Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη δεν το έγραψα σωστά, υπόθεση δική μου είναι ότι δεν την εμφανίζει. Ακόμα δεν το έχω πάρει τον δωρεάν μήνα για να δω, ήδη έχω βγει όμως και έχω μπει κάνα δυο φορές. Ακόμα και αν εμφανίζει τον δωρεάν μήνα, απ' ότι έχει αναφερθεί δεν τον δίνει δεύτερη φορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρώτησα κάτι συγκεκριμένο ας απαντήσει μόνο αν γνωρίζει κάποιος. Ξαναρωτάω λοιπόν, εφόσον έχεις πάρει τον ένα μήνα δωρεάν και ξαναμπείς εμφανίζει την προσφορά τον ένα μήνα δωρεάν ή όχι; Άσχετα αν στο δώσει ή όχι. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ως προσφορά που ενεργοποιείς κάπου, απλά την πρώτη φορά που πας να χρεωθείς δεν σου κάνει την χρέωση και σου δίνει το ποσό. Γίνεται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια επιβεβαίωση..

Ας πούμε οτι έχω ενα νούμερο που δεν κάνω καθόλου χρήση. Αν το κάνω liquid και βάζω 8€ κάθε μήνα σε π.χ 10μηνες θα έχει 80€ που μπορώ να τα κάνω smartpocket?

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια επιβεβαίωση..
Ας πούμε οτι έχω ενα νούμερο που δεν κάνω καθόλου χρήση. Αν το κάνω liquid και βάζω 8€ κάθε μήνα σε π.χ 10μηνες θα έχει 80€ που μπορώ να τα κάνω smartpocket?
 
Έχει και πρόσθετο περιορισμό την ενεργοποίηση πακέτου 6 ευρώ και πάνω μέσα στο μήνα για να σε αφήσει αν δεν κάνω λάθος!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι τό ρευστό δεν έχει καμμία προϋπόθεση ενεργοποιήσης πακέτου

Και δεν είναι 80 ευρώ υπολόγισε τους φόρους

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο! Thank you both για τις απαντήσεις!

Οπότε αν βάλεις το 15€ το μήνα πρακτικά μιλάς απεριόριστα σχεδόν δωρεάν 😝

Edited by jasonpap
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο! Thank you both για τις απαντήσεις!
Οπότε αν βάλεις το 15€ το μήνα πρακτικά μιλάς απεριόριστα σχεδόν δωρεάν 
Βέβαια :)

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Με το smart pocket χάνεις 24-34% των χρημάτων σου, ανάλογα με το αν πληρώνεις φόρο κινητής ή όχι, καθώς σου αφαιρεί και το ΦΠΑ από το πόσο και το οποίο φπα το ξαναπληρώνεις εκεί που θα χρησιμοποιήσεις το κουπόνι.

Το ένα τέταρτο ως τρίτο του ποσού χαμένο δεν είναι και λίγο, οπότε υπολόγισε αν 23 ή 33.5 ευρώ το χρόνο (για 8ρες κάρτες, σχεδόν διπλάσια για 15ρες) αξίζουν αυτό που θες να κάνεις.

Επίσης κάνεις δεν μας εγγυάται ότι θα είναι εκεί και του χρόνου, αν και θεωρώ ότι πριν το κόψουν θα έχουμε κάποιο χρόνο αντίδρασης.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου αφαιρεί κανένα ΦΠΑ, μόνο τον φόρο

Αλλά σου δίνει έκπτωση όταν αγοράζεις με κωδικό smart pocket

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι τό ρευστό δεν έχει καμμία προϋπόθεση ενεργοποιήσης πακέτου

Και δεν είναι 80 ευρώ υπολόγισε τους φόρους

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk




εξακολουθώ να πιστεύω ότι έχει. Γιατί ο φίλος λέει όπως και η κόρη μου απλά να βάζει κάρτα 8 ευρώ κάθε 2 μήνες.
Ορίστε λοιπόν....b7fc03c5dc62dea7608a43fe7348667f.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites




Δεν σου αφαιρεί κανένα ΦΠΑ, μόνο τον φόρο



Καταρχήν άκυρο το παραπάνω, για τo smart Pocket αφαιρείτε το φπα.

Σόρρυ δεν το είχα καν προσέξει :(


εξακολουθώ να πιστεύω ότι έχει. Γιατί ο φίλος λέει όπως και η κόρη μου απλά να βάζει κάρτα 8 ευρώ κάθε 2 μήνες.
Ορίστε λοιπόν....b7fc03c5dc62dea7608a43fe7348667f.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Κατά δεύτερον δες εικόνα


8f248f0b8ec5f975d11f8d1c80a05144.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μετατραπεί σε κουπόνια smart pocket το σύνολο του χρηματικού σου υπολοίπου μείον το ΦΠΑ της τελευταίας ανανέωσης (το οποίο φυσικά παραμένει στο υπόλοιπο σου).

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθώ να πιστεύω ότι έχει. Γιατί ο φίλος λέει όπως και η κόρη μου απλά να βάζει κάρτα 8 ευρώ κάθε 2 μήνες.
Ορίστε λοιπόν....b7fc03c5dc62dea7608a43fe7348667f.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 3,82 ευρώ και με αφήνει να βγάλω κουπόνι για 1,9 ευρώ. Επισης στο αλλο μου νουμερο επισης liquid που αυτή τη στιγμή έχω υπόλοιπο 1,25 ευρώ δεν μου γράφει από κάτω αυτό που γράφει το δικό σου screenshot για το πακέτο.

a59c22f83f1ae8b887070e614f815f36.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω ένα νούμερο ...

....έχει 0.95 ευρώ υπολοιπο και στα κουπόνια λέει 1.3....





Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ είναι λίγο ότι να ναι η φάση με το smart pocket ε;
Βασικά ο κανόνας πρέπει να είναι αυτό που έγραψε ο johndouk ....

.... αλλά παίζουνν και κάτι κουφά ειδικά αν έχεις cashback

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και πρωτοποριακή φαση το smart pocket, αλλά δεν είναι ζημιογόνο για την βονταφον; Άλλο να πουλά υπηρεσίες και άλλο να πρέπει να πληρώσει τα φαστ φουντ.

Link to comment
Share on other sites

Άρα θεωρητικά σε 10 μηνες με 8αρες ανανεώσεις πρέπει να μένει για smartpocket 9x8/1.1 + 8/1.24 (στο περίπου γιατί το φπα νομίζω μπαίνει πάνω στο φόρο κινητής)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν προσθέσει και την δυνατότητα διεθνών κλήσεων με προνομιακή χρονοχρέωση;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και πρωτοποριακή φαση το smart pocket, αλλά δεν είναι ζημιογόνο για την βονταφον; Άλλο να πουλά υπηρεσίες και άλλο να πρέπει να πληρώσει τα φαστ φουντ.
Εβαλα δύο κάρτες των 12 ευρώ που ήταν από φορητότητα και μεγάλο μέρος το έφαγα σε σουβλάκια :) πολλά λεφτά υπόλοιπο δεν χρειάζεται

Α και κάτι άλλο, αν ενεργοποιήσεις το νέο πακέτο με το καλοκαιρινό ίντερνετ σου δίνει 4 ευρώ για να τα φας σε σουβλάκια

Και αν το ενεργοποιήσεις 2 φορές με τον δωρεάν πρώτη ανανέωση του ρευστού αφού εβαλες 30 ευρώ σου δίνει 2x4 ευρώ.... μια ομορφιά

Ότι πρέπει για μένα που είμαι αδύνατος και πάνω στην ανάπτυξη

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, HEO said:

Εβαλα δύο κάρτες των 12 ευρώ που ήταν από φορητότητα και μεγάλο μέρος το έφαγα σε σουβλάκια 🙂 πολλά λεφτά υπόλοιπο δεν χρειάζεται

Α και κάτι άλλο, αν ενεργοποιήσεις το νέο πακέτο με το καλοκαιρινό ίντερνετ σου δίνει 4 ευρώ για να τα φας σε σουβλάκια

Και αν το ενεργοποιήσεις 2 φορές με τον δωρεάν πρώτη ανανέωση του ρευστού αφού εβαλες 30 ευρώ σου δίνει 2x4 ευρώ.... μια ομορφιά

Ότι πρέπει για μένα που είμαι αδύνατος και πάνω στην ανάπτυξη emoji38.png

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Προσοχή το liquid παχαίνει!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, HEO said:

Βασικά ο κανόνας πρέπει να είναι αυτό που έγραψε ο johndouk ....

.... αλλά παίζουνν και κάτι κουφά ειδικά αν έχεις cashback

https://myphone.gr/forum/topic/196181/page/16/?tab=comments#comment-7175477

😉

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ώρα που μπαίνουν τα χρήματα του liquid όταν κάνεις ανανέωση?

στις 27/7 πήγα να κάνω liquid τον αριθμό της μάνας μου με 15€/μήνα και το πιο νωρίς που μου έδινε για τον δωρέαν μήνα ήταν σήμερα, 1/8 και με ανανέωση κάθε 1 του μήνα. Ενώ περίμενα ότι τα ξημέρωματα της 1ης θα της έβαζαν κατευθειαν τα χρήματα, με πήρε τηλ το πρωί και μου είπε ότι δεν μπορεί να κάνεις κλήσεις. Μπήκα στο CU app και είδα ότι δεν της τα είχαν βάλει. Τους ρώτησα στο chat, και χωρίς πολλά πολλά μου είπαν "εντός μιας ώρας θα έχουν πιστωθεί τα 15€" και κατευθειαν η κοπελα αποσυνδεθηκε. 

Της μπήκαν κατά τις 10 το πρωί, σλλά δεν προλαβα να τη ρωτησω, οπότε περιμενω απάντηση από τους γκουρου 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...