Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, jorjo v said:

Δυστυχώς ακόμα έχω. Τζάμπα χάρηκα. Ίσως ο συνδυασμός Nova sim + Cosmote esim να έχει κάποιο θέμα. Τεσπά. Θα περιμένω το update Απριλίου

Εγώ έχω φυσική cosmote και vodafone esim. Όταν το είχες αναφέρει είχα χαμένες κλήσεις στην φυσική κοσμοτε αλλά όταν είχα ίντερνετ από την esim. Σήμερα έως τώρα δεν έχω καμία χαμένη κλήση. Βέβαια δεν έχω αφήσει και το κινητό από τα χέρια. Τεσπα. Θα δούμε. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Εγώ έχω φυσική cosmote και vodafone esim. Όταν το είχες αναφέρει είχα χαμένες κλήσεις στην φυσική κοσμοτε αλλά όταν είχα ίντερνετ από την esim. Σήμερα έως τώρα δεν έχω καμία χαμένη κλήση. Βέβαια δεν έχω αφήσει και το κινητό από τα χέρια. Τεσπα. Θα δούμε. 

Κι εγώ έχω internet από την esim. Το πρόβλημα έχει ως εξής. Αφήνω το κινητό σε μια άκρη για κανένα μισάωρο χωρίς να έρθει κάποια κλήση. Μετά παίρνω το σταθερό και κάνω κλήση είτε στο Cosmote είτε στο Nova. Η Cosmote μου λέει το τηλ είναι απενεργοποιημένο. Η Nova άλλες φορές λέει το ίδιο άλλες φορές απλά δεν καλεί. Το παράξενο είναι ότι αν πιάσω το κινητό και το ξεκλειδώσω φαίνεται ότι έχει σήμα στις κεραίες αλλά δεν μου δείχνει χαμένες κλήσεις. Πρέπει είτε να κάνω κάποια κλήση από το κινητό είτε να το βάλω σε airplane στιγμιαία είτε reboot για να αρχίσουν να έρχονται μηνύματα για χαμένες κλήσεις. Ή αν απλά ανοίξω την εφαρμογή netmonster που δείχνει τις κεραίες πάλι ξυπνάει. Στο σημείο αυτό δέχεται κανονικά κλήσεις μέχρι πάλι να μείνει για κανένα μισάωρο παρατημένο και χωρίς κλήσεις οπότε μεταπίπτει σε κατάσταση φαινομενικής απενεργοποιήσης. Τώρα σκέφτηκα μήπως φταίει το adaptive connectivity ή και το netmonster. Θα κάνω πάλι δοκιμές αύριο 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με adaptive connectivity off για κάποιο διάστημα.

Εγώ ποτέ δεν το ενεργοποίησα, διάβαζα διάφορα (κυρίως για θέματα μπαταρίας) και το έχω από την αρχή απενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, lykourgos said:

Δοκίμασε με adaptive connectivity off για κάποιο διάστημα.

Εγώ ποτέ δεν το ενεργοποίησα, διάβαζα διάφορα (κυρίως για θέματα μπαταρίας) και το έχω από την αρχή απενεργοποιημένο.

Το έκλεισα και εγώ, να δοκιμάσω. Σήμερα το πρωί για παράδειγμα έκανα κλήση κανονικά (είχα αφήσει όλο το βράδυ και τις δύο σιμ ενεργές) και ενώ έκανε, άργησε να καλέσει. Κάτσε να δω τωρα με κλειστό τι θα γίνει. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, lykourgos said:

Δοκίμασε με adaptive connectivity off για κάποιο διάστημα.

Εγώ ποτέ δεν το ενεργοποίησα, διάβαζα διάφορα (κυρίως για θέματα μπαταρίας) και το έχω από την αρχή απενεργοποιημένο.

Το δοκίμασα και δεν είναι το adaptive connectivity. Το έβαλα off και μου ξαναέκανε το πρόβλημα, οπότε το ξαναγύρισα on.

Μετά όμως απεγκατέστησα το Netmonster και μέχρι στιγμής το τηλέφωνο δουλεύει ρολόι!

Θα συνεχίσω τις δοκιμές αλλά μέχρι στιγμής φαίνεται ότι αυτή η εφαρμογή μετά την αναβάθμιση του Μαρτίου, μάλλον είχε κάποια ασυμβατότητα και μου ξεσυνέδεε το κινητό από το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, jorjo v said:

Το δοκίμασα και δεν είναι το adaptive connectivity. Το έβαλα off και μου ξαναέκανε το πρόβλημα, οπότε το ξαναγύρισα on.

Μετά όμως απεγκατέστησα το Netmonster και μέχρι στιγμής το τηλέφωνο δουλεύει ρολόι!

Θα συνεχίσω τις δοκιμές αλλά μέχρι στιγμής φαίνεται ότι αυτή η εφαρμογή μετά την αναβάθμιση του Μαρτίου, μάλλον είχε κάποια ασυμβατότητα και μου ξεσυνέδεε το κινητό από το δίκτυο.

Και μένα με το adaptive connectivity στο off μόλις μου το ξαναέκανε και μου ήρθε sms με χαμένη κλήση. Άρα δεν είναι αυτό. Θα δειξει. Μάλλον το κάνει τυχαία. Μάλλον πέφτει σε κάνα deep sleep όταν είναι ανοιχτές και οι δύο sim. 

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/ta-google-pixel-apoktoyn-5g-stin-chora-mas/

Just now, spyridon70 said:

https://techmaniacs.gr/ta-google-pixel-apoktoyn-5g-stin-chora-mas/.Από εδώ και πέρα θα είναι όλα διαθέσιμα.Τερμα το σουτζουκι για το wi-fi calling 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα. 

Έριξα παραγγελία τη συσκευή από amazon uk εχτές. 

Ελπίζω να Ανταποκριθεί στις προσδοκίες μου 

Έχουμε κάποια πρόταση για φόρτιση; 

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Στο google pixel 7 Pro με στοκ έκδοση, χωρίς root και χωρίς shizuku και update που πήρε ΟΤΑ στις 05 Μαρτίου 2024 και το τελευταίο carier settings που είναι 27 Φεβρουαρίου 2024, έχω το έχεις θέμα. 
Έχω μια φυσική κάρτα σιμ cosmote και μια esim vodafone.
Όταν ενεργοποιώ την esim vodafone, αρκετές φορές όταν με καλούν στην cosmote φαίνομαι ότι είμαι κλειστός και μου έρχεται sms ότι με κάλεσαν. Στην esim δε ξέρω αν γίνεται γιατί το νούμερο δε το ξέρει κανένας και το χρησιμοποιώ μόνο για data.
Δεν ξέρω αν γινόταν και παλαιότερα γιατί την esim δεν έχω κλείσει μήνα που την έχω βάλει. 
Όταν κλείνω την esim και αφήνω την συσκευή να λειτουργεί μόνο με την φυσική sim της cosmote λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα και δεν έχω χάσει καμία κλήση.
Υπάρχει λύση για το θέμα; Έχει κάποιος κάποιο αντίστοιχο θέμα; Απλά περιμένουμε update του Απριλίου μπας και στρώσει; 
 

4 ώρες πριν, patrik said:

Παιδιά καλημέρα. 

Έριξα παραγγελία τη συσκευή από amazon uk εχτές. 

Ελπίζω να Ανταποκριθεί στις προσδοκίες μου 

Έχουμε κάποια πρόταση για φόρτιση; 

Ευχαριστώ πολύ 

Προσωπικά πήρα έναν veger (https://www.skroutz.gr/s/32322020/Veger-Fortistis-CHoris-Kalodio-me-THyra-USB-A-kai-THyra-USB-C-30W-Power-Delivery-Quick-Charge-3-0-Leykos-VLS302U.html) με δύο θύρες. Τη συσκευή την φορτίζω στην type c. Απλά σε ένα ταξίδι βολεύει και η άλλη έξοδος για άλλες συσκευές. Καμία φορά φορτίζω με έναν φορτιστή ρολόι και ακουστικά μαζί. Είχα και τον μαμά google αλλά δεν είδα καμιά διαφορά με αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, _NikitaS_ said:

Στο google pixel 7 Pro με στοκ έκδοση, χωρίς root και χωρίς shizuku και update που πήρε ΟΤΑ στις 05 Μαρτίου 2024 και το τελευταίο carier settings που είναι 27 Φεβρουαρίου 2024, έχω το έχεις θέμα. 
Έχω μια φυσική κάρτα σιμ cosmote και μια esim vodafone.
Όταν ενεργοποιώ την esim vodafone, αρκετές φορές όταν με καλούν στην cosmote φαίνομαι ότι είμαι κλειστός και μου έρχεται sms ότι με κάλεσαν. Στην esim δε ξέρω αν γίνεται γιατί το νούμερο δε το ξέρει κανένας και το χρησιμοποιώ μόνο για data.
Δεν ξέρω αν γινόταν και παλαιότερα γιατί την esim δεν έχω κλείσει μήνα που την έχω βάλει. 
Όταν κλείνω την esim και αφήνω την συσκευή να λειτουργεί μόνο με την φυσική sim της cosmote λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα και δεν έχω χάσει καμία κλήση.
Υπάρχει λύση για το θέμα; Έχει κάποιος κάποιο αντίστοιχο θέμα; Απλά περιμένουμε update του Απριλίου μπας και στρώσει; 
 

Όπως είχα αναφέρει το είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα και πολύ έντονα. Φυσική Nova και esim Cosmote. Εμφανίστηκε ξαφνικά αμέσως μετά το μεγάλο update Μαρτίου. Λίγο να έμενε το κινητό χωρίς εισερχόμενες και χωρίς χρήση, μετά από το πολύ 20 λεπτά δηλ. και ήταν σαν να έμπαινε σε deep sleep όσον αφορά το δίκτυο κινητής. Όποιος καλούσε μετά το 20λεπτο σε οποιαδήποτε από τις δύο sim του έλεγε ότι έχω το κινητό απενεργοποιημένο. Είχα δοκιμάσει διάφορα τότε χωρίς αποτέλεσμα. Τελευταία, μετά τις τελευταίες ενημερώσεις του Google Play system (τώρα είναι στο 1 Μαρτίου 2024) και όλων των Apps φαίνεται να έχει φτιάξει. Δεν έχω χαμένες κλήσεις εδώ και μέρες και ούτε μπορώ να επαναλάβω το πρόβλημα όση ώρα και να το αφήσω στην άκρη. Το έχω αφήσει και πάνω από ώρα από τα χέρια μου και χωρίς εισερχόμενες και μετά κάνω κλήσεις από το σταθερό και καλεί αμέσως. Φαίνεται να έχει φτιάξει. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, jorjo v said:

Όπως είχα αναφέρει το είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα και πολύ έντονα. Φυσική Nova και esim Cosmote. Εμφανίστηκε ξαφνικά αμέσως μετά το μεγάλο update Μαρτίου. Λίγο να έμενε το κινητό χωρίς εισερχόμενες και χωρίς χρήση, μετά από το πολύ 20 λεπτά δηλ. και ήταν σαν να έμπαινε σε deep sleep όσον αφορά το δίκτυο κινητής. Όποιος καλούσε μετά το 20λεπτο σε οποιαδήποτε από τις δύο sim του έλεγε ότι έχω το κινητό απενεργοποιημένο. Είχα δοκιμάσει διάφορα τότε χωρίς αποτέλεσμα. Τελευταία, μετά τις τελευταίες ενημερώσεις του Google Play system (τώρα είναι στο 1 Μαρτίου 2024) και όλων των Apps φαίνεται να έχει φτιάξει. Δεν έχω χαμένες κλήσεις εδώ και μέρες και ούτε μπορώ να επαναλάβω το πρόβλημα όση ώρα και να το αφήσω στην άκρη. Το έχω αφήσει και πάνω από ώρα από τα χέρια μου και χωρίς εισερχόμενες και μετά κάνω κλήσεις από το σταθερό και καλεί αμέσως. Φαίνεται να έχει φτιάξει. 

Τα έχω όλα ενημερωμένα. Έκανα μια επαναφορά ρυθμίσεων κινητής μπας και στρώσει και βλέπουμε. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, _NikitaS_ said:

Στο google pixel 7 Pro με στοκ έκδοση, χωρίς root και χωρίς shizuku και update που πήρε ΟΤΑ στις 05 Μαρτίου 2024 και το τελευταίο carier settings που είναι 27 Φεβρουαρίου 2024, έχω το έχεις θέμα. 
Έχω μια φυσική κάρτα σιμ cosmote και μια esim vodafone.

27/02 ή 07/02;

Γιατί εγώ με Pixel 7, beta AP21.240216.010 και Cosmote έχω carrier settings 07/02/2024 και δεν έχω 5G πλέον.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, lykourgos said:

27/02 ή 07/02;

Γιατί εγώ με Pixel 7, beta AP21.240216.010 και Cosmote έχω carrier settings 07/02/2024 και δεν έχω 5G πλέον.

Υποθέτω μιλάμε για το carrier services. Αυτό και σε μένα (stable) είναι 27/2/2024. Το carrier settings το δικό μου δεν έχει επιλογή App details και δεν μπορώ να δω τι έκδοση είναι. Αν πάντως μιλάμε για το services, τότε ίσως να εντόπισαν κάποιο bug, και το γύρισαν λίγο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

27/02 έχω το carrier settings στην stable έκδοση. Μέσο play store. 

Πάντως έκανα και reset της ρυθμίσεις κινητής τηλεφωνίας και μου έκανε πάλι το ίδιο. Μέχρι στιγμης η λύση είναι να έχω κλειστή την esim. Ευτυχώς που δε την χρειάζομαι και πολύ. Περιμένω το update του Απριλίου μπας και στρώσει 

Όπως ήδη είπα, δεν ξέρω αν παλαιότερα έκανε το ίδιο γιατί έβαλα esim πριν 10 15 μέρες. Άρα μόνο στο τελευταίο update το έχω προσέξει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

27/02 έχω το carrier settings στην stable έκδοση. Μέσο play store. 

Πάντως έκανα και reset της ρυθμίσεις κινητής τηλεφωνίας και μου έκανε πάλι το ίδιο. Μέχρι στιγμης η λύση είναι να έχω κλειστή την esim. Ευτυχώς που δε την χρειάζομαι και πολύ. Περιμένω το update του Απριλίου μπας και στρώσει 

Όπως ήδη είπα, δεν ξέρω αν παλαιότερα έκανε το ίδιο γιατί έβαλα esim πριν 10 15 μέρες. Άρα μόνο στο τελευταίο update το έχω προσέξει. 

Πώς μπορείς να δεις την έκδοση του carrier settings? Εγώ δεν μπορώ. Μόνο του carrier services μπορώ να δω.

Ξέχασα να πω ότι και τις δύο sim τις έχω με shizuku. Ίσως βοηθάει και αυτό. Στην αρχή που είχα χαμένες κλήσεις τις είχα χωρίς shizuku

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

27/02 έχω το carrier settings στην stable έκδοση. Μέσο play store.

Αυτό και σε μένα είναι 27/02.

Η έκδοση που αναφέρεται στις ρυθμίσεις SIM, η οποία αλλάζει αναλόγως παρόχου και έκδοσης λογισμικού, είναι η telekom_gr-56000000008.19 2024-02-07 στην τελευταία beta που φαίνεται να χάλασε το 5G.

2 ώρες πριν, jorjo v said:

Πώς μπορείς να δεις την έκδοση του carrier settings? Εγώ δεν μπορώ. Μόνο του carrier services μπορώ να δω.

Είναι στη λίστα των εγκατεστημένων εφαρμογών της Google είτε στις ρυθμίσεις είτε στο Play Store (Carrier Services ή Υπηρεσίες εταιρ. κινητής τηλ.)

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, lykourgos said:

Αυτό και σε μένα είναι 27/02.

Η έκδοση που αναφέρεται στις ρυθμίσεις SIM, η οποία αλλάζει αναλόγως παρόχου και έκδοσης λογισμικού, είναι η telekom_gr-56000000008.19 2024-02-07 στην τελευταία beta που φαίνεται να χάλασε το 5G.

Είναι στη λίστα των εγκατεστημένων εφαρμογών της Google είτε στις ρυθμίσεις είτε στο Play Store (Carrier Services ή Υπηρεσίες εταιρ. κινητής τηλ.)

Λοιπόν, άλλο το carrier services και άλλο το carrier settings. Στην stable:

Carrier services: 27-2-2024.

Carrier settings: telekom_gr-54000000006.18
2023-10-12.

Άρα η δικιά σου στην beta είναι πιο καινούργια.

Τώρα, όσον αφορά το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις που εμφανίστηκε με το update Μαρτίου και νόμιζα ότι διορθώθηκε.

Τελικά, δεν διορθώθηκε. Απλά, σταμάτησε να εμφανίζεται σε μένα γιατί είχα γυρίσει τα δεδομένα στη φυσική sim. Μόλις ξαναγύρισα τα δεδομένα στην esim, ξαναεμφανίστηκε.

Ποιους αφορά: Μόνο αυτούς που έχουν esim και παίρνουν δεδομένα από την esim!

Πώς το δοκιμάζω: αφήνω το τηλέφωνο στην άκρη χωρίς να το χρησιμοποιήσω για τουλάχιστον 20 λεπτά αλλά δεν πρέπει να έχω και εισερχόμενες αυτό το διάστημα. Τότε με ένα άλλο τηλ κινητό ή σταθερό κάνω κλήσεις στα 2 νούμερα που έχω, δηλαδή στην φυσική sim και την esim. Και τα 2 θα φαίνονται σαν απενεργοποιημένα.

Προς το παρόν η λύση για όσους έχουν και esim είναι να έχουν δεδομένα μόνο από την φυσική sim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jorjo v said:

Λοιπόν, άλλο το carrier services και άλλο το carrier settings. Στην stable:

Carrier services: 27-2-2024.

Carrier settings: telekom_gr-54000000006.18
2023-10-12.

Άρα η δικιά σου στην beta είναι πιο καινούργια.

Τώρα, όσον αφορά το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις που εμφανίστηκε με το update Μαρτίου και νόμιζα ότι διορθώθηκε.

Τελικά, δεν διορθώθηκε. Απλά, σταμάτησε να εμφανίζεται σε μένα γιατί είχα γυρίσει τα δεδομένα στη φυσική sim. Μόλις ξαναγύρισα τα δεδομένα στην esim, ξαναεμφανίστηκε.

Ποιους αφορά: Μόνο αυτούς που έχουν esim και παίρνουν δεδομένα από την esim!

Πώς το δοκιμάζω: αφήνω το τηλέφωνο στην άκρη χωρίς να το χρησιμοποιήσω για τουλάχιστον 20 λεπτά αλλά δεν πρέπει να έχω και εισερχόμενες αυτό το διάστημα. Τότε με ένα άλλο τηλ κινητό ή σταθερό κάνω κλήσεις στα 2 νούμερα που έχω, δηλαδή στην φυσική sim και την esim. Και τα 2 θα φαίνονται σαν απενεργοποιημένα.

Προς το παρόν η λύση για όσους έχουν και esim είναι να έχουν δεδομένα μόνο από την φυσική sim.

Εμένα εμφανίζεται το πρόβλημα και όταν απλά έχω ανοιχτή την esim χωρίς δεδομένα. Απλά να δέχεται sms. Άρα μέχρι να πάρει κάνα update, προσωπικά κλείνω τη esim και την ανοίγω μόνο αν θέλω να λάβω κάνα sms. Εννοείται μετά κάνω και μια επανεκκίνηση γιατί μου έτυχε χτες να κλείσω την esim και μετά να συνεχίσει να μη δέχεται κλήσεις ή φυσική sim. Ότι να ναι. 

Link to comment
Share on other sites

Γράφω εδώ που έχει περισσότερο ενδιαφέρον ως κάτοχος 7 απλού.

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, με esim σε ελβετικό πάροχο... άρα δεν είναι "ελληνικό" μόνο το πρόβλημα...

Όταν αφήνω το κινητό για ώρα, μπαίνει σε αυτόν τον ύπνο που περιγράψατε και χάνω κάθε κλήση και μηνύματα σε όλα τα Chats. Στις κλήσεις μάλλον γίνεται το ίδιο, αλλά δεν έτυχε να έχω κλήση κανονική.

Μόλις το ανοίξω, έρχονται όλα μαζεμένα. Δεν έχω rout, και αυτό είναι το χειρότερο. Στρώνει για λίγο με επανεκκίνηση.

Ένα τέλειο τηλέφωνο στην κατηγορία του να κλείνει έτσι χωρίς προειδοποίηση ή κάποια ρύθμιση.

Πρέπει να περιμένουμε το Update Απριλίου?

Σκέφτομαι να το δώσω σε εγγύηση αλλά δεν έχω δεύτερη συσκευή μέχρι να βγει το πόρισμα.

Πράγματι απελπιστική η κατάσταση 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Georgiou Periklis said:

Γράφω εδώ που έχει περισσότερο ενδιαφέρον ως κάτοχος 7 απλού.

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, με esim σε ελβετικό πάροχο... άρα δεν είναι "ελληνικό" μόνο το πρόβλημα...

Όταν αφήνω το κινητό για ώρα, μπαίνει σε αυτόν τον ύπνο που περιγράψατε και χάνω κάθε κλήση και μηνύματα σε όλα τα Chats. Στις κλήσεις μάλλον γίνεται το ίδιο, αλλά δεν έτυχε να έχω κλήση κανονική.

Μόλις το ανοίξω, έρχονται όλα μαζεμένα. Δεν έχω rout, και αυτό είναι το χειρότερο. Στρώνει για λίγο με επανεκκίνηση.

Ένα τέλειο τηλέφωνο στην κατηγορία του να κλείνει έτσι χωρίς προειδοποίηση ή κάποια ρύθμιση.

Πρέπει να περιμένουμε το Update Απριλίου?

Σκέφτομαι να το δώσω σε εγγύηση αλλά δεν έχω δεύτερη συσκευή μέχρι να βγει το πόρισμα.

Πράγματι απελπιστική η κατάσταση 

Φαίνεται ότι είναι σε όλον τον κόσμο το πρόβλημα:

https://support.google.com/pixelphone/thread/264865035/pixel-7-pro-not-receiving-calls-after-march-2024-update?hl=en

 

Link to comment
Share on other sites

Με φυσική Cosmote και esim Voda , οταν μιλάω στν Cosmote τότε στη Voda όποιος με καλεί του δείχνει κλειστό .

Αν μιλάω σε Voda κ με καλούν στην Cosmote τότε μου έρχεται μήνυμα ότι με κάλεσαν μόλις κλείσω .

 

Ότι να ναι ...

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, zaras27 said:

Με φυσική Cosmote και esim Voda , οταν μιλάω στν Cosmote τότε στη Voda όποιος με καλεί του δείχνει κλειστό .

Αν μιλάω σε Voda κ με καλούν στην Cosmote τότε μου έρχεται μήνυμα ότι με κάλεσαν μόλις κλείσω .

 

Ότι να ναι ...

Αυτό είναι ότι είναι dual sim stand by, άρα λογικό αυτό που λες. Όπως όταν μιλάς από την σιμ που δεν έχεις ίντερνετ τότε δεν έχει ίντερνετ όσο μιλάς. Το γιατί στη μία σου έρχεται μήνυμα και στην άλλη φαίνεσαι κλειστο είναι λόγω αναμονής που έχεις ενεργοποιήσει ή όχι στους πάροχους. 

3 ώρες πριν, jorjo v said:

Φαίνεται ότι είναι σε όλον τον κόσμο το πρόβλημα:

https://support.google.com/pixelphone/thread/264865035/pixel-7-pro-not-receiving-calls-after-march-2024-update?hl=en

 

Άρα λογικά κάτι θα κάνουν να το φτιάξουν. Ελπίζω τουλάχιστον. Αλλιώς είναι άχρηστο για δύο σιμ. 

Link to comment
Share on other sites

Android 14 QPR3 Beta 2.1 ηρθε μολις .δεν βλεπω παλι 5g.mono LTE.την δοκιμασε αλλος?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikolasn80 said:

Android 14 QPR3 Beta 2.1 ηρθε μολις .δεν βλεπω παλι 5g.mono LTE.την δοκιμασε αλλος?

Προσωπικά έχω γυρίσει σε στοκ εδώ και καιρό, αλλά θεωρώ κάποιο λάθος έχουν κάνει. Δε γίνεται να βάζουν πλέον την Ελλάδα σε χάρτη με 5g και μετά να το αφαιρούν. Εμένα πιο σημαντικό είναι η διαχείριση των δύο sim που φαίνονται κλειστός ο αριθμός πάρα το 5g.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, nikolasn80 said:

Android 14 QPR3 Beta 2.1 ηρθε μολις .δεν βλεπω παλι 5g.mono LTE.την δοκιμασε αλλος?

Και εγώ LTE βλέπω. Είχα 1-2 στιγμές που εμφανίστηκε το 5G icon αλλά ήταν στιγμιαίο. Γυρίζει σε LTE με την μια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...