Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cosmote / Nova 5G εσωτερικός χώρος Μελίσσια.

Δεν ξέρω τι φάση το upload της Cosmote.

Screenshot_20240519_190221_Speedtest.jpg

IMG-630d0c616ba83e3bbcff0a5c7c73a403-V~2.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MIKU said:

Cosmote / Nova 5G εσωτερικός χώρος Μελίσσια.

Δεν ξέρω τι φάση το upload της Cosmote.

Screenshot_20240519_190221_Speedtest.jpg

IMG-630d0c616ba83e3bbcff0a5c7c73a403-V~2.jpg

Και με τις δύο όμως γίνεται δουλίτσα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zerokill said:

Σούδα λιμάνι τράτζικ.

IMG_4785.thumb.png.28bafb4ad532fb31dc2ce9afdf4b992a.pnghttps://www.speedtest.net/result/i/6111133064

IMG_4787.thumb.jpeg.16b4731fd852f18d0b325422d8b0c7aa.jpeg

Σε 15 μέρες περνά από εκεί να δούμε 😉

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, cmvr said:

Σε 15 μέρες περνά από εκεί να δούμε 😉

Στην πόλη θα γίνει τίποτα? Γιατί εκεί υπάρχουν επίσης θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zerokill said:

28/5 με 2/6 θα βρίσκομαι Αθήνα   λέτε να επιστρέψω και να μην πιστεύω στα μάτια μου ?

Πίτα θα ναι...!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, zerokill said:

28/5 με 2/6 θα βρίσκομαι Αθήνα   λέτε να επιστρέψω και να μην πιστεύω στα μάτια μου ?

Μια χαρά θα είσαι. Λίγο ΒΠ θα έχεις θέμα,αλλά την δουλίτσα σου θα την κάνεις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Μια χαρά θα είσαι. Λίγο ΒΠ θα έχεις θέμα,αλλά την δουλίτσα σου θα την κάνεις

Το πιο βόρειο που θα πάω είναι στο ΟΑΚΑ την Πέμπτη 30 για την συναυλία των Rammstein.
Στο κέντρο θα  κινηθώ..

 

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zerokill said:

Το πιο βόρειο που θα πάω είναι στο ΟΑΚΑ την Πέμπτη 30 για την συναυλία των Rammstein.
Στο κέντρο θα  κινηθώ..

 

Θεωρώ ότι δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, zerokill said:

Το πιο βόρειο που θα πάω είναι στο ΟΑΚΑ την Πέμπτη 30 για την συναυλία των Rammstein.
Στο κέντρο θα  κινηθώ..

 

Συναυλιαρα!! Τεράστιοι!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2024 at 4:01 ΜΜ, cmvr said:

Μόλις βγει το starlink mini  μέσα στην χρονιά που θα μπορεί να μπει σε backpack με τροφοδοσία USBC θα σωθούμε εμείς που πηγαίνουμε και σε χωριά που και οι τρεις εταιρείες είναι για τα πανηγύρια και δεν είναι λίγα αυτά ακόμα και στον νομό Αττικής. Μια ωραία βάση στην οροφή του αυτοκινήτου και όποτε χρειάζεται ενεργοποίηση το roaming πακέτο με 60 ευρώ έχοντας δίκτυο κυριολεκτικά παντού εκτός πόλεων και τέλος με τις ανοησίες να περιμένουμε να δούμε φως. Δεν θα δίνει 300ρια όπως τα μεγαλύτερα πιάτα ας δίνει 50 με 100 από τα χάλια των εταιριών κινητής καλύτερα όταν είναι πουθενάδες και μια κινητή για μέσα στις πόλεις σε όποιο δίκτυο να είναι η πιο οικονομική που μπορείς να βρεις και τέλος.  

Όπως και για εξοχικά είναι καλή φάση. Ενεργοποιείς τρία 40 ευρώ πακέτα το καλοκαίρι και καθάρισες ούτε πονοκεφάλους παίζει δεν παίζει ούτε άλλες ανοησίες με διακοπές συμβολαίων. Το starlink το χρειάζεσαι το ενεργοποιείς δεν το χρειάζεσαι δεν το ενεργοποιείς.

 

Πραγματικά δε ξέρω σε ποια χωριά πάτε το καλοκαίρι αλλά ποτέ δε μου έχει τύχει να μην έχω καθόλου κάλυψη. Και μιλάω για Πήλιο, Όλυμπο, Αργιθέα. Ακόμα και σε πιο απομακρυσμένα σημεία έχει κάλυψη. Άντε σε μια δυο παραλίες να έχεις δυσκολία. Και φυσικά εννοώ την Κοσμοτε…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mixtri said:

Πραγματικά δε ξέρω σε ποια χωριά πάτε το καλοκαίρι αλλά ποτέ δε μου έχει τύχει να μην έχω καθόλου κάλυψη. Και μιλάω για Πήλιο, Όλυμπο, Αργιθέα. Ακόμα και σε πιο απομακρυσμένα σημεία έχει κάλυψη. Άντε σε μια δυο παραλίες να έχεις δυσκολία. Και φυσικά εννοώ την Κοσμοτε…

Και γω, δεν μπορώ να πω ότι έχω συναντήσει κάπου σοβαρό θέμα. Ίσως σε κάποια σημεία τα οποία δεν τα φτιάχνουν γιατί πληθυσμιακά είναι στο μηδέν θα ήθελα να έχει πιο σωστή κάλυψη, αλλά ας έχουν έστω 2G για ομιλία αφού δεν θέλουν ή δεν μπορούν για κάτι καλύτερο. Από κει και πέρα αν σ αυτά τα ερημικα σημεία κάποιος χρειάζεται γιατί έχτισε σπίτι ξέρω γω ή έχει κάποια βιομηχανική μονάδα ας πούμε, το starlink είναι μια καλή λύση, καλά το είπε ο φίλος. Εγώ θα κοιτούσα και την περίπτωση βέβαια του ενισχυτή σήματος εφόσον μιλάμε για κάτι μόνιμο εκεί που μας ενδιαφέρει, αλλά ο @cmvr ξέρει καλύτερα ο άνθρωπος αφού είναι πάνω στη δουλειά. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, johnny_htc said:

Και γω, δεν μπορώ να πω ότι έχω συναντήσει κάπου σοβαρό θέμα. Ίσως σε κάποια σημεία τα οποία δεν τα φτιάχνουν γιατί πληθυσμιακά είναι στο μηδέν θα ήθελα να έχει πιο σωστή κάλυψη, αλλά ας έχουν έστω 2G για ομιλία αφού δεν θέλουν ή δεν μπορούν για κάτι καλύτερο. Από κει και πέρα αν σ αυτά τα ερημικα σημεία κάποιος χρειάζεται γιατί έχτισε σπίτι ξέρω γω ή έχει κάποια βιομηχανική μονάδα ας πούμε, το starlink είναι μια καλή λύση, καλά το είπε ο φίλος. Εγώ θα κοιτούσα και την περίπτωση βέβαια του ενισχυτή σήματος εφόσον μιλάμε για κάτι μόνιμο εκεί που μας ενδιαφέρει, αλλά ο @cmvr ξέρει καλύτερα ο άνθρωπος αφού είναι πάνω στη δουλειά. 

Είμαι άνθρωπος που γενικά περπατάει… Δεν πάω μόνο σε χωριά. Πραγματικά δεν έχω βρεθεί χωρίς σήμα καθόλου ακόμα και στη μέση του πουθενά. Εντάξει, δε μιλάμε για ταχύτητες… είναι πολύ λίγα τα σημεία που θα έλεγε κανείς ότι δεν κάνεις δουλειά. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mixtri said:

Είμαι άνθρωπος που γενικά περπατάει… Δεν πάω μόνο σε χωριά. Πραγματικά δεν έχω βρεθεί χωρίς σήμα καθόλου ακόμα και στη μέση του πουθενά. Εντάξει, δε μιλάμε για ταχύτητες… είναι πολύ λίγα τα σημεία που θα έλεγε κανείς ότι δεν κάνεις δουλειά. 

Κατάλαβα τι λες και καλά κάνεις με το περπάτημα με την ευκαιρία. Χωρίς σήμα δεν μένεις εύκολα είναι η αλήθεια, εμένα μόνο μου έρχονται στο μυαλό κάνα δυο - τρία σημεία χωρίς σήμα στην Πελοπόννησο στα μέρη μου, σύνορα Αρκαδία με Αργολίδα, αλλά αυτά είναι σε σημεία που δεν πατάει ποτέ ψυχή και είναι δύσκολα να καλυφθούν λόγω μορφολογίας. Δηλαδή δυο παράγοντες  συνδυαστικά . Απλά πρόσφατα τον Φλεβάρη έβαλε η Cosmote κεραία σε ένα χωριό και συνολικά ανά σημεία έχει βελτιωθεί κάπως και έχεις τουλάχιστον ομιλία, γι αυτό το ανέφερα. Από κει και πέρα ναι, χαμηλές πτήσεις άμα δεν σε ενδιαφέρει το σημείο, αλλά άμα θες κάτι καλύτερο επειδή ακριβώς έχεις κάτι μόνιμο και μόνο τότε κοιτάς άλλες λύσεις (εφόσον πχ δεν ικανοποίησε με 10 mbps ξέρω γω ας πούμε) . 😏

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, johnny_htc said:

Κατάλαβα τι λες και καλά κάνεις με το περπάτημα με την ευκαιρία. Χωρίς σήμα δεν μένεις εύκολα είναι η αλήθεια, εμένα μόνο μου έρχονται στο μυαλό κάνα δυο - τρία σημεία χωρίς σήμα στην Πελοπόννησο στα μέρη μου, σύνορα Αρκαδία με Αργολίδα, αλλά αυτά είναι σε σημεία που δεν πατάει ποτέ ψυχή και είναι δύσκολα να καλυφθούν λόγω μορφολογίας. Δηλαδή δυο παράγοντες  συνδυαστικά . Απλά πρόσφατα τον Φλεβάρη έβαλε η Cosmote κεραία σε ένα χωριό και συνολικά ανά σημεία έχει βελτιωθεί κάπως και έχεις τουλάχιστον ομιλία, γι αυτό το ανέφερα. Από κει και πέρα ναι, χαμηλές πτήσεις άμα δεν σε ενδιαφέρει το σημείο, αλλά άμα θες κάτι καλύτερο επειδή ακριβώς έχεις κάτι μόνιμο και μόνο τότε κοιτάς άλλες λύσεις (εφόσον πχ δεν ικανοποίησε με 10 mbps ξέρω γω ας πούμε) . 😏

Σε ποιό χωριό μπήκε η κεραία;; Οι συνεργάτιδες είναι λειτουργικές;;

Link to comment
Share on other sites

Στο μετρό ακόμα τίποτα... δεν άλλαξε κάτι ακόμα σχετικά με το σήμα σε κανέναν από τους 5 σταθμούς που είπαν.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είπαν και για ολοκλήρωση πιλοτικού έως Ιούνη 2023.

Link to comment
Share on other sites

Contributed στο Cellmapper για την κεραια 15794 της Nova με 5CA και N78 συντομα θα τοποθετησω και την VF εκει. 

Για οποιον του αρεσει το περπατημα και το τζοκινγκ η Πειραϊκή ειναι απο τα καλυτερα σημεια.

Αλλα απο σημα λαμπαδα στα micro της Cosmote και τη τοποθετηση του ιστου των συνεργατιδων με περιορισμενη σχετικα εμβελεια. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Arinos said:

Στο μετρό ακόμα τίποτα... δεν άλλαξε κάτι ακόμα σχετικά με το σήμα σε κανέναν από τους 5 σταθμούς που είπαν.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είπαν και για ολοκλήρωση πιλοτικού έως Ιούνη 2023.

Το ότι έχουν στόχο τον Ιούνιο, δεν σημαίνει ότι θα γίνει κι ολας. Ειδικά αν έχεις να κανείς με δημόσιο φορέα. Αν δεν κάνω λάθος είχαν πει ότι θα δουλεύουν 3 ώρες την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, TakeOverNet said:

Το ότι έχουν στόχο τον Ιούνιο, δεν σημαίνει ότι θα γίνει κι ολας. Ειδικά αν έχεις να κανείς με δημόσιο φορέα. Αν δεν κάνω λάθος είχαν πει ότι θα δουλεύουν 3 ώρες την ημέρα.

Ιούνη 2023, ιντρακατ και για τους 3 παρόχους.

Ναι είπαν για 3 ώρες την ημέρα συν 2 μισάωρα για να πάει το ειδικό βαγόνι και να αποσυρθεί.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Arinos said:

Στο μετρό ακόμα τίποτα... δεν άλλαξε κάτι ακόμα σχετικά με το σήμα σε κανέναν από τους 5 σταθμούς που είπαν.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είπαν και για ολοκλήρωση πιλοτικού έως Ιούνη 2023.

Πέρνα και μια τέλος Ιουνίου...   

Η Cosmote είναι σε καλύτερη κατάσταση εντός των συρμών. Το καλό είναι ότι την δουλειά και για τις 2 εταιρείας την κάνει μία η Vantage Towers Greece.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν μπορώ πια 🤣 μας έγινε συνήθεια η σκληρή προπαγάνδα για το δίκτυο της καρδιάς μας  γράψτε για 20 δις επενδύσεις να φτιάχτουμε και για γεωγραφική κάλυψη n78  και στα σπήλαια 🤣🤣🤣🤣🤣

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Πέρνα και μια τέλος Ιουνίου...   

Η Cosmote είναι σε καλύτερη κατάσταση εντός των συρμών. Το καλό είναι ότι την δουλειά και για τις 2 εταιρείας την κάνει μία η Vantage Towers Greece.

Περνάω σχετικά συχνά σε εβδομαδιαία βάση, αν δω κάτι εννοείται πως θα ενημερώσω. Η Cosmote ευτυχώς λειτουργεί αρκετά καλά στην γραμμή 2. Αν και έχει σήμα μόνο στους σταθμούς δεν υπάρχει εναλλακτική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...