Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

https://www.moneyreview.gr/business-and-finance/83026/erchontai-wifi-kai-5g-sto-metro-tis-athinas/

Άλλη μια καθυστέρηση μέχρι τέλος του 2023 θα έχουμε κάλυψη στους συρμούς. Τα σχόλια σας...

Υποτίθεται πως ήρθαν σε συμφωνία πριν 3 χρόνια και το έργο έπρεπε να ολοκληρωθεί πέρσι με 4G... Ό,τι να 'ναι. Τουλάχιστον η Cosmote παλεύεται λίγο στο μετρό, οι άλλες 2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Υποτίθεται πως ήρθαν σε συμφωνία πριν 3 χρόνια και το έργο έπρεπε να ολοκληρωθεί πέρσι με 4G... Ό,τι να 'ναι. Τουλάχιστον η Cosmote παλεύεται λίγο στο μετρό, οι άλλες 2G. 

Μπορεί να τύχει να πιάσουν από κανένα σταθμό απ'έξω πχ Σύνταγμα κα. Νομίζω η Wind/Nova πιάνει σε περισσότερους σταθμούς από την vodafone.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Chrischal1908 said:

Μπορεί να τύχει να πιάσουν από κανένα σταθμό απ'έξω πχ Σύνταγμα κα. Νομίζω η Wind/Nova πιάνει σε περισσότερους σταθμούς από την vodafone.

Ναι, σε κάποιους σταθμούς που έχουν τζάμια σε κάποια σημεία (πχ Άγιος Αντώνιος ή Σύνταγμα στη γραμμή 3), πιάνει ακόμα και 4G απέξω. 

Η WIND θυμάμαι έχει καλό σήμα 3G και στο Νέο Κόσμο.

Η Cosmote όμως έχει micro σε πολλούς σταθμούς και μάλιστα με εικονικό 5G (4G+ στην ουσία). Δουλεύει αρκετά καλά. Εθνική Άμυνα έχω δει και 400. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Εθνικό στάδιο Σερρών 

Vodafone 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5187527041

Cosmote 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5187527941

είναι απίστευτο τι μπορεί να κάνει η n1 στα -119 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι πάνω από 1 μήνα τώρα, που σε μερικούς σταθμούς του Μετρό, το "Giga Network" δεν έχει σήμα, ενώ μέχρι πρόσφατα υπήρχαν micro με 2G. Ακόμα και σε κεντρικούς, όπως το Σύνταγμα. 

Αν δεν συνέβη κάποια απορρύθμιση στον εξοπλισμό, ίσως να γίνεται επιτέλους αναβάθμιση σε 4G/5G. Κάτι που ανακοινώθηκε πρόσφατα και από τους 3 παρόχους. 

Screenshot_2022-07-10-15-08-54-887_cz.mroczis.netmonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Πρέπει να είναι πάνω από 1 μήνα τώρα, που σε μερικούς σταθμούς του Μετρό, το "Giga Network" δεν έχει σήμα, ενώ μέχρι πρόσφατα υπήρχαν micro με 2G. Ακόμα και σε κεντρικούς, όπως το Σύνταγμα. 

Αν δεν συνέβη κάποια απορρύθμιση στον εξοπλισμό, ίσως να γίνεται επιτέλους αναβάθμιση σε 4G/5G. Κάτι που ανακοινώθηκε πρόσφατα και από τους 3 παρόχους. 

Screenshot_2022-07-10-15-08-54-887_cz.mroczis.netmonster.jpg

Μακάρι να ισχύει αυτό που λες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Μακάρι να ισχύει αυτό που λες.

Έχει ανακοινωθεί ότι θα ξεκινήσει τον Νοέμβρη για τους σταθμούς από το Ελληνικό και στις προηγούμενες στάσεις. Οι εργασίες θα γίνονται το βράδυ για 1-2 ώρες για ευνόητους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε και τη συμπεριφορά των εταιρειών στον δικό μας μητροπολιτικό σιδηρόδρομο, δηλαδή το μετρό, όταν και αν ποτέ ολοκληρωθεί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νικήτη Χαλκιδικής στο λιμάνι τώρα 

https://www.google.gr/maps/place/Νικήτη+630+88/@40.1636433,23.541173,10z/data=!4m2!3m1!1s0x14a89739dd981787:0x2abc8574db55e946?hl=el&source=lmns

 

Γενικά αν δεν πιάσει 5G η Cosmote στο κέντρο της νικητής σε κάποια σημεία δεν λέει. Στα περισσότερα σημεία που πιανει δυστυχώς μόνο 4G παίζει ποιο αργά. 

 

8520831279.png

 

8520832725.png

 

Αυτό ήταν εχθές στο βράδυ σε σημείο με 5G

8519823404.png

 

Μπροστά στον ΑΒ στην Νικήτη

8521051177.png

8521054439.png

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1BwPRsQjffUnwO_qZopEPSggGDKoK64Ai/view?usp=drivesdk

Τα awards και φέτος ! Η Vodafone έφτασε την wind (μπορώ το πιστέψω αφού έχουν κάνει δουλειά σε αρκετές περιοχές για capacity) και η cosmote μεγαλώνει την ψαλίδα την οποία δυσκολεύονται να κλείσουν οι άλλες … 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, georgebad said:

https://drive.google.com/file/d/1BwPRsQjffUnwO_qZopEPSggGDKoK64Ai/view?usp=drivesdk

Τα awards και φέτος ! Η Vodafone έφτασε την wind (μπορώ το πιστέψω αφού έχουν κάνει δουλειά σε αρκετές περιοχές για capacity) και η cosmote μεγαλώνει την ψαλίδα την οποία δυσκολεύονται να κλείσουν οι άλλες … 

Απλά πρέπει να τρέξουν τα επενδυτικά τους πλάνα. Η Cosmote έχει πατήσει γκάζι σαν το δίκτυο της το πάει! Να δούμε και από την United group από το φθινόπωρο μήπως τρέξει γρηγορότερα. Είναι η μόνη που έχω ελπίδες για καλύτερο δίκτυο με υπερυψηλές ταχύτητες. Η Voda δεν θέλει ή δεν διαθέτει τα απαραίτητα κεφάλαια που χρειάζονται. Μακάρι να αλλάξει κάτι και να ανακοινωθεί και νέο επενδυτικό πρόγραμμα. Αυτό χρειάζεται.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

την United group από το φθινόπωρο μήπως τρέξει γρηγορότερα

Γιατί συγκεκριμένα από το φθινόπωρο; Τότε θα γίνει η ενοποίηση κλπ;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Arinos said:

Γιατί συγκεκριμένα από το φθινόπωρο; Τότε θα γίνει η ενοποίηση κλπ;

Το Σεπτέμβριο η αλλαγή ονόματος. Και στο τέλος του 2022 η ενοποίηση. Στα μέσα του 2023 θα κλείσουν κάποια καταστήματα Nova και κάποια θα συγχωνευθούν με τα καταστήματα της Wind και θα μετατραπούν ανακαινισμένα σε Nova.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Vodafone(1η)vs cosmote(2η μέτρηση) Νέοι πόροι Πιερίας,Beach bar Venus.. Ένα τίποτα... Η VF κράτησε λίγο τα προσχήματα στο upload. 

IMG_20220717_194241.jpg

IMG_20220717_194225.jpg

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2022 at 8:11 ΜΜ, Chrischal1908 said:

Το Σεπτέμβριο η αλλαγή ονόματος. Και στο τέλος του 2022 η ενοποίηση. Στα μέσα του 2023 θα κλείσουν κάποια καταστήματα Nova και κάποια θα συγχωνευθούν με τα καταστήματα της Wind και θα μετατραπούν ανακαινισμένα σε Nova.

Το όνομα Nova συνδέεται με πολλά δεινά. Μια κάκιστη επιλογή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2022 at 12:40 ΜΜ, mixtri said:

Το όνομα Nova συνδέεται με πολλά δεινά. Μια κάκιστη 

https://www.businessnews.gr/epixeiriseis/item/242552-panagiotis-georgiopoulos-ceo-nova-wind-nova-to-onoma-tou-eniaiou-sximatos-mexri-to-telos-tou-2022-i-sygxonefsi  

Έρχεται η νέα NOVA...

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Νέα εποχή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p_k said:

Νέα εποχή.

Καλύτερο θεωρώ στην οθόνη να γράφει σκέτο NOVA χωρίς το GR.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να βάλουν και σημαιάκι της Ελλάδας δίπλα στο GR. Τι εννοείτε δε γίνεται;

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, georgeavl3 said:

Εγώ θέλω να βάλουν και σημαιάκι της Ελλάδας δίπλα στο GR. Τι εννοείτε δε γίνεται;emoji1787.png

Poco X3 Pro
 

Χαχαχα. Εννοώ όπως είναι στην COSMOTE. Χωρίς το GR! 😉

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και στην Cosmote είχα ένα GR μπροστά. Δεν το έβγαλαν. Αλλά αυτό είναι το λιγότερο για να ανησυχεί κανείς, εκτός και αν του πειράζει το OCD

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgeavl3 said:

Εγώ και στην Cosmote είχα ένα GR μπροστά. Δεν το έβγαλαν. Αλλά αυτό είναι το λιγότερο για να ανησυχεί κανείς, εκτός και αν του πειράζει το OCDemoji1787.png

Poco X3 Pro
 

Έχει καιρό που άλλαξε το GR COSMOTE σε COSMOTE. Έχεις παλιά sim ή συσκευή;;

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εγώ πάλι προτιμώ το Nova GR με μικρά η επωνυμία,με μεγάλα το ελληνικό σήμα 

Έχει περισσότερες πιθανότητες να επικρατήσει. Μικρό το κακό οι επενδύσεις και η αναδιοργάνωση της εταιρίας μας ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...