Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονόδρομος τα 120hz εδώ και πολύ καιρό πια ( δυο χρόνια γεμάτα++) όταν πιάνω 60αρια μου φαίνεται λες και τρέμει η οθόνη...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στα 60 η συσκευή είναι άθλια...και δεν καταλαβαίνω γιατί συσκευές καθαρές 60αρες έχουν πολύ καλύτερο σκρολ....το S10 lite που είχα ήταν πολύ καλύτερο χωρίς τρέμουλο.... αυτό πάει σαν ζελες στα 60

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2022 at 10:31 ΜΜ, stefan_city said:

Από 21/10 έχω κάνει κι εγώ την αίτηση μαζί με ένα άλλο παιδί από εδώ που το πήρε, και έχει έρθει μόνο το email επιβεβαίωσης, αλλά όχι email εγκυρότητας της συμμετοχής.

Σε σημερινή επικοινωνία με το chat της Samsung μου ανέφεραν πως χρειάζονται 7-10 εργάσιμες ημέρες για την έγκριση.

Εγώ το είχα πάρει στις αρχές του μήνα με το που είχε βγει η προωθητική ενέργεια, κάπου στις 10 εργάσιμες έκανε όντως δηλαδή 2 εβδομάδες περίπου και μετά 1 εργάσιμη για να έρθει σπίτι μετά το email έγκυρης συμμετοχής. Αρκετά γρήγορα μπορώ να μπω. Η εξυπηρέτηση δεν με πολυβοήθησε βέβαια, δίνει πολύ ελλιπές πληροφορίες

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου ερχεται να φτιάξω το s10 lite k να το πουλήσω. 

Η μπαταρία του είναι χάλια. 

Όπως ήταν το s10 lite μετά από 2μιση χρόνια 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, anastasiah said:

Έτσι μου ερχεται να φτιάξω το s10 lite k να το πουλήσω. 

Η μπαταρία του είναι χάλια. 

Όπως ήταν το s10 lite μετά από 2μιση χρόνια 

Κάνε μια πλήρη φόρτιση, δούλεψέ το και πριν το βάλεις εκ νέου για φόρτιση ανέβασε screenshot από τη χρήση της μπαταρίας, να δούμε τι καταναλώσεις έχεις.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stefan_city said:

Κάνε μια πλήρη φόρτιση, δούλεψέ το και πριν το βάλεις εκ νέου για φόρτιση ανέβασε screenshot από τη χρήση της μπαταρίας, να δούμε τι καταναλώσεις έχεις.

Οκ.... 

Link to comment
Share on other sites

Σε μια βδομάδα δέκα μέρες που θα χει μάθει η συσκευή τα πατήματα σου θα δεις τρομερή βελτίωση σιγά σιγά...δώστου χρόνο. Εγώ που δουλεύω και s22u μαζί κόπια πάνε ίσως και καλύτερο το fe. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το wifi calling με τι το έχετε όσοι το χρησιμοποιείτε; με wifi, με δεδομένα κινητής ή κατά περίπτωση; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vastegial_74 said:

Το wifi calling με τι το έχετε όσοι το χρησιμοποιείτε; με wifi, με δεδομένα κινητής ή κατά περίπτωση; 

Σε Cosmote έχω ακολουθήσει τις οδηγίες της που αναφέρουν «προτίμηση σε δίκτυα WiFi).

Link to comment
Share on other sites

Σε Cosmote έχω ακολουθήσει τις οδηγίες της που αναφέρουν «προτίμηση σε δίκτυα WiFi).
Εγώ πάντως με loop telecom λόγω αδυναμίας cosmote, δεν έχω wifi calling. Και ήταν ότι καλύτερο μιας και το σήμα μέσα στο σπίτι είναι ένα χάλι με Vodafone, αλλά πάλι καλύτερο από οποιοδήποτε άλλο πάροχο.. Ρώτησα την εταιρεία αν γνωρίζουν μια και είναι μόνο παροχος ίντερνετ αν γνωρίζουν αλλά τίποτα....
Με cosmote πάντως δουλεύει σίγουρα σε όποια ρύθμιση και αν το έχεις, αν δεν είναι εφικτή η σύνδεση δικτύου..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Εγώ έχω αλο θέμα, αλλά το είχα και με το Samsung galaxy S9 plus που είχα. Στο play store στις αναβαθμίσεις μου βγάζει κάθε τρεις και λίγο αναβάθμιση εφαρμογών που είχα κάνει μόνο 2 μέρες πριν. Δλδ. αναβαθμισμενη εφαρμογή με ενημέρωση 25 Οκτώμβρη από τον developer και ενώ την έχω αναβαθμίσει 2 μέρες πριν την ξανα εμφανίζει προς αναβάθμιση σήμερα..
Καμία ιδέα;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, stefan_city said:

Σε Cosmote έχω ακολουθήσει τις οδηγίες της που αναφέρουν «προτίμηση σε δίκτυα WiFi).

Αυτο που δεν καταλαβαινω με το wifi calling και τη χρηη δεδομενων για πραγματοποιηση κλησης ειναι το εξης, πως γινεται να μην εχω σημα για κληση ενω να μπορω να κανω κληση μεσω δεδομενων δικτυου; Αν δεν εχω καθολου σημα σε εξωτερικο χωρο, τιποτα, μηδεν μπαρες, τι δεδομενα δικτυου να κανει χρηση για κληση;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vastegial_74 said:

Αυτο που δεν καταλαβαινω με το wifi calling και τη χρηη δεδομενων για πραγματοποιηση κλησης ειναι το εξης, πως γινεται να μην εχω σημα για κληση ενω να μπορω να κανω κληση μεσω δεδομενων δικτυου; Αν δεν εχω καθολου σημα σε εξωτερικο χωρο, τιποτα, μηδεν μπαρες, τι δεδομενα δικτυου να κανει χρηση για κληση;

Εγώ έχω καταλάβει τη φιλοσοφία του ως εξής:

Αν δεν έχεις ένα από τα δύο (WiFi ή σήμα κινητής), θα προτιμηθεί το διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή, ασχέτως τι έχεις επιλέξει στις ρυθμίσεις.

Αν έχεις διαθέσιμα και τα δύο (WiFi ή σήμα κινητής), θα προτιμηθεί η επιλογή που έχεις κάνει από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stefan_city said:

Εγώ έχω καταλάβει τη φιλοσοφία του ως εξής:

Αν δεν έχεις ένα από τα δύο (WiFi ή σήμα κινητής), θα προτιμηθεί το διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή, ασχέτως τι έχεις επιλέξει στις ρυθμίσεις.

Αν έχεις διαθέσιμα και τα δύο (WiFi ή σήμα κινητής), θα προτιμηθεί η επιλογή που έχεις κάνει από τις ρυθμίσεις.

Ναι καπως ετσι το φανταζομαι αλλα λεω, αν δεν εχεις καθολου σημα στο κινητο, τι χρηση δεδομενων να κανεις για να παρεις τηλεφωνο; αλλο αν εισαι σπιτι και κανεις χρηση του wifi δικτυου. Αλλα να εισαι εκτως και να μην εχεις σημα στο κινητο λογικα δεν θα εχεις και δεδομενα δικτυου, σωστα; Αρα η επιλογη για wifi calling με δεδομενα δικτυου μου φαινεται αχρηστο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vastegial_74 said:

Ναι καπως ετσι το φανταζομαι αλλα λεω, αν δεν εχεις καθολου σημα στο κινητο, τι χρηση δεδομενων να κανεις για να παρεις τηλεφωνο; αλλο αν εισαι σπιτι και κανεις χρηση του wifi δικτυου. Αλλα να εισαι εκτως και να μην εχεις σημα στο κινητο λογικα δεν θα εχεις και δεδομενα δικτυου, σωστα; Αρα η επιλογη για wifi calling με δεδομενα δικτυου μου φαινεται αχρηστο.

Ούτως ή άλλως αν είσαι εκτός χωρίς WiFi, η υπηρεσία που χρησιμοποιείται είναι το VoLTE.

Σε περίπτωση που έχεις διαθέσιμα και τα δύο, σε εσωτερικό χώρο, πιθανόν το WiFi να είναι πιο ισχυρό σε σχέση με το σήμα κινητής, γι'αυτό μάλλον προτείνεται να ρυθμιστεί έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο τελείως και με συγχωρείτε, όμως δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις με email για το συγκεκριμένο θέμα.

Για άλλο θέμα που παρακολουθώ, έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις. 

Γνωρίζει κάποιος την αιτία; 1194775059_2022-11-03(1).thumb.png.3b23f0461a40bc1a8abdb05c3c59ff5e.png

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!
Μπορείτε να μου πείτε ποιο app έχετε για να βάζετε νέα θέματα εμφάνισης στο κινητό σας.

Με τα free της Samsung δεν έχω τρελαθεί κιόλας..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, townleader said:

Καλημέρα σε όλους!
Μπορείτε να μου πείτε ποιο app έχετε για να βάζετε νέα θέματα εμφάνισης στο κινητό σας.

Με τα free της Samsung δεν έχω τρελαθεί κιόλας..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Το zedge

Σε περίπτωση που κλαπεί το κινητό με ποια εφαρμογή μπορούμε να το βρούμε; 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, anastasiah said:

Το zedge

Σε περίπτωση που κλαπεί το κινητό με ποια εφαρμογή μπορούμε να το βρούμε; 

Να κατεβάσεις το app με το προσευχητάριο του Αγ. Ιωάννη γιατί αν στο κλέψουν δεν το βρίσκεις με τίποτα....μόνο αν το χάσεις υπάρχει και ενσωματωμένη εφαρμογή της Samsung για εύρεση του κινητού ή κάποιο antivirus που έχουν νομίζω όλα.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, makouin said:

Να κατεβάσεις το app με το προσευχητάριο του Αγ. Ιωάννη γιατί αν στο κλέψουν δεν το βρίσκεις με τίποτα....μόνο αν το χάσεις υπάρχει και ενσωματωμένη εφαρμογή της Samsung για εύρεση του κινητού ή κάποιο antivirus που έχουν νομίζω όλα.

Τσάμπα το ασφάλισα για κλοπή? 😁

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, anastasiah said:

Το zedge

Σε περίπτωση που κλαπεί το κινητό με ποια εφαρμογή μπορούμε να το βρούμε; 

πάνω πάνω στις ρυθμίσεις εχει το samsung account μαζι με τ όνομα σου, πάτα εκεί και πήγαινε στην επιλογή Εύρεση του κινητού μου

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, punisher24 said:

πάνω πάνω στις ρυθμίσεις εχει το samsung account μαζι με τ όνομα σου, πάτα εκεί και πήγαινε στην επιλογή Εύρεση του κινητού μου

Το πρώτο το έχω ενεργό. Πρέπει να κάνω κ κάτι άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, anastasiah said:

Το πρώτο το έχω ενεργό. Πρέπει να κάνω κ κάτι άλλο; 

εγω έχω και τα άλλα ανοιχτά για να δίνει στίγμα και να το ελέγχεις απομακρυσμένα.. αχρείαστα να ναι 

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, punisher24 said:

εγω έχω και τα άλλα ανοιχτά για να δίνει στίγμα και να το ελέγχεις απομακρυσμένα.. αχρείαστα να ναι 

Δεν τρω ε μπαταρία; 

Είναι που είναι η μπαταρία.. Χάλια.. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, anastasiah said:

Δεν τρω ε μπαταρία; 

Είναι που είναι η μπαταρία.. Χάλια.. 

δεν θα το λεγα..

η μεγαλυτερη ρουφήχτρα ειναι το facebook και τα σοσιαλ γενικότερα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, punisher24 said:

δεν θα το λεγα..

η μεγαλυτερη ρουφήχτρα ειναι το facebook και τα σοσιαλ γενικότερα

Και αν χαθεί το κινητό με ποιον τρόπο από που μπορούμε να δούμε το σήμα του; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...