Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνεις λάθος αποκλείεται
Δυστυχώς δεν έχω παλαιότερα screenshots για να το αποδείξω, αλλά είμαι σίγουρος 200%.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnybe said:

Δυστυχώς δεν έχω παλαιότερα screenshots για να το αποδείξω, αλλά είμαι σίγουρος 200%.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Αν σταματήσεις τη φόρτιση πριν τα 85 ή πριν τα 100 δεν μηδενίζει το κοντέρ. Οπότε σου βγάζει αυτό που ανέβασες. Αν το έχεις ρυθμίσει στα 85 για να μηδενιστούν οι χρόνοι πρέπει να το αφήσεις μέχρι τα 85 και αντίστοιχα το ίδιο και αν το έχεις ρυθμίσει στα 100 πρέπει να το βγάλεις όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση και όχι πριν για να μηδενίσει 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται να μην φαίνεται το δαχτυλικο αποτύπωμα στην aod; στην 12 υπήρχε ρύθμιση, τώρα δεν την βρίσκω

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..Μολις παρήγγειλα το s21 Fe 8/256 στα 570 και επιστροφή 85 ευρώ από Γερμανό..Λογικά την τρίτη θα το έχω..

Θα ήθελα παρακαλώ να μου προτείνετε όσο πιο λεπτή θήκη,τζαμακι και τι φορτιστή χρειάζεται?Έχω τόσους φορτιστές πχ του iqos κάνει?Η από ένα galaxy tab?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..Μολις παρήγγειλα το s21 Fe 8/256 στα 570 και επιστροφή 85 ευρώ από Γερμανό..Λογικά την τρίτη θα το έχω..
Θα ήθελα παρακαλώ να μου προτείνετε όσο πιο λεπτή θήκη,τζαμακι και τι φορτιστή χρειάζεται?Έχω τόσους φορτιστές πχ του iqos κάνει?Η από ένα galaxy tab?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων ..
Χρησιμοποιώ τον φορτιστή του iqos iluma one χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Θήκη έβαλα την spigen rugged armor και ταιριάζει απίστευτα με το graphite χρώμα της συσκευής χωρίς να την κάνει μπαούλο

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Πόσα βατ είναι ο φορτιστής του iqos; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, konakis said:

Και του tablet μια χαρά δουλειά θα κάνει.

Τώρα είδα του τάμπλετ δεν είναι type c..

Παρήγγειλα κ έναν φορτιστή 25 w να είμαστε κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει και παλιότερα. Έχει κανείς εμπειρία από μαγνητικά καλώδια φόρτισης; έχω πάρει ένα ζευγάρι σχετικά καλά. Με προβληματίζει όμως αν η χρήση τους μακροπρόθεσμα δημιουργεί πρόβλημα στη μπαταρία. Έχει κανείς εμπειρία που να κάνει αποκλειστική χρήση καιρό; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2022 at 10:08 ΠΜ, anastasiah said:

ΗΡΘΑΝ τα ακουστικα !

.δηλ αυριο θα τα εχω στα χερια μου.θα τα πουλησω.

ποσο λετε να τα βαλω?

Ποιο κατάστημα δίνει το s21 fe με δώρο ακουστικά; Γιατί το πήρε χθες δικό μου άτομο από το Πλαίσιο αλλά δεν είχε δώρο ακουστικά.

edit: αν ήταν προωθητική ενέργεια που έχει λήξει, ποιο είναι το link;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, gre said:

Ποιο κατάστημα δίνει το s21 fe με δώρο ακουστικά; Γιατί το πήρε χθες δικό μου άτομο από το Πλαίσιο αλλά δεν είχε δώρο ακουστικά.

Συνήθως τα μεγάλα Κωτσοβολος, Πλαίσιο. Πρέπει να κάνει κάποια αίτηση μέσω samsung account για να του τα στειλουν 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, gre said:

Ποιο κατάστημα δίνει το s21 fe με δώρο ακουστικά; Γιατί το πήρε χθες δικό μου άτομο από το Πλαίσιο αλλά δεν είχε δώρο ακουστικά.

edit: αν ήταν προωθητική ενέργεια που έχει λήξη, ποιο είναι το link;

Αυτό ήταν το λινκ

έχει λήξει το promo

https://www.samsung.com/gr/offer/galaxy-ecosystem-promo/

 

Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2022 at 12:40 ΜΜ, punisher24 said:

Ξέρει κανείς πως γίνεται να μην φαίνεται το δαχτυλικο αποτύπωμα στην aod; στην 12 υπήρχε ρύθμιση, τώρα δεν την βρίσκω

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απόρρητο και ασφάλεια > βιομετρικά δεδομένα > δακτυλικά αποτυπώματα, κάπου εκεί έχει επιλογή για το εικονίδιο 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2022 at 4:18 ΜΜ, vanzelvoul said:

Ίσως το Α52s. Γενικά κοιτάς μοντέλα με όχι τόσο flagship επεξεργαστές.

Το Α52s είναι μια αξιοπρεπέστατη mid range λύση.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

θα δω μεγαλη διαφορα?θα ξενερωσω?

On 25/11/2022 at 4:18 ΜΜ, vanzelvoul said:

Ίσως το Α52s. Γενικά κοιτάς μοντέλα με όχι τόσο flagship επεξεργαστές.

Το Α52s είναι μια αξιοπρεπέστατη mid range λύση.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

θα δω μεγαλη διαφορα?θα ξενερωσω?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, anastasiah said:

θα δω μεγαλη διαφορα?θα ξενερωσω?

θα δω μεγαλη διαφορα?θα ξενερωσω?

Θα ξενερωσεις γιατι ειναι σε ολα κατωτερο εκτος απο την μπαταρια. Αν βολευεσαι με κατωτερη οθονη, κατωτερο επεξεργαστη, κατωτερες καμερες αλλα καλυτερη διαχειρηση μπαταριας λογω του κατωτερου επεξεργαστη τοτε ok. Αυτο δεν σημαινει πως το Α52s δεν ειναι καλο. Το αντιθετο μαλιστα, ειναι εξαιρετικο αλλα ειναι ενα miderange ισως το καλυτερο Midrange ακομα και τωρα, μεχρι εκει ομως. Το S21FE ειναι μια μικρη ναυαρχιδα. Δεν υπαρχει κινητο σε αυτη την κατηγορια με τετοιο επεξεργαστη (888 και πανω) που να το δουλευεις και να βγαζεις οκταωρα οθονη, απλα δεν υπαρχει. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

SOS! ΠΟΥΛΗΣΑ τα ακουστικα σε καποιο ατομο και τωρα μου ζηταει εγγραφο λεει για την εγγύηση.

τι γινεται  σε αυτην την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, anastasiah said:

SOS! ΠΟΥΛΗΣΑ τα ακουστικα σε καποιο ατομο και τωρα μου ζηταει εγγραφο λεει για την εγγύηση.

τι γινεται  σε αυτην την περιπτωση?

Νομίζω η εγγύηση στη Samsung προκύπτει από το serial number αν δεν έχεις απόδειξη

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kyramas said:

Νομίζω η εγγύηση στη Samsung προκύπτει από το serial number αν δεν έχεις απόδειξη

ετσι νομιζω κι εγω...

Link to comment
Share on other sites

Θα ξενερωσεις γιατι ειναι σε ολα κατωτερο εκτος απο την μπαταρια. Αν βολευεσαι με κατωτερη οθονη, κατωτερο επεξεργαστη, κατωτερες καμερες αλλα καλυτερη διαχειρηση μπαταριας λογω του κατωτερου επεξεργαστη τοτε ok. Αυτο δεν σημαινει πως το Α52s δεν ειναι καλο. Το αντιθετο μαλιστα, ειναι εξαιρετικο αλλα ειναι ενα miderange ισως το καλυτερο Midrange ακομα και τωρα, μεχρι εκει ομως. Το S21FE ειναι μια μικρη ναυαρχιδα. Δεν υπαρχει κινητο σε αυτη την κατηγορια με τετοιο επεξεργαστη (888 και πανω) που να το δουλευεις και να βγαζεις οκταωρα οθονη, απλα δεν υπαρχει. 
Που βρε τα 8ωρα σε οθόνη?

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παράπονο.. Τα πάντα ανοιχτά με πολύ κακό σήμα.. Bluetooth ρολόι συνδεδεμένο, δεδομένα, τοποθεσία την μανα και τον πατέρα του.. Χαχαχα11b3e73c115039ada13c6d9fa12a6f8a.jpg

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnybe said:

Δεν έχω παράπονο.. Τα πάντα ανοιχτά με πολύ κακό σήμα.. Bluetooth ρολόι συνδεδεμένο, δεδομένα, τοποθεσία την μανα και τον πατέρα του.. Χαχαχα11b3e73c115039ada13c6d9fa12a6f8a.jpg

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Έτσι....Αυτοί είναι οι πραγματικοί χρόνοι που βγάζει το Samsung S21 FE μέσω όρο σε κανονική χρήση...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, makouin said:

Έτσι....Αυτοί είναι οι πραγματικοί χρόνοι που βγάζει το Samsung S21 FE μέσω όρο σε κανονική χρήση...

Συμφωνώ, φορτισμένο στα 100% όμως...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις πλεον να βγαλεις ακρη με τη μπαταρια απλα κοιταζοντας τις ωρες που η οθονη ειναι ανοιχτη.
Ουτε συγκρινοντας με το προηγουμενο τηλεφωνο σου. Εγω για παραδειγμα με το προηγουμενο τηλεφωνο ενιωθα οτι εχω πιο μεγαλη αυτονομια. Αλλα, το προηγουμενο τηλεφωνο δεν ειχα για τηλεκοντρολ για το Cosmote TV, δεν το ειχα στο σπιτι οπως τωρα που εχω αρκετες συσκευες συνδεμενες στο Google Home.  Δεν ειχα ολες τις ειδοποιησεις του Jira και του mail. Δεν ειχα unlimited data να ακουω ολη μερα μουσικη απο το youtube premium με κλειστη οθονη. Δεν μιλουσα με ανοιχτη ακροαση. Δεν εβγαζα και πολλες φωτογραφιες μιας και ηταν μετριο. 
Τωρα με το S21 FE, ευχαριστιεμαι το τηλεφωνο και το μονο που εχω περιορισει ειναι τα 120Hz τα οποια θεωρω εντελως αχρηστα και οτι το εχω μονιμα σε dual sim αλλα χωρις 5G, το οποιο επισης θεωρω αχρηστο σε σχεση με την καταναλωση και ποσο πιο "γρηγορα" κανω την οποια δηθεν δουλεια μου.
Εχω και ενα μικρο powerbank μαζι και ολα καλα. 

Τελος να πω οτι παρα πολλες εφαρμογες ευθυνονται για την κακη αυτονομια ενος κινητου/pc.
Θα φερω σαν παραδειγμα το M1 Macbook Air το οποιο με zoom calls εχει μιση αυτονομια σε σχεση με video calls σε αλλες πλατφορμες ή μεσω browser. Φταιει η Apple ή το Zoom;


293261367_Screenshot_20221128_100953_Devicecare.thumb.jpg.36e8dfab7bec3dba152a192d910e5f90.jpg

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...