Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιες φορές όταν συνδέω στον υπολογιστή μου βγάζει σφάλμα στο usb, το κίτρινο τρίγωνο. Στην πρίζα ποτέ. Έχω δοκιμάσει και με άλλο καλώδιο και σε διαφορετικά pc αλλά το ίδιο. Κάποιες φορές βγάζει σφάλμα. Βάζω βγάζω το καλώδιο στη θύρα του υπολογιστή και φτιάχνει. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο; 

Βλέπω ότι σκολαρει πολύ καλύτερα στον chrom μετά το update. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, stefan_city said:

αν αναφέρεσαι στο πληκτρολόγιο της Samsung, τότε όχι. δεν το χρησιμοποιώ, αλλά το έβαλα δοκιμαστικά για να γράψω αυτό το μήνυμα. όπως φαίνεται, εξακολουθεί να μη βάζει κεφάλαιο γράμμα στην αρχή των προτάσεων. 

btw, στα Αγγλικά εμένα δε το κάνει, μόνο στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει και για άλλη συσκευή που έχω στο αντίστοιχο τοπικ αλλά επειδή θα με διευκόλυνε πολύ να μην χρησιμοποιώ πολλούς φορτιστές, αν φορτίσω με φορτιστή 65W, θα έχει πρόβλημα η συσκευή, θα τραβήξει αυτό που χρειάζεται ή θα την πάρω στο χέρι; 

Επίσης, τα buds2 και το galaxy each 4 μπορώ να τα φορτίσω με αυτόν τον φορτιστή; είναι τριπλός και όταν φορτίζω τρεις συσκευές ταυτόχρονα τα Watts μοιράζονται. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vastegial_74 said:

Έχω ρωτήσει και για άλλη συσκευή που έχω στο αντίστοιχο τοπικ αλλά επειδή θα με διευκόλυνε πολύ να μην χρησιμοποιώ πολλούς φορτιστές, αν φορτίσω με φορτιστή 65W, θα έχει πρόβλημα η συσκευή, θα τραβήξει αυτό που χρειάζεται ή θα την πάρω στο χέρι; 

Επίσης, τα buds2 και το galaxy each 4 μπορώ να τα φορτίσω με αυτόν τον φορτιστή; είναι τριπλός και όταν φορτίζω τρεις συσκευές ταυτόχρονα τα Watts μοιράζονται. 

Καλησπέρα και Καλά Χριστούγεννα!

Δεδομένου ότι πρόκειται για επώνυμο φορτιστή, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις άφοβα για όλες τις συσκευές σου. Σε συνδυασμό με το αντίστοιχο καλώδιο, οι συσκευές θα φορτίσουν με το μέγιστο δυνατό (25W για το S21 FE).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stefan_city said:

Καλησπέρα και Καλά Χριστούγεννα!

Δεδομένου ότι πρόκειται για επώνυμο φορτιστή, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις άφοβα για όλες τις συσκευές σου. Σε συνδυασμό με το αντίστοιχο καλώδιο, οι συσκευές θα φορτίσουν με το μέγιστο δυνατό (25W για το S21 FE).

Καλά Χριστούγεννα. Ευχαριστώ για την απάντηση. Επώνυμος είναι και υποστηρίζει PD και Qi. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnnyman25 said:

   Αν ισχύει κάτι από όλα αυτά πάμε για υποβιβασμό. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vastegial_74 said:

   Αν ισχύει κάτι από όλα αυτά πάμε για υποβιβασμό. 

εχω μια απορια με αυτη την εταιρεια την samsung γιατι φαινεται οτι μας δουλευει ψιλο γαζι, μονο για το s23 ηταν η συμφωνια με την qualcomm που τη διαλαλουσε τοσο πολυ? οχι υποβαθμιση μονο θα ειναι, αλλα και πισογυρισμα, να μην το αγορασει κανεις. ηθελα να ηξερα δεν βλεπει αλλες ανταγωνιστικες εταιρειες πχ oppo που θα δινει 4 και 5 χρονια αναβαθμισεων και με επεξεργαστες qualcomm ? θα καταλαβει καποτε τα λαθη της, αλλα θα ειναι αργα. αλλα ειμαστε αξιοι της μοιρας μας που αγοραζουμε samsung λογω smartec αδιαφορωντας τι μας σερβιρουν και σε ποιες τιμες.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ χρησιμοποιησω καλωδιο που γραφει support 60W PD σε φορτιστη 65W θα γινει κατι; επισης αν χρησιμοποιησω το μαμα καλωδιο της συσκευης μας με φορτιστη 65W θα εχει θεμα το καλωδιο; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έκατσε το  update του Δεκεμβρίου η συσκευούλα δουλεύει ρολόι. Με μπαταρία δεν ασχολούμαι καθόλου μου φτάνει και μου περισσεύει από την πρώτη μέρα που το έχω φουλ  ευχαριστημένος. Το μαμά keyboard θα το αλλάξω αν δεν φτιάξει με το γνωστό Gboard. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, konakis said:

Μια χαρά έκατσε το  update του Δεκεμβρίου η συσκευούλα δουλεύει ρολόι. Με μπαταρία δεν ασχολούμαι καθόλου μου φτάνει και μου περισσεύει από την πρώτη μέρα που το έχω φουλ  ευχαριστημένος. Το μαμά keyboard θα το αλλάξω αν δεν φτιάξει με το γνωστό Gboard. 

Περιέργως σε εμένα δουλευει και σε αυτο και στο 22, ελα ομως που δεν το χρησιμοποιω. Εγω γραφω εδω και χρονια με το swiftkey και με εχει βολεψει απιστευτα. Θεωρω πως ειναι το καλύτερο με διαφορα τοσο οπτικα οσο και χρηστικα. Το εχεις δοκιμασει και δεν σε βολευει;

 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

θέμα συνήθειας είναι όπως έγραψες, το δούλευα παλιότερα τώρα της  Samsung στα της σαμμυ και  Gboard στα υπόλοιπα xiaomi 1+.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, vastegial_74 said:

Περιέργως σε εμένα δουλευει και σε αυτο και στο 22, ελα ομως που δεν το χρησιμοποιω. Εγω γραφω εδω και χρονια με το swiftkey και με εχει βολεψει απιστευτα. Θεωρω πως ειναι το καλύτερο με διαφορα τοσο οπτικα οσο και χρηστικα. Το εχεις δοκιμασει και δεν σε βολευει;

 

Πολυ καλο το swiftkey αλλα πλεον θεωρω την αλλαγη γλωσσας με το slide στο space πιο αργη απο το να πατησω ενα κουμπι και το γυρισα στο Gboard.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, vastegial_74 said:

ΑΝ χρησιμοποιησω καλωδιο που γραφει support 60W PD σε φορτιστη 65W θα γινει κατι; επισης αν χρησιμοποιησω το μαμα καλωδιο της συσκευης μας με φορτιστη 65W θα εχει θεμα το καλωδιο; 

Μπορείς να φορτίσεις ότι θέλεις, εφόσον η συσκευή που θα συνδέσεις τραβάει ισχύ μέχρι 60w. 

Αν συνδέσεις κάποια συσκευή που τραβάει παραπάνω από την μέγιστη ισχύ της αντοχής του καλωδίου, υπάρχει κίνδυνος το καλώδιο να ζεσταθεί και αν η διαφορά στην ισχύ είναι αρκετά μεγαλύτερη, μπορεί ακόμη και να αναφλεγεί.

Βεβαίως αν αναφέρεσαι για την φόρτιση του s21fe που η μέγιστη φόρτιση του είναι ρυθμισμένη στα 25 w, δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.

ΟΜΩΣ μην πιστεύεις την αναφερόμενη ισχύ του καλωδίου, αν δεν είναι επώνυμο και με πιστοποιήσεις.

Επίσης τα επώνυμα καλώδια έχουν στο σύνολο τους, μεγαλύτερη αντοχή από την αναγραφόμενη, για λόγους ασφαλείας, σε αντίθεση με τα περισσότερα φθηνά ανώνυμα η μαϊμού επώνυμα. 

Σχετικά με το γνήσιο καλώδιο, όχι δεν θα έχεις πρόβλημα, οτιδήποτε φορτίσεις μέχρι την ισχύ που αναφέρει, ή αν δεν αναφέρει, τότε μέχρι την ισχύ της συσκευής που συνοδεύει. 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kakos said:

Μπορείς να φορτίσεις ότι θέλεις, εφόσον η συσκευή που θα συνδέσεις τραβάει ισχύ μέχρι 60w. 

Αν συνδέσεις κάποια συσκευή που τραβάει παραπάνω από την μέγιστη ισχύ της αντοχής του καλωδίου, υπάρχει κίνδυνος το καλώδιο να ζεσταθεί και αν η διαφορά στην ισχύ είναι αρκετά μεγαλύτερη, μπορεί ακόμη και να αναφλεγεί.

Βεβαίως αν αναφέρεσαι για την φόρτιση του s21fe που η μέγιστη φόρτιση του είναι ρυθμισμένη στα 25 w, δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.

ΟΜΩΣ μην πιστεύεις την αναφερόμενη ισχύ του καλωδίου, αν δεν είναι επώνυμο και με πιστοποιήσεις.

Επίσης τα επώνυμα καλώδια έχουν στο σύνολο τους, μεγαλύτερη αντοχή από την αναγραφόμενη, για λόγους ασφαλείας, σε αντίθεση με τα περισσότερα φθηνά ανώνυμα η μαϊμού επώνυμα. 

Σχετικά με το γνήσιο καλώδιο, όχι δεν θα έχεις πρόβλημα, οτιδήποτε φορτίσεις μέχρι την ισχύ που αναφέρει, ή αν δεν αναφέρει, τότε μέχρι την ισχύ της συσκευής που συνοδεύει. 

Ευχαριστω για την απαντηση. Μιλαμε βεβαια για επωνυμα καλωδια, οχι Samsung αλλα Ugreen. Οτι εχω παρει ειναι παρα πολυ ποιοτικο. Γενικη ηταν η ερωτηση αλλα μιας και την εκανα εδω ρωτησα πιο συγκεκριμενα. Παντα ειχα την απορια για το καλωδιο. Η συσκευη ok τρεαβαει οσο θελει αλλα δεν ηξερα αν τα πολλα βατ του μετασχηματιστη μπορουν να δημιουργησουν προβλημα στο καλωδιο. Φανταζομουν οτι σε παρατεταμενη χρηση μπορει και να ελιωναν τα συρματακια στο εσωτερικο του απο την υπερθερμανση αν επαιζε μεγαλη διαφορα στα βατ του μετασχηματιστη και στα ορια αντοχης του καλωδιου. Ενταξει τωρα μιλαμε για μια διαφορα ο μετασχηματιστης 65W και το καλωδιο 60W.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Αν σκέφτεται κάποιος να πουλήσει την συσκευή του ας μου ρίξει ένα μήνυμα. Καλές γιορτές!!

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες βλέπω μια τρελή κατανάλωση στην εφαρμογή της Google, όχι στα services στην εφαρμογή. Μια κατανάλωση της τάξεως του 30%+. Έχετε δει κάτι ανάλογο. Δεν έχω πειράξει κάτι. Δεν θελω να την περιορίσω για διάφορους λόγους. Έχω κάνει κάνει και clear cache αλλά τίποτα.... 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

παράξενο όλα φυσιολογικά στα δικά μου. Ψαξε και γράψε από περιέργεια όταν το βρεις να δούμε τι έφταιγε, μεγάλο ποσοστό πάντως 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

 Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω. Τα έχω ψάξει όλα νομίζω. Θα κοιτάξω να κάνω απεγκατάσταση τα updates μήπως φταίει κάτι τέτοιο. Αν βρω άκρη θα ενημερώσω. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον ευθύνεται ο Google assistant για την κατανάλωση και συγκεκριμένα οι φωνητικές εντολές. Κρίμα γιατί το χρησιμοποιώ πολύ. Έχω απενεργοποιήσει το  hey Google να δούμε πως θα πάει. Ανάλογη συμπεριφορά είχα παρατηρήσει και στο παρελθόν αλλά είχε στρώσει. Δεν ξέρω το έγινε, ίσως ευθύνεται κάποιο update. Σε κάθε περίπτωση τώρα είμαι χωρίς φωνητικές εντολές και το παρακολουθώ. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον ευθύνεται ο Google assistant για την κατανάλωση και συγκεκριμένα οι φωνητικές εντολές. Κρίμα γιατί το χρησιμοποιώ πολύ. Έχω απενεργοποιήσει το  hey Google να δούμε πως θα πάει. Ανάλογη συμπεριφορά είχα παρατηρήσει και στο παρελθόν αλλά είχε στρώσει. Δεν ξέρω το έγινε, ίσως ευθύνεται κάποιο update. Σε κάθε περίπτωση τώρα είμαι χωρίς φωνητικές εντολές και το παρακολουθώ. 
πως απενεργοποιειται το hey Google;
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ilka71 said:

πως απενεργοποιειται το hey Google;

Από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής Google, ανοίγεις την εφαρμογή, πατάς πάνω δεξιά στον λογαριασμό σου και επιλέγεις settings. Πας Google assistant και μετά στην πρώτη επιλογή hey Google & voice match και το απενεργοποιείς.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...