Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ποστάρω και εδώ:

To whom it may concern:

- Όπως υπάρχουν τακτικοί χρήστες κινητών, έτσι υπάρχουν και τακτικοί χρήστες delivery.

- To efood δεν είναι μόνο για σουβλάκια. 😇

- Μέτρησα από περιέργεια πόσα κουπόνια smart pocket έχω εκδώσει τους τελευταίους 12 μήνες από τις 5 συνδέσεις CU που έχω γυρίσει σε liquid: 141 (!) =σχεδόν μέρα παρά μέρα. Σημ: τα κουπόνια καλύπτουν συνήθως τη μισή αξία της παραγγελίας μου, συνεπώς θα μπορούσα να εκδώσω ακόμα περισσότερα η μεγαλύτερης αξίας!

- Με κάθε κουπόνι smart pocket παίρνω συνήθως και 2gb, που τα χρησιμοποιώ. Μην το ξεχνάμε.

Ξέρω, δεν είμαι ο average χρήστης, αλλά είμαι και σίγουρος ότι δεν είμαι και μόνος. Ώρες-ώρες σκέφτομαι ότι το liquid φτιάχτηκε για μένα. Και στις 5 συνδέσεις έχω συνδρομή στα 15€ για τα απεριόριστα. 😉 (Θυμάμαι κάποτε πλήρωνα περισσότερα στο σύνολο, για ένα Red2 συμβόλαιο, με πολύ λιγότερα resources.... 🙄)

ΥΓ: Παίρνω delivery KAI από το box, όποτε έχει καλές προσφορές! 😎 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 minutes ago, VIPdriver said:

 

Χθες ή προχθες το έγραψα

Και μιλάς για μνήμη εσύ.. 😂😂

Να σ πω.. κουράστηκα. Ελπίζω να διαγράψει κάποιος τις συνομιλίες και ζητώ συγγνώμη από τους συμφορουμίτες.

Τελικά η Δημητρούλα έκανε την καλύτερη δουλειά που έφυγε. Μάλλον θα ακολουθήσουν κι άλλοι..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και μιλάς για μνήμη εσύ.. 😂😂

Να σ πω.. κουράστηκα. Ελπίζω να διαγράψει κάποιος τις συνομιλίες και ζητώ συγγνώμη από τους συμφορουμίτες.

Τελικά η Δημητρούλα έκανε την καλύτερη δουλειά που έφυγε. Μάλλον θα ακολουθήσουν κι άλλοι..

Δεν απάντησες στην ερώτηση μου όμως... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johndouk said:

- Με κάθε κουπόνι smart pocket παίρνω συνήθως και 2gb, που τα χρησιμοποιώ. Μην το ξεχνάμε.

Σωστα ποτε δεν το αναφέρουμε αυτό ... μπορείς να έχεις 7 κουπόνια επι 2 αρα 14 gb για μέχρι 21 μερες (έχει και roll over αν το κάνεις το βράδυ ) τυπικά αυτός ειναι ο πιο αποτελεσματικος τροπος. Εγω λιγο πιο παλιά έπαιρνα ΠΣΚ ένα κουπόνι για 3 μερες με 4 gb .

10 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Βαριά βαριά 30GΒ το μήνα 

Nομίζω 10 ευρω του bb 200gb  ..  

Θα σου έλεγα όταν μπεις να μην παρεις αμεσως τα 30 ευρω δώρο του liquid γιατι θα εχεις αρκετα στην αρχη και  θα σου βγάλουν και γρηγορα προσφορες data με απλη ανανεωση που θα παει αρκετα  ... όταν τελειωσουν παιρνεις του liquid για 2 μηνες επι 200gb  θα πληρώνεις μόνο λιγο ομιλία  για πολυ καιρο

Aν έχεις μαζέψει και λεφτά απο τις προσφορές   θα κουνας την μπαρα για να μην σου παιρνουν λεφτα καθε μήνα  ( η e-food)

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε CU special και σκέφτομαι να δοκιμάσω να μετακυλίσω σε liquid, λογικά είναι καλή επιλογή αυτή η μετάβαση.. ιδίως όταν μου το κάνουν CU απλό ξανά ( στις 23/6). 

Αν θέλω μπορώ να ξαναγυρίσω σε special φαντάζομαι;

Τα 5 gb που παίρνω κάθε φορά από την ανανέωση CU bring a friend διακόπτονται;

 

Ρωτάω πράγματα που έχουν απαντηθεί αλλά συγγνώμη!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει απαντηθεί αυτό  🙂 , η δεν το ξέρω ... εκανα μεταφορα απο το 1266 και vodafone καρτοκινητό που δεν είχε big bang  και θυμόταν τους κρυστάλους όταν γύρισα , συν ότι το chat σου λεει οτι δεν μπορεί να αφαιρέσει ενα προνόμιο που έχεις και να μην το θες , αλλά νομίζω είναι 50-50 οι πιθανότητες να το χάσεις . Εκτος αν σου πουν συγκεκριμενα οτι δεν το χανεις ... 

Link to comment
Share on other sites

Το cu special είναι μετα-φοιτητικό. Δεν είναι ξεχωριστό πρόγραμμα όπως το vodafone international  ή το vodafone καρτοκινητό.

--λαθος δειτε παρακατω-Στο liquid δεν λειτουργούν κάποια πράγματα όπως το bring a friend που λες.---

Αν θα παίρνεις τα μπόνους του cu special δεν το ξέρει κανείς σίγουρα. Για μένα προσπάθησε να μιλήσεις με το chat μήπως έχουν κάποια απάντηση σε αυτό.

Αν όμως σου δίνει το σπέσιαλ αρκετά data και ομιλία προς όλους δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να το ρισκάρεις. Όταν κοπεί ναι, να πας στο liquid.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Το cu special είναι μετα-φοιτητικό. Δεν είναι ξεχωριστό πρόγραμμα όπως το vodafone international  ή το vodafone καρτοκινητό. Στο liquid δεν λειτουργούν κάποια πράγματα όπως το bring a friend που λες. Αν θα παίρνεις τα μπόνους του cu special δεν το ξέρει κανείς σίγουρα. Για μένα προσπάθησε να μιλήσεις με το chat μήπως έχουν κάποια απάντηση σε αυτό.

Αν όμως σου δίνει το σπέσιαλ αρκετά data και ομιλία προς όλους δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να το ρισκάρεις. Όταν κοπεί ναι, να πας στο liquid.

Δεν λειτουργεί το bring a friend? Μου το βγάζει σαν επιλογή στο app. 

Link to comment
Share on other sites

Σαν επιλογή στο βγάζει και μπορείς να δώσεις κωδικό. Όταν ανανεώνεις όμως δεν παίρνεις τα γίγα αν είσαι liquid. Πρέπει να βγεις και να ανανεώσεις για να τα πάρεις.

Edit δουλευει και σε liquid τελικά

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφέρει τότε , δε το κουνάω ρούπι !

Οταν λήξει το special τότε θα μετακυλίσω στο αξιοπρεπέστατο liquid (θα είχα ήδη φέρει και το βασικό μου wu εδώ αλλά ευτυχώς είναι ακόμα φοιτητικό, όπου έχει το πολύ καλό με τα 5gb στις πανεπιστημιουπόλεις )

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kmpatra said:

Σαν επιλογή στο βγάζει και μπορείς να δώσεις κωδικό. Όταν ανενεώνεις όμως δεν παίρνεις τα γίγα αν είσαι liquid. Πρέπει να βγεις και να ανανεώσεις για να τα πάρεις.

Δεν το φανταζόμουν αυτό, το έχεις δοκιμάσει ε ?  τα αλλα δώρα τα παιρνεις για  6 μηνες πχ  ακόμα και το shake που δεν εμφανίζεται όσο είσαι liquid όταν βγειις παραμενει . 

Link to comment
Share on other sites

Τα 17gb πχ που παιρνεις για 6 μηνες πχ δίνονται αυτόματα , τα 10 ευρω δώρο με προσφορα η καρτα νεων επισης ... το shake δεν φαίνεται στην νέα app οντως αλλα αν βγεις μέσα σε 7 μνερες θα σου εμφανιστεί . Δεν αποκλείεται να το έχουν κόψει βέβαια είναι πολυ βολικό για liquid

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο δεν το κατάλαβα. Είσαι liquid, γίνεται ανανέωση την καθορισμένη ημερομηνία και αν μετά βγεις έχεις διαθέσιμο το shake?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Στο liquid δεν λειτουργούν κάποια πράγματα όπως το bring a friend

Είσαι σίγουρος; Μπαίνουν κανονικά νομίζω

Screenshot_2024-01-31-00-34-27-58_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sou_d said:

Είσαι σίγουρος; Μπαίνουν κανονικά νομίζω

Screenshot_2024-01-31-00-34-27-58_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Σε ποιο αναφέρεσαι στις έξτρα παροχές? Στο πρώτο η στο τρίτο? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alexandros201285 said:

Σε ποιο αναφέρεσαι στις έξτρα παροχές? Στο πρώτο η στο τρίτο? 

Τα 6gb προσφορά γνωριμίας που λέει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alexandros201285 said:

Καλή φάση

Θα το επιβεβαιώσω σε λίγο καιρό που θα κάνω και σε άλλο αριθμό ανανέωση, αλλά έτσι θυμάμαι και βλέπω, πως σε αυτόν μπαίνουν

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kmpatra said:

Το τελευταίο δεν το κατάλαβα. Είσαι liquid, γίνεται ανανέωση την καθορισμένη ημερομηνία και αν μετά βγεις έχεις διαθέσιμο το shake?

Ναι ... απλά στην νέα εφαρμογή δεν στο δειχνει(τα εχουμε πει 2-3 σελιδες πριν) και αν βγεις χάνεις την απεριοιστη ομιλία ...όπως και αρκετά πακέτα του cu βέβαια δεν σου δειχνει - άχρηστα ομως - απο εδω νομίζω κάτι βλεπεις βεβαια  , δεν το εχω δοκιμάσει. Τα βασικά του BB και τις προσφορες απεριοριστων που μας νοιαζουν τα βλεπεις κανονικα και επίσημα  απο την cu app και την bigbang app.

6 ώρες πριν, FrV said:

@blizzard σε ευχαριστώ πολύ, είσαι κατατοπιστικότατος. Απ ότι κατάλαβα το όνομα liquid εκφράζει πραγματικά  αυτό που είναι αυτό το πρόγραμμα.

Θα το δοκιμάσω σε λίγες ημέρες κι αν δεν μου βγει (φοβάμαι μην κολλήσει στο το μπες βγες για το sake) στην χειρότερη θα επιστρέψω στο απλό cu. Αν δεν κάνω λάθος ότι υπάρχει σε υπόλοιπο χρόνου, δεδομένων κ.λ.π. δεν το χάνω μέχρι την ημερομηνία που λήγουν.

Ναι δεν χανεις τπτ και νομίζω το έφτιαξαν κιόλας ... Για σίγουρα όταν πατήσεις είσοδο στο liquid περιμενε μια μέρα χωρις να πατήσεις είσοδο ξανα αν δεν αλλάξει αμεσος η εμφάνιση της αππ ,,, ούτε έξοδο αν σε δείχνει liquid η εφαρμογή αλλα δεν τα εχει όλα σωστα ,ετσι κολλάει . θα σε έχει κάνει liquid απο το 1ο λεπτο έτσι και αλλιως και όλα τα αλλα δουλευουν σωστα , Καλυτερα ούτε την μπαρα ανανεωσης να αλλάξεις , βάλε απο την αρχή 30 ευρω (αφου ειναι δώρο) την μέρα που τα θες.  

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kmpatra said:

Στο liquid δεν λειτουργούν κάποια πράγματα όπως το bring a friend που λες. 

 

11 ώρες πριν, kmpatra said:

Νομίζω εδώ το έχω διαβάσει δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, ότι δεν τα δίνει τα gigabyte όταν είσαι liquid.

....

Έχω την εντύπωση ότι κανένα bonus,ούτε το bring a friend ούτε το shake δίνονται στην ανανέωση του liquid.

Αύριο αν δεν έχει απαντήσει κάποιος νωρίτερα θα κάνω και μία ερώτηση στο chat

Τα 5gb/μήνα από το bring a friend δίνονται μια χαρά και στο liquid. Δοκιμασμένο. 😎 Όπως ανέφερε κι ο @sou_d παραπάνω, είναι εμπλουτίσμένα κατά 1 gb και στην ανάλυση παροχών αναφέρονται ως προσφορά γνωριμίας. Έχουν διάρκεια 30 ημέρες και προϋπόθεση για να τα πάρεις (max 12 μήνες) είναι να κάνεις εσύ ανανέωση και να έχουνε περάσει 30 μέρες από την προηγούμενη φορά που τα πήρες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johndouk said:

 

Τα 5gb/μήνα από το bring a friend δίνονται μια χαρά και στο liquid. Δοκιμασμένο. 😎 Όπως ανέφερε κι ο @sou_d παραπάνω, είναι εμπλουτίσμένα κατά 1 gb και στην ανάλυση παροχών αναφέρονται ως προσφορά γνωριμίας. Έχουν διάρκεια 30 ημέρες και προϋπόθεση για να τα πάρεις (max 12 μήνες) είναι να κάνεις εσύ ανανέωση και να έχουνε περάσει 30 μέρες από την προηγούμενη φορά που τα πήρες.

Ωραίος! Ευχαριστούμε για την διευκρίνιση 😀

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,
Θέλω να φύγω από Q γιατί δε συμφέρει πλέον για φτηνή εταιρεία, και ήμουν για frog (national pack + bonus data)
Τώρα βλέπω το liquid μετά από παρότρυνση μέλους και φαίνεται αρκετά συμφέρον, για αυτούς που δεν καταναλώνουν πολύ.
Ήθελα να ρωτήσω.

1. Πως γίνεται η ανανέωση υπολοίπου? Μόνο ηλεκτρονικά? Δηλώνεις κάρτα τράπεζας και αυτόματα ανανεώνεται κάθε μήνα η συνδρομή? Γίνεται μέσω του app. ή και σε κατάστημα και browser pc?

2.Ποιο είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης που μπορώ να ανανεώσω και πόσο διαρκεί?

3. Πόσο χειρότερο είναι το σήμα της vodaphone σε σχέση με τη nova/cosmote από την εμπειρία σας?

4. Πόσο κοστίζει η μεταφορά από άλλη εταιρεία σε vodaphone liquid?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, musictracer said:

Καλησπέρα παιδιά,
Θέλω να φύγω από Q γιατί δε συμφέρει πλέον για φτηνή εταιρεία, και ήμουν για frog (national pack + bonus data)
Τώρα βλέπω το liquid μετά από παρότρυνση μέλους και φαίνεται αρκετά συμφέρον, για αυτούς που δεν καταναλώνουν πολύ.
Ήθελα να ρωτήσω.

1. Πως γίνεται η ανανέωση υπολοίπου? Μόνο ηλεκτρονικά? Δηλώνεις κάρτα τράπεζας και αυτόματα ανανεώνεται κάθε μήνα η συνδρομή? Γίνεται μέσω του app. ή και σε κατάστημα και browser pc?

2.Ποιο είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης που μπορώ να ανανεώσω και πόσο διαρκεί?

3. Πόσο χειρότερο είναι το σήμα της vodaphone σε σχέση με τη nova/cosmote από την εμπειρία σας?

4. Πόσο κοστίζει η μεταφορά από άλλη εταιρεία σε vodaphone liquid?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Διάβασε την πρώτη σελίδα, πρώτο post

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sou_d said:

Διάβασε την πρώτη σελίδα, πρώτο post

Το είχα δει αλλά είπα να ρωτήσω γτ είναι παλιό ποστ. Είναι ενημερωμένο (updated) δλδ, με ό,τι ισχύει σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...