Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Μπορείς να βγάλεις και κάποιο τμήμα του υπολοίπου σε smart pocket για χρήση σε συνεργαζόμενο κατάστημα (πιο πιθανό efood).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 7/8/2023 at 2:57 ΜΜ, HEO said:

Μπορείς να ενεργοποιήσεις το καλοκαιρινό πακέτο ίντερνετ δύο φορές ..

Από την μια φορά (δοκιμασμένο) έχεις δωρεάν κουπόνι 4 ευρώ στο efood

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Άλλο απίστευτο που έγινε...

 

 

Edited by blitz
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να συμβαίνει αυτό που λέει ο blitz :) αν και δεν μπορώ να επαλήθευσω την εγκυρότητα του κωδικού καθότι αύριο φεύγω εξωτερικό

Bliz δεν το σβήνεις το ποστ σου μην μας πάρουν χαμπάρι ...

Να έχουμε να τρώμε όταν επιστρέψουμε;;; :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, HEO said:

Φαίνεται να συμβαίνει αυτό που λέει ο blitz 🙂 αν και δεν μπορώ να επαλήθευσω την εγκυρότητα του κωδικού καθότι αύριο φεύγω εξωτερικό

Bliz δεν το σβήνεις το ποστ σου μην μας πάρουν χαμπάρι ...

Να έχουμε να τρώμε όταν επιστρέψουμε;;; 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Ποιό πόστ;😇

Edited by blitz
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες ότι το πήρες τέσσερις φορές συνεχόμενες 😁

Να ρωτήσω κάτι άλλο: το ποσό του δώρου μπαίνει ολόκληρο χωρίς φορο μέσα στο υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Αυτό που λες ότι το πήρες τέσσερις φορές συνεχόμενες 😁

Να ρωτήσω κάτι άλλο: το ποσό του δώρου μπαίνει ολόκληρο χωρίς φορο μέσα στο υπόλοιπο;

Ναι, 30€ διαλέγεις για ανανέωση; 30€ αυξάνεται το υπόλοιπό σου  

Edited by blitz
Αλτζχάιμερ
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκιμάσει κωδικό ας στείλει πμ


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, blitz said:

Ναι, 30€ διαλέγεις για ανανέωση; 30€ αυξάνεται το υπόλοιπό σου

Μήπως δεν έχεις φόρο στο νούμερο λόγω ηλικίας; Γιατί σε εμένα που έχω μπήκαν μείον 10%, κάπου 27.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, spiliot said:

Μήπως δεν έχεις φόρο στο νούμερο λόγω ηλικίας; Γιατί σε εμένα που έχω μπήκαν μείον 10%, κάπου 27.

Εχεις δίκιο! Το πρόβλημα ηταν όντως λόγω ηλικίας, αλλά λόγω αλτζχαιμερ όχι νεότητας. Κοίταξα screenshot και περι τα 27 μπήκαν και σε μένα. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει ακόμα ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις Revolut κάρτα (όχι μιας χρήσης) για το Liquid, έτσι;

Υπάρχουν πουθενά προμήθειες γιατί δεν έχω ασχοληθεί; (δηλ το να στείλω πχ 10 ευρώ από κάρτα Εθνικής στη Revolut και με την κάρτα Revolut να ανανεώνω Liquid)

Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργεί κανονικά. Προμήθεια για το topup δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Στο liquid τής μητέρας μου έληγε 28 Αυγούστου και το πήγα 22 Σεπτεμβρίου.Θα είμαι οκ δηλαδή; Θέλει κάτι άλλο; Στο μεταξύ δεν μπορώ νά καταλαβω αν είναι δωρεάν ο μήνας η θα πληρωθεί από την κάρτα. Τό βλέπω κάπου αυτό; Συγνώμη απλά μου φαίνεται λίγο βουνό τώρα στην αρχή

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού ρε παιδιά μπορούμε να εκδόσουμε κουπόνι μέχρι 20€, γιατί τη μπάρα την έχετε να ανεβαίνει περισσότερο; Όλο χαζομάρες (μη πω τπτ άλλο)

Και πάω να βγάλω 25άρι και μου λέει έχετε περάσει το όριο της ημέρας ενώ δεν έχω βγάλει άλλο σήμερα.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μηνες εχω στείλει πολλα μηνυματα στο τσατ γιατι σεω2 νούμερα που εχω δεν μπαινουν τα απεριόριστα προς ολους μετα απο 15 ευρη ανανέωση. 

Η απάντηση τους συνέχεια ειναι η ίδια θα το δει το αρμόδιο τμήμα και θα με καλέσει. 

Εχει κάποιος αντιστοιχο πρόβλημα? 

Έχετε κανένα τηλ να μιλήσω με κάποιον αρμόδιο? 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προσπαθώ από τα ξημερώματα να κάνω liquid έναν αριθμό που μου είχαν δώσει ως 2ο όταν πήρα μια SIM μεσω του vodafonecu.gr. Ο αριθμός είναι ακόμα ενεργός (και μου δίνουν κάτι social & chat mb), μπαίνω στο μενού του liquid, βαζω ημερομηνιες κτλ αλλά όταν περνάω την κάρτα, ενώ περνάει κανονικά και γίνεται η χρέωση επαληθευσης, με πετάει ξανά στο μενού που επιλέγεις πότε να ανανεωσεις και η κάρτα δεν αποθηκευεται! σα να μην την πέρασα ποτε και κολλάει εκεί. 

κανείς καμιά λυση?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ρεβολουτ μιας χρήσης να υποθέσω?

Επισης υπηρχε περιορισμος για το δωρο οσον αφορα τους αριθμούς και το ποσες φορες μπορει να χρησιμοποιηθεί μια καρτα. Το ειχαμε γραψει καπου πιο πισω

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, kmpatra said:

Ειναι ρεβολουτ μιας χρήσης να υποθέσω?

Επισης υπηρχε περιορισμος για το δωρο οσον αφορα τους αριθμούς και το ποσες φορες μπορει να χρησιμοποιηθεί μια καρτα. Το ειχαμε γραψει καπου πιο πισω

όχι, όχι καμία σχεση, γι'αυτό και το έγραψα.

αυτό τον αριθμό μου είχαν κάνει δώρο και δεν το είχα χρησιμοποιήσει ποτέ. θέλω να τον κάνω liquid και να τον δώσω στη γιαγιά μου γιατί ξεχνάει να βάζει κάρτες και της λήγει το υπολοιπο και της βαζουν φραγή. anyway, προσπαθησα και με την κάρτα της εθνικης της που της βάζουν τη σύνταξη για να μην υπάρξει πρόβλημα στην πληρωμη και με την κάρτα τη δική μου (πειραιως) που έχω τη μισθοδοσία. 

βλέπω ότι περνάει κανονικά η πληρωμη (αφαιρείται για δευτερολεπτα το 0,01€ και μου το επιστρέφουν), αλλά δεν αποθηκευεται η καρτα.

μηπως υπαρχει καποιος ορος πριν γίνεις liquid, πχ να κάνω καποια ανανεωση? 

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το βγαλεις παλι απο λικουιντ και να το δοκιμασεις μερικες ωρες μετα αυριο π.χ.?

Κοιτα μην θέλει ενημέρωση η εφαρμογή κιολας.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kmpatra said:

Μπορεις να το βγαλεις παλι απο λικουιντ και να το δοκιμασεις μερικες ωρες μετα αυριο π.χ.?

Κοιτα μην θέλει ενημέρωση η εφαρμογή κιολας.

δεν μπαινει καν σε liquid. μόλις βάλω την κάρτα & κανει την πληρωμη, εξαφανιζεται και είναι σα να μην την έχω περάσει, οπότε δεν μ'αφήνει να πατήσω και το "συνεχεια". 

το θεμα είναι να μην ξεκινησει και χρεωνει αβερτα 15ρια :p 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μετα δηλαδή στις εφαρμογές το βλέπεις ως κανονικό cu με πακετα?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος νομίζω το είχε αναφέρει παλιότερα αλλά δε θυμάμαι να είχε πει τι έκανε για να φτιάξει - αν έφτιαξε.

Μπορείς να περάσεις την κάρτα από το vodafone app στον λογαριασμό και μετά την εμφανίζει στην επιλογή για το liquid χωρίς επιβεβαίωση, απλά την επιλέγεις. Αυτό βέβαια παλιότερα αν και δεν νομίζω να έχει κοπεί.

Άλλα πράγματα που μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις είναι καθαρισμός της cache της εφαρμογής, καθώς και δοκιμή κάποια άλλη στιγμή (πχ αύριο) μήπως κάτι έχει κολλήσει στο σύστημά τους.

Εμένα το κουλό που μου έκανε παλιά, ήταν αφού επιβεβαίωνε την κάρτα και ήταν η μόνη, δεν την επέλεγε και έπρεπε να πατήσω πάνω για να βγάλει ένα τικ ώστε να μπορώ να συνεχίσω. Αλλά εσύ λες ότι δεν στην εμφανίζει καν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...