Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρήγγειλα νέα sim στην προσφορά και πλήρωσα 13€ που δίνει απεριόριστη ομιλία + 75gb + 50gb bring a friend

1.Αν το γυρίσω σε lliquid οταν παραλάβω την sim και επιλέξω το πακέτο των 15€ για να εχω απεριόριστη ομιλία και τα 15€ να μου μένουν στην κάρτα τα 75gb θα τα παίρνω? ή μόνο τα 50 ?

2.Αν το αφήσω έτσι χωρίς να κουνάω την μπάρα κάθε μήνα θα μου τραβάει 15€ και αν δεν χαλάσω καθόλου χρήματα για αγορά κάποιου πακέτου θα έχω πχ σε 3 μήνες 45€ τα οποία μπορώ να κόψω κουπόνι efood?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 5/3/2024 at 9:36 ΜΜ, crapatzi said:

Καλησπερα, οι χρεωσεις ισχυουν για ΕΕ η εχουμε καπελο;
Επισης για να λειτουργησει στην ΕΕ πρεπει να επικοινωνησουμε μαζι τους πρωτα η ειναι ηδη ανοιχτο;

1.Ισχύουν όπως και στην Ελλάδα.

2.Δεν νομίζω πως χρειάζεται. Τουλάχιστον σε μένα δουλεύει κανονικά. Δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, neofitosgr said:

παρήγγειλα νέα sim στην προσφορά και πλήρωσα 13€ που δίνει απεριόριστη ομιλία + 75gb + 50gb bring a friend

1.Αν το γυρίσω σε lliquid οταν παραλάβω την sim και επιλέξω το πακέτο των 15€ για να εχω απεριόριστη ομιλία και τα 15€ να μου μένουν στην κάρτα τα 75gb θα τα παίρνω? ή μόνο τα 50 ?

2.Αν το αφήσω έτσι χωρίς να κουνάω την μπάρα κάθε μήνα θα μου τραβάει 15€ και αν δεν χαλάσω καθόλου χρήματα για αγορά κάποιου πακέτου θα έχω πχ σε 3 μήνες 45€ τα οποία μπορώ να κόψω κουπόνι efood?

1) Πρέπει να ενεργοποιήσεις το πακέτο για να έχεις όλα αυτά. Τα οποία δεν χάνονται εάν γίνεις liquid. Το συμπέρασμα είναι ότι πρόκειται για πακέτα CU. Οπότε θα πρέπει να βγαίνεις από liquid, να βάζεις κάρτα, να ενεργοποιείς το πακέτα και μετά ξανά μετατροπή σε liquid.

2) Ναι, σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαίνω απο liquid , βάζω κάρτα, ενεργοποιώ το πακέτο παίρνω τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας και τα 75gb + 50gb δεν θα μου μένουν λεφτά στην κάρτα έτσι δεν είναι?

Θα τα χαλάει για τα συγκεκριμένα παραπάνω που έγραψα 

Σωστά κατάλαβα?

οπότε ποιος ο λόγος να ξαναμπώ liquid ?

αυτό που ρωτάω είναι αν μπω liquid και βάλω αυτόματη ανανέωση 15€ εκτός από τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας που θα μου δίνει,  θα μου δίνει τα 75gb ως νέος πελάτης προσφορά και τα 50gb από friend οπότε να μου μένουν και τα 15€ στην κάρτα ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, neofitosgr said:

Αν βγαίνω απο liquid , βάζω κάρτα, ενεργοποιώ το πακέτο παίρνω τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας και τα 75gb + 50gb δεν θα μου μένουν λεφτά στην κάρτα έτσι δεν είναι?

Θα τα χαλάει για τα συγκεκριμένα παραπάνω που έγραψα 

Σωστά κατάλαβα?

οπότε ποιος ο λόγος να ξαναμπώ liquid ?

αυτό που ρωτάω είναι αν μπω liquid και βάλω αυτόματη ανανέωση 15€ εκτός από τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας που θα μου δίνει,  θα μου δίνει τα 75gb ως νέος πελάτης προσφορά και τα 50gb από friend οπότε να μου μένουν και τα 15€ στην κάρτα ή όχι?

Στο liquid δεν θα χρειάζεται να ξοδέψεις για τον χρόνο ομιλίας αφού με 15€ συνδρομή είναι απεριόριστο δωρεάν.

Θα σου μένουν στην κάρτα.

Edited by Vibraphone
Link to comment
Share on other sites

Ίσως εγώ να μην το εξήγησα σωστά

Είμαι εκτος liquid , βάζω κάρτα, ενεργοποιώ το πακέτο παίρνω τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας και τα 75gb + 50gb δεν θα μου μένουν λεφτά στην κάρτα έτσι δεν είναι?

Τα απεριόριστα το liquid στα δίνει μονο Όταν ανανεώσεις με αυτόματη ανανέωση Όταν είσαι liquid σωστά?

Αυτό που ρωτάω είναι αν μπω liquid και βάλω αυτόματη ανανέωση 15€ εκτός από τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας που θα μου δίνει,  θα μου δίνει τα 75gb ως νέος πελάτης προσφορά και τα 50gb από friend οπότε να μου μένουν και τα 15€ στην κάρτα ή όχι?

Edited by neofitosgr
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, neofitosgr said:

Ίσως εγώ να μην το εξήγησα σωστά

Είμαι εκτος liquid , βάζω κάρτα, ενεργοποιώ το πακέτο παίρνω τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας και τα 75gb + 50gb δεν θα μου μένουν λεφτά στην κάρτα έτσι δεν είναι?

Τα απεριόριστα το liquid στα δίνει μονο Όταν ανανεώσεις με αυτόματη ανανέωση Όταν είσαι liquid σωστά?

Αυτό που ρωτάω είναι αν μπω liquid και βάλω αυτόματη ανανέωση 15€ εκτός από τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας που θα μου δίνει,  θα μου δίνει τα 75gb ως νέος πελάτης προσφορά και τα 50gb από friend οπότε να μου μένουν και τα 15€ στην κάρτα ή όχι?

Τα 75gb και 50gb είναι marketing.

Για να τα πάρεις θα πρέπει να ενεργοποιήσεις πακέτο CU το οποίο διπλασιάζει τα gb + τα gb από το shake + τα gb καλωσορίσματος + τα gb online ανανεώσεις, κτλ. Χοντρικά τα αναφέρω.

Με το liquid θα παίρνεις προφανώς τα gb καλωσορίσματος + τα gb online ανανεώσεις. Εάν έχεις καλέσει φίλους + 50gb από friend.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kmpatra said:

Ε τωρα που το έγραψες θα το διορθώσουν 😁

Ας κάνουν ο,τι θέλουν. Εγώ θα συνεχίσω ν'αφιερωνω 30 δευτερόλεπτα καθε μήνα για συντήρηση των κρυστάλλων μου, ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω 😁

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα bonus η κάτι αν βάλουμε άλλο άτομο σε liquid, παίζουν προσκλήσεις η κάτι? Είναι ήδη cu. 

 

 

Υγ. Πολύ χρήσιμα όσα ειπώθηκαν τις τελευταίες 2 3 σελίδες 👍

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

bring a friend, για να κανεις προσκληση σε αλλον να ερθει μεσω online παραγγελίας στο cu γενικα,δεν παιζει κατι συγκεκριμενο για liquid. Δινεις τον κωδικό που παίρνεις απο την εφαρμογη,τον βάζει στο πεδιο κωδικου προσφορας ο αλλος και παιρνει ο καθενας σας δεδομενα σε καθε ανανεωση για καποιους μηνες. Ηταν 5 γιγα με την πρωτη ανανεωση του μηνα για 12 μηνες, τωρα παιζει 50 για 6 μηνες. Σου λεει ποσο θα δινει οταν θα βγαλεις τον κωδικό.

σορρυ τωρα ειδα οτι ο αλλος ειναι ηδη cu, νομιζα οτι ελεγες για σενα. Ισχυει αυτο που ειπα στην αρχη. Δεν παίζει τιποτα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, blade_ said:

Έχουμε κανένα bonus η κάτι αν βάλουμε άλλο άτομο σε liquid, παίζουν προσκλήσεις η κάτι? Είναι ήδη cu. 

 

 

Υγ. Πολύ χρήσιμα όσα ειπώθηκαν τις τελευταίες 2 3 σελίδες 👍

Μόνο φιλικό χτύπημα στην πλάτη

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι η απάντηση έχει ήδη δοθεί στο παρελθόν, αλλά δεν μπορώ να τη βρω και είμαι στο δρόμο:

Είχα αριθμό CU, τελείωσε το πακέτο που είχε στο CU, και τον έφερα στο Liquid:

  • Χρησιμοποίησα χρεωστική κάρτα που έχω βάλει σε ένα ακόμη liquid (του γιου μου)
  • Επέλεξα το πακέτο των €30 για απεριόριστη ομιλία
  • Έβαλα ημερομηνία ανανέωσης με τη μπάρα στις 10/4 (σε ένα μήνα από τώρα)

Βλέπω ότι το υπόλοιπο της κάρτας μου είναι αυτό που είχα πριν μπω στο Liquid (περίπου €5,30).

Αν κάνω σήμερα κατανάλωση χρόνου ομιλίας ή δεδομένων θα φάει από το υπόλοιπο που έχω ή όχι; Τι γίνεται με τον δωρεάν μήνα που λέγαμε, τρέχει από σήμερα ή μετά τις 10/4 που έχω βάλει την αυτόματη ανανέωση;

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθειά σας!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, geoponer said:

Είμαι σίγουρος ότι η απάντηση έχει ήδη δοθεί στο παρελθόν, αλλά δεν μπορώ να τη βρω και είμαι στο δρόμο:

Είχα αριθμό CU, τελείωσε το πακέτο που είχε στο CU, και τον έφερα στο Liquid:

  • Χρησιμοποίησα χρεωστική κάρτα που έχω βάλει σε ένα ακόμη liquid (του γιου μου)
  • Επέλεξα το πακέτο των €30 για απεριόριστη ομιλία
  • Έβαλα ημερομηνία ανανέωσης με τη μπάρα στις 10/4 (σε ένα μήνα από τώρα)

Βλέπω ότι το υπόλοιπο της κάρτας μου είναι αυτό που είχα πριν μπω στο Liquid (περίπου €5,30).

Αν κάνω σήμερα κατανάλωση χρόνου ομιλίας ή δεδομένων θα φάει από το υπόλοιπο που έχω ή όχι; Τι γίνεται με τον δωρεάν μήνα που λέγαμε, τρέχει από σήμερα ή μετά τις 10/4 που έχω βάλει την αυτόματη ανανέωση;

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθειά σας!

Θα τρώει από το χρηματικό υπόλοιπο. Δωρεάν μήνα νομίζω παίρνει 1 αριθμός ανά κάρτα. Σε περιπτωση που κάνω λάθος, για να παρεις δωρεάν μήνα (εάν δίνει) θα πρεπει να επιλέξεις την νωρίτερη ημερομηνία ώστε να χρεώσει και να επιστρέψει τη χρέωση (επαναλαμβάνω εάν δικαιουται το δωρο). 

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2024 at 7:06 ΜΜ, balkos said:

Είχα γράψει πριν 7 ημέρες ότι με άφησε να βάλω κ 3ο αριθμό liquid στην ίδια κάρτα.

Μην το κάνετε. Η 1η ανανέωση δεν ήταν δωρεάν για αυτό ακριβώς το λόγο.
Δεν το βρήκα στους όρους του app , αλλά μου είπε ότι υπάρχει στο site και θα μου στείλει τον σύνδεσμο.
Επίσης μου είπε ότι σε 5 ημέρες θα ακυρωθεί η συναλλαγή (ίδωμεν) για να μπορέσω να βάλω το ποσό που θέλω με άλλη συναλλαγή και ότι δε θα λάβω δωρεάν μήνα ακόμα και αν αλλάξω κάρτα.

 

Έτσι την πάτησα (από ότι φαίνεται) κι εγώ, αλλά με 2ο μόλις αριθμό στην ίδια κάρτα.

Σήμερα έκανα liquid το δικό μου CU, με τη χρήση κάρτας που είχα βάλει και στο liquid του μικρού και ενώ έγινε η αλλαγή δεν βλέπω να έχει μπει κάτι στο υπόλοιπο μου. Φοβάμαι ότι θα τραβήξει από το κανονικό υπόλοιπο και όχι από το δώρο του πρώτου μήνα (έβαλα αυτόματη ανανέωση 10/4).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το δώρο ενεργοποιείται στην πρώτη αυτόματη ανανέωση,  κατά την οποία δεν τραβάει χρήματα από το υπόλοιπο της κάρτας, άρα αυτό θα γίνει στις 10/4.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, johndouk said:

Το δώρο ενεργοποιείται στην πρώτη αυτόματη ανανέωση,  κατά την οποία δεν τραβάει χρήματα από το υπόλοιπο της κάρτας, άρα αυτό θα γίνει στις 10/4.

Ουφ, μακάρι να ισχύει αυτό! 

Άρα μέχρι τότε θα τρώει από αυτά που έχω ήδη στην κάρτα, σωστά;

(Έχω κάνει σχετικό ερώτημα στο Messenger αλλά δεν το έχουν δει ακόμη, ενώ μέσα από το CU app 2 φορές μου έκλεισαν τη συνομιλία γιατί δεν ήμουν από πάνω για να απαντήσω άμεσα).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, geoponer said:

Ουφ, μακάρι να ισχύει αυτό! 

Άρα μέχρι τότε θα τρώει από αυτά που έχω ήδη στην κάρτα, σωστά;

(Έχω κάνει σχετικό ερώτημα στο Messenger αλλά δεν το έχουν δει ακόμη, ενώ μέσα από το CU app 2 φορές μου έκλεισαν τη συνομιλία γιατί δεν ήμουν από πάνω για να απαντήσω άμεσα).

Εάν το βιάζεσαι, μπες στις ρυθμίσεις της συνδρομής και βάλε να χρεώσει αυριο. Βασικά, στον πρωτο αριθμό λικουιντ που έχεις δώσει την ίδια κάρτα σου εχει δωσει δωρεάν μήνα;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Εάν το βιάζεσαι, μπες στις ρυθμίσεις της συνδρομής και βάλε να χρεώσει αυριο. Βασικά, στον πρωτο αριθμό λικουιντ που έχεις δώσει την ίδια κάρτα σου εχει δωσει δωρεάν μήνα;

Όχι, δεν βιάζομαι καθόλου, με ενδιαφέρει (προφανώς) να μη χάσω τον δωρεάν μήνα!

Ναι, στον 1ο αριθμό είχαμε πάρει κανονικά τον δωρεάν μήνα, αλλά πάει καιρός από τότε (περίπου 1 χρόνος) και δεν θυμάμαι καθόλου τη διαδικασία 😞

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες του liquid λέει:

Μέχρι 2 αριθμοί cu για κάθε κάρτα το χρόνο παίρνουν τη δωρεάν πρώτη δοκιμή. 

@geoponer θα σου δώσει τον δωρεάν μήνα (30€) την μέρα που έχεις βάλει να χρεωθεί η κάρτα σου. Μέχρι τότε θα τρως από τα 5,30.

Μπορείς, αν χρειαστεί, να φέρεις την ανανέωση πιο πριν αλλάζοντας την μπαρα.

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2024 at 11:18 ΠΜ, VIPdriver said:

Ας κάνουν ο,τι θέλουν. Εγώ θα συνεχίσω ν'αφιερωνω 30 δευτερόλεπτα καθε μήνα για συντήρηση των κρυστάλλων μου, ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω 😁

η συντηρη κρυσταλλων γινεται με το να παιξεις παιχνιδι...

ή φτανει αν προσθεσεις τους δωρεαν;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Steleon said:

Στις οδηγίες του liquid λέει:

Μέχρι 2 αριθμοί cu για κάθε κάρτα το χρόνο παίρνουν τη δωρεάν πρώτη δοκιμή. 

@geoponer θα σου δώσει τον δωρεάν μήνα (30€) την μέρα που έχεις βάλει να χρεωθεί η κάρτα σου. Μέχρι τότε θα τρως από τα 5,30.

Μπορείς, αν χρειαστεί, να φέρεις την ανανέωση πιο πριν αλλάζοντας την μπαρα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση. Αυτό με τους δύο αριθμούς ανά κάρτα μου το επιβεβαίωσαν και από το chat πριν λίγο 👍

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, HEO said:

η συντηρη κρυσταλλων γινεται με το να παιξεις παιχνιδι...

ή φτανει αν προσθεσεις τους δωρεαν;;

Δεν ξερω να σου πω. Εγω παίζω 1 απο τις 15 και τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνονται οι κρύσταλλοι το έχω παρατηρήσει εκ πείρας .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...