζει ούτε τίποτα.. Επίσης θα χρησιμοποιήσω μια στο τόσο το spen.. Δεν έχω βρει το καλύτερο tempered glass για να πω οτι θα το βάλω.. (όσον αφορά το συγκεκριμένο κινητό με τις κυρτές γωνίες σε IPhone είχα πάντα το spigen ez fit πάλι με το πλαίσιο τοποθέτησης και είναι άψογο..) σε μεμβράνη όμως έχω βρει την καλύτερη και είναι αυτή. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις την τοποθέτησα.

Έκατσε μια χαρά αλλά όντως έχουνε μείνει οι 2 γραμμες απο το μεσαίο αυτοκόλλητο.

Εάν είναι όπως το S22 θα φύγουν μόνες τους σε 1-2 ημέρες.

Φουσκάλα ούτε καν αλλά όπως λένε και οι @ChrisNikol & @v@gelis παραπάνω, δύσκολο να μείνουν.

Αν κατα την τοποθέτηση δεις φουσκάλα και εφόσον είναι καθαρή η επιφάνεια την σηκώνεις λίγο  και φεύγουν.  

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Ωστόσο, αν κάποιος δοκιμάσεις φέτος whitestone, είτε γυαλί είτε μεμβράνη, ας μας πει τις απόψεις του

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Συμφωνώ απόλυτα. Ωστόσο, αν κάποιος δοκιμάσεις φέτος whitestone, είτε γυαλί είτε μεμβράνη, ας μας πει τις απόψεις του

Έχω εγώ Whidestone dome glass. 

Κορυφαία ποιότητα όπως πάντα η Whidestone. 

Ότι καλύτερο υπάρχει κατά την γνώμη μου γι αυτό και το αγοράζω κάθε φορά που αλλάζω συσκευή. 

Λίγο παραπάνω πίεση χρειάζεται στο δακτυλικό και όλα καλά. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kountoura said:

Έχω εγώ Whidestone dome glass. 

Κορυφαία ποιότητα όπως πάντα η Whidestone. 

Ότι καλύτερο υπάρχει κατά την γνώμη μου γι αυτό και το αγοράζω κάθε φορά που αλλάζω συσκευή. 

Λίγο παραπάνω πίεση χρειάζεται στο δακτυλικό και όλα καλά. 

Αυτό το λίγο παραπάνω πίεση μεταφράζεται σε μείωση ταχύτητας και αποτελεσματικότητας, ειδικά αν τα χέρια είναι ξερά το γλύψιμο δεν το γλυτώνεις. Την πάτησα με το S22 ακούγοντας όλα τα reviews ότι δουλεύει τέλια. 

Edited by nikosaek2121
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosaek2121 said:

Αυτό το λίγο παραπάνω πίεση μεταφράζεται σε μείωση ταχύτητας και αποτελεσματικότητας, ειδικά αν τα χέρια είναι ξερά το γλύψιμο δεν το γλυτώνεις.

Χρησιμοποιώ Whidestone από όταν παρουσιάστηκε και σε όλους τους ultra sonic αισθητήρες της Samsung. 

Μπορεί να μεταφραστεί σε αυτό που λες. 

Μπορεί να μεταφραστεί όμως και σε κορυφαία αίσθηση στο χέρι κατά την διάρκεια χρήσης. 

Κορυφαία αίσθηση στο μάτι. 

Και ότι καλύτερο σε προστασία (σε σχέση με τις ζελατίνες). 

Προτιμώ την δεύτερη μετάφραση. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε οι κάτοχοι τίποτα για την αυτονομία γιατί μετά τα τόσα καλά που διαβάζω έχω ψηθεί άσχημα και λέω την Δευτέρα να το πάρω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε οι κάτοχοι τίποτα για την αυτονομία γιατί μετά τα τόσα καλά που διαβάζω έχω ψηθεί άσχημα και λέω την Δευτέρα να το πάρω.

1η φορτιση (το εβγαλα ακριβως οταν πηγε 100% γιατι βιαζομουν να φυγω)....

3 email, χωρις εξοικονομηση, με 4G, nfc, data, bluetooth ανοιχτα και WQHD στα 120Hz .bdd7c78b6076d648d226b9bef1dbb629.jpg
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...