Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, kakos said:

Εγώ χρησιμοποιώ ένα φορτιστή του ενός αμπέρ της alcatel. 

Τον συνδέω στις 12 το βράδυ μέχρι της 6 το πρωί κάθε μέρα. 

Συνήθως 30 ως 85%.

Θεωρώ πως η αργή φόρτιση, είναι η καλύτερη και δίνει μακροζωία στην μπαταρία. 

Δεν ισχύει κατι τέτοιο,οι κύκλοι φόρτισης είναι τόσοι πολλοί που θα αλλάξεις συσκευή προ του τους φτιάσεις δεν παίζει ρολό η γρηγορη η αργη φόρτιση στην ζωή της μπαταρίας, αυτό που καταστρέφει την μπαταριά είναι η εντονη και συνεχομένη θερμότητα 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kyramas said:

SM-G990B2/DS και δεν σκέφτηκα να το ταεκαρω
πριν το ανοιξω

Μην αγχώνεσαι, βάλε το χρώμα που είναι το κινητό σου και δεν θα έχεις θέμα και μένα SM-G990B2/DS είναι.

Αν δεν φαίνεται στο members περίμενε μία εβδομάδα να συγχρονίσει η συσκευή με τους servers με την sim σου πάνω.

Αν έχεις παλιό κινητό Samsung κάντο απο αυτό κατευθείαν, εγώ τα έχω πάρει ηδη τα ακουστικά. 6 εργασιμες έκαναν για την επιβεβαίωση και 2 εργάσιμες για να το φέρουν σπίτι

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο πήγα να ρωτήσω για την προωθητική ενέργεια για τα buds ,αλλά τώρα είδα ότι ισχύει για αγορές από 30/9/22.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, tollisth said:

Δεν ισχύει κατι τέτοιο,οι κύκλοι φόρτισης είναι τόσοι πολλοί που θα αλλάξεις συσκευή προ του τους φτιάσεις δεν παίζει ρολό η γρηγορη η αργη φόρτιση στην ζωή της μπαταρίας, αυτό που καταστρέφει την μπαταριά είναι η εντονη και συνεχομένη θερμότητα 

Αυτο που λες δεν ισχυει...Ειναι και ο λογος που οι συγχρονοι φορτιστες και οχι μονο των κινητων φορτιζουν μεχρι ενα σημειο με μεγαλη ενταση και υστερα με μικροτερη. Για να μειωσουν το στρες στην μπαταρια ειδικα μετα το 80% της χωρητικοτητας. Το οποιο στρες ειναι ακομα μικροτερο αν φορτιζεις εξ' ολοκληρου με αργη φορτιση. To S7 edge δεν το αλλαξα ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ μεχρι που η μπαταρια πλεον αρχισε να ζεσταινεται προφανως επειδη χαλασε και ακομα κραταγε σχεδον 20ωρες. Παντα φορτιζα με την αργη του S7 που ειναι κατω απο 15w. Κανε εσυ 750 φορτισεις στα 25w...ουτε 200 δεν θα φτασει. 

Οι εταιριες ξερουν πως θα θελεις να αλλαξεις κινητο μετα απο 1.5 - 2 χρονια και σου προσφερουν 25+ βαττ κερδιζοντας χρονο φορτισης αλλα χανοντας ζωη μπαταριας. 

Εγω θα κρατησω το S21 4 xχρονια (ελπιζω) αρα θα φοριζω παλι με αργη 15w, που στην ουσια ειναι η γρηγορη του S7 EDGE αρα αν κρατησει σχεδον 3 χρονια ευχαριστημενος θα ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, tollisth said:

Δεν ισχύει κατι τέτοιο,οι κύκλοι φόρτισης είναι τόσοι πολλοί που θα αλλάξεις συσκευή προ του τους φτιάσεις δεν παίζει ρολό η γρηγορη η αργη φόρτιση στην ζωή της μπαταρίας, αυτό που καταστρέφει την μπαταριά είναι η εντονη και συνεχομένη θερμότητα 

Ειδικός δεν είμαι, ψαγμένος όμως είμαι, οπότε δεν αντιπαρατίθεμαι καταθέτω απλά την εμπειρία μου.  

Εκ του αποτελέσματος, όχι με το s21fe αλλά με το Galaxy S8, που έχω από τον 6 του 2017 

Η μπαταρία κράτησε μέχρι τώρα 5+ χρόνια μέχρι που έδωσα το κινητό στην κόρη μου γιατί εγώ αγόρασα το s21fe και πριν της το δώσω άλλαξα την μπαταρία, ΟΧΙ γιατί χάλασε ούτε γιατί φούσκωσε ούτε γιατί ανέβαζε θερμοκρασία, απλά και λογικά δεν κρατούσε πολλές ώρες. 

ΠΟΤΕ δεν ζεστάθηκε κατά τη διάρκεια της φόρτισης, ούτε ο φορτιστής ούτε το κινητό. Ο φορτιστής που φόρτιζα το Galaxy S8, ήταν ένας sony-ericson 750 Miliamper. Μιλάμε δηλαδή για το εξωπραγματικό νούμερο 1800+ φορτίσεις!!!

Δοκίμασα τον ίδιο και για το Galaxy s21fe, όμως δυστυχώς δεν ξεκινούσε να φορτίζει γιατί ήταν πάρα πολύ αδύναμος για αυτή τη συσκευή. Και έτσι δοκίμασα και τελικά χρησιμοποιώ τον Alcatel του 1Ah. με τον οποίο επίσης παρακολουθώ αν ζεσταίνεται η συσκευή η ο φορτιστής, κάτι που δεν συμβαίνει. 

Τέλος να γράψω πως αν ο φορτιστής συνέχιζε τη φόρτιση και δε σταματούσε, θα έβλεπα παραπάνω από 85% στην ένδειξη φόρτισης της μπαταρίας, κάτι που δεν συμβαίνει. 

 

 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πριν λήξουν τα 2 χρόνια εγγύησης μπορείτε να το στείλετε ή να το πάτε στην smartec και να σας αλλάξουν μπαταρία με τα μισά λεφτά της τιμής της καινούριας,που είναι περίπου 20-25€.
Χαρείτε τις συσκευές σας και μην σκατε για το πώς θα τις φορτίσετε και πότε.
Δεν αξίζει τον κόπο καν....

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τι χρώμα ακουστικών έστειλαν;
Το ίδιο χρώμα με την συσκευή. Graphite δηλαδή για μένα

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, seranata said:

Σχετικά με το εικονίδιο "hd" στις κλήσεις, για να εμφανίζεται πρέπει κι ο καλούμενος να έχει ενεργοποιημένο το VoLTE ή δεν παίζει ρόλο;

Κανονικά πρέπει και οι δύο γραμμές που συνομιλούν να έχουν ενεργό volte και 4g εκείνη τη στιγμή για να το εμφανίζει.Αν και ξέρω και άτομα που τους το εμφάνισε χωρίς ενεργά data εκείνη τη στιγμή Εγώ απο τοτε που έχω πάρει την  συσκευή δεν το έχω δει ποτέ σε μένα πάντως στην κλήση και προσπαθώ να καταλάβω ακόμα το γιατί.Στους άλλους το δείχνει στο δικό μου όχι.. 

Χθες πάλι δοκίμασα με έναν φίλο εδώ στο σπίτι.Αυτος είχε παλιότερη συσκευή σαμσουνγκ της σειράς Α.Τον κάλεσα με ενεργό volte και 4g.Στη συσκευή του έβγαζε το εικονίδιο HD στη δικιά μου όχι.Και όταν με κάλεσε αυτός πάλι τα ίδια εγώ δεν το έβλεπα στη δική του συσκευή το έδειχνε.Παραξενα πράγματα...

Μόνο με τον dialer της Google μου το εμφάνισε με άσπρα γράμματα αλλά δεν μου άρεσε η ποιότητα του ήχου στην συσκευή και τον έβγαλα.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nickchris36 said:

Κανονικά πρέπει και οι δύο γραμμές που συνομιλούν να έχουν ενεργό volte και 4g εκείνη τη στιγμή για να το εμφανίζει.Αν και ξέρω και άτομα που τους το εμφάνισε χωρίς ενεργά data εκείνη τη στιγμή Εγώ απο τοτε που έχω πάρει την  συσκευή δεν το έχω δει ποτέ σε μένα πάντως στην κλήση και προσπαθώ να καταλάβω ακόμα το γιατί.Στους άλλους το δείχνει στο δικό μου όχι.. 

Δεν νομιζω πως εχει σχεση γιατι και σε σταθερο που παιρνω τηλεφωνο μου εμφανιζει το HD. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vastegial_74 said:

Δεν νομιζω πως εχει σχεση γιατι και σε σταθερο που παιρνω τηλεφωνο μου εμφανιζει το HD. 

Άρα ναι..δεν έχει πάντα να κάνει Σωστά.Μπορει να το εμφανίσει οποτεδήποτε.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο κ η θερμοκρασια περιβαλλοντος στην φορτιση. Αν φορτιζεις τωρα σε θερμοκρασια δωματιου 20 με 21 βαθμους η θεροκρασια φορτισης δεν ξεπερνα τους 30 στα 25 w ενω καλοκαιρι φτανει 37 με 38...
Το πιο απλο ειναι αλλαγη μπαταριας στη Σμαρτεκ στη 2ετια χωρις να δινεις σημασια σε τετοια αλλα εγω προτιμω να φορτιζω προσεκτικα. Η αληθεια ειναι βεβαια οτι 2-3 χρονια μετα οπως και να φορτιζεις και καινουργια μπαταρια να βαλεις θα κραταει λιγοτερο λογω λογισμικου και εφαρμογων...

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jks13 said:

Αυτο που λες δεν ισχυει...Ειναι και ο λογος που οι συγχρονοι φορτιστες και οχι μονο των κινητων φορτιζουν μεχρι ενα σημειο με μεγαλη ενταση και υστερα με μικροτερη. Για να μειωσουν το στρες στην μπαταρια ειδικα μετα το 80% της χωρητικοτητας. Το οποιο στρες ειναι ακομα μικροτερο αν φορτιζεις εξ' ολοκληρου με αργη φορτιση. To S7 edge δεν το αλλαξα ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ μεχρι που η μπαταρια πλεον αρχισε να ζεσταινεται προφανως επειδη χαλασε και ακομα κραταγε σχεδον 20ωρες. Παντα φορτιζα με την αργη του S7 που ειναι κατω απο 15w. Κανε εσυ 750 φορτισεις στα 25w...ουτε 200 δεν θα φτασει. 

Οι εταιριες ξερουν πως θα θελεις να αλλαξεις κινητο μετα απο 1.5 - 2 χρονια και σου προσφερουν 25+ βαττ κερδιζοντας χρονο φορτισης αλλα χανοντας ζωη μπαταριας. 

Εγω θα κρατησω το S21 4 xχρονια (ελπιζω) αρα θα φοριζω παλι με αργη 15w, που στην ουσια ειναι η γρηγορη του S7 EDGE αρα αν κρατησει σχεδον 3 χρονια ευχαριστημενος θα ειμαι.

Δεν αναφέρομαι στην διαδικασία φόρτισης,αναφέρθηκα στο τι χαλάει μια μπαταρία γενικά όπου είναι λίγο δύσκολο να συμβεί συνεχόμενα για αυτό και το ανέφερα κοινώς οι μπαταρίες είναι πλέον αρκετά δυνατές από εκεί και πέρα αστοχίες υπάρχουν για διάφορους λόγους,επίσης για να ξέρεις δεν είναι οι φορτιστές αλλά το λογισμικό που σταματάει την γρήγορη φόρτιση οπότε μην αναφέρεις για παράδειγμα κάτι που δεν έχει βάση,εσύ φόρτιζε όπως κρίνεις αλλά μην παραποιείς την πραγματικότητα ότι χαλάνε τόσο εύκολα οι μπαταρίες 

Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγω γιατί δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο.Εδω και 3 μήνες έχω το Galaxy S21fe5g.Κατα την διάρκεια των κλήσεων ενώ έχω ενεργοποιημενα volte και 4g ,δεν μου εμφανίζεται η ένδειξη HD κατά τις κλήσεις πράγμα που γινόταν πάντα στις προηγούμενες μου συσκευές. Μίλησα με Samsung μου έκαναν απομακρυσμενο έλεγχο και δε βρήκαν κάποιο πρόβλημα. Επίσης μίλησα με τα δίκτυα κινητής καθότι είναι dual Sim και μου είπαν πως όλες οι ρυθμίσεις δικτύου λειτουργούν κανονικά.

Όταν καλώ στους άλλους εμφανίζεται αυτή η ένδειξη  ενώ εγώ δεν την βλέπω.Επισης όταν με καλούν πάλι συμβαίνει το ίδιο εμφανίζεται στα δικά τους τηλ ενώ όχι σε μένα.

Έχω αλλάξει θέσεις στις σιμ ,έχω αφήσει μόνο μια ,έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακων, αλλά τίποτα.Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμήσω ευχαριστώ πολύ. 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tollisth said:

Δεν αναφέρομαι στην διαδικασία φόρτισης,αναφέρθηκα στο τι χαλάει μια μπαταρία γενικά όπου είναι λίγο δύσκολο να συμβεί συνεχόμενα για αυτό και το ανέφερα κοινώς οι μπαταρίες είναι πλέον αρκετά δυνατές από εκεί και πέρα αστοχίες υπάρχουν για διάφορους λόγους,επίσης για να ξέρεις δεν είναι οι φορτιστές αλλά το λογισμικό που σταματάει την γρήγορη φόρτιση οπότε μην αναφέρεις για παράδειγμα κάτι που δεν έχει βάση,εσύ φόρτιζε όπως κρίνεις αλλά μην παραποιείς την πραγματικότητα ότι χαλάνε τόσο εύκολα οι μπαταρίες 

Μονο στα κινητα/λαπτοπ εχεις το λογισμικο. Στα εργαλεια και οπου γινονται φορτισεις σε μπαταριες γενικότερα το λογισμικο ειναι στον φορτιστη. Η τεχνολογια φορτισης και μπαταριων ειναι πολυ μπροστα σε αλλους τομεις. 

Αν μια μπαταρια κανει 300 κυκλους σε 1.5 χρονια δεν ειναι χαλασμενη ουτε καλυπτεται απο εγγυηση. Η ιδια μπαταρια μπορει να κανει ομως τους διπλασιους οταν φορτιζεται διαφορετικα και να αντεξει πολυ περισσοτερο.  

Πολλα κινητα ζεσταινονται κατα την χρηση με καταναλωση της μισης μπαταριας σε 1 ωρα πχ, Πιστευεις, οτι οταν η μπαταρια στρεσσαρεται και ζεσταινεται αποδιδοντας την μιση χωρητικοτητα σε 1 ωρα, οτι δεν παθαινει το ιδιο και χειροτερα οταν φορτιζει απο 20 σε 90% παλι σε 1 ωρα?

Γενικα αυτοι που πουλανε το κινητο και τις μπαταριες μιλανε για 300-500 κυκλους φορτισης. Εγω λοιπον δεν πιστευω οτι με 25 και 45w θα μπορεσει κανει να φτασει σε 500 κυκλους. Αλλωστε γιατι τοτε το λογισμικο να εχει 3 επιλογες φορτισης????  

Δες τις συμβουλες στο τέλος. 

https://batteryuniversity.com/article/bu-401a-fast-and-ultra-fast-chargers

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jks13 said:

Μονο στα κινητα/λαπτοπ εχεις το λογισμικο. Στα εργαλεια και οπου γινονται φορτισεις σε μπαταριες γενικότερα το λογισμικο ειναι στον φορτιστη. Η τεχνολογια φορτισης και μπαταριων ειναι πολυ μπροστα σε αλλους τομεις. 

Αν μια μπαταρια κανει 300 κυκλους σε 1.5 χρονια δεν ειναι χαλασμενη ουτε καλυπτεται απο εγγυηση. Η ιδια μπαταρια μπορει να κανει ομως τους διπλασιους οταν φορτιζεται διαφορετικα και να αντεξει πολυ περισσοτερο.  

Πολλα κινητα ζεσταινονται κατα την χρηση με καταναλωση της μισης μπαταριας σε 1 ωρα πχ, Πιστευεις, οτι οταν η μπαταρια στρεσσαρεται και ζεσταινεται αποδιδοντας την μιση χωρητικοτητα σε 1 ωρα, οτι δεν παθαινει το ιδιο και χειροτερα οταν φορτιζει απο 20 σε 90% παλι σε 1 ωρα?

Γενικα αυτοι που πουλανε το κινητο και τις μπαταριες μιλανε για 300-500 κυκλους φορτισης. Εγω λοιπον δεν πιστευω οτι με 25 και 45w θα μπορεσει κανει να φτασει σε 500 κυκλους. Αλλωστε γιατι τοτε το λογισμικο να εχει 3 επιλογες φορτισης????  

Δες τις συμβουλες στο τέλος. 

https://batteryuniversity.com/article/bu-401a-fast-and-ultra-fast-chargers

Ειλικρινά πιστεύεις με αυτά που αναφέρεις ότι οι εταιρείες δεν έχουν πάρει τα μετρα τους για την γρηγορη φορτιση και την υγεια της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tollisth said:

Ειλικρινά πιστεύεις με αυτά που αναφέρεις ότι οι εταιρείες δεν έχουν πάρει τα μετρα τους για την γρηγορη φορτιση και την υγεια της μπαταρίας?

Όταν οι κινεζιές έχουν φτάσει τα 150w και η Samsung με το ζόρι 45, που τα είχε στο S20 Ultra, τα αφαίρεσε στο 21, τα ξανάφερε στο 22, θέλω να πιστεύω ότι είναι για την υγεία της μπαταρίας κι όχι γιατί δεν θέλει να ξοδέψει πόρους.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tollisth said:

Ειλικρινά πιστεύεις με αυτά που αναφέρεις ότι οι εταιρείες δεν έχουν πάρει τα μετρα τους για την γρηγορη φορτιση και την υγεια της μπαταρίας?

Τα εχουν παρει. Εχουν βαλει την επιλογη αργης φορτισης...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, il_tifosi said:

Όταν οι κινεζιές έχουν φτάσει τα 150w και η Samsung με το ζόρι 45, που τα είχε στο S20 Ultra, τα αφαίρεσε στο 21, τα ξανάφερε στο 22, θέλω να πιστεύω ότι είναι για την υγεία της μπαταρίας κι όχι γιατί δεν θέλει να ξοδέψει πόρους.

Θα το πω διαφορετικά για να γίνει κατανοητο όταν μια συσκευή ανεξαρτήτως εταιρείας εχει γρηγορη φόρτιση υπάρχουν και κάποια μετρα προστασίας όπως δεν φορτίζει πχ στα 100w συνέχεια τα 100 είναι το μεγιστο και ΟΧΙ το συνεχόμενο επίσης υπαρχουν cooling systems οπως και οι συσκευές που έχουν παρα πολυ γρηγορη φόρτιση τύπου (κινεζιές) όπως αναφέρεις και προφανως δεν το ξερεις έχουν επιπλέον dual-cell battery για αυτο τον λογο την προστασία της μπαταρίας,οποτε οπως καταλαβαινεις οι εταίρες είναι ενημερες για το θέμα και έχουν αντίμετρα 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, il_tifosi said:

Όταν οι κινεζιές έχουν φτάσει τα 150w και η Samsung με το ζόρι 45, που τα είχε στο S20 Ultra, τα αφαίρεσε στο 21, τα ξανάφερε στο 22, θέλω να πιστεύω ότι είναι για την υγεία της μπαταρίας κι όχι γιατί δεν θέλει να ξοδέψει πόρους.

 

1 minute ago, tollisth said:

Θα το πω διαφορετικά για να γίνει κατανοητο όταν μια συσκευή ανεξαρτήτως εταιρείας εχει γρηγορη φόρτιση υπάρχουν και κάποια μετρα προστασίας όπως δεν φορτίζει πχ στα 100w συνέχεια τα 100 είναι το μεγιστο και ΟΧΙ το συνεχόμενο επίσης υπαρχουν cooling systems οπως και οι συσκευές που έχουν παρα πολυ γρηγορη φόρτιση τύπου (κινεζιές) όπως αναφέρεις και προφανως δεν το ξερεις έχουν επιπλέον dual-cell battery για αυτο τον λογο την προστασία της μπαταρίας,οποτε οπως καταλαβαινεις οι εταίρες είναι ενημερες για το θέμα και έχουν αντίμετρα 

Γι' αυτο κλαινε ολοι οι κατοχοι Τεσλα. απο τις πολλες προστασιες μεινανε χωρις μπαταριες και οι εταιρια που ηταν ενημερη και ειχε και αντιμετρα τους ενημερωσε οτι γιοκ εγγυηση. Προφανως δεν μπορουσαν να βαλουν αργη φορτιση 15 ωρες στο τεσλα. επρεπε το αλλο πρωι να παει για δουλεια ο αλλος να φορτισει σε κατω απο 6. Τωρα πανε με ποδηλατο, 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κι εγώ πλέον, μιας και αποφάσισα τελικά να το πάρω στην έκδοση 8/256. 

Για θήκη προτίμησα τη Ringke Onyx, η οποία είναι πολύ καλά σχεδιασμένη, καθώς  από τις άκρες των πλάγιων πλευρών έως και πάνω/κάτω, το χείλος εξέχει λίγο παραπάνω για έξτρα προστασία. Δεν γίνεται καν αντιληπτό αν δεν δώσεις έξτρα προσοχή. Επίσης, στα πλάγια έχει πολύ καλό grip, ενώ η πλάτη είναι έτσι σχεδιασμένη, ώστε η συσκευή να μην «κουτσαίνει» λόγω των καμερών, αν την ακουμπάμε σε κάποια επίπεδη επιφάνεια. Προσωπική γνώμη, ανώτερη των αντίστοιχων Spigen θηκών.

Για tempered glass αγόρασα το ζευγάρι της Spigen, το οποίο κάνει πανεύκολη την εγκατάσταση μέσω του «καλουπιού» που περιλαμβάνει η συσκευασία. Κανένα πρόβλημα με το δακτυλικό αποτύπωμα.

Ο συνδυασμός μεταξύ των δύο (Ringke, Spigen) είναι άψογος, καθώς το tempered glass έφερε την οθόνη στο ύψος που έχουν τα πλαϊνά χείλη της θήκης και δουλεύεται πολύ εύκολα με gestures, χωρίς να ενοχλεί στο χέρι.

 

IMG_20221022_104427.jpg

IMG_20221022_104229.jpg

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω την Ringke σε S22 Ultra. Εξισου καλη με την καλυτερη Spigen για μενα την Liquid Air.

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Από  Spigen κι εγώ Liquid Air μου αρέσει πολύ (στο s22u ιδιαίτερα ταιριάζει γάντι). Πρώτη επιλογή η γνήσια Samsung στο αντίστοιχο χρώμα της συσκευής. 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & Καλή Κυριακή παίδες!

Είχα χρόνια Xiaomi και έτσι το S21 το μαθαίνω.. βλέπω όμως ότι το Bixby routines κάνει ωραία πραγματάκια!

Ιδανικά θέλω λοιπόν να φτιάξω μια ρουτίνα που να κλείνει τα notification απο apps των social. Πχ να ξεκινάω μια ρουτίνα και να σταματάνε οι ειδοποιήσεις απο fb,viber, Instagram,whapp, κτλπ. Όχι να γίνονται silent.
Όπως το βλέπω μάλλον δεν γίνεται απλά λέω μήπως ξέρεις κάνεις αν γίνεται...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :-)Screenshot_20221023-103912_Settings.jpgScreenshot_20221023-103916_Settings.jpg

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...