Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, kountoura said:

Δεν ξέρω πως σβήνει η παράθεση που κατά λάθος έκανα.. 🙂 

Έχω ξανά γράψει ότι είναι ακριβώς το ίδιο προϊόν Samsung είτε από αλυσίδα είτε από μικρό μαγαζί σκρουτζ Best price κτλ. 

Αλλά πραγματικά, η τιμή που το πήραμε day one μάλιστα το 12 512 δεν πρόκειται να παίξει πουθενά τους επόμενους μήνες θεωρώ. 

Και μην έχετε σαν αρχική την 1449 που είναι η τιμή του 256. 

1449 λοιπόν - 100 ευρώ στο καλάθι. 

1349. 

-100 panda.(αν όλα πάνε καλά 1249.) 

 με δυνατότητα άρθρο 39 στην 1349 τιμή και όχι άλλη αρχική για τιμολόγιο άλλη τιμή για λιανική. 

Και μάλιστα με ένα αφμ μόνο. 

Όχι να χρειαστείς λογιστή να στείλει τα χαρτιά που ζητάνε τα μικρά μαγαζιά. 

 

Ναι αλλά και επίφοβο. Ότι τι; ο καθένας μπορεί να βάλει το αφμ μου και να πάρει το κινητό έτσι; θα έπρεπε να υπάρχει μια ασφάλεια. Πάντως και εγώ που γενικά πάντα αγοράζω ναυαρχίδες μετά από ένα χρόνο, αυτή τη φορά ήταν καλή περίπτωση, αν όχι η καλύτερη από θέμα τιμής. Με την αποφορολογηση βγαίνει 950 και τα κουπόνια και το trade in. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Leongr188 said:

Ναι αλλά και επίφοβο. Ότι τι; ο καθένας μπορεί να βάλει το αφμ μου και να πάρει το κινητό έτσι; θα έπρεπε να υπάρχει μια ασφάλεια. Πάντως και εγώ που γενικά πάντα αγοράζω ναυαρχίδες μετά από ένα χρόνο, αυτή τη φορά ήταν καλή περίπτωση, αν όχι η καλύτερη από θέμα τιμής. Με την αποφορολογηση βγαίνει 950 και τα κουπόνια και το trade in. 

Όχι. 

Το τηλέφωνο αποστέλλεται στα στοιχεία τις επιχείρησης. 

Πληρώνεται από λογαριασμό τις επιχείρησης. 

Αν θέλεις να παραλάβει άλλος και σε άλλη διεύθυνση το τηλέφωνο, σου στέλνουν μια φόρμα στο μεηλ της επιχείρησης και την συμπληρώνεις. 

Επίφοβο? 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι καλυτερα φαινεται στο πανελ του μηλου?
Αυτό Άκη είναι γενική παραδοχή Δεν το λέω εγώ!

sent from my S21 FE 8/256



Ας ξεπεράσουμε το ότι είναι εξαντλημένο, που το είδες το φτηνότερα; 1378€ το δίνουν, τόσο το πήραν (στην χειρότερη) όλοι στο pre-order και από official πηγή, όχι από τυχαίο μαγαζί. Οι περισσότεροι μάλιστα το πήραν ακόμα πιο φτηνά, κοντά στα 1200€, μην λέμε τα ίδια.
Αν θέλετε να αποδείξετε (και μακάρι) ότι περιμένοντας λίγες ημέρες θα το πάρετε φτηνότερα, βάλτε λινκ με την 512 έκδοση κάτω από 1200€ και εννοείται διαθέσιμο. Και μεταξύ μας αρκετά φτηνότερα, τύπου 1150€ γιατί για 50€ διαφορά προφανώς θα επιλέξω να το πάρω από official πηγή.
Και βέβαια αν γίνει, θα έχουμε το τραγελαφικό να πουλάνε σχεδόν ίδια τιμή το S22 ultra με το S23 ultra. Που δεν το βλέπω να γίνεται.


Εγώ τώρα που το άνοιξα το βλέπω διαθέσιμο από 4 έως 10 ημέρες...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Konstantine73 said:

Αυτό Άκη είναι γενική παραδοχή Δεν το λέω εγώ!

sent from my S21 FE 8/256
 


 

 


Εγώ τώρα που το άνοιξα το βλέπω διαθέσιμο από 4 έως 10 ημέρες...

sent from my S21 FE 8/256
 

 

Διαθεσιμότητα εξαντλήθηκε.....

Επίσης διαθέσιμο σημαίνει ένα πράγμα, άμεσα, 4 έως 10 ημέρες ΔΕΝ είναι διαθέσιμο.

Untitled-3.thumb.jpg.03c7df11dd582ffd136e1b50c9e1488c.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Αν δεν θέλει κάποιος να τον πιάνουν κορόιδο, ας μην αγοράζει latest and greatest πανάκριβη ναυαρχίδα day one,ειδικά όταν μιλάμε για Samsung που ξέρουμε πως πέφτουν οι τιμές σε λίγες εβδομάδες/μήνες.

Από το αν θα δώσεις 10+ευρώ παραπάνω για θήκη σε συσκευή κοντά 1500ευρώ σε πιάνουν κορόιδο? 🤔

 

Δε με νοιάζει πόσο κοστίζει η συσκευή που αγοράζω κάθε χρόνο (μία για τον καθένα σπίτι μου)! Βαριέμαι εύκολα τις θήκες και θέλω να τις αλλάζω χρώματα ανάλογα με τη διάθεσή μου, κάτι σαν τα ρούχα μας. Τις πλένω στο πλυντήριο και γενικά με την πρώτη αγορά που κάνω αγοράζω όμορφες (fashion) θήκες που μ' αυτές τη βγάζω για μια τετραετία μέχρι να έρθει η σειρά μου να πάρω νέο κινητό και όλα αυτά μέσα στο όριο των 40-45 ευρώ για αξεσουάρ, αντί των ιδίων χρημάτων που θα έδινα για να αγοράσω μια αυθεντική! (10 θήκες τζαμάκια κλπ προς 45 ευρώ αντί της 1 αυθεντικής προς 50 ευρώ= αυτή την έννοια είχε η λέξη "κορόιδο" στα δικά μου μάτια) ......και τα μπαλάκια σε βαμβακερά παντελόνια τα έχουμε και όχι σε τίποτα τσίγκινα με αλυσίδες προστατευτικές! Τώρα και εσύ πράξε ανάλογα με το κουμάντο σου και όπως το καταλαβαίνεις καλύτερα το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμότητα εξαντλήθηκε.....
Επίσης διαθέσιμο σημαίνει ένα πράγμα, άμεσα, 4 έως 10 ημέρες ΔΕΝ είναι διαθέσιμο.
Untitled-3.thumb.jpg.03c7df11dd582ffd136e1b50c9e1488c.jpg
Εμένα όλα μου λέει.... Για μένα το 4 έως 10 μέρες δεν με χαλάει καθόλου το ξαναλέω οκ είναι το άλλο μοντέλο...0cdd3c80c9be11dfe656a649b6bce75f.jpg

sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bikerson said:

Ίσα ίσα αποδείχτηκε ότι day one τελικά την πήραμε φτηνότερα, ποιος την έχει αγοράσει 1500€ μέχρι τώρα; Κανένας, όλοι 100 με 200€ φτηνότερα την έχουμε πάρει και μάλιστα day one!
Για να δούμε σε μερικές εβδομάδες/μήνες θα την βρει κανείς 200€ φτηνότερα; Που και να την βρει δεν αξίζει γιατί τόσο την πήραμε day one, για να αξίζει η αναμονή θα πρέπει να την βρει 300€ φτηνότερα που ξέρεις ότι δεν παίζει.

Πόσο πουλιέται το S22 Ultra σήμερα; 1 χρόνου μοντέλο; Η έκδοση με τα 512 δεν παίζει κάτω από 1200€. Και εσύ περιμένεις να πέσει το S23 που δείχνει να είναι καλύτερο;

Σωστότατος! Συντάσσομαι απόλυτα!

Έγραψα στην αρχή ότι εμένα η συσκευή μου κόστισε 880 το σ23 512! 1.170 αποφορολογημένο - 190 επιστροφή συσκευής(σαν καινούργια είπε το public, χαρίζοντας και τις κινέζικες θήκες μου, αγορασμένo αποφορολογημένo από το amazon.de στα 480 ευρώ πριν 2 χρόνια) - 100 επιστροφή. Τι ακριβό είναι για αγορά την πρώτη μέρα?

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Konstantine73 said:

Εμένα όλα μου λέει.... Για μένα το 4 έως 10 μέρες δεν με χαλάει καθόλου το ξαναλέω οκ είναι το άλλο μοντέλο...0cdd3c80c9be11dfe656a649b6bce75f.jpg

sent from my S21 FE 8/256

 

Έβαλες νωρίτερα ένα λίνκ, αυτό πατάω και το λινκ που έβαλες είναι εξαντλημένο και αφορά το μαύρο.

Τώρα έρχεσαι με ένα σκρινσοτ με το πράσινο και λες "εγώ το βλέπω 4 έως 10 ημερες".

Δεν συνεχίζω, κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες νωρίτερα ένα λίνκ, αυτό πατάω και το λινκ που έβαλες είναι εξαντλημένο και αφορά το μαύρο.
Τώρα έρχεσαι με ένα σκρινσοτ με το πράσινο και λες "εγώ το βλέπω 4 έως 10 ημερες".
Δεν συνεχίζω, κατάλαβα.
Όταν είχα ποστάρει ήταν διαθέσιμο από 4 έως 10 μέρες... Αλλιώς δεν θα το έγραφα... Προφανώς μετά εξαντλήθηκε και έμεινε το πράσινο, και μόλις αντιλήφθηκα το λάθος μου Το διόρθωσα... Εσύ έχεις μετοχές κάπου και αρπάζεσαι?

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα σας βάλω ένα λινκ για να δείτε το Note 9 με το One Ui 5.0 που έχω ακόμη σήμερα σαν καινούργιο με θήκες από Κίνα σε σχέση με το S23 Ultra που πήρα πρόσφατα και στο οποίο θα φορέσω και πάλι θήκες από Κίνα!

Smooth κατάσταση!

https://www.instagram.com/reel/CodPyhCgX1U/?igshid=MDJmNzVkMjY%3D

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Όταν είχα ποστάρει ήταν διαθέσιμο από 4 έως 10 μέρες... Αλλιώς δεν θα το έγραφα... Προφανώς μετά εξαντλήθηκε και έμεινε το πράσινο, και μόλις αντιλήφθηκα το λάθος μου Το διόρθωσα... Εσύ έχεις μετοχές κάπου και αρπάζεσαι?

sent from my S21 FE 8/256
 

Βασικά έχω και μετοχές και ομόλογα αλλά δεν είναι λόγος για να αρπαχτώ.

Απλά βλέπω μία προσπάθεια να αποδειχτεί ότι όσοι το πήραν day one πιάστηκαν κορόϊδα και όσοι περιμένουν θα κάνουν τρελλό ντιλ. Και βασικά μακάρι να κάνουν τρελλό ντιλ, απλά μέχρι τώρα δεν φαίνεται κάτι τέτοιο, το αντίθετο μάλλον.

Κάθε ένας εάν το θέλει και μπορεί το παίρνει το κινητό, τώρα αν το πάρει day one two or three είναι δική του απόφαση.

Καλώς ή κακώς αυτή την φορά η προπαραγγελία ήρθε πολύ φτηνή (σε ένα αρκετά ακριβό μοντέλο βέβαια για να λέμε την αλήθεια), το να βάζετε λινκ διαφορων αγνωστων μαγαζιών με 4 εως 10 ημέρες παράδοση και τιμή ίση με αυτήν της προπαραγγελίας (από επίσημο δίκτυο) δεν το λες προσφορά. Ανέφερα πιο πάνω τι θα ήταν προσφορά.

Όπως και να έχει δεν το συνεχίζω, μην χαλάμε και το θέμα, εύχομαι να μπουν πολύ καλύτερες προσφορές και να το πάρουν όσοι θέλουν πολύ φτηνότερα και από όσο το πήραμε οι day one.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tips2022 said:

Εδώ θα σας βάλω ένα λινκ για να δείτε το Note 9 με το One Ui 5.0 που έχω ακόμη σήμερα σαν καινούργιο με θήκες από Κίνα σε σχέση με το S23 Ultra που πήρα πρόσφατα και στο οποίο θα φορέσω και πάλι θήκες από Κίνα!

Smooth κατάσταση!

https://www.instagram.com/reel/CodPyhCgX1U/?igshid=MDJmNzVkMjY%3D

 

Ναι απλως πιθανοτατα ειναι και ενα κινητο που δεν εχει περασει κακομεταχειριση ειδικα εφοσον λες οτι το εχεις τοσα χρονια αριστο.

Το θεμα ειναι αν αυτες οι θηκες μας καλυπτουν αν γινει μια στραβη να πεσει καπου πχ σοβαρα... Ολοι φοραμε θηκες για το μια στο εκατομμυριο, αλλιως στα καθημερινα κομπλε ειμαστε... Οποτε αυτη ειναι μια ευλογη απορια που εχω χρονια, φαινονται καλες στο χερι, στο μπαμ θα μας κρατησουν; 😛

Σημειωτεον, κι εγω κινεζια εχω, γτ εχω συνηθισει το πορτακι πισω απο την καμερα που το σερνω αναλογως αν θελω να ειναι ανοιχτο το πλαισιο της καμερας ή οχι, και δεν μπορω χωρις αυτο πια, που οι επισημες θηκες δε το διαθετουν.

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Leon_CP3 said:

Ναι απλως πιθανοτατα ειναι και ενα κινητο που δεν εχει περασει κακομεταχειριση ειδικα εφοσον λες οτι το εχεις τοσα χρονια αριστο.

Το θεμα ειναι αν αυτες οι θηκες μας καλυπτουν αν γινει μια στραβη να πεσει καπου πχ σοβαρα... Ολοι φοραμε θηκες για το μια στο εκατομμυριο, αλλιως στα καθημερινα κομπλε ειμαστε... Οποτε αυτη ειναι μια ευλογη απορια που εχω χρονια, φαινονται καλες στο χερι, στο μπαμ θα μας κρατησουν; 😛

Σημειωτεον, κι εγω κινεζια εχω, γτ εχω συνηθισει το πορτακι πισω απο την καμερα που το σερνω αναλογως αν θελω να ειναι ανοιχτο το πλαισιο της καμερας ή οχι, και δεν μπορω χωρις αυτο πια.

Έτσι όπως το θέτεις δεν μπορώ να διαφωνήσω. Απλώς προσέχω περισσότερο απ ότι πριν 20 χρόνια που ήμουν νέος και μου έπεφτε από τα χέρια! Μετά είναι και το τσαντάκι που έχω πάντα μαζί μου και αυτό ίσως να κάνει τη δεύτερη προστασία!

Κακομεταχείριση? Απλώς τα ξεσκίζω στην κυριολεξία με τρόπο!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, kountoura said:

Όχι. 

Το τηλέφωνο αποστέλλεται στα στοιχεία τις επιχείρησης. 

Πληρώνεται από λογαριασμό τις επιχείρησης. 

Αν θέλεις να παραλάβει άλλος και σε άλλη διεύθυνση το τηλέφωνο, σου στέλνουν μια φόρμα στο μεηλ της επιχείρησης και την συμπληρώνεις. 

Επίφοβο? 

 

Δυστυχώς ναι πολύ επίφοβο

Το πλήρωσα με άλλη κάρτα αντί αυτή της επιχείρησης και το έστειλα και σε άλλη διεύθυνση. Με έλεγξε κανένας; όχι 

 

Στα του θέματος. Σε σχέση με το A52s στο ίδιο ακριβώς σημείο βλέπω χειρότερο σήμα κινητής και wifi.ειδικα σήμα κινητής εκεί που ψιλομιλαγα με λίγες διακοπές με το A52s, με το S23 δείχνει εκτός δικτύου... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tips2022 said:

Έτσι όπως το θέτεις δεν μπορώ να διαφωνήσω. Απλώς προσέχω περισσότερο απ ότι πριν 20 χρόνια που ήμουν νέος και μου έπεφτε από τα χέρια! Μετά είναι και το τσαντάκι που έχω πάντα μαζί μου και αυτό ίσως να κάνει τη δεύτερη προστασία!

Κακομεταχείριση? Απλώς τα ξεσκίζω στην κυριολεξία με τρόπο!

Παιζει ρολο ο τροπος. παλια καθομουν σε ενα τραπεζι εξω και απλως εβγαζα το κινητο και το πετουσα κυριολεκτικα πανω στα νερα απο προηγουμενο ποτηρι. Απο οταν το κινητο μου κοστιζει παραπανω απο μισο μηνιατικο, το βγαζω με περισσια θαλπωρη απτην τσεπη. 😅 εννοειται βεβαια οτι στην χρηση του, ξεσκισμα κανονικο. Αλλιως δεν εχει νοημα.😛

Στα του τοπικ, μια εβδομαδα μπαταρια πλεον καποιοι, δωστε μας κανα σκρινσοτ καλο να δουμε. 😁

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεμείνει σε κανεναν το -10% απο την Samsung ; επίσης τώρα που λέει εξαντλήθηκε δεν γίνεται παραγγελία σε μαύρο ή πράσινο ε;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη φαίνεται οντως ένα τσικ μεγαλύτερη από του s22u λόγω της μικρής μείωσης κυρτοτητας. Καλή κίνηση. Κατά τα άλλα, εγώ δε βλέπω καμιά διαφορά στην καθημερινή χρήση. Smooth και τα δύο. Σίγουρα σε χρόνους editing κλπ θα είναι πιο γρήγορο, όπως άλλωστε ήταν και ο exynos 2200 από τον 2100...για την μπαταρία θα πω σε καμία εβδομάδα αν και δεν είναι και power user η σύζυγος.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει μεμβρανη οπως το s21 ultra? 
πρεπει να αγορασουμε?
Δεν εχει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, arxontas2323 said:

Έχει ξεμείνει σε κανεναν το -10% απο την Samsung ; επίσης τώρα που λέει εξαντλήθηκε δεν γίνεται παραγγελία σε μαύρο ή πράσινο ε;

Προφανώς όχι. Μόνο white και lavender

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, bikerson said:

Βασικά έχω και μετοχές και ομόλογα αλλά δεν είναι λόγος για να αρπαχτώ.

Απλά βλέπω μία προσπάθεια να αποδειχτεί ότι όσοι το πήραν day one πιάστηκαν κορόϊδα και όσοι περιμένουν θα κάνουν τρελλό ντιλ. Και βασικά μακάρι να κάνουν τρελλό ντιλ, απλά μέχρι τώρα δεν φαίνεται κάτι τέτοιο, το αντίθετο μάλλον.

Κάθε ένας εάν το θέλει και μπορεί το παίρνει το κινητό, τώρα αν το πάρει day one two or three είναι δική του απόφαση.

Καλώς ή κακώς αυτή την φορά η προπαραγγελία ήρθε πολύ φτηνή (σε ένα αρκετά ακριβό μοντέλο βέβαια για να λέμε την αλήθεια), το να βάζετε λινκ διαφορων αγνωστων μαγαζιών με 4 εως 10 ημέρες παράδοση και τιμή ίση με αυτήν της προπαραγγελίας (από επίσημο δίκτυο) δεν το λες προσφορά. Ανέφερα πιο πάνω τι θα ήταν προσφορά.

Όπως και να έχει δεν το συνεχίζω, μην χαλάμε και το θέμα, εύχομαι να μπουν πολύ καλύτερες προσφορές και να το πάρουν όσοι θέλουν πολύ φτηνότερα και από όσο το πήραμε οι day one.

Δεν νομιζω να ξεκινησε το "θεμα¨ μας με αυτο που λες.

Ο καθενας καλα εκανε και αγορασε οποτε και απ οπου ηθελε. Η αληθεια ειναι πως κι εγω αν ημουν Αθηνα θα το ειχα παρει ηδη κι ας εχανα.

Τωρα θα γυρισω σε 2-3 εβδομαδες και θα το παρω σιγουρα πιο φθηνα απο οτι αν το επαιρνα day one απο το διπλανο φορουμ ειτε καινουριο ειτε σχεδον καινουριο. (Μιλαω παντα χωρις αποφορολογηση καθως δεν δικαιουμαι)

Η κουβεντα νομιζω ξεκινησε απο την προστασια. Οπως ξαναπα δεν ειναι ορθο κατ εμε να οδηγεις hayabusa και να φορας κρανος που πηρες απο τα Lidl. Εννοειται οτι καθενας κανει οτι αγαπα αλλα ειναι καπως ολο αυτο...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω και μετοχές και ομόλογα αλλά δεν είναι λόγος για να αρπαχτώ.
Απλά βλέπω μία προσπάθεια να αποδειχτεί ότι όσοι το πήραν day one πιάστηκαν κορόϊδα και όσοι περιμένουν θα κάνουν τρελλό ντιλ. Και βασικά μακάρι να κάνουν τρελλό ντιλ, απλά μέχρι τώρα δεν φαίνεται κάτι τέτοιο, το αντίθετο μάλλον.
Κάθε ένας εάν το θέλει και μπορεί το παίρνει το κινητό, τώρα αν το πάρει day one two or three είναι δική του απόφαση.
Καλώς ή κακώς αυτή την φορά η προπαραγγελία ήρθε πολύ φτηνή (σε ένα αρκετά ακριβό μοντέλο βέβαια για να λέμε την αλήθεια), το να βάζετε λινκ διαφορων αγνωστων μαγαζιών με 4 εως 10 ημέρες παράδοση και τιμή ίση με αυτήν της προπαραγγελίας (από επίσημο δίκτυο) δεν το λες προσφορά. Ανέφερα πιο πάνω τι θα ήταν προσφορά.
Όπως και να έχει δεν το συνεχίζω, μην χαλάμε και το θέμα, εύχομαι να μπουν πολύ καλύτερες προσφορές και να το πάρουν όσοι θέλουν πολύ φτηνότερα και από όσο το πήραμε οι day one.
Καμία τέτοια προσπάθεια... Αλλά μάλλον όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται... Να είσαι καλά στην υγεία σου και να χαίρεσαι τις μετοχές σου και τα ομόλογα σου!

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, stiflerakos said:

Δεν νομιζω να ξεκινησε το "θεμα¨ μας με αυτο που λες.

Ο καθενας καλα εκανε και αγορασε οποτε και απ οπου ηθελε. Η αληθεια ειναι πως κι εγω αν ημουν Αθηνα θα το ειχα παρει ηδη κι ας εχανα.

Τωρα θα γυρισω σε 2-3 εβδομαδες και θα το παρω σιγουρα πιο φθηνα απο οτι αν το επαιρνα day one απο το διπλανο φορουμ ειτε καινουριο ειτε σχεδον καινουριο. (Μιλαω παντα χωρις αποφορολογηση καθως δεν δικαιουμαι)

Η κουβεντα νομιζω ξεκινησε απο την προστασια. Οπως ξαναπα δεν ειναι ορθο κατ εμε να οδηγεις hayabusa και να φορας κρανος που πηρες απο τα Lidl. Εννοειται οτι καθενας κανει οτι αγαπα αλλα ειναι καπως ολο αυτο...

Απλώς θα χάσεις την επιλογή των ατοκων δόσεων..αλλά αν έχεις μετρητο τότε γιατί όχι 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, stiflerakos said:
Οπως ξαναπα δεν ειναι ορθο κατ εμε να οδηγεις hayabusa και να φορας κρανος που πηρες απο τα Lidl. Εννοειται οτι καθενας κανει οτι αγαπα αλλα ειναι καπως ολο αυτο...


Το κράνος μπαίνει στο κεφάλι στο συγκεκριμένο παράδειγμα όμως και σου σώζει την ζωή, όχι πάνω στη μηχανή.

Ο καθένας βάζει ότι του αρέσει.
Κάποιος μπορεί να θέλει 50€ γυαλί μόνιμο πάνω να έχει το κεφάλι του ήσυχο και ας είναι γεμάτο γρατσουνιές μετά από λίγο.
Άλλος μπορεί να θέλει να βάζει 5-10 ευρώ γυαλί και να το αλλάζει όταν γεμίσει χαρακιές.
Το ίδιο και με τις θήκες.

Δεν καταλαβαίνω γιατί αν δώσεις πολλά χρήματα για κινητό πρέπει ντε και καλά να βάλεις after market προστασίες εξίσου ακριβές.
Εγώ ας πούμε δεν μπορώ να διανοηθώ να έχω όμορφη/ποιοτική συσκευή στα χέρια μου και να βάζω θήκες και γυαλιά που μου χαλάνε την όλη αίσθηση για προστασία «αν και όταν τύχει να σπάσει». Πρέπει δηλαδή να λέω σε κάθε θέμα που παρακολουθώ ότι θεωρώ οξύμωρο να βάζει θήκες και τζάμια ο κόσμος σε ακριβές/ποιοτικές συσκευές;

Παράλογο πιστεύω πως είναι ότι πρέπει να δίνουμε 1μιση χιλιάρικο για ναυαρχίδα πλέον και κατοστάρικα για θήκες/γυαλιά, όχι το αντίθετο.

Με αφορμή το ποστ σου πάντα. Δεν έχω κάτι προσωπικό ούτε θέλω να σου επιτεθώ ή κάτι τέτοιο.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dark_Lord said:

Απλώς θα χάσεις την επιλογή των ατοκων δόσεων..αλλά αν έχεις μετρητο τότε γιατί όχι 

Δοση ουτε για σουβλακι. Αυτα τα καναμε στα 20 και στα 25 μας. Εαν δεν εχω δεν αγοραζω τιποτα οσο μικρο η μεγαλο κι αν ειναι αυτο. Δυστυχως η σοφια ερχεται μεγαλωνοντας αλλα ερχεται. Το εμαθα με τον σκληρο τροπο αλλα διδαχτηκα. Εαν δεν εχεις να αγορασεις κατι τελος του μηνα δοκιμασε να κανεις υπομονη μεχρι τον επομενο η τον μεθεπομενο η οσο χρειαστει. 

4 minutes ago, nikos523 said:


Το κράνος μπαίνει στο κεφάλι στο συγκεκριμένο παράδειγμα όμως και σου σώζει την ζωή, όχι πάνω στη μηχανή.

Ο καθένας βάζει ότι του αρέσει.
Κάποιος μπορεί να θέλει 50€ γυαλί μόνιμο πάνω να έχει το κεφάλι του ήσυχο και ας είναι γεμάτο γρατσουνιές μετά από λίγο.
Άλλος μπορεί να θέλει να βάζει 5-10 ευρώ γυαλί και να το αλλάζει όταν γεμίσει χαρακιές.
Το ίδιο και με τις θήκες.

Δεν καταλαβαίνω γιατί αν δώσεις πολλά χρήματα για κινητό πρέπει ντε και καλά να βάλεις after market προστασίες εξίσου ακριβές.
Εγώ ας πούμε δεν μπορώ να διανοηθώ να έχω όμορφη/ποιοτική συσκευή στα χέρια μου και να βάζω θήκες και γυαλιά που μου χαλάνε την όλη αίσθηση για προστασία «αν και όταν τύχει να σπάσει». Πρέπει δηλαδή να λέω σε κάθε θέμα που παρακολουθώ ότι θεωρώ οξύμωρο να βάζει θήκες και τζάμια ο κόσμος σε ακριβές/ποιοτικές συσκευές;

Πρόλογο πιστεύω πως είναι ότι πρέπει να δίνουμε 1μιση χιλιάρικο για ναυαρχίδα πλέον και κατοστάρικα για θήκες/γυαλιά, όχι το αντίθετο.

Με αφορμή το ποστ σου πάντα. Δεν έχω κάτι προσωπικό ούτε θέλω να σου επιτεθώ ή κάτι τέτοιο.

Συμφωνω μαζι σου για το παραδειγμα του κρανους (αν και ισχυει να ξερεις 🙂 ) και συμφωνω και οτι ο καθενας κανει οτι θελει και δεν θα απολογηθει ουτε σε μενα ουτε σε κανεναν αλλο.

Απλα ρε παιδι μου δεν πιστευω οτι ειναι ασχημες οι spigen ας πουμε ουτε ακριβες. Γιατι λοιπον να παω σε κινα και πλαστικο αγνωστου προελευσεως χημικα? Οχι οτι οι αλλες ειναι απο Σουηδια αλλα καταλαβαινεις τι εννοω.

Οπως και να εχει σεβαστη η αποψη σου και εννοειται δεν παρεξηγω.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...