Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, christou said:

Αυτό έχω το mi9t το οποίο μετά από 3 και κάτι ψιλά χρόνια έχει πέσει αρκετά η μπαταρία του συν το ότι θα ήθελα να μπω και στον κόσμο του 5G.
Παρόμοια χρήση με την δική σου κάνω φίλε.
Δεν χρειάζομαι τον σούπερ επεξεργαστή, δεν παίζω παιχνίδια. Για εμένα η ιδανική συσκευή θα ήταν ένα 21fe με τον επεξεργαστη τουA52s.
Δεν θα ήθελα να πάρω συσκευή 5G και να το δουλεύω σε 4G προκειμένου να βγάζω την μέρα. Αυτά σε νορμάλ χρήση. Αν τώρα το λιώσω το δέχομαι να το φορτισω μεσα στην μέρα. Ευχαριστώ πάντως για το ποστ σου, είναι από αυτά που πραγματικά βοηθάνε κάποιον που βρίσκεται στην θέση μου

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Έλα πάρτο ψημένος είσαι !

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από mi9t εδώ ήρθα. Σημαντική αναβάθμιση σε όλους σχεδόν τους τομείς.
Το mi9t το έχει ο γιος τώρα. Από τα διαμάντια της Xiaomi

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα 

Εχει κανεις προβλημα με το touch τις οθονης; 

Πολλες φορες δεν ανταποκρινεται το touch και θελει δευτερη φορα πατημα 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, P270 said:

καλησπερα 

Εχει κανεις προβλημα με το touch τις οθονης; 

Πολλες φορες δεν ανταποκρινεται το touch και θελει δευτερη φορα πατημα 

Έχεις προστασία στην οθόνη; αν ναι, έχεις αυξήσει την ευαισθησία της οθονης; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vastegial_74 said:

Έχεις προστασία στην οθόνη; αν ναι, έχεις αυξήσει την ευαισθησία της οθονης; 

εχω προστασια και εχω αυξησει την ευαισθησια ,το προβληαμ το ειχε και χωρις την προστασια 2 μηνες το εχω και μαλλον το θεμα υπαρχει απο την αρχη 

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, P270 said:

καλησπερα 

Εχει κανεις προβλημα με το touch τις οθονης; 

Πολλες φορες δεν ανταποκρινεται το touch και θελει δευτερη φορα πατημα 

Καλημέρα και εμένα μου το έχει κάνει κάποιες φορές!!

Link to comment
Share on other sites

Έλα πάρτο ψημένος είσαι !
Το παρήγγειλα!

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, gjimmys said:

Καλημέρα και εμένα μου το έχει κάνει κάποιες φορές!!

το δικο μου το κανει παντα ,ας πουμε οτι εισαι με chrome η στο fb η εστω στο μενου πολλες φορες πατας πανω στο εικονιδιο και σε αγνοει και στο δευτερο πατημα τοτε παιζει 

Βρηκα αρκετες αναφορες στο εξωτερικο με το προβλημα και απο οτι φαινεται θα παει στο σερβις ,κριμα 2 μηνων τηλεφωνο 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, P270 said:

το δικο μου το κανει παντα ,ας πουμε οτι εισαι με chrome η στο fb η εστω στο μενου πολλες φορες πατας πανω στο εικονιδιο και σε αγνοει και στο δευτερο πατημα τοτε παιζει 

Βρηκα αρκετες αναφορες στο εξωτερικο με το προβλημα και απο οτι φαινεται θα παει στο σερβις ,κριμα 2 μηνων τηλεφωνο 

Έκανες τα διαγνωστικά της συσκευής; τι σου βγάζει στην αφή; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, vastegial_74 said:

Έκανες τα διαγνωστικά της συσκευής; τι σου βγάζει στην αφή; 

μια χαρά τα βγάζει αλλα δεν ισχύει ότι λέει ,δυστυχως έχει θέμα τις περισσότερες φορές θέλει και νέο πάτημα ειδικά αν το αφήσεις κάνα λεπτό χωρίς χρήσει ας πούμε διαβάζοντας κάτι 

Το κανει και στην αρχικη οθονη επιλεγοντας καποια εφαρμογη ,στο intrenet δινουν καποιες λυσεις με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τα γνωστα αλλα στους ποιο πολλους δεν πιανει 

Οκ σταθηκα ατυχος στην επιστροφη στην σαμσουνγκ θα το στειλω για σερβις αλλα το τηλ ειναι εξαιρετικο και η εμπειρια χρησης ειναι ναωτερη απο το xiaomi ΜΙ10 που ειχα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, P270 said:

το δικο μου το κανει παντα ,ας πουμε οτι εισαι με chrome η στο fb η εστω στο μενου πολλες φορες πατας πανω στο εικονιδιο και σε αγνοει και στο δευτερο πατημα τοτε παιζει 

Βρηκα αρκετες αναφορες στο εξωτερικο με το προβλημα και απο οτι φαινεται θα παει στο σερβις ,κριμα 2 μηνων τηλεφωνο 

Όχι εμένα δεν το κάνει τόσο συχνά και όχι στον chrome.

12 minutes ago, gjimmys said:

Όχι εμένα δεν το κάνει τόσο συχνά και όχι στον chrome.

Άσχετο,ξέρει κανείς αν το realme gt 2 έχει καλύτερη η ίδια κάμερα με το s21fe;Το καλό βλέπω αν και .........

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το κάνει στο δαχτυλικο αποτύπωμα μόνο. 2 φορές την μέρα; περίπου.. Όλα τα διαγνωστικά άψογα.
Όταν είναι κλειστή η οθόνη κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται εκτός και αν πατήσω το Power button ή να κλικάρω 2 φορές την οθόνη για να ανοίξει.
Δεν αναφέρομαι στο μια στο τόσο που ζητάει pin για λόγους ασφαλείας.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, gjimmys said:

Όχι εμένα δεν το κάνει τόσο συχνά και όχι στον chrome.

Άσχετο,ξέρει κανείς αν το realme gt 2 έχει καλύτερη η ίδια κάμερα με το s21fe;Το καλό βλέπω αν και .........

Το έχει ένας συνάδελφος. Είναι παρόμοια. Το 21 fe όμως έχει λίγο καλύτερη κάμερα και λίγο καλύτερη οθόνη. 

35 minutes ago, johnybe said:

Εμένα πάλι το κάνει στο δαχτυλικο αποτύπωμα μόνο. 2 φορές την μέρα; περίπου.. Όλα τα διαγνωστικά άψογα.
Όταν είναι κλειστή η οθόνη κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται εκτός και αν πατήσω το Power button ή να κλικάρω 2 φορές την οθόνη για να ανοίξει.
Δεν αναφέρομαι στο μια στο τόσο που ζητάει pin για λόγους ασφαλείας.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις τα αποτυπώματα;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnybe said:

Εμένα πάλι το κάνει στο δαχτυλικο αποτύπωμα μόνο. 2 φορές την μέρα; περίπου.. Όλα τα διαγνωστικά άψογα.
Όταν είναι κλειστή η οθόνη κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται εκτός και αν πατήσω το Power button ή να κλικάρω 2 φορές την οθόνη για να ανοίξει.
Δεν αναφέρομαι στο μια στο τόσο που ζητάει pin για λόγους ασφαλείας.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Ναι και εμένα το κάνει αυτό, σαν να ξεχνάει ότι έχει απωτύπωμα. ¨Οπως τα λέει ο φίλος. Κάποιο bug θα είναι αλλά αμελητέο. Εκτός αν είναι feature ! 😛

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zlatcokimi said:

με το κεφαλαίο γραμμα στην αρχή των μηνυμάτων έγινε τίποτα?

 

Μπα , τιποτα. Εμφανιζεται μονο στα ελληνικα αυτο το προβλημα. Λυσεις υπαρχουν βεβαια. Να γραψει καποιος στα Αγγλικα 🙂 , να αλλαξει keyboard app , να γραψει κεφαλαιο το πρωτο γραμμα και να γυρισει σε μικρα για την υπολοιπη λεξη (λιγο κουραστικο) ή να γραψει την λεξη , να πατησει κενο , να γυρισει το πρωτο γραμμα σε μικρο , να πατησει backspace , να επιλεξει την λεξη με κεφαλαιο το πρωτο γραμμα απο τις "προτεινομενες" και να συνεχισει την ζωη του.

Λυσεις που δεν βολευουν αλλα δυστυχως το auto-capitalize δεν δουλευει (ακομα) στο samsung keyboard για τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σε προσφορά στα 37 ευρώ την θήκη της Samsung https://www.skroutz.gr/s/33348652/Samsung-Clear-View-Cover-Dark-Grey-Galaxy-S21-FE-5G.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Την έχει κανείς,αξίζει?

Ουπς τώρα είδα ότι παλιά είχε και 25..

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά, σκοπεύω να το πάρω προεχόμενος από το mi9 lite, το οποίο μου βγάζει περίπου 26 ωρες πριν πάει στον φορτιστή χαλαρό browing, social και κανα ελαφρύ game, το βλέπω εδώ 442 ευρω στα https://www.jmctech.gr/product/samsung-galaxy-s21-fe-g990-5g-dual-sim-6gb-ram-128gb-grey-eu/?ref=bestprice.gr 

Edited by Eki65
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ένα ψιλοbug. Αλλάζω γραμματοσειρά και μέγεθος των χαρακτήρων στη lock screen και όταν κάνω restart το γυρνάει ξανά στη default γραμματοσειρά και μέγεθος. Το κάνει και σε εσάς ή είναι δικό μου μόνο 😁

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, johnybe said:

Εμένα πάλι το κάνει στο δαχτυλικο αποτύπωμα μόνο. 2 φορές την μέρα; περίπου.. Όλα τα διαγνωστικά άψογα.
Όταν είναι κλειστή η οθόνη κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται εκτός και αν πατήσω το Power button ή να κλικάρω 2 φορές την οθόνη για να ανοίξει.
Δεν αναφέρομαι στο μια στο τόσο που ζητάει pin για λόγους ασφαλείας.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

αυτο που κανει το δικο σου στο αποτυπωμα εμενα το κανει στο μενου και γενικα παντου ,ειναι σαν να πεφτει σε υπνο σε μερικα δευτερα και με το δευτερο αγγιγμα να παιζει 

Στο αποτυπωμα ειναι τελειο παντα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Μόλις παρατήρησα ένα ψιλοbug. Αλλάζω γραμματοσειρά και μέγεθος των χαρακτήρων στη lock screen και όταν κάνω restart το γυρνάει ξανά στη default γραμματοσειρά και μέγεθος. Το κάνει και σε εσάς ή είναι δικό μου μόνο 😁

Δεν παιζουμε με τους χαρακτηρες στην lock screen... αν ειναι δυνατον δηλ 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mphxt said:

Δεν παιζουμε με τους χαρακτηρες στην lock screen... αν ειναι δυνατον δηλ 🙂 

Ούτε εγώ παίζω, ειδικά εγώ, αλλά έτσι είναι τα fora διυλίζουμε τον κώνωπα. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung galaxy s21 fe 5g 128gb 

15 μερων καινούργιο 

το δεινω οποίος το θέλει με 2 χρόνια εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας 

Ας στείλει μήνυμα.

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, gxyp said:

Καλημέρα! Υποστηρίζει η συσκευή e-sim?

Όχι δεν υποστηρίζει e-sim. Δύο φυσικές. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...