Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, kokalo said:

Μια ερώτηση - επιβεβαίωση χάριν μάθησης....

Όταν λέμε βγαίνω - μπαίνω από το Liquid, εννοούμε φαντάζομαι την επιλογή "Διαγραφή συνδρομής" και επανεγγραφή....

Σωστά?

Ναι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, kokalo said:

Και το cashback που ακριβώς είναι στο μενού του MyCU....?

 

Στην εφαρμογή Vodafone βρίσκεται το κασμπακ. Εάν είσαι λικουιντ δεν μπορείς να μπεις στην εφαρμογή της Vodafone. Θα πρεπει να ακυρώσεις το λικουιντ, να κάνεις κασμπακ και μετά να ξαναμπείς. Το κάνω εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, VIPdriver said:

Στην εφαρμογή Vodafone βρίσκεται το κασμπακ. Εάν είσαι λικουιντ δεν μπορείς να μπεις στην εφαρμογή της Vodafone. Θα πρεπει να ακυρώσεις το λικουιντ, να κάνεις κασμπακ και μετά να ξαναμπείς. Το κάνω εγώ. 

Σε ευχαριστώ.....

Είχα βγει ήδη από το Liquid και το έψαχνα στο MyCU....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Πάω να ολοκληρώσω το αίτημα για νέα κάρτα sim CU κι εμφανίζεται το παρακάτω

image.thumb.png.f4dc51898aacd2a017e4f461d760e4e5.png

Τι θέλει να πει ο ποιητής;

Θα στείλουν 2 κάρτες sim;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, user_one said:

Πάω να ολοκληρώσω το αίτημα για νέα κάρτα sim CU κι εμφανίζεται το παρακάτω

image.thumb.png.f4dc51898aacd2a017e4f461d760e4e5.png

Τι θέλει να πει ο ποιητής;

Θα στείλουν 2 κάρτες sim;

Ναι, Θα στείλουν κ δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έχει αναφερθεί (με τους καυγάδες κ τις συνεχόμενες επαναλήψεις έχω αρχίσει μετά από 15 χρόνια να αραιώνω και να ξενερώνω στο forum).

Πρέπει να έχουν αφαιρεθεί όροι στο liquid.
Σίγουρα μπορείς να βάλεις την ίδια κάρτα και σε 3ο αριθμό κινητού χωρίς να υπάρχει το όριο των 2 αριθμών.
Επίσης δεν είδα να αναγράφετε πλέον ότι στους 2 μήνες που δεν θα γίνει δυνατή η ανανέωση θα μεταπίπτει αυτόματα η συνδρομή από liquid σε  cu.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, balkos said:


Επίσης δεν είδα να αναγράφετε πλέον ότι στους 2 μήνες που δεν θα γίνει δυνατή η ανανέωση θα μεταπίπτει αυτόματα η συνδρομή από liquid σε  cu.

Μετά το 2μηνο χωρίς ανανέωση το χρηματικό υπόλοιπο θα είναι μηδενικό, οπότε δεν θα έχει διαφορά εάν θα είναι λικουιντ ή όχι, αφου ο συνδρομητής δεν θα μπορέσει να κάνει χρηση. 

Link to comment
Share on other sites

Λέει στην αρχή στους όρους ότι στο γυρνάει σε απλό φίλε και βασικά το λέει αν το αναζητήσεις στους όρους αναλυτικά το έχω δει 

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, balkos said:

Επίσης δεν είδα να αναγράφετε πλέον ότι στους 2 μήνες που δεν θα γίνει δυνατή η ανανέωση θα μεταπίπτει αυτόματα η συνδρομή από liquid σε  cu.

Έχω σύνδεση liquid της οποίας η αυτόματη ανανέωση "αστόχησε" ήδη δύο φορές (22/12/23 & 22/1/24) και παραμένει liquid. Το υπόλοιπο έχει λήξει από 20/1. Τα data που είχα παρέμειναν και μετά τις 20/1 μέχρι που έληξαν.

Θα δούμε αν επιχειρήσει και τρίτη φορά αυτόματη ανανέωση στις 22/2. 😎

Screenshot_20240214_094637_My CU.jpg

On 12/2/2024 at 8:29 ΜΜ, jaranor said:

Τελικά τα πακέτα του Big Bang χρεώνονται στο bonus του 1ου μήνα, ή στο "κανονικό" υπόλοιπο που είχες από πριν;

Στο δωρεάν υπόλοιπο. (Είτε αυτό προέρχεται από το bonus του 1ου μήνα liquid, είτε από τυχόν 2πλασιασμό ανανέωσης.)

 

ΥΓ @blizard που είσαι;... 🙄

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, VIPdriver said:

Μετά το 2μηνο χωρίς ανανέωση το χρηματικό υπόλοιπο θα είναι μηδενικό, οπότε δεν θα έχει διαφορά εάν θα είναι λικουιντ ή όχι, αφου ο συνδρομητής δεν θα μπορέσει να κάνει χρηση. 

Πριν το 2μηνο όμως, (και για όποιον μετακινεί μπάρα για οποιοδήποτε άλλο λόγο) είναι χρήσιμο. Δε χρειάζεται πια η μετακίνηση, απλά το συνδέεις με μια κάρτα χωρίς υπόλοιπο ή απλά κλειδωμένη και κάνεις τη δουλειά σου.

Επίσης δεν θυμάμαι στην περίπτωση που σε πέταγε εκτός liquid αν μπορούσες να επιστρέψεις. 

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2024 at 8:38 ΜΜ, Pppe said:

"Όταν κάποιος (πχ από edo ellada) ξεκινά από το 2% πχ σε ΑΝΤΙΛΗΨΗ για "κάτι",

ΜΗΝ το προσπαθήσεις να τον ανεβάσεις ούτε ΚΑΝ στο πχ 10%:

ΑΔΥΝΑΤΕΙ.

Και εάν το προσπαθήσεις για το καλό του, ΘΑ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙΣ".

Καλό του κάνει: Δε φταίει εκείνος.

Ας τα σκεφτεί τα παραπάνω, πριν επανέλθει.

Τραγικό

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2024 at 8:29 ΜΜ, jaranor said:

Τελικά τα πακέτα του Big Bang χρεώνονται στο bonus του 1ου μήνα, ή στο "κανονικό" υπόλοιπο που είχες από πριν;

τρωνε απο το μπονους του 1ου δωρεαν μηνα, για αυτο φροντιστε να βαζετε το μεγιστο

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2024 at 2:51 ΜΜ, blizard said:

Μιλάμε για γελοίο τρολλ , σιγά μην έχει και φίλους που κέρδισαν ... Το προφίλ μου ΒΟΗΘΑΕΙ ... δεν ζημιώνει  κόσμο οικονομικά , μιλάω για όλα τα προφίλ που κανετε ζημια στον συνάνθρωπό σας για χρημα και διασκεδαση ...  εισαστε και τόσο προκλητικα αδιαφοροι για το κακο που κάνετε που δεν ξερω που θα φτάνατε για 50 ευρω 

Δειτε τι είναι το liquid αν μπεις και δεν κάνεις σχεδόν ΤΙΠΟΤΑ ...

15 ευρω το μήνα με καθε 1η του μηνός αυτόματη χρέωση πιστωτικης και πολλά δώρα τον 1 χρόνο (17gb 6 μηνες, 5gb 12 μηνες με bring a friend), έχει αυτά να επιλέξεις :

Απεριόριστη ομιλία - 0 gb - 0 sms -15.2 ευρω αγορές e-food (οταν φτανουν τα data δώρo)
Απεριόριστη ομιλία - 0 gb - 50 sms -14.8 ευρω αγορές e-food (οταν φτανουν τα data δώρo)
Απεριόριστη ομιλία - 1 GB - 50 sms 13.5 ευρω αγορές e-food
Απεριόριστη ομιλία - 2 GB - 50 sms 12.1 ευρω αγορές e-food
Απεριόριστη ομιλία - 3 GB - 50 sms 10.8 ευρω αγορές e-food
Απεριόριστη ομιλία - 4 GB - 50 sms 9.5 ευρω αγορές e-food
Απεριόριστη ομιλία - 5 GB - 50 sms 8.1 ευρω αγορές e-food
Απεριόριστη ομιλία - 6 GB - 50 sms 6.8 ευρω αγορές e-food
Απεριόριστη ομιλία - 7 GB - 50 sms 5.5 ευρω αγορές e-food
Απεριόριστη ομιλία - 8 GB - 50 sms 4.1 ευρω αγορές e-food
Απεριόριστη ομιλία - 9 GB - 50 sms 2.8 ευρω αγορές e-food
Απεριόριστη ομιλία - 10 GB - 50 sms 1.5 ευρω αγορές e-food
Απεριόριστη ομιλία - 11 GB - 50 sms 

Αν παρεις κρυστάλους μπορεις 
15 ευρω με απεριοριστη ομιλία και BIG BANG 200GB - 4 ευρω σε e-food
 

Με 6,5 ευρω το μήνα  (το μόνο που θα κάνεις να κουνάς την μπάρα μια φορα το 2μηνο)

20 λεπτα/sms - 500mb - 5.8 ευρω σε e-food
50 λεπτα/sms - 1 GB - 4,9 ευρω σε e-food
150 λεπτα/sms - 2 GB - 2.8 ευρω σε e-food
300 λεπτα/sms - 2 GB - 1.7 ευρω σε e-food
350 λεπτα/sms - 3 GB 
170 λεπτα/sms - 4 GB 
300 λεπτα/sms -  4,4 ευρω σε e-food

Με cash back μπορείς μην δινεις καν τα 6,5 ευρω και να συνεχίζεις με τα λεφτά που δεν χάλασες για e-food

Ωραίος! Δεν είναι πιο συμφέρον να βάζεις 15€ κάθε μήνα και να τα βγάζεις με e-food? Δεν χάνεις χρήματα σε ομιλία έτσι.

Προφανώς εξαρτάται από τη χρήση του καθενός.

 

βασικά για μέτρια χρήση, 300 λεπτά το μήνα και 1~2GB θεωρώ ότι είναι καλύτερο το 15ευρω και μετά e-food. Εάν ξέρεις να μού στείλεις ένα link για το πώς να εκμεταλλεύομαι από απόσταση κι άλλα (γιατί είναι των γονέων τα κινητά, άρα όχι cashback) let me know 😉

 

Άσχετη ερώτηση: εάν μια στο τόσο θες Unlimited week ή month, εκεί τί συμφέρει; F2G (γιατί το cu liquid βγαίνει 1,5€ max/ημέρα)

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nickolasemp said:

Ωραίος! Δεν είναι πιο συμφέρον να βάζεις 15€ κάθε μήνα και να τα βγάζεις με e-food? Δεν χάνεις χρήματα σε ομιλία έτσι.

Προφανώς εξαρτάται από τη χρήση του καθενός.

 

βασικά για μέτρια χρήση, 300 λεπτά το μήνα και 1~2GB θεωρώ ότι είναι καλύτερο το 15ευρω και μετά e-food. Εάν ξέρεις να μού στείλεις ένα link για το πώς να εκμεταλλεύομαι από απόσταση κι άλλα (γιατί είναι των γονέων τα κινητά, άρα όχι cashback) let me know 😉

 

Άσχετη ερώτηση: εάν μια στο τόσο θες Unlimited week ή month, εκεί τί συμφέρει; F2G (γιατί το cu liquid βγαίνει 1,5€ max/ημέρα)

ή cu απλό ή big bang.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

ή cu απλό ή big bang.

κάτι χάνω... ίσως πρέπει να πάω σε άλλο topic. Το CU το απλό δεν βγάζει unlimited week/month.

Edit: μόλις το είδα το weekly με 6€/εβδομάδα. Μια χαρά, thanks!

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου λίγο σας παρακαλώ, σε περίπτωση που πάρεις τον πρώτο μήνα bonus, και όσο διαρκεί ο μήνας αυτός, βγεις από το liquid, χάνεις πχ τα απεριόριστα λεπτά, αλλά χάνεις και τα ευρώ που προστέθηκαν;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jaranor said:

Θυμίστε μου λίγο σας παρακαλώ, σε περίπτωση που πάρεις τον πρώτο μήνα bonus, και όσο διαρκεί ο μήνας αυτός, βγεις από το liquid, χάνεις πχ τα απεριόριστα λεπτά, αλλά χάνεις και τα ευρώ που προστέθηκαν;

Σωστά....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αλλά αν έχω πάρει πχ μηνιαία Data από το Big Bang με τα bonus χρήματα, και βγω, το πακέτο του Big Bang παραμένει, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jaranor said:

Ευχαριστώ. Αλλά αν έχω πάρει πχ μηνιαία Data από το Big Bang με τα bonus χρήματα, και βγω, το πακέτο του Big Bang παραμένει, έτσι;

Ναι παραμένει. Το bigbang είναι κοινό για cu και liquid. Δεν επηρεάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα παιδιά, κανιούριος στο φόρουμ και στο Λικουιντ. Διαβάζω λίγο καιρό το νήμα, έχω καταλάβει τι παίζει, αλλά έχω απορία σχετικά με τα κουπόνια efood αν γνωρίζετε...

Ας πούμε πως κάνω μια παραγγελία 15 ευρώ. Μπορώ να "βγάλω" 15 ευρώ κουπόνι και να το χρησιμοποιήσω; ή έχει κάποιο όριο (όπως στο box για παράδειγμα μέχρι 30% της της τιμής;)

Επίσης, αν κόψω κουπόνι 10 ευρώ και πχ η παραγγελία είναι 7 ευρώ τι γίνεται; "Καίγεται" και το 3ευρω που περισσεύει; Μέχρι πόσα κουπόνια μπορώ να κόψω τον μήνα;

Σας ευχαριστώ!

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MooL said:

Καλως σας βρήκα παιδιά, κανιούριος στο φόρουμ και στο Λικουιντ. Διαβάζω λίγο καιρό το νήμα, έχω καταλάβει τι παίζει, αλλά έχω απορία σχετικά με τα κουπόνια efood αν γνωρίζετε...

Ας πούμε πως κάνω μια παραγγελία 15 ευρώ. Μπορώ να "βγάλω" 15 ευρώ κουπόνι και να το χρησιμοποιήσω; ή έχει κάποιο όριο (όπως στο box για παράδειγμα μέχρι 30% της της τιμής;)

Επίσης, αν κόψω κουπόνι 10 ευρώ και πχ η παραγγελία είναι 7 ευρώ τι γίνεται; "Καίγεται" και το 3ευρω που περισσεύει; Μέχρι πόσα κουπόνια μπορώ να κόψω τον μήνα;

Σας ευχαριστώ!

 

Καλώς ήρθες στην παρέα.

1) Όριο δεν υπάρχει, μπορείς να καλύψεις και το 100% της παραγγελίας σου από το υπόλοιπό σου

2) Στην περίπτωση που βγάλεις παραπάνω, το χάνεις και δεν υπάρχει τρόπος να το αφήσεις για άλλη παραγγελία. Οπότε, πρώτα υπολογίζεις πόσο θα κοστίσει η παραγγελία και μετά εκδίδεις κουπόνι.

Επίσης, να ξέρεις ότι το smart pocket δεν χρησιμοποιεί όλο το υπόλοιπό σου, αλλά κρατάει και φόρο 24% επί του υπολοίπου που έχεις. Για παράδειγμα, είχα υπόλοιπο 7€ και μ'άφησε να βγάλω κουπόνι μέχρι 5€. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Και μπορώ να βγάλω παραπάνω από 1 κουπόνι το μήνα; Δηλ αν έχω αυτόματη ανανέωση 13 ευρώ - 24% φόρο, χονδρικά 4 ευρώ και 5 ευρώ, 2 κουπόνια μέσα στο μήνα;

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, MooL said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Και μπορώ να βγάλω παραπάνω από 1 κουπόνι το μήνα; Δηλ αν έχω αυτόματη ανανέωση 13 ευρώ - 24% φόρο, χονδρικά 4 ευρώ και 5 ευρώ, 2 κουπόνια μέσα στο μήνα;

Αν βάζεις 13€ και δεν έχεις απαλλαγή φόρου θα έχεις γύρω στα 9€ για χρήση προς efood. Από'κει και πέρα, κάνεις ό,τι θες - είτε βγάζεις ένα κουπόνι 9 κατευθείαν είτε το σπας σε 1-2-3€

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MooL said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Και μπορώ να βγάλω παραπάνω από 1 κουπόνι το μήνα; Δηλ αν έχω αυτόματη ανανέωση 13 ευρώ - 24% φόρο, χονδρικά 4 ευρώ και 5 ευρώ, 2 κουπόνια μέσα στο μήνα;

Μπορείς αν θες να τα βγάλεις και όλα σε κουπόνια των 1,2€ έκαστο. Μπορείς και σε ένα ολόκληρο. Νομίζω το βέλτιστο είναι 2€, αν παραγγέλνεις συχνά, ώστε να παίρνεις και τα 2gb. Το 24% φόρος που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω, λογίζεται επί του ποσού ανανέωσης του μήνα και δεν χάνεται, παραμένει στο υπόλοιπό σου, απλά δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για κουπόνι. Επίσης λάβε υπόψη σου ότι το κουπόνι, εκτός από το συμψηφισμό του ποσού του, σου δίνει και 10% έκπτωση. 

Παράδειγμα: Αν κάνεις στο efood παραγγελία 8€ και βγάλεις κουπόνι 4€, θα χρειαστεί να (συμ)πληρώσεις και 3,20€, υποχρεωτικά με κάρτα.

8€ -10% = 7,20€ - 4€ = 3,20€ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...