Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, p_k said:

Αυτό συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες που ανακοινώνουν στατιστικά στοιχεία, χρήστες τα ανεβάζουν και χρησιμοποιούν διάφορα κινητά.

ψάξε την μέθοδο αποτελεσμάτων της ookla και της umlaut και θα καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CaptainNickGR said:

ψάξε την μέθοδο αποτελεσμάτων της ookla και της umlaut και θα καταλαβεις.

Τη γνωρίζω φίλε μου, σεβαστή η άποψή σου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cosmote, Nova 5G Κερατέα.

Screenshot_20240518_165810_Speedtest.jpg

IMG-e7e87a50dda2b3416ef2ddfce9f05b7a-V~2.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Τη γνωρίζω φίλε μου, σεβαστή η άποψή σου.

Πιο έμπιστες σου φαίνονται οι μετρήσεις από το app που ανέβασες ή από ookla και umlaut?

Link to comment
Share on other sites

Εμφανέστατη η υπεροχή της πράσινης εδώ.

Just now, CaptainNickGR said:

Πιο έμπιστες σου φαίνονται οι μετρήσεις από το app που ανέβασες ή από ookla και umlaut?

Πιο έμπιστες από Ookla και umlaut.

Εννοείται.

Όμως δίνουν κι αυτές μια ενδεικτική εικόνα.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, p_k said:

Αυτό συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες που ανακοινώνουν στατιστικά στοιχεία, χρήστες τα ανεβάζουν και χρησιμοποιούν διάφορα κινητά.

Ούτε είναι υποχρεωμένοι όλοι να έχουν ναυαρχίδες.

 

Έψαξα από περιέργεια τα Γιάννενα, λόγω του ότι έχουν αναφερθεί πολλές φορές από μέλη εδώ μέσα.

 

Screenshot_2024-05-18-16-21-37-664_com.staircase3.opensignal.jpg

Screenshot_2024-05-18-16-21-30-995_com.staircase3.opensignal.jpg

Πάτρα 

 

Screenshot_2024-05-18-16-28-25-648_com.staircase3.opensignal.jpg

Screenshot_2024-05-18-16-28-29-645_com.staircase3.opensignal.jpg

 

Οποία εφαρμογή σε βολεύει για αυτό "τυχαία" την εγκατέστησες. Βαράς δε βαράς τον πισινό σου ανεβάζοντας μετρήσεις που σου στέλνουν για αυτό ποτέ δεν έχουν έχεις link η netmonster οι συνεργάτες σου εκτός από πλατείες που είναι αδείας είναι σε τραγική κατάσταση εκτός πόλεων. Και Αθήνα μέσα έχει τις περισσότερες τρύπες και χαμηλότερες ταχύτητες με διαφορά εκτός πλατειών.

Όπως τυχαία δε βάζετε και cellmapper για να μην ανανεώνονται οι σταθμοί και φαίνονται τα b20 παντού και το αραιότερο δίκτυο σε μπάντες από τους ανταγωνιστές γεωγραφικά.

Νισάφι πια. Με την προπαγάνδα μόνο δουλειά δε γίνεται θέλει και δίκτυο. 
 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, cmvr said:

 

 

Οποία εφαρμογή σε βολεύει για αυτό "τυχαία" την εγκατέστησες. Βαράς δε βαράς τον πισινό σου ανεβάζοντας μετρήσεις που σου στέλνουν για αυτό ποτέ δεν έχουν έχεις link η netmonster οι συνεργάτες σου εκτός από πλατείες που είναι αδείας είναι σε τραγική κατάσταση εκτός πόλεων. Και Αθήνα μέσα έχει τις περισσότερες τρύπες και χαμηλότερες ταχύτητες με διαφορά εκτός πλατειών.

Όπως τυχαία δε βάζετε και cellmapper για να μην ανανεώνονται οι σταθμοί και φαίνονται τα b20 παντού και το αραιότερο δίκτυο σε μπάντες από τους ανταγωνιστές γεωγραφικά.

Νισάφι πια. Με την προπαγάνδα μόνο δουλειά δε γίνεται θέλει και δίκτυο. 
 

Εσείς νομίζετε ότι με σε 2 χρόνια που υλοποιείται το επενδυτικό πλάνο της εταιρείας θα λυθούν όλα τα προβλήματα με στο δίκτυο κινητής. Νισάφι πια! Ούτε η Cosmote δεν τρέχει έτσι το πλάνο της. Έχω πει ότι θέλει χρόνο η διαδικασία των επεκτάσεων αναβαθμίσεων γι'αυτό και το "μέχρι"  χρονικό περιθώριο το παροχών!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Chrischal1908 said:

Εσείς νομίζετε ότι με σε 2 χρόνια που υλοποιείται το επενδυτικό πλάνο της εταιρείας θα λυθούν όλα τα προβλήματα με στο δίκτυο κινητής. Νισάφι πια! Ούτε η Cosmote δεν τρέχει το πλάνο της. Έχω πει ότι θέλει χρόνο η διαδικασία των επεκτάσεων αναβαθμίσεων γι'αυτό και το "μέχρι"  χρονικό περιθώριο το παροχών!

Τι νισάφι ποια ρε συ Χρήστο;; Έτοιμα τα βρήκαν τα περισσότερα από την τέως wind και εδώ και δύο χρόνια όλο παίζουν με τα λόγια περί ανάπτυξης και επένδυσης,την γνωστή καραμέλα δλδ των μνημονιακων χρόνων που μοιράζει σανό ατελείωτο. Τις αναβαθμίσεις της wind συνεχίζουν απλά και μόνο και ευτυχώς να λένε. Αλλιώς δεν θα είχαν ασχοληθεί και πότε και απλά όλο το γυροφερνουν και τώρα ψάχνουν να το πουλήσουν το μαγαζί αφού προσπάθησαν πρώτα να κοροϊδέψουν τον κόσμο περί της απόλυτης εταιρείας που όλοι τρέχουν να κάνουν συμβόλαια (ναι εκείνα με τα 2 gb 🤣🤣🤣) και το διαφήμιζαν σαν την εταιρεία με την νούμερο ένα εισροή πελατών ή την πλέον καρτοκινητή φαρσοκωμωδια που άμα δεν σε πάρουν τηλέφωνο να σου ταξουν 5 νούμερα με 10 ευρώ το καθένα και κάμποσα gbs, ούτε που γυρνάς να την κοιτάξεις. Ούτε την προωθητική με την AVIN δεν προχώρησαν ποτέ, τόσο για τον πουτ..ο τραμπαλα είναι οι άνθρωποι. Κάποια στιγμή μέσα στο φθινόπωρο είχα πάει να πάρω νουμερακι με καύσιμο που έβαζα και όλο μου έλεγαν δεν μας έχουν στείλει sims και τέτοια 🤣🤣🤣. Και τελικά πρέπει να το παράτησαν και αυτό το επενδυτικό πλάνο 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Όλο το προηγούμενο διάστημα μέχρι και τώρα, σε δεκάδες σελίδες, η ίδια συζήτηση περι επενδύσεων ανακυκλώνεται μονίμως και δεν καταλήγει πουθενα…

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

 

 

Οποία εφαρμογή σε βολεύει για αυτό "τυχαία" την εγκατέστησες. Βαράς δε βαράς τον πισινό σου ανεβάζοντας μετρήσεις που σου στέλνουν για αυτό ποτέ δεν έχουν έχεις link η netmonster οι συνεργάτες σου εκτός από πλατείες που είναι αδείας είναι σε τραγική κατάσταση εκτός πόλεων. Και Αθήνα μέσα έχει τις περισσότερες τρύπες και χαμηλότερες ταχύτητες με διαφορά εκτός πλατειών.

Όπως τυχαία δε βάζετε και cellmapper για να μην ανανεώνονται οι σταθμοί και φαίνονται τα b20 παντού και το αραιότερο δίκτυο σε μπάντες από τους ανταγωνιστές γεωγραφικά.

Νισάφι πια. Με την προπαγάνδα μόνο δουλειά δε γίνεται θέλει και δίκτυο. 
 

Η Nova καλή είναι μόνο στα μπουζούκια που πάω το βράδυ… μέσα στην ημέρα, είναι για τα πανηγύρια. Την τρύπα στην Παύλου Μελά και στη Διαγώνιο στο κέντρο Θεσσαλονίκης ακόμα τη φτιαχνουν. Έβαλαν 5G που γυρνάει πολύ εύκολα σε 4G και σέρνεται. Σε εξωτερικό χώρο είναι απλά ανεκτή. Επίσης η προπαγάνδα πάει σύννεφο. Έχω βαρεθεί κάθε τρεις και λίγο να διαβάζω ότι θα βελτιωθεί το δίκτυο και θα φτάσουν τον ανταγωνισμό. Στην επαρχία σε μη τουριστικά σημεία είναι απογοητευτική. Απλά έχει κάλυψη, ταχύτητες χαμηλές ίσα ίσα για τα βασικά.  Το μόνο που την σώζει είναι ότι δεν έχει την κίνηση της Vodafone, γιατί τον εξοπλισμό τον έχουν με την ισχύ στο τέρμα. Ίδιο σημείο ίδια συσκευή να βάλω κάρτα sim Vodafone & Nova, η Nova έχει 5 με 10dBm ισχυρότερο σήμα. 
Χθες το απόγευμα ήμουν κάμαρα έκανε εναλλαγές σε 4G/5G με 50Mbps ταχύτητα Download. Λειτουργική αλλά γιατί να κάνει εναλλαγές; Και αυτό συμβαίνει σε όλο τον εξοπλισμό που έχει αναβαθμίσει, ανεξάρτητα αν είναι σε δικό της ιστό ή της Vodafone. Αν συνεργάζονταν με τη Vodafone στη ρύθμιση του εξοπλισμού που τους πήρε 2 με 3 χρόνια να το λύσουν, θα ήταν ΑΨΟΓΗ. 
Σε συνδυασμό με τη χειρότερη καρτοκινητή της αγοράς, το Free 2 Go και το ότι δεν δίνει σε υποδομή ΟΤΕ και Vodafone για οπτικές ίνες πάνω από 200Mbps πακέτο σταθερής, είναι ο λόγος που θα αποχωρήσω. 
Γιατί όσο σωστά δουλεύει η σταθερή στη κινητή έχω απογοητευτεί.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Nikolas14 said:

Η Nova καλή είναι μόνο στα μπουζούκια που πάω το βράδυ… μέσα στην ημέρα, είναι για τα πανηγύρια. Την τρύπα στην Παύλου Μελά και στη Διαγώνιο στο κέντρο Θεσσαλονίκης ακόμα τη φτιαχνουν. Έβαλαν 5G που γυρνάει πολύ εύκολα σε 4G και σέρνεται. Σε εξωτερικό χώρο είναι απλά ανεκτή. Επίσης η προπαγάνδα πάει σύννεφο. Έχω βαρεθεί κάθε τρεις και λίγο να διαβάζω ότι θα βελτιωθεί το δίκτυο και θα φτάσουν τον ανταγωνισμό. Στην επαρχία σε μη τουριστικά σημεία είναι απογοητευτική. Απλά έχει κάλυψη, ταχύτητες χαμηλές ίσα ίσα για τα βασικά.  Το μόνο που την σώζει είναι ότι δεν έχει την κίνηση της Vodafone, γιατί τον εξοπλισμό τον έχουν με την ισχύ στο τέρμα. Ίδιο σημείο ίδια συσκευή να βάλω κάρτα sim Vodafone & Nova, η Nova έχει 5 με 10dBm ισχυρότερο σήμα. 
Χθες το απόγευμα ήμουν κάμαρα έκανε εναλλαγές σε 4G/5G με 50Mbps ταχύτητα Download. Λειτουργική αλλά γιατί να κάνει εναλλαγές; Και αυτό συμβαίνει σε όλο τον εξοπλισμό που έχει αναβαθμίσει, ανεξάρτητα αν είναι σε δικό της ιστό ή της Vodafone. Αν συνεργάζονταν με τη Vodafone στη ρύθμιση του εξοπλισμού που τους πήρε 2 με 3 χρόνια να το λύσουν, θα ήταν ΑΨΟΓΗ. 
Σε συνδυασμό με τη χειρότερη καρτοκινητή της αγοράς, το Free 2 Go και το ότι δεν δίνει σε υποδομή ΟΤΕ και Vodafone για οπτικές ίνες πάνω από 200Mbps πακέτο σταθερής, είναι ο λόγος που θα αποχωρήσω. 
Γιατί όσο σωστά δουλεύει η σταθερή στη κινητή έχω απογοητευτεί.

Εγω ποτέ δεν κατάλαβα το κράξιμο των νοβακιδων προς την vodafone. Βασικά μπορώ να το καταλάβω για τους ευνόητους λόγους, αλλά το να εύχεσαι να πουληθεί η βονταφον και να λες ότι όλη την ώρα καταρρέει και συ συνάμα να τρέχεις συνεργασία στον παθητικό εξοπλισμό των σταθμών βάσης, είναι τελείως κουλο και θα έλεγα και αχάριστο μαζί. Άμα καταρρεύσει ο ένας, έμμεσα έχεις και συ πρόβλημα, όσο και αν ακούγεται ότι δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

TIM WIND VODAFONE , ότι  χειρότερο έχω δει στην ζωη μου . Αν πατε τωρα στα κοντά Νάπολη και γύρω περιοχές οπλιστείτε με μπόλικη υπομονη . Έχουμε τρελό θέμα ακόμα και με το google maos  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Ούτε την προωθητική με την AVIN δεν προχώρησαν ποτέ, τόσο για τον πουτ..ο τραμπαλα είναι οι άνθρωποι. Κάποια στιγμή μέσα στο φθινόπωρο είχα πάει να πάρω νουμερακι με καύσιμο που έβαζα και όλο μου έλεγαν δεν μας έχουν στείλει sims και τέτοια

Εγώ βάζω στην ΕΚΟ και είμαι κομπλέ. Εσείς οι Αθηναίοι δεν ξέρω τι κόλπα κάνετε;;;;😅😅😅😅

Link to comment
Share on other sites

Η νέα Nova ξεκίνησε δυναμικά αλλά έχασε το παιχνίδι γρήγορα γιατί πήραν απόφαση να πουληθεί.

Ούτε καν την φωνή της Wind στον τηλεφωνητή δεν έχουν αλλάξει.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Στην θυγατρική εταιρεία του ομίλου στην Ελλάδα ήταν η μόνη χώρα που το Capex αυξήθηκε σε σύγκριση με την προηγούμενη χρονιά. Συγκεκριμένα 185m σε 201m το 2023. Θύμισε μου πόσο ήταν το Capex της κόκκινης την περίοδο εκκίνησης της United στην NOVA;

ΥΓ: Η σύγκριση γίνεται την περίοδο που United Group έχει υπό ιδιοκτησία την NOVA. Όχι πριν! Από το 2022 (WIND) μέχρι σήμερα.

Το CAPEX 200M πως ακριβώς συνάδει με το 2 δις σε 2 χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johnny_htc said:

Εγω ποτέ δεν κατάλαβα το κράξιμο των νοβακιδων προς την vodafone. Βασικά μπορώ να το καταλάβω για τους ευνόητους λόγους, αλλά το να εύχεσαι να πουληθεί η βονταφον και να λες ότι όλη την ώρα καταρρέει και συ συνάμα να τρέχεις συνεργασία στον παθητικό εξοπλισμό των σταθμών βάσης, είναι τελείως κουλο και θα έλεγα και αχάριστο μαζί. Άμα καταρρεύσει ο ένας, έμμεσα έχεις και συ πρόβλημα, όσο και αν ακούγεται ότι δεν γίνεται.

Εγώ δεν είπα ποτέ να πουληθεί και οτιδήποτε περί καταρρέει. Fanboy της Nova δεν είμαι αλλά έχω πολύ καλή εμπειρία από όλους τους παρόχους και έχω δει τη Nova από εποχές που δεν είχε δίκτυο. Η Vodafone έχει μαζέψει πολύ κόσμο που σημαίνει κίνηση με αποτέλεσμα να σέρνεται. Ειδικά τώρα που έλυσε και τα θέματα με τις εναλλαγές και αθόρυβα αναβαθμίζει και ακούει τα παράπονα του κόσμου σκέφτομαι να επιστρέψω. Συν την εξυπηρέτηση πελατών που για εμένα τη θεωρώ καλύτερη από τη Nova. 
Επίσης, στις περιοχες που κινούμαι και από την προσωπική μου εμπειρία, κλήσεις με τη Nova και sms έχω χάσει 1-2 το πολύ τον τελευταίο χρόνο ενώ με τη Vodafone το να έρχονται κλήσεις σε μήνυμα, ήταν πολύ συχνά. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Εγώ βάζω στην ΕΚΟ και είμαι κομπλέ. Εσείς οι Αθηναίοι δεν ξέρω τι κόλπα κάνετε;;;;😅😅😅😅

Κανένα κόλπο, αχαχα. Βασικά φυσικό αέριο κατέβηκα να βάλω στα Μέγαρα μια φορά και είδα που το διαφήμιζαν. Τους ρωτάω και μου λένε περιμένουμε να μας φέρουν. Περνάω μετά από λίγο καιρό, ακόμα περίμεναν τις sim και δεν ασχολήθηκα πάλι. Καλά κάνεις και βάζεις ΕΚΟ στο μεταξύ, χίλιες φορές καλύτερα καύσιμα, η αβιn ειδικά το diesel είναι από τα χειρότερα εκεί έξω. Είναι που είναι το βιοντιζελ λασπουριο για τις αντλίες, αυτό παρά είναι... (άσχετο αλλά μιας και το αναφέραμε 😅

24 minutes ago, Nikolas14 said:

Εγώ δεν είπα ποτέ να πουληθεί και οτιδήποτε περί καταρρέει. Fanboy της Nova δεν είμαι αλλά έχω πολύ καλή εμπειρία από όλους τους παρόχους και έχω δει τη Nova από εποχές που δεν είχε δίκτυο. Η Vodafone έχει μαζέψει πολύ κόσμο που σημαίνει κίνηση με αποτέλεσμα να σέρνεται. Ειδικά τώρα που έλυσε και τα θέματα με τις εναλλαγές και αθόρυβα αναβαθμίζει και ακούει τα παράπονα του κόσμου σκέφτομαι να επιστρέψω. Συν την εξυπηρέτηση πελατών που για εμένα τη θεωρώ καλύτερη από τη Nova. 
Επίσης, στις περιοχες που κινούμαι και από την προσωπική μου εμπειρία, κλήσεις με τη Nova και sms έχω χάσει 1-2 το πολύ τον τελευταίο χρόνο ενώ με τη Vodafone το να έρχονται κλήσεις σε μήνυμα, ήταν πολύ συχνά. 

Δεν αναφερόμουν σε σένα Νικ αν το είπα με το τρόπο που νόμιζες κάτι τέτοιο, σου ζητώ συγγνώμη. Έτσι και αλλιώς σε διαβάζουμε και έχω δει ότι ψάχνεις να φύγεις προς κόκκινη λόγω των προβλημάτων αφού πρώτα το ψάξεις το θέμα και δεις ότι σε βολεύει. Οπότε πόσο πιο αντικειμενικος να γίνεις φίλε μου, μια χαρά 😏

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikolas14 said:

Εγώ δεν είπα ποτέ να πουληθεί και οτιδήποτε περί καταρρέει. Fanboy της Nova δεν είμαι αλλά έχω πολύ καλή εμπειρία από όλους τους παρόχους και έχω δει τη Nova από εποχές που δεν είχε δίκτυο. Η Vodafone έχει μαζέψει πολύ κόσμο που σημαίνει κίνηση με αποτέλεσμα να σέρνεται. Ειδικά τώρα που έλυσε και τα θέματα με τις εναλλαγές και αθόρυβα αναβαθμίζει και ακούει τα παράπονα του κόσμου σκέφτομαι να επιστρέψω. Συν την εξυπηρέτηση πελατών που για εμένα τη θεωρώ καλύτερη από τη Nova. 
Επίσης, στις περιοχες που κινούμαι και από την προσωπική μου εμπειρία, κλήσεις με τη Nova και sms έχω χάσει 1-2 το πολύ τον τελευταίο χρόνο ενώ με τη Vodafone το να έρχονται κλήσεις σε μήνυμα, ήταν πολύ συχνά. 

Το να ερχονται κλησεις σε μυνημα ειλικρινα εχω να το δω παρα πολυ καιρο αυτο τουλαχιστον σε vf και cosmote,μαλλον οι περιορισμενες διακοπες εκτος λεκανοπεδιου εχουν χαλασει την αντιληψη μου 😂

Link to comment
Share on other sites

@katsiletra, επειδή το συζητούσαμε τις προάλλες για τη νέα κεραια της Vodafone με Ν78 στις Λιγκιαδες, ενδεχεται να είναι συνεγκατασταση στον Πύργο της Nova #15407, ο οποίος Φαινεται να απέκτησε Ν78. Εφόσον ισχύει αυτό, το λόγο που έχουν βάλει άλλο eNb στη Vodafone δεν μπορώ να τον φανταστώ, IMG_3560.thumb.jpeg.b75733545ef9ae11dfa52739fb5e28e3.jpegIMG_3561.thumb.jpeg.54155ede458d89b59d7de1dec5f35f00.jpeg

Η Ν78 δυσκολο μου φαινεται να είναι από άλλη κεραια, είναι σε σημείο το οποίο καλυπτεται σωστα μόνο από λιγκιαδες μέσα στην πόλη

ΥΓ: το ότι θα έβαζε η Nova και η Vodafone N78 στις λιγκιαδες και η Cosmote θα έμενε με 4G Β3+Β20 που ούτε μήνυμα στο messenger δε στέλνει, τι να πω. Το είδαμε κι αυτό! 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, johnny_htc said:

Κανένα κόλπο, αχαχα. Βασικά φυσικό αέριο κατέβηκα να βάλω στα Μέγαρα μια φορά και είδα που το διαφήμιζαν. Τους ρωτάω και μου λένε περιμένουμε να μας φέρουν. Περνάω μετά από λίγο καιρό, ακόμα περίμεναν τις sim και δεν ασχολήθηκα πάλι. Καλά κάνεις και βάζεις ΕΚΟ στο μεταξύ, χίλιες φορές καλύτερα καύσιμα, η αβιn ειδικά το diesel είναι από τα χειρότερα εκεί έξω. Είναι που είναι το βιοντιζελ λασπουριο για τις αντλίες, αυτό παρά είναι... (άσχετο αλλά μιας και το αναφέραμε 😅

Δεν αναφερόμουν σε σένα Νικ αν το είπα με το τρόπο που νόμιζες κάτι τέτοιο, σου ζητώ συγγνώμη. Έτσι και αλλιώς σε διαβάζουμε και έχω δει ότι ψάχνεις να φύγεις προς κόκκινη λόγω των προβλημάτων αφού πρώτα το ψάξεις το θέμα και δεις ότι σε βολεύει. Οπότε πόσο πιο αντικειμενικος να γίνεις φίλε μου, μια χαρά 😏

Κοίταξε εκεί που κινούμαι εγώ, με καλύπτει η Cosmote σε κάποια σημεία και σε κάποια η Nova. Εδώ και μια δεκαετία με dual sim παίζω. Ψάχνω να φύγω γιατί ναι, πήρα μια καλή επιδότηση συσκευής αλλά και πάλι ευχαριστημένος δεν είμαι με τη Nova. Στο πατρικό μου ψάχνω σήμα, στο σπίτι που έχω τη σταθερή έχω 30-40Mbps σε 4G/5G, ταυτόχρονα σε σημεία που κινούμαι και τα αναφέρω, έχει μείνει στάσιμη η Nova. Και πάμε Εύοσμο, που είναι από τις καλές περιοχές της Nova, ακομα 4G στη κεντρική πλατεία. Στο Κορδελιο έχει 5G και σε όλη τη νέα πολιτεία του Εύοσμου κάτω και πάνω από την περιφερειακή οδό. Σταυρούπολη, Άνω Ηλιούπολη και Νικόπολη είναι καλά, κάτω προς Μόνη Λαζαριστών μεχρι πριν ενάμιση μήνα ήταν για τα πανηγύρια. 4G με 10-20Mbps Download μόνιμα. Νεάπολη στη Δαβάκη που είναι ανοιχτωσιά, στα όρια με Πολίχνη έψαχνα σήμα. Το ίδιο είχα δει και στο ΔΑΚ πιο πάνω. Επταπυργίου στις Συκιές προς την στροφή για Περιφερειακό, στα όρια με Άγιο Παύλο για τα πανηγύρια και εκεί η Nova. Εντός Περιφερειακού η τρύπα του Αγίου Παύλου υπάρχει ακόμα. Edge στα 900 μόνο για κλήσεις/sms. Εντός Οικισμού Πεύκων, που ανήκουν αν δεν κάνω λαθος στο δήμο Νεάπολης & Συκεών, το σήμα το ψαχνεις με τη Nova. Όταν είπα γιατί δεν έχω δεδομένα στο κινητό μου μου ανέφεραν τεχνικό θέμα σοβαρό. Το είδαμε όταν πήγαν να ξηλώσουν τα Micro που ήταν σε πινακίδα του περιφερειακού και λόγω των έργων μπήκαν σε φορητή κατασκευή. Η μόνη εταιρεία που έχει αξιοπρεπής κάλυψη χωρίς προβλήματα εντός και εκτός κτηρίων είναι η Cosmote. Περιοχή ΙΚΕΑ & Cosmos θέλει βελτίωση καθώς και στη περιοχή της Θέρμης και του αεροδρομίου, είδαμε μια μικρή πρόοδο αλλά και πάλι.
Τέλος επειδή αναφερθήκατε και στα καύσιμα, η Nova με περίπτερα δούλεψε περισσότερο στο F2G, κάτι που χρόνια είχα να το δω. Αλλά με τα πακέτα που έχει δεν πάει πουθενά.

Επειδη βάζω πετρέλαιο κυρίως, προτιμώ ΕΚΟ λόγω ότι βγάζει περαιτέρω χιλιόμετρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγει το starlink mini  μέσα στην χρονιά που θα μπορεί να μπει σε backpack με τροφοδοσία USBC θα σωθούμε εμείς που πηγαίνουμε και σε χωριά που και οι τρεις εταιρείες είναι για τα πανηγύρια και δεν είναι λίγα αυτά ακόμα και στον νομό Αττικής. Μια ωραία βάση στην οροφή του αυτοκινήτου και όποτε χρειάζεται ενεργοποίηση το roaming πακέτο με 60 ευρώ έχοντας δίκτυο κυριολεκτικά παντού εκτός πόλεων και τέλος με τις ανοησίες να περιμένουμε να δούμε φως. Δεν θα δίνει 300ρια όπως τα μεγαλύτερα πιάτα ας δίνει 50 με 100 από τα χάλια των εταιριών κινητής καλύτερα όταν είναι πουθενάδες και μια κινητή για μέσα στις πόλεις σε όποιο δίκτυο να είναι η πιο οικονομική που μπορείς να βρεις και τέλος.  

Όπως και για εξοχικά είναι καλή φάση. Ενεργοποιείς τρία 40 ευρώ πακέτα το καλοκαίρι και καθάρισες ούτε πονοκεφάλους παίζει δεν παίζει ούτε άλλες ανοησίες με διακοπές συμβολαίων. Το starlink το χρειάζεσαι το ενεργοποιείς δεν το χρειάζεσαι δεν το ενεργοποιείς.

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zerokill said:

Σούδα λιμάνι τράτζικ.

IMG_4785.thumb.png.28bafb4ad532fb31dc2ce9afdf4b992a.pnghttps://www.speedtest.net/result/i/6111133064

IMG_4787.thumb.jpeg.16b4731fd852f18d0b325422d8b0c7aa.jpeg

Κακό...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:

Σούδα λιμάνι τράτζικ.

IMG_4785.thumb.png.28bafb4ad532fb31dc2ce9afdf4b992a.pnghttps://www.speedtest.net/result/i/6111133064

IMG_4787.thumb.jpeg.16b4731fd852f18d0b325422d8b0c7aa.jpeg

Βφναρα εγγυηση 🤣🥳

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...