Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Δοκίμασε με προηγούμενο apk.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το δοκίμασα με προηγούμενη αλλά με το που τη τρέχεις σε υποχρεώνει σε επιλογή για ενημέρωση διαφορετικά κλείνει

Όσο εξελισσόμαστε τόσο πιο πολύ τρέχουμε
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alanthast0s said:

Έχουμε να προτείνουμε κάποια μεμβράνη για Pixel 7 Pro;

Τη μεμβράνη ανέκαθεν την αντιπαθούσα, δεν νομίζω οτι το συγκεκριμένο κινητό την χρειάζεται γιατί το κρύσταλλο που έχει είναι πολύ ανθεκτικό.

Όσο εξελισσόμαστε τόσο πιο πολύ τρέχουμε
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με μεμβράνη: αυτή της Spigen είναι η μόνη μεμβράνη στη ζωή μου που έχω καταφέρει να τοποθετήσω (σχεδόν) τέλεια μόνος μου. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν καλύτερες λύσεις, απλά εντυπωσιάστηκα με το πόσο εύκολο ήταν, αλλά και από την καλή εφαρμογή. Η πρώτη μου έβγαλε κάπου ένα 6μηνο μέχρι να "τρυπήσει" σε 1-2 σημεία (προφανώς με δική μου ευθύνη) - η δεύτερη (δύο έχει η συσκευασία) είναι σε καλύτερη κατάσταση μετά το πέρας του ίδιου χρονικού διαστήματος.

Στα πιο ουσιαστικά: 5G και VOLTE λειτουργούν χωρίς Shizuku+IMS / root σε Vodafone (ok, το ξέρουμε ήδη), ΑΛΛΑ... που και που χάνονται κλήσεις, ανεξαρτήτως παρόχου (το είχα αναφέρει και προηγουμένως με αφορμή το December update). Έχει κανείς καμιά ιδέα πως αντιμετωπίζεται αυτό;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρομνιά σε όλους!

Ερώτηση: αν αγοράσεις απο google Γαλλίας ή Γερμανίας το pixel και το φέρεις Ελλάδα,μπορείς αν χαλάσει να το γυρίσεις στην google ξανά για service? 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα το τελευταίο beta .. τώρα χρειάζονται 2 κλικ αντί για 1 για να ανοίξεις το Bluetooth... μπράβο Google

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alanthast0s said:

Σήμερα κατέβασα το τελευταίο beta .. τώρα χρειάζονται 2 κλικ αντί για 1 για να ανοίξεις το Bluetooth... μπράβο Google

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Καλά πήγε κι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Οι κλήσεις είναι όλα οκ με την καινούρια Βέτα?εννοω κλήσεις από forthnet προς δίκτυο Κοσμοτε?

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, alanthast0s said:

Σήμερα κατέβασα το τελευταίο beta .. τώρα χρειάζονται 2 κλικ αντί για 1 για να ανοίξεις το Bluetooth... μπράβο Google

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Πες μου ότι το έκαναν όπως "Wifi-Data" που τα έβαλαν μαζί σε ένα "Internet" και πρέπει να πατάς 100 κουμπάκια.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι το έκαναν όπως "Wifi-Data" που τα έβαλαν μαζί σε ένα "Internet" και πρέπει να πατάς 100 κουμπάκια.
Με την ίδια λογική το έκαναν και αυτό. Εκεί που απλά πατούσες το εικονίδιο του Bluetooth να ανοίξει, τώρα πατάς, ανοίγει ένα υπομενού, πατάς use Bluetooth, και μετά ξαναπατάς για να φύγει το υπομενού! Τραγικό...

Γενικά έχω μαζέψει πολλά που με χάλασαν στην εμπειρία μου με το Pixel 7 Pro, θα τα γράψω σε κανά 20μερο που θα ξαναγυρίσω στην αγκαλιά της Oneplus

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ μπορείτε να δείτε κάτι.

Αν πατήσετε συνεχόμενα στο app της κάμερας και μετά πατήσετε πληροφορίες εφαρμογής και ύστερα κάτω κάτω λεπτομέρειες εφαρμογής, σας δείχνει να προσπαθεί να κατεβάσει η εφαρμογή απο το play store αναβάθμιση?

Το κάνει συνέχεια εδώ και ημέρες και απατάω ακύρωση αλλά αναβάθμιση δεν υπάρχει πουθενά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ίδια έκδοση και σε εμένα αλλά γυρίζει το app λες και προσπαθεί να κατεβάσει κάποια νέα ενημέρωση.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_s3 said:

force stop και clear cache δοκίμασες?

ναι, αλλά μπορεί να κλείσεις internet ή το κινητό και όταν ξανανοιξεις να το ξανακάνει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, guy_fawkes said:

ναι, αλλά μπορεί να κλείσεις internet ή το κινητό και όταν ξανανοιξεις να το ξανακάνει!

Αν πας κατευθείαν μέσα από το PlayStore σου βγάζει ότι υπάρχει διαθέσιμο update ή στο κάνει μόνο μέσω της οδού που περιέγραψες;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Sotnem said:

Αν πας κατευθείαν μέσα από το PlayStore σου βγάζει ότι υπάρχει διαθέσιμο update ή στο κάνει μόνο μέσω της οδού που περιέγραψες;

Αυτό είναι το περίργο οτι το κάνει μόνο όπως το έχω περιγράψει.

Και το βρήκα κατα τύχη απο το reddit.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τώρα που στο pixel 7 pro το 5G τα τα λοιπά παίζουν χωρίς root, σκέφτομαι να το κάνω unroot και να κλειδώσω το bootloader.

Όμως επειδή κατά το κλείδωμα είναι σαν να κάνει factory reset, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος για backup όλων των εφαρμογών μαζί με τις ρυθμίσεις τους, και επαναφορά τους αυτούσιες μετά, όταν η συσκευή δεν είναι rooted.

Τώρα που είναι rooted, το backup και το restore γίνονται εύκολα με το titanium backup. Χωρίς ροοτ, υπάρχει τρόπος ?

Tο gooble backup σώζει αρκετά πράγματα, αλλά πολλές από τις εφαρμογές μετά θέλουν ξανά σετάρισμα και παίρνει χρόνο ...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikos2k5 said:

Καλησπέρα

Τώρα που στο pixel 7 pro το 5G τα τα λοιπά παίζουν χωρίς root, σκέφτομαι να το κάνω unroot και να κλειδώσω το bootloader.

Όμως επειδή κατά το κλείδωμα είναι σαν να κάνει factory reset, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος για backup όλων των εφαρμογών μαζί με τις ρυθμίσεις τους, και επαναφορά τους αυτούσιες μετά, όταν η συσκευή δεν είναι rooted.

Τώρα που είναι rooted, το backup και το restore γίνονται εύκολα με το titanium backup. Χωρίς ροοτ, υπάρχει τρόπος ?

Tο gooble backup σώζει αρκετά πράγματα, αλλά πολλές από τις εφαρμογές μετά θέλουν ξανά σετάρισμα και παίρνει χρόνο ...

Ημουν στην ιδια θεση, το πηρα αποφαση και απλα το εκανα. Μου πηρε μια ολοκληρη μερα να συνελθω αλλα απο εκει και μετα δεν ασχοληθηκα ξανα.
Ησύχασε το κεφαλι μου πλεον

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι τα Instagram reels σε full screen (όχι στο feed) είναι cropped αριστερά δεξιά. Πιο πολύ σαν zoomed in βασικά

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2024 at 9:50 ΠΜ, Finn said:

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι τα Instagram reels σε full screen (όχι στο feed) είναι cropped αριστερά δεξιά. Πιο πολύ σαν zoomed in βασικά

Όχι άλλα έχω παρατηρήσει ότι μετά το τελευταίο update δε μου δείχνει τις παλαιότερες δημοσιεύσεις. Όσο και να πατάω δε το Φορτώνει. Δε ξέρω αν έκανα θέμα εφαρμογής ή τρώει κάνα σκάλωμα με την συσκευή. Άλλη εναλλακτική εφαρμογή (που μπορείς να κατεβάσεις και τα πάντα) δεν έχει κανένα θέμα. 

Εννοείται έχω κάνει εκκαθάριση εφαρμογής και κτλ ενεργοποίηση από τη αρχή αλλά τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2024 at 9:50 ΠΜ, Finn said:

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι τα Instagram reels σε full screen (όχι στο feed) είναι cropped αριστερά δεξιά. Πιο πολύ σαν zoomed in βασικά

Ναι. Το κάνει και στο δικό μου και σε μιας φίλης το κινητό αυτό το θέμα. Κοίταξα μήπως έπαιζε κάποιο ρόλο η αλλαγή μεγέθους γραμματοσειράς κλπ. και είδα ότι αν τα βάλω τέρμα μικρά τα γράμματα δεν τα κόβει τόσο αλλά εμείς που είμαστε περήφανοι με τα μάτια δεν βλέπουμε την τύφλα μας οπότε το άφησα πάλι στο εργοστασιακό μέγεθος και φαντάζομαι είναι κάποιο θέμα λογισμικού θα το φτιάξουν σε καμία δεκαριά χρόνια

Fall Children Fill The Streets At Dusk, At Last, It All Will Begin.
Link to comment
Share on other sites

Το γυρισα προσφατα απο Nova σε Cosmote και δεν εχω 5g πια.

Ειμαι root και μολις ειχα παρει το κινητο ειχα κανει τα κολπα με Network Signal Guru,Universal Modem fix module (το χω κλειστο απο πριν παω στην Cοsmote γιατι οταν ηταν ανοιχτο δεν συνδεοταν στη Nova για καποιο λογο) και Volte properties (παλι κλειστο το χω αφου δινουν Volte ετσι κι αλλιως)

Κανεις καμια ιδεα?

Στο preferred network type γραφει 5g (recommended) παρολαυτα,αλλα 2 μερες που ειμαι cosmote οπου κι αν εχω κυκλοφορησει δεν εχω δει πουθενα 5g,μονο LTE,και εχω βρεθει σε μερη που ειχα στανταρ 5g με τη Nova.

Aν στειλω ''5g'' στο 1333 της cosmote για ενεργοποιηση 5g μου ερχεται οτι δεν υποστηριζεται η συσκευη.

Καμια ιδεα?Παιζει να χρησιμοποιει τοσο το LTE η cosmote που δεν πετυχα πουθενα καλυψη 5g η κατι πρεπει να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες περιοχές αναφέρεσαι;

Δύσκολο να μην έχει 5g η κοσμοτε, κάτι άλλο παίζει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Σε ποιες περιοχές αναφέρεσαι;

Δύσκολο να μην έχει 5g η κοσμοτε, κάτι άλλο παίζει.

Α.Πατησια,κεντρο,Ψυχικο,Γαλατσι..εκει εχω κινηθει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...