Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ. Με το που το άνοιξα και επέλεξα την ελληνική γλώσσα και μετά πάτησα επόμενο μου Άνοιξε την κάμερα και ζητάει να σαρώσω τον κωδικό. Αλλιώς δεν προχωράει. Στο επόμενο βήμα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, anastasiah said:

Ευχαριστώ πολύ. Με το που το άνοιξα και επέλεξα την ελληνική γλώσσα και μετά πάτησα επόμενο μου Άνοιξε την κάμερα και ζητάει να σαρώσω τον κωδικό. Αλλιώς δεν προχωράει. Στο επόμενο βήμα.

Δεν σε αφήνει να πας ένα βήμα πίσω;

Στα πρώτα βήματα σου ζητάει να συνδεθείς σε WiFi και πιθανολογώ πως έχεις πατήσει τη σύνδεση μέσω QR code.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stefan_city said:

Δεν σε αφήνει να πας ένα βήμα πίσω;

Στα πρώτα βήματα σου ζητάει να συνδεθείς σε WiFi και πιθανολογώ πως έχεις πατήσει τη σύνδεση μέσω QR code.

Κάποιο λάθος έκανα εγώ και όλα εντάξει για την ώρα.

θα συνεχίσω αύριο το στήσιμο του τηλεφώνου που θα έχω και την κάρτα sim. Τον κωδικό αυτό τον ζητάειΠαρακάτω; Επίσης Τα ασύρματα ακουστικά που μου είπαν από το από τον Κωτσόβολο θα τα πάρω μέσω του λογαριασμού της Samsung; Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, anastasiah said:

Κάποιο λάθος έκανα εγώ και όλα εντάξει για την ώρα.

θα συνεχίσω αύριο το στήσιμο του τηλεφώνου που θα έχω και την κάρτα sim. Τον κωδικό αυτό τον ζητάειΠαρακάτω; Επίσης Τα ασύρματα ακουστικά που μου είπαν από το από τον Κωτσόβολο θα τα πάρω μέσω του λογαριασμού της Samsung; Ευχαριστώ και πάλι.

Οι μόνοι κωδικοί που θα σου ζητήσει θα είναι για σύνδεση σε WiFi, για Gmail και για Samsung account, τα οποία τα βάζεις και σε δεύτερο χρόνο.

Για τα ακουστικά θα πας στην εφαρμογή Samsung Members -> Πλεονεκτήματα -> Galaxy Ecosystem Deals -> Συμμετοχή και θα συμπληρώσεις τη φόρμα με τα στοιχεία που ζητούνται.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγω την αίτηση για τα ακουστικά πριν 5 μέρες και ακόμα δεν ήρθε κάποια ενημέρωση. Υπάρχει περίπτωση να μου ρίξουν άκυρο επειδή η απόδειξη δεν γράφει το imei πάνω; το έστειλα ξεχωριστά με άλλη φωτογραφία που ζήτησαν

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, punisher24 said:

Έκανα κι εγω την αίτηση για τα ακουστικά πριν 5 μέρες και ακόμα δεν ήρθε κάποια ενημέρωση. Υπάρχει περίπτωση να μου ρίξουν άκυρο επειδή η απόδειξη δεν γράφει το imei πάνω; το έστειλα ξεχωριστά με άλλη φωτογραφία που ζήτησαν

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από 21/10 έχω κάνει κι εγώ την αίτηση μαζί με ένα άλλο παιδί από εδώ που το πήρε, και έχει έρθει μόνο το email επιβεβαίωσης, αλλά όχι email εγκυρότητας της συμμετοχής.

Σε σημερινή επικοινωνία με το chat της Samsung μου ανέφεραν πως χρειάζονται 7-10 εργάσιμες ημέρες για την έγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Από 21/10 έχω κάνει κι εγώ την αίτηση μαζί με ένα άλλο παιδί από εδώ που το πήρε, και έχει έρθει μόνο το email επιβεβαίωσης, αλλά όχι email εγκυρότητας της συμμετοχής.
Σε σημερινή επικοινωνία με το chat της Samsung μου ανέφεραν πως χρειάζονται 7-10 εργάσιμες ημέρες για την έγκριση.
Οκ κι εμένα μόνο αυτό της επιβεβαίωσης μου ήρθε, αναμένουμε λοιπόν

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα και στο δικό μας 

https://techblog.gr/mobile/galaxy-s21-fe-tha-parei-syntoma-to-one-ui-5-0/

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, anastasiah said:

Το imei που το βρίσκω για να κανω την αίτηση για τα ακουστικά; 

Στο κουτί της συσκευής, εξωτερικά στο αυτοκόλλητο.

Διαφορετικά, ρυθμίσεις -> πληροφορίες για το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stefan_city said:

Στο κουτί της συσκευής, εξωτερικά στο αυτοκόλλητο.

Διαφορετικά, ρυθμίσεις -> πληροφορίες για το τηλέφωνο.

Στο τηλέφωνο έχει ΙΜΕΙ 1 και IMEI 2 + 1 σειριακό  αριθμό

Link to comment
Share on other sites

Μας έβγαλαν την πίστη αλλά...

Quote

Θα παραλάβετε το δώρο σας εντός 20 εργάσιμων ημερών. Το δώρο σας αποστέλλεται με ταχυμεταφορά στη διεύθυνση που έχετε δηλώσει, προϋπόθεση δε παραλαβής, αποτελεί η επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας.

Ημερομηνία πρώτου email 21/10

Link to comment
Share on other sites

τώρα έχω το Α72 είναι πολύ ευχαριστημένος αλλά και τα 2 πράγματα που θα ήθελα αλλαγή είναι περισσότερη φωτεινότητα κάτω από ήλιο και περισσότερη επεξεργαστικη δύναμη. καλό το ultra αλλά πανάκριβο. και έλεγα για ΤΟ 21 FE. πουλώντας το 72..
500 το βλέπω το FE;

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ilka71 said:

τώρα έχω το Α72 είναι πολύ ευχαριστημένος αλλά και τα 2 πράγματα που θα ήθελα αλλαγή είναι περισσότερη φωτεινότητα κάτω από ήλιο και περισσότερη επεξεργαστικη δύναμη. καλό το ultra αλλά πανάκριβο. και έλεγα για ΤΟ 21 FE. πουλώντας το 72..
500 το βλέπω το FE;

Ψαξε σφραγισμενο απο αγγελιες. Καπου εκει γυρω παιζει. Το ultra σαν οθονη  και φωτινοτητα ειναι ανωτερο, ισως να εχει και την καλυτερη οθονη ever απο οσα εχω δει, οχι πως το 21 fe δεν ειναι καλο. Σαν επεξεργαστικη δυναμη δεν θα δεις διαφορα. Πιο γρηγορο δακτυλικο στο ultra λογω διαφορετικης τςεχνολογιας. Οχι πως στο fe δεν ειναι καλο. Ξεχνα οτι ηξερες για το δακτυλικο σε μικροτερες κατηγοριες στη σειρα Α. Το δακτυλικο δουλευει σωστα και οπως πρεπει. Κατα τη γνωμη μου συνολικα το 21 fe ειναι καλυτερο για καθημερινη χρηση κατω απο ολες τις συνθηκες. Στα λεω αυτα εχοντας και τις δυο συσκευς. Καποιες φορες η samsung μας εκπλησει ευχαριστα με καποιες συσκευες. Μια τετοια περιπτωση ειναι τοι 21 fe. Πυραυλος με μαζεμενες διαστασεις, ναυαρχιδα χωρις να το φωναζει απο μακρια. Αν τελικα το παρεις θα σε συμβουλευα να παρεις την εκδοση 8/256 για να εισαι πιο ανετος γενικως.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πριν είχα το s10 lite το οποίο είχε μεγαλυτερη οθόνη. Το S21fe με Ξενίζει λίγο η οθόνη του που είναι πιο μικρή. Θα το συνηθισω; 

Επισης έχω την εντύπωση ότι το 10 είχε καλύτερη ανάλυση... Ενώ είναι η ιδια... 

 

 

 

 

 

 

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, anastasiah said:

Βρε παιδιά πριν είχα το s10 lite το οποίο είχε μεγαλυτερη οθόνη. Το S21fe με Ξενίζει λίγο η οθόνη του που είναι πιο μικρή. Θα το συνηθισω; 

Επισης έχω την εντύπωση ότι το 10 είχε καλύτερη ανάλυση... Ενώ είναι η ιδια... 

 

 

 

 

 

 

Θα το συνηθισεις σιγουρα αλλα αυτο που λες με την αναλυση δεν παιζει. Ισα ισα το αναποδο ισχυει κατα καποιο τροπο. Εχουν ακριβως την ιδια αναλυσ 1080*1024 pixels αλλα αφου το 21 fe ειναι λιγο μικροτερο θα εχει παραπανω ppi, παργμα που σημαινει καλυτερο οπτικο αποτελεσμα. Οι διαφορες βεβαια ειναι απειροελαχιστες για το ματι αλλα στα χαρτια ετσι ειναι, οπως σου ειπα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση...

πως αλλαζει η οθονη απο 60ΗΖ σε 120?

και τι ακριβως κανει αυτη η ρυθμιση?

ευχαριστω προκαταβολικα...!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Θα το συνηθισεις σιγουρα αλλα αυτο που λες με την αναλυση δεν παιζει. Ισα ισα το αναποδο ισχυει κατα καποιο τροπο. Εχουν ακριβως την ιδια αναλυσ 1080*1024 pixels αλλα αφου το 21 fe ειναι λιγο μικροτερο θα εχει παραπανω ppi, παργμα που σημαινει καλυτερο οπτικο αποτελεσμα. Οι διαφορες βεβαια ειναι απειροελαχιστες για το ματι αλλα στα χαρτια ετσι ειναι, οπως σου ειπα.

Είχα κι εγώ το ίδιο...Μετά, το πρώτο σοκ κι αφού πέρασε ελάχιστος καιρός, συνήθισα απόλυτα το s21fe..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, anastasiah said:

Αλλη μια ερωτηση...

πως αλλαζει η οθονη απο 60ΗΖ σε 120?

και τι ακριβως κανει αυτη η ρυθμιση?

ευχαριστω προκαταβολικα...!

Ρυθμίσεις -> Οθόνη -> Ομαλή κίνηση 

Διπλασιάζοντας τα Hz γίνεται αρκετά πιο smooth η οθόνη, αλλά η όποια διαφορά δεις θα είναι στο scrolling και στα animations κατά κύριο λόγο.

7 ώρες πριν, kyramas said:

Μας έβγαλαν την πίστη αλλά...

Ημερομηνία πρώτου email 21/10

Μόλις ήρθε και σε εμένα, με ίδια ημερομηνία αίτησης.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, anastasiah said:

Με την μπαταρία πως τα πάτε; περίμενα λίγο καλύτερα αποτελέσματα 

Με 888 snap 5g και 120hz μην περιμένεις θαύματα ! 1-1.5 ημέρα μου φτάνει με μέτρια χρήση. Αλλά βλέπω ότι βελτιώνεται με τον καιρό. Εγώ το έχω 10 μέρες μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μία μέρα μου κρατάει με όλα ανοιχτά και χωρίς παιχνίδια εννοείται

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...