Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαλτε το accubattery και μετα απο 3-4 κυκλους φορτισεων θα εχετε μια εικονα της αυτονομιας. Εμενα μου δειχνει πανω απο 7 ωρες οθονης στο 8/256 και ειμαι υπερευχαριστημενος για επεξεργαστη σειρας 8. Οταν εχω wifi ομως το προτιμω για οικονομια ενεργειας, κι ας εχω απλετα ντατα διαθεσιμα. Επισης χρησιμοποιω dark mode παντου, γιατι στις amoled η διαφορα ειναι μεγαλη. Εννοείται οτι το AOD ειναι παντα απενεργοποιημενο.

Επίσης οπωσδηποτε cpu spy για να ξερω οτι πεφτει για υπνο οταν δεν το χρησιμοποιω.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Τι θ γινει πια με το update?

Συσκευές πολύ φθηνότερες και καποιες πιο παλιες και το χουν πάρει

Ακομα και το s20fe το πήρε.

Απαράδεκτοι εκεί στη Samsung!!!

Πολύ το αργουν

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Το καλό πράγμα αργεί φίλε μου...

Στο  s22u δεν είδα κάτι πραγματικά καινούργιο, μόνο η λειτουργία των  animations έγινε πιο σμουθ κάτι που εδώ δεν ήταν και δεν είναι τόσο εμφανές το "πρόβλημα". Ας το φτιάξουν καλά να λειτουργεί σωστά και το πρώτο γράμμα στο πληκτρολόγιο (να ξεκινά με κεφαλαίο) ...θα ρθει κι εδώ υπομονή θεωρώ ότι θα έρθει όπως πρέπει πιστεύω δίχως χαζά μπάγκς 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα το s20 plus και επέστρεψα πάλι στην παρέα σας με ένα 8/256, πολύ βολικό στο χέρι τελικά!!
Έχουν κάνει κάτι με το λογισμικό?? Τρομερή αυτονομία!! Αν πάει έτσι και με την 13 που θα έρθει σε λίγο καιρό δεν βλέπω να το πουλάω...
7c0307cacd0c78f8008582fa37e94fc0.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

πηρα τον πουλο....δεν ηξερα οτι μονο λιγα καταστηματα συμμετεχουν στην προωθητική ενέργεια.Το αγορασα μεσω skrtz και σημερα μου απαντησαν " το κατάστημα αγοράς δεν είναι στα συμμετέχοντα στην προωθητική ενέργεια...." 😞 

Link to comment
Share on other sites

πηρα τον πουλο....δεν ηξερα οτι μονο λιγα καταστηματα συμμετεχουν στην προωθητική ενέργεια.Το αγορασα μεσω skrtz και σημερα μου απαντησαν " το κατάστημα αγοράς δεν είναι στα συμμετέχοντα στην προωθητική ενέργεια...."  
Λογικά πήρες παραεισαγωγης και οχι συσκευή απο Samsung Hellas εισαγωγή

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, punisher24 said:

Λογικά πήρες παραεισαγωγης και οχι συσκευή απο Samsung Hellas εισαγωγή

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

οχι η συσκευη ειναι ελληνικη (λογω ΙΜΕΙ) απλα υπαρχει ορος οτι ισχυει μονο σε συγκεκριμενα μαγαζια η αγορα ,απο οτι ειδα ολα τα μεγαλα(πλαισιο,κοτσοβολος,mediamarkt ,you....κτλ).

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, longus said:

Εγώ έδωσα το s20 plus και επέστρεψα πάλι στην παρέα σας με ένα 8/256, πολύ βολικό στο χέρι τελικά!!
Έχουν κάνει κάτι με το λογισμικό?? Τρομερή αυτονομία!! Αν πάει έτσι και με την 13 που θα έρθει σε λίγο καιρό δεν βλέπω να το πουλάω...
7c0307cacd0c78f8008582fa37e94fc0.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Εγω γιατι ειμαι με τον φορτιστή στο χέρι;;; 😂

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι ειμαι με τον φορτιστή στο χέρι;;;
Δεν σε πρόλαβα να βγάλω ένα καινούργιο screenshot, πριν λίγο το έβαλα για φόρτιση, στο 28% μπαταρία που κοίταξα είχα 6 ώρες και 20 λεπτά οθόνη, χθες μεσημέρι το είχα φορτίσει και το έβαλα τώρα πάλι.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι ειμαι με τον φορτιστή στο χέρι;;;
Και εδώ τα ίδια. Τρίτη μέρα που κάνει learning... Θα κάνω υπομονή.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα το s20 plus και επέστρεψα πάλι στην παρέα σας με ένα 8/256, πολύ βολικό στο χέρι τελικά!!
Έχουν κάνει κάτι με το λογισμικό?? Τρομερή αυτονομία!! Αν πάει έτσι και με την 13 που θα έρθει σε λίγο καιρό δεν βλέπω να το πουλάω...
7c0307cacd0c78f8008582fa37e94fc0.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Τότε φίλε Δεν είχες ποτέ συσκευή με πραγματικά καλή αυτονομία....

Δυστυχώς είναι πολύ μέτρια η αυτονομία της συσκευής μας...

Η προηγούμενη μου συσκευή το poco f3 ήταν κλάσεις ανώτερο σε αυτονομία

sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

Τότε φίλε Δεν είχες ποτέ συσκευή με πραγματικά καλή αυτονομία....

Δυστυχώς είναι πολύ μέτρια η αυτονομία της συσκευής μας...

Η προηγούμενη μου συσκευή το poco f3 ήταν κλάσεις ανώτερο σε αυτονομία

sent from my S21 FE 8/256


Γιατί το λες αυτό?
Με το s20 plus είχα 6 ώρες οθόνη και 20% υπόλοιπο μπαταρίας, με το s21 fe θα έχω σίγουρα ένα 7 ωρο όπως πάει το πράγμα. Αφού ήδη έχω σχεδόν 4,5 ώρες οθόνη στο 50% της μπαταρίας ( βλέπε screenshoot ), και υπόψιν η συσκευή είναι στη πρώτη μέρα εκμάθησης μοτίβου χρήσης.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό?
Με το s20 plus είχα 6 ώρες οθόνη και 20% υπόλοιπο μπαταρίας, με το s21 fe θα έχω σίγουρα ένα 7 ωρο όπως πάει το πράγμα. Αφού ήδη έχω σχεδόν 4,5 ώρες οθόνη στο 50% της μπαταρίας ( βλέπε screenshoot ), και υπόψιν η συσκευή είναι στη πρώτη μέρα εκμάθησης μοτίβου χρήσης.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι το κάνεις ρε φίλε το κοιτάς???ανάβεις την οθόνη και απλά το κοιτάς???

Πείτε μου και εμένα να έχω αυτή την αυτονομία παιχνίδια Δεν παίζω ταινίες δεν βλέπω YouTube δεν βλέπω

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Τότε φίλε Δεν είχες ποτέ συσκευή με πραγματικά καλή αυτονομία....

Δυστυχώς είναι πολύ μέτρια η αυτονομία της συσκευής μας...

Η προηγούμενη μου συσκευή το poco f3 ήταν κλάσεις ανώτερο σε αυτονομία

sent from my S21 FE 8/256

 

Η μπαταρία  δε κραταει καθόλου.

Είχα ακριβώς την ίδια συσκευή ποκο φ3 .κλάσης ανώτερη κράταγε πολύ.

Είμαι απογοητευμενος με το s21fe.

Το φορτίζω σίγουρα μια φορά μέσα στη μέρα.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Αφού το γνωρίζατε ότι γενικά τα Samsung έχουν άθλιες μπαταρίες γιατί το πήρατε; Αν καινούργιο με το ζόρι βγάζει μέρα σε λίγους μήνες τι θα γίνει;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το γνωρίζατε ότι γενικά τα Samsung έχουν άθλιες μπαταρίες γιατί το πήρατε; Αν καινούργιο με το ζόρι βγάζει μέρα σε λίγους μήνες τι θα γίνει;
Εγώ προσωπικά το πήρα για την software υποστήριξη τις καλές κάμερες και έχω σκοπό να το κρατήσω σίγουρα 2 χρόνια... Επίσης μου βγήκε 350 ευρώ οπότε άξιζε η αγορά του

sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι σχεδόν έτοιμος να το πάρω σε 8/256 απλά θέλωια διευκρίνιση από τους κατόχους. Αυτή τη στιγμή είμαι με Xiaomi Mi9T Pro και το μόνο που πραγματικά χρειάζομαι από αυτό είναι η λειτουργία με τις διπλές εφαρμογές. Το να έχεις δηλαδή multiple accounts σε όποια εφαρμογή θέλεις. Από ότι είδα σε Samsung αυτό γίνεται μόνο σε κάποια messaging apps. Έχει δοκιμάσει κανείς κάποια αξιόπιστη εφαρμογή από Play που να δουλεύει απροβλημάτιστα? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι σχεδόν έτοιμος να το πάρω σε 8/256 απλά θέλωια διευκρίνιση από τους κατόχους. Αυτή τη στιγμή είμαι με Xiaomi Mi9T Pro και το μόνο που πραγματικά χρειάζομαι από αυτό είναι η λειτουργία με τις διπλές εφαρμογές. Το να έχεις δηλαδή multiple accounts σε όποια εφαρμογή θέλεις. Από ότι είδα σε Samsung αυτό γίνεται μόνο σε κάποια messaging apps. Έχει δοκιμάσει κανείς κάποια αξιόπιστη εφαρμογή από Play που να δουλεύει απροβλημάτιστα? 

Τα Samsung έχουν μια εφαρμογή που λέγεται " Ασφαλής φάκελος" όπου στην ουσία σου δημιουργεί ένα χώρο για να βάλεις εφαρμογές, αρχεία, φωτό κτλ και να τα κλειδώσεις. Έτσι σου δίνεται η δυνατότητα να έχεις και εκεί μια εφαρμογή πλέον της εφαρμογής που έχεις κανονικά στο τηλέφωνο.
Εγω πχ που έχω δικαρτο και χρειαζομουν viber για κάθε νούμερο, εγκατεστησα την εφαρμογή του viber κανονικά για το ενα νούμερο και έκανα εγκατάσταση εκ νέου και στον ασφαλή φάκελο όπου συνδέθηκε και το δεύτερο νούμερο.
Δουλεύουν απροβληματιστα σαν είναι δύο ανεξάρτητες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2022 at 2:17 ΜΜ, wolfgr said:

πηρα τον πουλο....δεν ηξερα οτι μονο λιγα καταστηματα συμμετεχουν στην προωθητική ενέργεια.Το αγορασα μεσω skrtz και σημερα μου απαντησαν " το κατάστημα αγοράς δεν είναι στα συμμετέχοντα στην προωθητική ενέργεια...." 😞 

Ναι, αλλά το πήρες και σημαντικά φθηνότερα απ' οτι στις αλυσίδες! Έτσι δεν είναι; 

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nassosp said:


Τα Samsung έχουν μια εφαρμογή που λέγεται " Ασφαλής φάκελος" όπου στην ουσία σου δημιουργεί ένα χώρο για να βάλεις εφαρμογές, αρχεία, φωτό κτλ και να τα κλειδώσεις. Έτσι σου δίνεται η δυνατότητα να έχεις και εκεί μια εφαρμογή πλέον της εφαρμογής που έχεις κανονικά στο τηλέφωνο.
Εγω πχ που έχω δικαρτο και χρειαζομουν viber για κάθε νούμερο, εγκατεστησα την εφαρμογή του viber κανονικά για το ενα νούμερο και έκανα εγκατάσταση εκ νέου και στον ασφαλή φάκελο όπου συνδέθηκε και το δεύτερο νούμερο.
Δουλεύουν απροβληματιστα σαν είναι δύο ανεξάρτητες εφαρμογες.

Ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, anastasiah said:

Μόλις μου ήρθε email για τα ακουστικά σε 20 ημέρες θα τα παραλάβω! 

Αν είσαι Αθήνα, έχε το νου σου γιατί έρχονται χωρίς προειδοποίηση σε 2 εργάσιμες! 

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, xetasa said:

Αν είσαι Αθήνα, έχε το νου σου γιατί έρχονται χωρίς προειδοποίηση σε 2 εργάσιμες! 

Me courier? 

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμένα στα γιάννενα κάνανε 4 μέρες με speedex

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...