Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς ότι οι σωλήνες είναι εντοιχισμένοι? Περνάνε μεσα στους τοίχους? Εχουν διαρροή επίσης? Ειναι παλιά η πολυκατοικία?

Θεωρητικά όλοι οι ιδιοκτήτες πληρώνουν την επισκευή, ανεξάρτητα σε ποιό διαμέρισμα βγήκε η ζημιά.

 

Ναι μέσα από τον τοίχο περνάνε, η πολυκατοικία είναι του 80 αλλά ας όψεται ο κατασκευαστής που έκανε τσαπατσοδουλιες. Είμαι διαχειριστής για αυτό ρωτάω

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι μέσα από τον τοίχο περνάνε, η πολυκατοικία είναι του 80 αλλά ας όψεται ο κατασκευαστής που έκανε τσαπατσοδουλιες. Είμαι διαχειριστής για αυτό ρωτάω

 

Θα κοστίσει λιγότερο να περαστούν σωλήνες εξωτερικά και να συνδεθούν στα σώματα παρά να σκαφτούν οι τοίχοι. Πάντως όλοι συμμετέχετε στη δαπάνη...αλλά πρώτα να γίνει μια αυτοψία από μηχανολόγο και να βρειτε και εσείς υδραυλικούς απ τη χρυσή ευκαιρία με προσφορά. Αν κάποιος ξέρει μπορεί να πάρετε μόνο "εργάτες" και να γλυτώσετε τα παρελκόμενα. Με το εργόσημο είστε όλοι νόμιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας εφτανε η μποχα που σας ειχα περιγραψει προ ημερων...

Γυρισα χτες στη δουλεια μου μετα απο 3μερο ταξιδι και τι να αντικρυσω?

Κατ αρχην η πορτα ανοιχτη(?) με ενα τουβλο να την εμποδιζει να κλεινει.

Μπαινω στην πολυκατοικια, με χτυπαει το πρωτο κυμα μυρωδιας.

Ανεβαινω στο ιατρειο βιαστικα γιατι ειχα να ετοιμασω τον χωρο και δεν δινω σημασια..

Το μεσημερι βγαινοντας κοιταω προς το υπογειο και βλεπω ολο το δαπεδο πλημμυρισμενο με νερα.

Καθαρα νερα, οχι αποχετευσης.(Νομιζω και ελπιζω)

Σημερα τα ιδια χαλια.Κανεις δεν ενδιαφερεται.Απλα εχουν ανοιχτη την πορτα περιμενοντας μαλλον να εξατμιστουν τα νερα.

Μπροστα στο ενα διαμερισμα του υπογειου(ειναι 3 και δεν κατοικειται κανενα) εχει πολλα χαρτονια σα να τα εβαλε καποιος για να "ρουφηξουν" τα νερα.

Τωρα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας εφτανε η μποχα που σας ειχα περιγραψει προ ημερων...

Γυρισα χτες στη δουλεια μου μετα απο 3μερο ταξιδι και τι να αντικρυσω?

Κατ αρχην η πορτα ανοιχτη(?) με ενα τουβλο να την εμποδιζει να κλεινει.

Μπαινω στην πολυκατοικια, με χτυπαει το πρωτο κυμα μυρωδιας.

Ανεβαινω στο ιατρειο βιαστικα γιατι ειχα να ετοιμασω τον χωρο και δεν δινω σημασια..

Το μεσημερι βγαινοντας κοιταω προς το υπογειο και βλεπω ολο το δαπεδο πλημμυρισμενο με νερα.

Καθαρα νερα, οχι αποχετευσης.(Νομιζω και ελπιζω)

Σημερα τα ιδια χαλια.Κανεις δεν ενδιαφερεται.Απλα εχουν ανοιχτη την πορτα περιμενοντας μαλλον να εξατμιστουν τα νερα.

Μπροστα στο ενα διαμερισμα του υπογειου(ειναι 3 και δεν κατοικειται κανενα) εχει πολλα χαρτονια σα να τα εβαλε καποιος για να "ρουφηξουν" τα νερα.

Τωρα?

Μια "διάγνωση" από ειδικό, Φωτογραφίες και άμεση επισκευή και αγωγή για πληρωμή σε συνεννόηση/φάπες πάντα με τον διαχειριστή, καθότι φαίνεται ότι μπορεί να προκληθεί ζημιά.

Είμαι Ρόδο τώρα αλλιώς θα πέρναγα από κει και σε 30' θα είχαν τακτοποιηθεί όλα.:ninja:

Δεν βλέπω να ξεμπλέκεις εύκολα χωρίς δικαστήριο. Η χαρά των δικηγόρων είναι κάτι τέτοιες καταστάσεις.

Νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις και να ελθει εισαγγελέας για αυτοψία. Ο greece_gus θα σου πεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε διαχειριστή!

Και κάτι που έμαθα τώρα...Το καπάκι του βόθρου, ειναι μεσα σε....διαμερισμα!!!

Του υπογείου.

Τα νερά ωστόσο δεν είναι απο αποχετευση καθώς ειναι διαυγή.

Η πόρτα παραμένει ανοιχτή μέχρι να εξατμιστούν τα νερά

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε διαχειριστή!

Και κάτι που έμαθα τώρα...Το καπάκι του βόθρου, ειναι μεσα σε....διαμερισμα!!!

Του υπογείου.

Τα νερά ωστόσο δεν είναι απο αποχετευση καθώς ειναι διαυγή.

Η πόρτα παραμένει ανοιχτή μέχρι να εξατμιστούν τα νερά

 

και μάλλον θα μείνει ανοιχτή μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι.

Μάλλον κάποια υδροροη έχει βλάβη η κάποιο φρεάτιο απορροής έχει βουλώσει. Καθάρισε το.

Τώρα αφού δεν υπάρχει διαχειριστής, είναι ευκαιρία να αναλαβεις στην πράξη και να διορθώσεις τα κακώς κείμενα. Δεν λέω ότι είναι ευχάριστο αλλά αναγκαίο κακό.

Το διαμέρισμα με το φρεάτιο μυρίζει αυθαίρετο. Καλό για σένα αν είναι έτσι.

Δεν υπάρχει ούτε ένας λογικός εκεί μέσα? Άνοιξε τη χρυσή ευκαιρία και ψάξε για δικηγορο, αφού βέβαιωθεις οτι ο ειδικός μας δεν έχει χρόνο.

Ενημέρωσε τους υπόλοιπους μηπως και κάτι μπορεί να γίνει χωρίς δικηγόρο.

Link to comment
Share on other sites

εχω αδερφό δικηγόρο.Γλιτώνω το ψάξιμο μεν στο χρυσο οδηγό αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα δε.

Είναι θεωρητικά μεν εύκολο, αλλά πρακτικά δε μπορείς να στείλεις εξώδικα σε τόσο κόσμο.

Την διαχείριση είπαμε/Την είχα αναλάβει, τα πληρωνα όλα απο την τσέπη μου μέχρι που τα παράτησα.Τους ειχα πει να κανουμε τα αυτονοητα και αρχισαν τα "εγω ποσο θα ζησω ακομα,γιατι να δωσω τοσα λεφτα" και αλλα τετοια τραγικα.

Εγινα η κακια που τους ζητουσε λεφτά και ολα μεινανε στασιμα.

Για να ασχοληθεί κάποιος νομικά, θέλει -ακομα και αν δεν πληρωνω δικηγορο παρά μόνο τα έξοδα του- πολλα χρήματα για ένα αβέβαιο κέρδος.

Απλα ειχα ξεκινησει να ρωτώ για την ανοιχτή πορτα και σας ενημερωνω για τις εξελιξεις :p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

freak Μπαινω καθε μερα για να διαβαζω εξελιξεις!!:lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

εχω αδερφό δικηγόρο.Γλιτώνω το ψάξιμο μεν στο χρυσο οδηγό αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα δε.

Είναι θεωρητικά μεν εύκολο, αλλά πρακτικά δε μπορείς να στείλεις εξώδικα σε τόσο κόσμο.

Την διαχείριση είπαμε/Την είχα αναλάβει, τα πληρωνα όλα απο την τσέπη μου μέχρι που τα παράτησα.Τους ειχα πει να κανουμε τα αυτονοητα και αρχισαν τα "εγω ποσο θα ζησω ακομα,γιατι να δωσω τοσα λεφτα" και αλλα τετοια τραγικα.

Εγινα η κακια που τους ζητουσε λεφτά και ολα μεινανε στασιμα.

Για να ασχοληθεί κάποιος νομικά, θέλει -ακομα και αν δεν πληρωνω δικηγορο παρά μόνο τα έξοδα του- πολλα χρήματα για ένα αβέβαιο κέρδος.

Απλα ειχα ξεκινησει να ρωτώ για την ανοιχτή πορτα και σας ενημερωνω για τις εξελιξεις :p

 

Επειδή η ασχολία μου εκτός δουλειάς, είναι η διαχείρηση κρίσεων....Εχεις σκεφτεί να διοργανώσεις κάποιο πάρτι, όπου με λίγο ποτό, κανα καναπεδάκι..... να τους τουμπάρεις?

Ασε τον νόμο....και κοίτα τον άνθρωπο. Η διπλωματική προσέγγιση φέρνει καλύτερα αποτελέσματα απ τον πόλεμο στις περισσότερες των περιπτώσεων.

Μήπως είσαι και εσύ λίγο απότομη στις αντιδράσεις σου?

Πολλά μπορούν να γίνουν σε μια συνάντηση, όπου λίγο αλκοόλ αλλάζει την συμπεριφορά των ανθρώπων.

Από εμπειρία επιμένω ότι, όταν γίνεται μια κόντρα, πάντα κάνουν λάθος και οι δύο.

Ξέχασε λίγο την άκαμπτη φύση σου, την αυστηρότητα στην καθημερινή σου ζωή και χαλάρωσε.

Και θα δείς, που πολλά θ αλλάξουν.

Φιλικά πάντα στα λέω αυτά.

Link to comment
Share on other sites

τωρα πλακα μου κανεις?:p

σε ολες τις συγκεντρωσεις ολοι συμφωνουν σε ολα.Οταν ερχεται η ωρα να βαλουν το χερι στην τσεπη αλλαζουν γνωμη.

Μιλαμε ηρεμα με λογικα επιχειρηματα και οι απαντησεις ειναι αυτες που ειπα.

Τι παρτυ και αλκοολ μου λες μετα :p

 

Επίσης δε νομιζω να γνωριζομαστε για να με χαρακτηριζεις ως αυστηρη,ακαμπτη κτλ κτλ

Edited by FREAK_OF_NATURE
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δε νομιζω να γνωριζομαστε για να με χαρακτηριζεις ως αυστηρη,ακαμπτη κτλ κτλ

Δεν κατάλαβες ότι ηταν αστείο...εννοούσα αυστηρή και άκαμπτη στην τυπική/νομική πλευρά του θέματος. Πράγμα που όντως συμβαίνει.:D Και ότι αν το "φιλισοφήσεις" λίγο, ισως κάτι γίνει. το (κλπ κλπ δεν ισχύει...δεν είναι δικά μου λόγια.)

 

Γιατί όπως το θέτεις, δεν γίνεται τπτ.

Επειδή λοιπόν θεώρησα ότι πάντα υπάρχει πιθανότητα να γίνει κάτι, πρότεινα το πάρτι.:p

Δεν έχουμε να χωρίσουμε τπτ άμα αρχίσουμε να τσακωνόμαστε κι εμείς......θα γίνουμε σαν την πολυκατοικία.:lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ,οχι προφανως και παρεξηγησες το ύφος μου.

Οταν με το καλο τους εξηγείς και δεν καταλαβαινουν, τότε πραγματικά δε μπορείς να κάνεις κάτι.

Να τους ανοιξεις το κεφάλι να τους βάλεις μέσα μυαλό,μπορεις;; δεν μπορείς!

 

Παντως παρτυ η πολυκατοικια εχει καθημερινα!Βεεεεβαια!!

Εκει να δεις πως τρωγονται μεταξυ τους!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλο τους εξηγείς και δεν καταλαβαινουν, τότε πραγματικά δε μπορείς να κάνεις κάτι.

Να τους ανοιξεις το κεφάλι να τους βάλεις μέσα μυαλό,μπορεις;; δεν μπορείς!

Κι όμως μπορείς. Δεν χρειάζεται ν ανοιξουμε κεφάλια...άλλοι έχουν αυτό σαν χομπι.:lol:

Αλλά μια "σωστη" ενημέρωση δίνει αποτελέσματα.

πχ. Εχει η Ελλάδα χρέος? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ.

Αλλά για να το καταλάβει κάποιος πρέπει να το εξηγήσεις...αλλιώς γίνεται αυτό που βλέπουμε γύρω μας. Από άγνοια και μόνον. Στο τελος έχει λιγότερο κόστος η ενημέρωση, παρά η προστριβή και η γκρίνια. Κοίτα γυρω μας. Ολοι βρίζουν όλους. Αποτέλεσμα? Κανένα.

Αυτοί λοιπόν που καταλαβαίνουν , έχουν υποχρέωση να εξηγήσουν στους άλλους.

Ειναι γονιδιακός προσανατολισμός και ενστικτώδικη λειτουργία.

Οκ βγήκαμε εκτός, αλλά όχι και πολύ.:blink:

Link to comment
Share on other sites

οτι και να σου πώ ειναι λίγο.

Συμβαινει ΤΩΡΑ.

συνελευση πολυκατοικίας.

Εχουν βγει 2 ιδιοκτήτες και 2 νοικάρηδες.

Συζητούν για ένα καρο άσχετα θέματα, όπως τι έγινε πριν 20 χρόνια που βγήκε η μια να απλώσει και η άλλη τίναξε απο πάνω.

Αναφορικά με το φλέγον θέμα, κατέληξαν στο οτι θα καλέσουν την ΕΥΑΘ να τους πει δωρεαν, απο που ειναι τα νερα.

Οτι ναναι δηλαδή.Αντι να φέρουνε κάποιον να ξεβουλώσει το φρεάτιο και να αντλήσει τα βρωμόνερα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αφού αυτοί σου πουλάνε τρέλα, γιατί δεν τους πουλάς κι εσύ;

Σε αυτόν που σου είπε "εγω ποσο θα ζησω ακομα,γιατι να δωσω τοσα λεφτα", μπορείς σε κάποια στιγμή να του πείς "γιατί να δώσεις τόσα λεφτά; πόσο θα ζήσεις ακόμη;",

 

Ο ίδιος δε στο είπε; Οπότε τι ποιο λογικό να του το πείς κι εσύ χρησιμοποιοντας τα δικά του λόγια; :D

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αφού αυτοί σου πουλάνε τρέλα, γιατί δεν τους πουλάς κι εσύ;

Σε αυτόν που σου είπε "εγω ποσο θα ζησω ακομα,γιατι να δωσω τοσα λεφτα", μπορείς σε κάποια στιγμή να του πείς "γιατί να δώσεις τόσα λεφτά; πόσο θα ζήσεις ακόμη;",

 

Ο ίδιος δε στο είπε; Οπότε τι ποιο λογικό να του το πείς κι εσύ χρησιμοποιοντας τα δικά του λόγια; :D

 

δε θελω να πεσω στο επιπεδο του.Χωρια που ειναι και αλλα ατομα που δεν γνωριζουν την ιστορια με το "ποσο θα ζησω ακομα" ή με το "αυτη εχει το μαγαζι, αυτη να τα πληρωσει ολα.εγω στον 1ο δεν εχω κανενα προβλημα"

 

Αφου να φανταστεις ειχαμε πει να βαψουμε την οικοδομη απο μεσα, και αυτος πηρε μονος του και εκανε το δικο του τμημα στον δικο του οροφο, και μετα ειπε "εγω εβαψα το δικο μου".

Και χρωμα???το εκανε ενα μουσταρδοκιτρινοπορτοκοκαλί!:lol:

 

Για την ιστορία περιμενουνε σημερα τον ενοικο που ειναι ο ατυπος διαχειριστης (ετσι αυτοαποκαλειται) να παρει τηλεφωνο το απογευμα την ΕΥΑΘ να ζητησει δωρεαν γνωματευση...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ FREAK_OF_NATURE έχεις σκεφτεί να γυρίσεις σήριαλ όλα όσα περνάς μήπως και βγάλεις κανένα σέντσι;

 

Επί του παρόντος, πιστεύω ένα καλογραμμένο εξώδικο ΠΡΟΣ όλους θα τους συνέτιζε μια χαρά και θα τους φόβιζε και αυτή που ανοίγει την πόρτα του σπιτιού της όταν μαγειρεύει (Jesus πραγματικά!) πήγαινε να την κλείσεις και αν την ξανά ανοίξει βγάλε φωτογραφία να έχεις αποδεικτικά. Όπως και αυτόν που σου ανοίγει τα γράμματα ή όποιον τέλος πάντων παρανομεί.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Αφου να φανταστεις ειχαμε πει να βαψουμε την οικοδομη απο μεσα, και αυτος πηρε μονος του και εκανε το δικο του τμημα στον δικο του οροφο, και μετα ειπε "εγω εβαψα το δικο μου".

Και χρωμα???το εκανε ενα μουσταρδοκιτρινοπορτοκοκαλί!:lol:

Στάνταρ θα του είχαν μείνει χρώματα απο άλλα βαψίματα που έκανε στο παρελθόν, και τα έκανε όλα ενα μίγμα!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

δε θελω να πεσω στο επιπεδο του.Χωρια που ειναι και αλλα ατομα που δεν γνωριζουν την ιστορια με το "ποσο θα ζησω ακομα" μουσταρδοκιτρινοπορτοκοκαλί!:lol:

.

 

Βγαίνω οφτοπικ αλλά θα το πω.

Βλεπω 11072 μηνύματα πουχεις γράψει.

Μήπως όλα αυτά που γράφεις τα φαντάζεσαι? Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν. :lol:

Μήπως είσαι "εξαρτημένη" απ το διαδίκτυο? :lol:

Θα σου πρότεινα όπως κι φίλος πιο πάνω να γράψεις σενάριο για καμμια σειρά. πάει ξεφύγαμε.

Link to comment
Share on other sites

σε οικοδομή που δεν αερίζεται απο πουθενά καθώς δεν υπάρχουν παραθυράκια στις σκάλες η μόνη λύση είναι η εξώπορτα.

Πέρα του οτι δεν υπάρχει καθαρίστρια(και γενικώς συνενόηση στην πολυκατοικία), υπάρχει θέμα με της αποχετευση και τς σωλήνες υδροδότησης. Σε ολα αυτα να προσθεσουμε και την "νοικοκυρα" που δεν λειτουργει απορροφητηρηα οταν μαγειρευει και ανοιγει την εξωπορτα του σπιτιου της απο όπου ξεχύνονται μυρωδιες φαγητων.Σε λίγο καιρο που θα βραζει και κουνουπιδια παλι, φανταζεστε...

Αποτελεσμα: υγρασία στο υπόγειο, οπου ο ιδιοκτήτης δεν ενδιαφέρεται, ασχημες μυρωδιες σε ολη την πολυκατοικια.

Σαν γενική επίπτωση σε όλη την οικοδομή πέρα της υγρασίας υπάρχει και η (πρόσθετη στις άλλες) έντονη μυρωδιά μούχλας, κυρίως στους χώρους του υπογείου, της εισόδου και του ημιόροφου.Η όλη κατάσταση χειροτερεύει όταν βρέχει.

Εχω προτείνει να μπεί σύστημα εξαερισμου στην εξώπορτα(ένα φουρφουρι κοινως) για να υπάρχει κάτι, έστω και ελάχιστο.

Μου είπαν πως αν κόψουμε το τζάμι για να βάλουμε το ανεμιστηράκι, θα μπαίνουν κλεφτες απο εκεί

(!?!?!!?)

Είπα να αφήνουμε πρωινές ώρες για 2-3 την πόρτα ανοιχτή ουτως ώστε να γίνεται η κατάσταση πιο υποφερτή.Το αποτέλεσμα;;

Οταν κάποιος αφήνει το πατάκι της εξώπορτας ετσι ώστε να μενει η πορτα ανοιχτη, κατεβαίνει ο περίεργος που έχουν ολες οι πολυκατοικιες, και την κλεινει.Προσφατα μαλιστα πηρε και το πατακι.

Καμια ιδεα περι του τι μπορει να γίνει?

Εδω στερεψαμε...

Επειδή τώρα διάβασα το θέμα, οι πρώτες ιδέες που μου έρχονται είναι:

Να σπάσει ένα κομμάτι τζάμι πάνω από την πόρτα αν υπάρχει, και να φανεί σαν να το έσπασε κάποιος από εξω (ένα κ@λοπεδο π.χ.). Με τέτοιους γύφτους που έμπλεξες και να παρακαλάς, δεν πρόκειται να συμφωνήσουν να αντικατασταθεί, κι ετσι θα αερίζεται η πολυκατοικία συνέχεια.

 

Άλλη λύση είναι να βγάζεις την πόρτα από τους μεντεσέδες και να την παίρνεις μαζί σου στο ιατρείο και όταν θα σχολάς, να την βάζεις πίσω.:lol:

 

Με αυτά μπορεί να πεισθούν να βάλουν το ανεμιστηράκι που θέλεις ή αν φοβούνται τους κλέφτες να μπουν κάγκελα ή κάποιο συρματόπλεγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που γραφω ειναι περα για περα αληθινα.Μέλος του φορουμ εμενε στην πολυκατοικια αυτη και μπορει να τα επιβεβαιωσει(αν το διαβασει ντε)

pavlitaki αν εκατσες και διαβασες ολα τα μνματα μου στο φορουμ απο τα τελευταια 11 χρονια που ειμαι μελος!ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!

 

 

Παντως εχουμε εξελιξεις δε μπορω να πω..

Σημερα εχουμε ΠΑΛΙ συγκεντρωση.

Στην χτεσινη αποφασισανε πως θελουν να διορθωθει το προβλημα αλλα δεν θελουν να δωσουν λεφτα.Ετσι προτεινε ενας ενοικος να βαλει λαστιχο ποτισματος στο φρεατιο μπας και το ξεβουλωσει(!!!!)

Κατα τα αλλα ειπαν πως περιμενουμε να ερθουν οι ιδιοκτητες απο τα υπογεια για να τα ανοιξουν και να δουνε που ειναι το προβλημα.

Ο απο πανω μου ειπε παντως πως αν δεν ερθει μεχρι σημερα-αυριο το πρωι θα φωναξει την αστυνομια και το υγειονομικο να σπασουν πορτες.

Εγω αποφασισα να στειλω αγωγες σε οσους δεν πληρωσουν για το ζητημα αυτο.

Αιντε να δουμε

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα διάβασα το θέμα, οι πρώτες ιδέες που μου έρχονται είναι:

Να σπάσει ένα κομμάτι τζάμι πάνω από την πόρτα αν υπάρχει, και να φανεί σαν να το έσπασε κάποιος από εξω (ένα κ@λοπεδο π.χ.). Με τέτοιους γύφτους που έμπλεξες και να παρακαλάς, δεν πρόκειται να συμφωνήσουν να αντικατασταθεί, κι ετσι θα αερίζεται η πολυκατοικία συνέχεια.

 

Άλλη λύση είναι να βγάζεις την πόρτα από τους μεντεσέδες και να την παίρνεις μαζί σου στο ιατρείο και όταν θα σχολάς, να την βάζεις πίσω.:lol:

 

Με αυτά μπορεί να πεισθούν να βάλουν το ανεμιστηράκι που θέλεις ή αν φοβούνται τους κλέφτες να μπουν κάγκελα ή κάποιο συρματόπλεγμα.

αυτο με το τζαμι το εχω κανει.δε το εσπασα,εκατσα και εβγαλα τα λαστιχα και το τζαμι το καθαρισα και το εχω για να το ξαναβαλω σε περιπτωση που γινει κανα θαυμα και βαλουν κανα φουρφουρι.

Ωστοσο δεν καθαριζει και παλι η ατμοσφαιρα(καλα αυτες τις μερες δε το συζητω).

 

Σημερα παντως η γρια που εχουμε αποφασισε να κλεισει την πορτα.

Χ-Α-Μ-Ο-Σ μετα !

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το τζαμι το εχω κανει.δε το εσπασα,εκατσα και εβγαλα τα λαστιχα και το τζαμι το καθαρισα και το εχω για να το ξαναβαλω σε περιπτωση που γινει κανα θαυμα και βαλουν κανα φουρφουρι.

Ωστοσο δεν καθαριζει και παλι η ατμοσφαιρα(καλα αυτες τις μερες δε το συζητω).

Αμα ανοίξετε την πορτα της ταράτσας, θα κάνει ρεύμα και θα καθαρίσει πολύ γρήγορα η ατμόσφαιρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

η πόρτα της ταράτσας ειναι κλειδωμενη και το κλειδι το εχει ενας ενοικιαστης ο οποιος εχει φυγει απο εκει εδω και χρονια.Αντ αυτου εχουν σπάσει κατι τζαμακια για να αερίζεται.

Μου φαινεται θα σας βγάλω φωτογραφίες!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η πόρτα της ταράτσας ειναι κλειδωμενη και το κλειδι το εχει ενας ενοικιαστης ο οποιος εχει φυγει απο εκει εδω και χρονια.Αντ αυτου εχουν σπάσει κατι τζαμακια για να αερίζεται.

Μου φαινεται θα σας βγάλω φωτογραφίες!!!

Εγώ θέλω βίντεο με τον ταχυδρόμο να πετάει την αλληλογραφία στο μπαλκόνι.:p:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...