Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, Alexandros201285 said:

Σαν το liquid δεν έχει, αλλά είναι γεγονός ότι το cu στα σημεία υπερτερεί των άλλων δύο.

Με τις νεες αυξησεις δεν νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτό στο frog με τα 60 λεπτά με τα 3.02 μοιάζει μονόδρομος για την κόρη μου. Εκεί όμως που καλώ για να κάνω φορητότητα;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, VIPdriver said:

Παρομοιο του λικουιντ δεν υπαρχει στον ανταγωνισμό. Αναγκαστικα θα βαλουμε πιο βαθια το χερι στην τσέπη, απλά όσοι μείνουν στην βονταφον θα ειναι σαν να της λένε "συνεχισε ετσι, ευχαριστούμε".

Δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή. Βλέπουμε και κάνουμε

22 minutes ago, VIPdriver said:

 

 

5 minutes ago, sgatzo said:

Αυτό στο frog με τα 60 λεπτά με τα 3.02 μοιάζει μονόδρομος για την κόρη μου. Εκεί όμως που καλώ για να κάνω φορητότητα;

Online φίλε μου

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, sgatzo said:

Αυτό στο frog με τα 60 λεπτά με τα 3.02 μοιάζει μονόδρομος για την κόρη μου. Εκεί όμως που καλώ για να κάνω φορητότητα;

Διάβασε το νήμα της φρογκ. Online 2 βδομαδες

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, balkos said:

Εως το πρωί είχε την επιλογή "Γίνε liquid" στο app cu.
προσπάθησα να κάνω μια κάρτα που μου είχαν δώσει δώρο αλλά ενώ έκανε τη χρέωση 0,01€ μετά δεν προχώραγε στην ενεργοποίηση.
Τώρα βλέπω ότι αφαιρέθηκε τελείως από το app η επιλογή "Γίνε liquid"

Όντως αφαιρεθηκε αλλα υπάρχει κολπο 💡

Πας στο live chat και μιλάς με το bot. Του γράφεις "liquid" , μετα επιλεγεις "θελω να μαθω για το CU liquid" , μετα "ψηθηκα" και πατας για ενεργοποίηση 🎉

Edited by petrost8
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, petrost8 said:

Όντως αφαιρεθηκε αλλα υπάρχει κολπο 💡

Πας στο live chat και μιλάς με το bot. Του γράφεις "liquid" , μετα επιλεγεις "θελω να μαθω για το CU liquid" , μετα "ψηθηκα" και πατας για ενεργοποίηση 🎉

Είσαι κορυφή! 😅😅

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την άγνοια... Από περιέργεια ρωτάω.

Έτσι ονομάζεται το πακέτο;

Με απ' όλα;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, p_k said:

Συγνώμη για την άγνοια... Από περιέργεια ρωτάω.

Έτσι ονομάζεται το πακέτο;

Με απ' όλα;

 

Ναι φίλε μου. Και δίπλα εμφανίζεται το ποσό που απαιτείται

Screenshot_2024-04-21-22-17-14-88_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα πακέτα ονομάζονται έτσι. Γι'αυτό συνεργάζονται και με e-food 😁

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, petrost8 said:

Όντως αφαιρεθηκε αλλα υπάρχει κολπο 💡

Πας στο live chat και μιλάς με το bot. Του γράφεις "liquid" , μετα επιλεγεις "θελω να μαθω για το CU liquid" , μετα "ψηθηκα" και πατας για ενεργοποίηση 🎉

ΩΡΑΙΟΣ!!!
Ακολούθησα τα βήματα κ κατάφερα κ "ψήθηκα"

41 minutes ago, VIPdriver said:

Ενώ το υπόλοιπο μου ληγει τέλη Μαΐου...

301501207_Screenshot_20240421_MyCU.thumb.jpg.a329068a5d8cb2bd00e75a965e4df4e4.jpg

Κάποιο άλλο πρόβλημα υπάρχει.
Σε μένα λειτουργεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2024 at 10:45 ΠΜ, staurosmar said:

Ή να αυξήσει τις τιμές ανά λεπτό/mb/sms. Για μένα ήταν πάρα πολύ σωστή η φιλοσοφία του "ότι καταναλώνεις αυτό πληρώνεις".
Μου ταίριαζε πολύ με την μέτρια προς χαμηλή κατανάλωση που έκανα. Πάντα με ξένιζαν τα fixed πακέτα γιατί ένιωθα ότι έπρεπε να τα φάω αλλιώς βγαίνω χαμένος.

Δεν θα ειχα προβλημα ακομα και να 6πλασίαζε τις χρεώσεις. Ήταν αστειο εδω που τα λεμε να χρεωνει 0,6 του λεπτου το λεπτο. Το θέμα ειναι οτι αυτοι δεν προσέβλεπαν στο να εισπράξουν απο τις χρεωσεις αλλα στο να σε φέρουν στο μαντρί. Είμαι έτοιμος για αλλού αν κ το κασμπακ ισως με κρατήσει λιγο ακομα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, geopapa123 said:

Είμαι έτοιμος για αλλού αν κ το κασμπακ ισως με κρατήσει λιγο ακομα

Φοβαμαι οτι θα το καταργησουν και αυτό 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Φοβαμαι οτι θα το καταργησουν και αυτό 

Και δεν ξερω και τι νόημα θα έχει πλέον αφού αναγκαστικά θα πρέπει να ενεργοποιήσεις κάποιο απο τα πακέτα, που όλο τα ακριβαίνουν. Με βλέπω frog για το πακέτο ομιλίας με 2η καρτα cosmote μονο για ιντερνετ.. Το θέμα είναι οτι χρειάζομαι γύρω στα 1200mb τον μήνα (το πολυ) και ομιλία ελάχιστη (πες 30-60 λεπτά). Ποιόν δρόμο να πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Λέμε λέμε για την Cosmote. Ότι θα φύγουμε και θα πάμε εκεί και στο τέλος θα φάμε καμιά καμπανιά και από την cosmote με αυξήσεις (αν δει ότι ζοριζεται και αυτή με τους χρήστες) και δεν θα ξέρουμε που να κρυφτούμε.

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, geopapa123 said:

Δεν θα ειχα προβλημα ακομα και να 6πλασίαζε τις χρεώσεις. Ήταν αστειο εδω που τα λεμε να χρεωνει 0,6 του λεπτου το λεπτο. Το θέμα ειναι οτι αυτοι δεν προσέβλεπαν στο να εισπράξουν απο τις χρεωσεις αλλα στο να σε φέρουν στο μαντρί. Είμαι έτοιμος για αλλού αν κ το κασμπακ ισως με κρατήσει λιγο ακομα

Κ όμως αν κάνεις τα μαθηματικά οι χρεώσεις ήταν ελάχιστα καλύτερες απτό ένα CU πακέτο, το πλεονέκτημα είναι οτι το liquid το έκανες ότι ήθελες δλδ μόνο σμσ? Ή μόνο data κλπ. Κ φυσικά ο συνδυασμός με το bb που το εκτόξευσε στην οικονομία.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, staurosmar said:

Λέμε λέμε για την Cosmote. Ότι θα φύγουμε και θα πάμε εκεί και στο τέλος θα φάμε καμιά καμπανιά και από την cosmote με αυξήσεις (αν δει ότι ζοριζεται και αυτή με τους χρήστες) και δεν θα ξέρουμε που να κρυφτούμε.

Η Vodafone σέρνει πάντα πρώτη το χορό (άγνωστο το γιατί) σε αυξήσεις / αλλαγές προς το χειρότερο και ακολουθούν οι άλλοι. Υπάρχουν έτσι μετακινήσεις συνδρομητών αλλά μέσα σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα επανέρχεται η πρότερη "ισορροπία".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ για ποιον λόγο οι εταιρίες έχουν αποδεχθεί την θέση τους στην αγορά (1-2-3) και δεν προσπαθούν να την αλλάξουν. Μεγιστοποιούνται τα κέρδη τους με αυτήν την κατάσταση; Τι σόι zero sum game είναι αυτό;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Κ όμως αν κάνεις τα μαθηματικά οι χρεώσεις ήταν ελάχιστα καλύτερες απτό ένα CU πακέτο, το πλεονέκτημα είναι οτι το liquid το έκανες ότι ήθελες δλδ μόνο σμσ? Ή μόνο data κλπ. Κ φυσικά ο συνδυασμός με το bb που το εκτόξευσε στην οικονομία.

Βρε ναι αλλά πες μου ποιος καταναλωνει ολοκληρα τα πακετα; Τελος παντων. Έχει κι αλλου πορτοκαλιες (λεμε τωρα)

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, geopapa123 said:

Βρε ναι αλλά πες μου ποιος καταναλωνει ολοκληρα τα πακετα; Τελος παντων. Έχει κι αλλου πορτοκαλιες (λεμε τωρα)

Καλημέρα. Καλά ναι συμφωνώ κ γω liquidακιας είμαι, άσε που οι παροχές του πακέτου έχει διάρκεια 30 μέρες ενώ του liquid 60.

Link to comment
Share on other sites

Όντως τελείωσε το liquid? Θα τρελαθούμε τελείως... Πριν ενάμιση μήνα μπήκα... Απίστευτα πράγματα... Τεράστια βλακεια εντωμεταξύ έβαλα τη μητέρα μου κιόλας και έχασε όλα τα σμσ που είχε μαζέψει πριν.. Τώρα αντε ώρες πακέτο με σμσ , τραγικοί 

 

 

Τέλος πάντων, στις 28 λήγει η δωρεάν ανανέωση που είχα, τα 30 ευρώ. Μπορώ να μεταφέρω την ανανέωση από τώρα στις 30 για να κερδίσω τις 2 3 έξτρα μέρες? 33 μέρες δεν δίνει το δώρο? Να το πάω 1 Μαΐου? 

 

Που βρίσκουμε το πακέτο με τα 200 mb να το πάρω πριν χάσω το δώρο? 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, blade_ said:

Όντως τελείωσε το liquid? Θα τρελαθούμε τελείως... Πριν ενάμιση μήνα μπήκα... Απίστευτα πράγματα... Τεράστια βλακεια εντωμεταξύ έβαλα τη μητέρα μου κιόλας και έχασε όλα τα σμσ που είχε μαζέψει πριν.. Τώρα αντε ώρες πακέτο με σμσ , τραγικοί 

 

 

Τέλος πάντων, στις 28 λήγει η δωρεάν ανανέωση που είχα, τα 30 ευρώ. Μπορώ να μεταφέρω την ανανέωση από τώρα στις 30 για να κερδίσω τις 2 3 έξτρα μέρες? 33 μέρες δεν δίνει το δώρο? Να το πάω 1 Μαΐου? 

 

Που βρίσκουμε το πακέτο με τα 200 mb να το πάρω πριν χάσω το δώρο? 

Το πακέτο με τα 200gb έχει καταργηθεί. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, blade_ said:

Που βρίσκουμε το πακέτο με τα 200 mb να το πάρω πριν χάσω το δώρο? 

Τα 200 GB εννοείς ε? Τα αφαίρεσαν χθές. Αν σταμάτησαν μόνιμα ή επανέλθουν κάποια στιγμή, κανείς δεν ξέρει αφού δεν έβγαλε κάποια ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alexandros201285 said:

Τα 200 GB εννοείς ε? Τα αφαίρεσαν χθές. Αν σταμάτησαν μόνιμα ή επανέλθουν κάποια στιγμή, κανείς δεν ξέρει αφού δεν έβγαλε κάποια ανακοίνωση.

Τωρα τρεχει το καλοκαιρινό πακετο 50gb/μηνα/12,70€. Εαν ξανανεβάσουν το πακετο των 200gb θα κάψουν το καλοκαιρινό πακετο.

 

Link to comment
Share on other sites

Για το αν λειτουργεί η μπάρα ή η αλλαγή ποσού μετά από την εμπορική κατάργηση θα ήθελα και εγώ μία απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...