Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φίλοι, είναι η ιδέα μου ή το BB 200G ήταν 15000 πόντοι πριν από λίγο καιρό?

Και κάτι άλλο, το bonus της κάρτας νέων ισχύει για ένα χρόνο μόνο κατάλαβα σωστά;

@blizardσου έχω καινούργιο task (λες και δεν έχει αρκετά) 😉

Κάθε εβδομάδα εδώ ή εκεί στα λαγονικά να μας λες το φθηνότερο/συμφέρον προιόν για cashback για εμάς τους αρχιτεμπελχανάδες!

Edited by mambagr
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2023 at 2:47 ΜΜ, Yrrah said:

30 ώρες μετά και συνεχίζουν το ΣΠΑΜ... ☠️

Κι εμένα συνεχίζουν να έρχονται και ξεπέρασαν τα 100. Μάλιστα έχουν άλλο 5ψήφιο αριθμό αναφοράς στο θέμα και στο κείμενο του email και άλλο στο όνομα του συνημμένου pdf αρχείου...

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, mambagr said:

Φίλοι, είναι η ιδέα μου ή το BB 200G ήταν 15000 πόντοι πριν από λίγο καιρό?

Ήταν σε προσφορά 50% για κάποιο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που τρέχει η καλοκαιρινή προσφορά για απεριόριστο ίντερνετ με 10,90€ δεν συμφερει το πακετο των 200 mb με 10€

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Τωρα που τρέχει η καλοκαιρινή προσφορά για απεριόριστο ίντερνετ με 10,90€ δεν συμφερει το πακετο των 200 mb με 10€

Ισχύει.. εκτός κι αν δεν φτάνεις επ ουδενί τα 200 όπως η δική μου περίπτωση.

ΥΓ εκ παραδρομής πρέπει να έγραψες MB ενώ είναι GB τα 200. 😉

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VIPdriver said:

Τωρα που τρέχει η καλοκαιρινή προσφορά για απεριόριστο ίντερνετ με 10,90€ δεν συμφερει το πακετο των 200 mb με 10€

Το πακέτο των 200gb λειτουργεί κανονικά Ευρωπαϊκή ένωση, ενώ αυτό με τα 10.90 όχι. Οπότε αν σκέφτεσαι να ταξιδέψεις εκτός Ελλάδας, μπορεί να έχει νόημα...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Powerfull said:

Το πακέτο των 200gb λειτουργεί κανονικά Ευρωπαϊκή ένωση, ενώ αυτό με τα 10.90 όχι. Οπότε αν σκέφτεσαι να ταξιδέψεις εκτός Ελλάδας, μπορεί να έχει νόημα...

Το 10,90€ δινει 9,8 gb για Ευρώπη. Σίγουρα πολύ λιγότερα απο του big bang.

Link to comment
Share on other sites

@tolisfar όσον αφορά το liquid ήθελα να σου πω ότι σε σχέση με αυτό που λες ότι θέλει να ασχοληθείς αρκετά.. αν δεν θέλεις δεν θα ασχοληθείς και απλώς θα δίνεις 8€ το μήνα όπως και στο free2go. Απλώς θα έχεις πολύ περισσότερες παροχές.

Εμείς που ασχολούμαστε το κάνουμε από "τσιγκουνιά" για να τη βγάζουμε με 2-3€ το μήνα. Αν δεν θέλεις δεν το κάνεις.

ΟΜΩΣ πρώτα απ' όλα να σε καλύπτει το δίκτυο. 

Σόρρυ για την παρέμβαση απλώς είναι κρίμα (αφού είμαστε που είμαστε στο φόρουμ) να μην γνωρίζουμε σφαιρικά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Το liquid ήταν να χρεώσει το κινητό της γυναίκας μου αύριο 28 του μήνα. Είχε βάλει υπενθύμιση σήμερα να μεταφέρει την μπάρα. Την μετέφερε και τράβηξε και λεφτά μαζί! Πως γίνεται αυτό; Και μου είχε κάνει το ίδιο και σε μένα τον προηγούμενο μήνα. Πόσες μέρες πιο πριν πρέπει να μεταφέρουμε την μπάρα για να είναι σίγουρο ότι δεν θα τραβήξει λεφτά; 

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω έβαλες νέα ημερομηνία 27 Ιούλη;

Νομίζω κάποιος είχε γράψει ότι αν το κάνεις από τις 12 το βράδυ μέχρι τις 9 το πρωί παρόλο που στο app γράφει ότι θα πάει τον επόμενο μήνα (γιατί το κινητό είδε ότι άλλαξε μέρα) στην πράξη το πρωί σε χρεώνει τον τρέχοντα γιατί το σύστημα απλά κοιτάει την μέρα που έχει μπει που είναι η 27 (δεν καταγράφει μήνα αλλά μέρα, οπότε 27 Ιούνη είναι πάλι 27). Θα έπρεπε να το βάλεις 26 που έχει ήδη περάσει και μετά από λίγες μέρες αν θες το αλλάζεις πάλι σε 27 ή 28 ή όποια άλλη μέρα έχει ήδη περάσει.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, spiliot said:

Να υποθέσω έβαλες νέα ημερομηνία 27 Ιούλη;

Νομίζω κάποιος είχε γράψει ότι αν το κάνεις από τις 12 το βράδυ μέχρι τις 9 το πρωί παρόλο που στο app γράφει ότι θα πάει τον επόμενο μήνα (γιατί το κινητό είδε ότι άλλαξε μέρα) στην πράξη το πρωί σε χρεώνει τον τρέχοντα γιατί το σύστημα απλά κοιτάει την μέρα που έχει μπει που είναι η 27 (δεν καταγράφει μήνα αλλά μέρα, οπότε 27 Ιούνη είναι πάλι 27). Θα έπρεπε να το βάλεις 26 που έχει ήδη περάσει και μετά από λίγες μέρες αν θες το αλλάζεις πάλι σε 27 ή 28 ή όποια άλλη μέρα έχει ήδη περάσει.

Βγάζει νόημα! Ναι πριν τις 9 μετέφερε την μπάρα. Και γω αν θυμάμαι καλά πριν φύγω για την δουλειά είχα μεταφέρει την μπάρα τον προηγούμενο μήνα. Οπότε έχουμε τα εξής: 1ον μεταφέρουμε την ημερομηνία σε μια αντίστοιχη ημερομηνία του επόμενου μήνα η οποία έχει περάσει γι'αυτόν τον μήνα και 2ον όχι πριν της 9 το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος μεταφέρεις την μπάρα δύο φορές τον μήνα με αρκετές μέρες απόσταση
+
Βάζεις κάρτα που είναι κλειδωμένη η τραπεζική που δεν έχει υπόλοιπο

Έτσι δεν χρεώνεται τίποτα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2022 at 5:58 ΜΜ, blizard said:

Στα υπόψην και τα 30 ευρω δωρο του liquid (μια φορά για 33 μέρες)

Καλησπέρα,

Θα κάνω τώρα φορητότητα σε Liquid με τον κωδικό SMART οπότε έριξα και μια ματιά στο φόρουμ εδώ. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πώς παίρνω τα 30€ δώρο που λέει στο πρώτο πόστ (εκτός κι αν δεν ισχύουν πια). Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει;
 

Επίσης, φαντάζομαι αν βάλω το SMART δε θα μπορώ να βάλω κωδικό από το bring a friend; Αν μπορώ, ας μου στείλει κάποιος έναν κωδικό.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη ανανέωση που κάνεις στο ρευστό είναι δωρεάν και τα λεφτά ισχύουν ένα μήνα

Σήμερα έκανα στο φοιτιτιτκο της αδερφής μού

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν απαντάς σε εμένα, συνεχίζω να μην καταλαβαίνω πώς γίνεται.

Αντί να βάλω ανανέωση 12, να βάλω 30 και δε θα με χρεώσει;

Πάντως, όταν το προχωράω στο σάιτ, ζητάει 12€ (που φαντάζομαι θα είναι η πρώτη ανανέωση).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, besddimo2 said:

Αν απαντάς σε εμένα, συνεχίζω να μην καταλαβαίνω πώς γίνεται.

Αντί να βάλω ανανέωση 12, να βάλω 30 και δε θα με χρεώσει;

Πάντως, όταν το προχωράω στο σάιτ, ζητάει 12€ (που φαντάζομαι θα είναι η πρώτη ανανέωση).

Ακριβώς.. βάζεις τα 12€ στην αρχή. Μπαίνεις liquid, διαλέγεις τη συνδρομή των 30€ μόνο και μόνο επειδή είναι δωρεάν ως πρώτη ώστε να πάρεις το μέγιστο. Μετά μπορείς να την μειώσεις αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν απαντάς σε εμένα, συνεχίζω να μην καταλαβαίνω πώς γίνεται.
Αντί να βάλω ανανέωση 12, να βάλω 30 και δε θα με χρεώσει;
Πάντως, όταν το προχωράω στο σάιτ, ζητάει 12€ (που φαντάζομαι θα είναι η πρώτη ανανέωση).
Μάλλον μπερδεύεσαι με τον κωδικό SMART παίρνεις απλό CU και όχι liquid. Αυτά τα χρήματα σου δίνουν τα απεριόριστα δεδομένα και λεπτά για 9 μήνες εφόσον βάζεις 12€ τον μηνα. Αλλά και πάλι είναι απλό cu. Η αλλαγή σε liquid γίνεται σε ενεργό αριθμό μετά μέσω της εφαρμογής με την πρώτη ανανέωση δωρεάν.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AlexM2 said:

Μάλλον μπερδεύεσαι με τον κωδικό SMART παίρνεις απλό CU και όχι liquid. Αυτά τα χρήματα σου δίνουν τα απεριόριστα δεδομένα και λεπτά για 9 μήνες εφόσον βάζεις 12€ τον μηνα. Αλλά και πάλι είναι απλό cu. Η αλλαγή σε liquid γίνεται σε ενεργό αριθμό μετά μέσω της εφαρμογής με την πρώτη ανανέωση δωρεάν.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως δεν το είχα καταλάβει.

Αν λοιπόν το γυρίσω σε liquid, χάνω πιθανόν τα απεριόριστα με τα 12€.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, besddimo2 said:

Όντως δεν το είχα καταλάβει.

Αν λοιπόν το γυρίσω σε liquid, χάνω πιθανόν τα απεριόριστα με τα 12€.

Ναι.. αλλά αν σε ενδιαφέρουν τα απεριόριστα, δεν έχει νόημα το liquid. Μείνε cu τους πρώτους 9 μήνες να το ευχαριστηθείς και γυρνάς μετά σε liquid.

Κατά τα άλλα μπορείς να βγαίνεις από το liquid, να κάνεις ανανέωση 12€ να παίρνεις τα απεριόριστα και να ξαναμπαίνεις στο liquid και να καταναλώνεις την προσφορά ενώ είσαι liquid. Αλλά δεν έχει νόημα.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κατά τα άλλα μπορείς να βγαίνεις από το liquid, να κάνεις ανανέωση 12€ να παίρνεις τα απεριόριστα και να ξαναμπαίνεις στο liquid και να καταναλώνεις την προσφορά ενώ είσαι liquid. Αλλά δεν έχει νόημα.

Ναι, αν δεν υπάρχει τρόπος να πάρω και τα 30€, δεν έχει κανένα νόημα.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, staurosmar said:

Βγάζει νόημα! Ναι πριν τις 9 μετέφερε την μπάρα. Και γω αν θυμάμαι καλά πριν φύγω για την δουλειά είχα μεταφέρει την μπάρα τον προηγούμενο μήνα. Οπότε έχουμε τα εξής: 1ον μεταφέρουμε την ημερομηνία σε μια αντίστοιχη ημερομηνία του επόμενου μήνα η οποία έχει περάσει γι'αυτόν τον μήνα και 2ον όχι πριν της 9 το πρωί.

Δες τα ποστς από εδώ και κάτω.

Link to comment
Share on other sites

[Ζητώ συγνώμη αν έχει απαντηθεί το ερώτημα σε προηγούμενες σελίδες]
Μπορεί το CU Liquid να ενεργοποιηθεί σε feature phone - αρχαιολογία; (έτος κυκλοφορίας: 2009)
Στη σελίδα της Vodafone λέει

Quote

Ενεργοποίησε το στο My CU App και ζήσε τη CU Liquid εμπειρία για ένα μήνα δωρεάν.

Μπορώ να εγκαταστήσω το app σε smartphone (που έχει SIM άλλου παρόχου) και να το χειρίζομαι από εκεί;

Link to comment
Share on other sites




Βεβαίως μπορείς, το κάνω στην φουκαριαρα την μάνα μου που έχει ένα αρχαίο Nokia :)

Θυμήσου 1 μέρα πριν λήξουν τα δωρεάν λεφτά το κάνεις κανονικό cu τα δωρεάν χρήματα φαίνονται λίγα λεπτά πριν διαγράουν λόγω αλλαγής πακέτου

Σε αυτό το διάστημα αγοράζεις ένα πακέτο cu, προλαβαίνεις, το έχω επίσης κάνει στην μάνα. Βγάζει ακόμα ένα μήνα LoL

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...