Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 14/6/2023 at 4:49 ΜΜ, baiosss said:

Θα έρθουν όλα σιγά σιγά η με side server updates. Τα emoji wallpapers πχ μου ήρθαν σήμερα μέσω playstore. Το feature της κάμερας με την παλάμη και το timer, νομίζω χρειάζεται update της Google camera σε 8.9.... έκδοση.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Πράγματι, ήρθαν (από χθες)! Τα (not major βέβαια) camera upgrades καθόλου άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, NickNT said:

Πράγματι, ήρθαν (από χθες)! Τα (not major βέβαια) camera upgrades καθόλου άσχημα.

Καλησπέρα, έχει πρόβλημα η Πειραιώς με το δακτυλικό αποτύπωμα; Ότι και να κάνω, δεν το κρατάει στις επιλογές login της εφαρμογής, είμαι root pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2023 at 8:46 ΠΜ, McKriss said:

Έχεις Volte σε Nova? Πέρασα shizuku/ims όλα δείχνουν OK αλλά στην πράξη όταν δέχομαι κλήση δεν έχω ίντερνετ. Είμαι στην τελευταία ενημέρωση κι αναρωτιέμαι αν έχω κάνει κάτι λάθος

Nova έχω και εγώ με Shizuku Pixel IMS και ολα δουλεύουν τέλια...Τώρα για να έχεις πρόβλημα μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει στην γραμμή σου τις υπηρεσίες;;;

On 15/6/2023 at 8:46 ΠΜ, McKriss said:

 

 

On 15/6/2023 at 8:46 ΠΜ, McKriss said:

 

 

On 15/6/2023 at 8:46 ΠΜ, McKriss said:

 

 

On 15/6/2023 at 8:46 ΠΜ, McKriss said:

 

 

On 15/6/2023 at 8:46 ΠΜ, McKriss said:

 

 

On 15/6/2023 at 8:46 ΠΜ, McKriss said:

 

 

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, mavrovelos said:

Καλησπέρα, έχει πρόβλημα η Πειραιώς με το δακτυλικό αποτύπωμα; Ότι και να κάνω, δεν το κρατάει στις επιλογές login της εφαρμογής, είμαι root pixel 7 pro

Χμμ, το τσέκαρα επί τούτου, και δουλεύει κανονικά. Δεν έχω rootάρει βέβαια, αλλά είμαι με Vodafone και Shizuku + pixel IMS (v1,2,6, με το οποίο παρατήρησα ότι δεν πέφτει ποτέ σε 2G, αλλά ποιος ξέρει αν έτυχε ή αν οφείλεται σε κάτι άλλο).

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2023 at 3:56 ΜΜ, alanthast0s said:

Παίδες υπάρχει κάπου ένας καλός οδηγός για root που να τα έχει όλα σε ένα νοικοκυρεμένα;

Εδώ είσαι:

https://forum.xda-developers.com/t/guide-root-pixel-7-pro-with-magisk-unlock-bootloader-pass-safetynet-more.4505353/

17 ώρες πριν, mavrovelos said:

Καλησπέρα, έχει πρόβλημα η Πειραιώς με το δακτυλικό αποτύπωμα; Ότι και να κάνω, δεν το κρατάει στις επιλογές login της εφαρμογής, είμαι root pixel 7 pro

Και σε μένα έχει, δεν το κρατάει

(έχω ρουτ)

Παρόμοιο πρόβλημα έχει και το app της ALPHA BANK όπου δεν μου επιτρέπει να ενεργοποιήσω το δαχτυλικό αποτύπωμα για να μπω, αλλά μπαίνω με 4ψήφιο PIN.

Προφανώς τα έχω και τα δύο στο DENYLIST του MAGISK, αλλά αυτό που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να δω αν τα διορθώνει είναι το Hide the Magisk App

On 15/6/2023 at 7:22 ΜΜ, ampelift said:

Ναι στου Μαίου δούλευε, κάτι άλλαξε στο patch Ιουνίου.

Αν βρεις λύση, ενημέρωσε αν μπορείς.

19 ώρες πριν, mavrovelos said:

Καλησπέρα, έχει πρόβλημα η Πειραιώς με το δακτυλικό αποτύπωμα; Ότι και να κάνω, δεν το κρατάει στις επιλογές login της εφαρμογής, είμαι root pixel 7 pro

Δοκίμασα και με το hide the magisk app, αλλά τα ίδια, δεν κρατάει την ρύθμιση του One Touch

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, έχω δοκιμάσει το magisk hide από την πρώτη στιγμή, τα ίδια. Θα ενημερώσω, εννοείται, αν βρω κάτι, επίσης αν βρεις λύση ανέφερε σε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα! Πρώην κάτοχος nexus 5 και pixel 4a , σκέφτομαι και πάλι την μετάβαση στο Pixel, αλλά στο 7. Συγχωρέστε με που γράφω εδώ, αλλά το topic του απλού 7αριου δεν έχει πολλή κίνηση.. 😅 

Λοιπόν, θέλω τη βοήθειά σας. Είμαι στη Σαουδική Αραβία για επαγγελματικους λόγους και θα αργήσω αρκετούς μήνες να γυρίσω Ελλάδα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω τη συσκευή από το Amazon της Αραβίας, και από ότι βλέπω δίνουν την έκδοση GVU6C που είναι η international. Τι θα πρέπει να προσέξω? Σκοπεύω να βάλω την nano Sim της cosmote στο κινητό. Απλά λόγω κόστους roaming, η Sim δε θα χρησιμοποιείται καθόλου. Θα χρησιμοποιώ το κινητό σε wifi. Όμως έτσι θα μπορώ να ξέρω αν όλα είναι καλά στο άνοιγμα δεδομένων, σε κλήσεις κτλ? 

επίσης διάβασα πολλές σελίδες του παρόντος forum με τα προβλήματα του κινητού και από ότι βλέπω, το μόνο που έχει μείνει, είναι κάποιες χαμένες κλήσεις από παλιά τηλέφωνα forthnet, σωστά; 

Γενικά διαφωτίστε με όσο περισσότερο μπορείτε με θέματα που πρέπει να έχω κατά νου και πιθανά προβλήματα..

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!! 

Edited by jeronimo7
Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2023 at 8:46 ΠΜ, McKriss said:

Έχεις Volte σε Nova? Πέρασα shizuku/ims όλα δείχνουν OK αλλά στην πράξη όταν δέχομαι κλήση δεν έχω ίντερνετ. Είμαι στην τελευταία ενημέρωση κι αναρωτιέμαι αν έχω κάνει κάτι λάθος

Φυσικά και έχω VoLTE με Nova...Μετά την εγκατάσταση του Shizuku θέλει δυο-τρεις επανεκκινήσεις...

Και φυσικά να έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία σε συμβατή συσκευή...

Το ίδιο ισχύει και για wifi calling 

Link to comment
Share on other sites

Το VoLTE στην Nova ενεργοποιείται μέσω της εξυπηρέτησης. Μόνο το VoWiFi απαιτείται να ενεργοποιηθεί μέσω μηνύματος από συμβατή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα! Πρώην κάτοχος nexus 5 και pixel 4a , σκέφτομαι και πάλι την μετάβαση στο Pixel, αλλά στο 7. Συγχωρέστε με που γράφω εδώ, αλλά το topic του απλού 7αριου δεν έχει πολλή κίνηση..  
Λοιπόν, θέλω τη βοήθειά σας. Είμαι στη Σαουδική Αραβία για επαγγελματικους λόγους και θα αργήσω αρκετούς μήνες να γυρίσω Ελλάδα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω τη συσκευή από το Amazon της Αραβίας, και από ότι βλέπω δίνουν την έκδοση GVU6C που είναι η international. Τι θα πρέπει να προσέξω? Σκοπεύω να βάλω την nano Sim της cosmote στο κινητό. Απλά λόγω κόστους roaming, η Sim δε θα χρησιμοποιείται καθόλου. Θα χρησιμοποιώ το κινητό σε wifi. Όμως έτσι θα μπορώ να ξέρω αν όλα είναι καλά στο άνοιγμα δεδομένων, σε κλήσεις κτλ? 
επίσης διάβασα πολλές σελίδες του παρόντος forum με τα προβλήματα του κινητού και από ότι βλέπω, το μόνο που έχει μείνει, είναι κάποιες χαμένες κλήσεις από παλιά τηλέφωνα forthnet, σωστά; 
Γενικά διαφωτίστε με όσο περισσότερο μπορείτε με θέματα που πρέπει να έχω κατά νου και πιθανά προβλήματα..
Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!! 

Αν με το που βάλεις την κάρτα σου και έχεις κανονικά σήμα κινητής, τότε με το που επιστρέψεις Ελλάδα η συσκευή θα λειτουργεί κανονικά (με τους οποίους περιορισμούς σε 5g volte vowifi ενδέχεται να υπάρχουν).


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πώς μπορώ να ενεργοποιήσω την εισήγηση της Cosmote στο pixel 7 pro;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nos1453 said:

Καλησπέρα πώς μπορώ να ενεργοποιήσω την εισήγηση της Cosmote στο pixel 7 pro;;

Τι είναι η εισήγηση cosmote; Ρωτάω γιατί δε το έχω ακούσει ξανά! 

Link to comment
Share on other sites

Esim ήθελα να πω....

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Nos1453 said:

Esim ήθελα να πω....

Πας στην εισαγωγή esim (στο + δεξιά που έχει στις κάρτες sim) και σκαναρεις το qr code που θα σου δώσει η cosmote. Εννοείται πρέπει να είσαι συνδεδεμένος σε ένα wifi (τουλάχιστον εμένα έτσι έπρεπε στη vodafone). 

Επίσης να ξέρεις μου έχουν πει ότι από τις τρεις εταιρίες μόνο η esim της vodafone μπαίνει και βγαίνει οπότε θες από την συσκευή. Της cosmote θα πρέπει αν θες να την περάσεις σε άλλη συσκευή να σκάσεις πάλι 10ευρω. Άρα τσέκαρε αν η esim είναι δεύτερη, κάνε καλύτερα την vodafone. 

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω cosmote. Για να δουλευουν ολα στην συσκευη (wifi calling, 5g & volte) θα πρεπει να ειναι περασμενο το Shizuku; Η και παλι δεν παιζουν καποια απο αυτα;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, FoT1s said:

Εχω cosmote. Για να δουλευουν ολα στην συσκευη (wifi calling, 5g & volte) θα πρεπει να ειναι περασμενο το Shizuku; Η και παλι δεν παιζουν καποια απο αυτα;

Όλα μόνο με ροοτ.. Χωρίς 5g αν θες τα άλλα δύο μονο και χωρίς ροοτ μπορείς με το Shizuku.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, FoT1s said:

Εχω cosmote. Για να δουλευουν ολα στην συσκευη (wifi calling, 5g & volte) θα πρεπει να ειναι περασμενο το Shizuku; Η και παλι δεν παιζουν καποια απο αυτα;

5G χωρίς root δεν παίζει, τα υπόλοιπα θα τα έχεις και χωρίς root με Shizuku + Pixel IMS αφού προσθέσεις χειροκίνητα και ένα IMS APN (για το WiFi calling). 

Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2023 at 2:16 ΜΜ, NickNT said:

Shizuku + pixel IMS (v1,2,6, με το οποίο παρατήρησα ότι δεν πέφτει ποτέ σε 2G, αλλά ποιος ξέρει αν έτυχε ή αν οφείλεται σε κάτι άλλο).

Σχετικά με αυτό, μετά από μία βδομάδα μπορώ να πω ότι (φαίνεται να) έχει λυθεί το ζήτημα. Βγαίνοντας δηλαδή από υπόγεια πάρκινγκ κτλ, δεν χρειάζεται να κάνω οτιδήποτε ώστε να έχω πάλι 4G+ κατά την ομιλία (η πρότερη λύση ήταν το "στιγμιαίο" airplane mode για να συνδεθεί πάλι "σωστά", όπως είχε συζητηθεί εδώ).

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, NickNT said:

Σχετικά με αυτό, μετά από μία βδομάδα μπορώ να πω ότι (φαίνεται να) έχει λυθεί το ζήτημα. Βγαίνοντας δηλαδή από υπόγεια πάρκινγκ κτλ, δεν χρειάζεται να κάνω οτιδήποτε ώστε να έχω πάλι 4G+ κατά την ομιλία (η πρότερη λύση ήταν το "στιγμιαίο" airplane mode για να συνδεθεί πάλι "σωστά", όπως είχε συζητηθεί εδώ).

Για ποια εταιρία μιλάς; Έχει vodafone ή nova; 

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2023 at 11:21 ΠΜ, _NikitaS_ said:

Για ποια εταιρία μιλάς; Έχει vodafone ή nova; 

Έχει Vodafone! 😆

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παιδιά , 

 

Προσπάθησα να διαβάσω τις αρχικές 20 σελίδες και τις τελευταίες 20 και δεν βρήκα κάτι σχετικό.

 

Πέρα από τα θέματα με τις κλήσεις , τα υπόλοιπα features λειτουργούν ?

Auto translation , auto transcription , unblur κλπ , clear calling , auto call with call centers options (press 1 for orders ,2 for accounting etc) , ένα άλλο που σε ενημερώνει άμα περιμένεις να συνδεθείς και το σηκώσει άνθρωπος ?

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, lagoudixx said:

Πέρα από τα θέματα με τις κλήσεις , τα υπόλοιπα features λειτουργούν ?

Auto translation , auto transcription , unblur κλπ , clear calling , auto call with call centers options (press 1 for orders ,2 for accounting etc) , ένα άλλο που σε ενημερώνει άμα περιμένεις να συνδεθείς και το σηκώσει άνθρωπος ?

Δυστυχώς όχι όλα. Clear calling και photo unblur ναι. Πολλά από τα features όμως λειτουργούν μόνο US, όπως call center options, hold my call, crash detection κ.ο.κ. 

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε σε κλήση κινητής τηλεφωνίας, τα MOBILE DATA λειτουργούν και όταν είμαστε σε σύνδεση 5G ή μόνο αν είμαστε σε σύνδεση LTE ;

(με ενεργοποιημένο το VOLTE)

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το 5G ούτως ή άλλως.
Το LTE λειτουργεί κανονικά με volte αν είσαι σε cosmote

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...