Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, cmvr said:

Ο σκοπός και η αρχή της επικοινωνίας με όλα τα μέλη του φόρουμ είναι  να βοηθήσει ο ένας τον άλλον να επιλέξει το καλύτερο σε εισαγωγικά δίκτυο που μπορεί να εξυπηρετήσει τις ανάγκες του σε συνδυασμό με το οικονομικό κομμάτι.

Πως ακριβώς στο εδώ θέμα θα βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον να επιλέξουν το καλύτερο δίκτυο, αφού

-από την μια δεν γνωρίζουμε τι ταχύτητες πιάνει ο καθενας εκει που είναι και με τις 3 εταιρείες ή τι προσφορές του κάνουν, και από την άλλη δεν ρωτάει κανεις κάτι τέτοιο?

Αρα απο πουθενά δεν προκύπτει αυτό που αναφέρεις, σύμφωνα πάντα και με την πλειοψηφία των υπόλοιπων γραπτών πάντα.

Στο εδώ θέμα είναι απλά διάσπαρτα σχόλια για τις 3 εταιρείες.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Fulgore1 said:

Για ποιο λόγο έχουν χυθεί τόνοι ψηφιακό μελάνι για το ποιο δίκτυο ειναι το καλύτερο, ενώ είναι γεγονός ότι εδώ και χρόνια γενικά Cosmote/OTE είναι overall καλύτερη σε κάλυψη/υποστήριξη?

Οχι μόνο σε υποστήριξη/γραμμές  , αλλά και σε 5G υποστήριξη συσκευών (περισσότερες από Vodafone/πρώην wind)ή ακόμα και σε Esim.

Το τελευταίο το αναφέρω γιατί όλως τυχαίως η Cosmote έφερε πρώτη την Esim στην Ελλάδα και ακολούθησε μετά η Vodafone.

Και φυσικά λόγω και ''ΟΤΕ'' είχε και έχει και τον περισσότερο κόσμο(γιαυτό και η Cosmote είναι και η ακριβότερη).

Αυτά δεν είναι προσωπική άποψη για να σηκώσει διαφωνίες, είναι γεγονότα/πραγματικότητα.

Από εκεί και πέρα, καλύτερες προσφορές κάποιος σίγουρα θα βρεί στις άλλες εταιρείες, και είναι πιθανό στην περιοχή του επίσης να έχει καλύτερη κάλυψη με άλλη εταιρεία πέραν Cosmote.

Κοινώς ο καθένας επιλέγει ότι εταιρεία θέλει/τον βολευει, πράγμα αυτονόητο, από εποχές ....Panafon.

Να μιλάγαμε για βόρεια Αμερική ή τέλος πάντων για χώρες εξωτερικου με σοβαρά και μεγάλα δίκτυα που καλύπτουν και πολύ μεγαλύτερο πληθυσμό και πόλεις, να καταλάβω τον διάλογο/διαφωνία.

Αλλά για τα δίκτυα της Ελλάδας??

Για αυτό έχουν χυθεί τόνοι από ψηφιακό μελάνι. 

Καλύτερο δίκτυο δεν υπάρχει. Και τα 3 έχουν τρύπες και περιοχές δίχως κάλυψη και αυτό είναι γεγονός, στην Δράμα και την Ξάνθη (εκτός και αν άλλαξε κάτι) η cosmote είναι το χειρότερο δίκτυο και δεν ενδιαφέρεται κανείς εάν στην υπόλοιπη Ελλάδα είναι το καλύτερο, στις περιοχές που κυκλοφορώ είναι μία ή άλλη, στο χώρο εργασίας μου δε, εκτός παιχνιδιού. 

Οπότε αν η τοποθέτηση σου ήταν "κατά τις δικές μου εμπειρίες και ανάγκες" τότε δε είχε χυθεί ψηφιακό μελάνι για το δικό μου μήνυμα. 

Συγνώμη για το ύφος μου, κάθε φορά που θα διαβάζω για την υπεροχή του ενός ή του άλλου, πόσο μάλλον όταν δίδεται και η δικαιολογία "αφού είναι η καλύτερη, δικαίως έχει και υψηλές τιμές". 

Δεν έχω τίποτα προσωπικά με κανέναν, με τις εταιρίες (όλες) τα έχω που μας έχουν......... Εδώ στην είσοδο της Ελλάδος (όπως έγραψε κάποιος άλλος φίλος). Κάποτε η Μεθόριος έχαιρε κάποιας εκτίμησης, έστω και υποκριτικής, τώρα δέχεται χτυπήματα. 

Ας μην επεκταθώ πέρα από την κάλυψη των δικτύων τηλεπικοινωνιών. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά η Cosmote είναι ακόμα άτυπα κρατική αφού το δημόσιο ελέγχει ένα ποσοστό γύρω στο 7-8 τοις εκατό. Το υπόλοιπο μερίδιο είναι σε ιδιώτες. Εγώ όμως νομίζω το εθνικό δίκτυο πάει και στους τρεις αλλιώς θα κατονόμαζε συγκεκριμένα

Και το κρατίδιο του Ανόβερου κατέχει το 22% της Volkwagen πες σε εναν Γερμανό οτι είναι κρατική
Δηλαδή αν αγοράσει το κράτος και ενα 5% της Νόβα την κατατάσσει σε κρατική εταιρεια ;


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν τα παπαγαλάκια να κάνουν το άσπρο μαύρο στα γραφόμενα μου. Δυστυχώς αυτή είναι η φάρα μας εξυπνάκηδες και ο ένας να φάει τον άλλον.

Πολλοί βοηθήθηκαν στο να διαλέξουν το καλύτερο δίκτυο της περιοχής τους από αναφορές μελών και αρκετοί εμπλουτίσαν τις γνώσεις τους γύρω από τομείς της κινητής τηλεφωνίας. Εδώ δεν είναι πανεπιστήμιο να διδάσκονται για να πάρουν πτυχίο αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι έχουν κατανοήσει τις βασικές έννοιες.

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά, μόνο η Cosmote μπορεί να θεωρηθεί κρατικό δίκτυο γιατί ένα μερίδιο της ανήκει στο δημόσιο. 

Ελπίζω όμως με τον όρο αυτό να εννοει και τα 3 δίκτυα γιατί δεν είναι σωστό να ενισχυθεί μόνο η Cosmote. Αν είναι το κράτος να χρηματοδοτήσει και να συνεργαστεί με τις εταιρίες, πρέπει να το κάνει και με τις 3, όχι μόνο με την Cosmote. Οι άλλες 2 στο πηγάδι κατουρήσαν;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Για αυτό έχουν χυθεί τόνοι από ψηφιακό μελάνι. 

Καλύτερο δίκτυο δεν υπάρχει. Και τα 3 έχουν τρύπες και περιοχές δίχως κάλυψη και αυτό είναι γεγονός, στην Δράμα και την Ξάνθη (εκτός και αν άλλαξε κάτι) η cosmote είναι το χειρότερο δίκτυο και δεν ενδιαφέρεται κανείς εάν στην υπόλοιπη Ελλάδα είναι το καλύτερο, στις περιοχές που κυκλοφορώ είναι μία ή άλλη, στο χώρο εργασίας μου δε, εκτός παιχνιδιού. 

Οπότε αν η τοποθέτηση σου ήταν "κατά τις δικές μου εμπειρίες και ανάγκες" τότε δε είχε χυθεί ψηφιακό μελάνι για το δικό μου μήνυμα. 

Συγνώμη για το ύφος μου, κάθε φορά που θα διαβάζω για την υπεροχή του ενός ή του άλλου, πόσο μάλλον όταν δίδεται και η δικαιολογία "αφού είναι η καλύτερη, δικαίως έχει και υψηλές τιμές". 

Δεν έχω τίποτα προσωπικά με κανέναν, με τις εταιρίες (όλες) τα έχω που μας έχουν......... Εδώ στην είσοδο της Ελλάδος (όπως έγραψε κάποιος άλλος φίλος). Κάποτε η Μεθόριος έχαιρε κάποιας εκτίμησης, έστω και υποκριτικής, τώρα δέχεται χτυπήματα. 

Ας μην επεκταθώ πέρα από την κάλυψη των δικτύων τηλεπικοινωνιών. 

Εγκατάλειψη σε όλα τα επίπεδα. 

Τα παραδείγματα άπειρα. 

Καλημέρα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Λόγω πρώην κρατικής πλειοψηφίας στον Οργανισμό. Όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν είμαι σίγουρος αν εννοεί 100 τοις εκατό την Cosmote ή αν εννοείς εθνικό δίκτυο όλα τα δίκτυα κινητής 

ΥΓ:Με πήρε ένα νούμερο πριν από λόγο 6900... το οποίο στο foritotita.gr δεν φαίνεται καταχωρημένο σε κανένα πάροχο. Φυσικά και το μπλόκαρα αλλά λέω να το αναφέρω και στην Vodafone το περιστατικό 

Άλλος ένας τηλεπλασιές που προσπαθεί να πα΄ρει μαρμίτα από καμιά σύνδεση, τάζωντας φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Το κλάμα έρχεται στον πρώτο λογαριασμό, όπου συνήθως δεν συμπεριλαμβάνουν το τέλος κινητής στην τιμή που λένε στον πελάτη.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, memoriesradio said:

Άλλος ένας τηλεπλασιές που προσπαθεί να πα΄ρει μαρμίτα από καμιά σύνδεση, τάζωντας φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Το κλάμα έρχεται στον πρώτο λογαριασμό, όπου συνήθως δεν συμπεριλαμβάνουν το τέλος κινητής στην τιμή που λένε στον πελάτη.

Δυστυχώς τη δουλειά των τηλεπωλήσεων την έχουν πεθάνει οι ίδιες οι εταιρίες, οι οποιες εκπαιδεύουν τους υπαλλήλους να παραπληροφορούν τους πελάτες με την λογική της "αρπαχτής", με αποτέλεσμα να χαθεί η εμπιστοσύνη των καταναλωτών. Μου ηρθε ειδοποίηση για συνεντευξη για μία από αυτές τις εταιριες και απλά την προσπέρασα...

Link to comment
Share on other sites

https://www.euro2day.gr/news/economy/article/2215503/anevhke-sto-857-h-kalypsh-5g-sthn-ellada-h-sygkris.html

Όσοι αμφισβητούν τα επενδυτικά πλάνα. Δεν έχω διάθεση για αντιπαραθέσεις, απλά ενημερωτικά!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Chrischal1908 said:

https://www.euro2day.gr/news/economy/article/2215503/anevhke-sto-857-h-kalypsh-5g-sthn-ellada-h-sygkris.html

Όσοι αμφισβητούν τα επενδυτικά πλάνα. Δεν έχω διάθεση για αντιπαραθέσεις, απλά ενημερωτικά!

Η πληθυσμιακή κάλυψη 5g είναι n1 από την κόσμοτε στην επαρχία με κάποιες προσθήκες n78 στα κτήρια του ΟΤΕ και οι άλλοι πάροχοι κάνουν το αντίστοιχο απλά η πρώτη πολύ περισσότερο.

Η γεωγραφική κάλυψη που είναι εξίσου σημαντική 0ασχει ακόμα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, cmvr said:

Η πληθυσμιακή κάλυψη 5g είναι n1 από την κόσμοτε στην επαρχία με κάποιες προσθήκες n78 στα κτήρια του ΟΤΕ και οι άλλοι πάροχοι κάνουν το αντίστοιχο απλά η πρώτη πολύ περισσότερο.

Η γεωγραφική κάλυψη που είναι εξίσου σημαντική 0ασχει ακόμα.

Πάντως αν τα συγκρίνουμε σίγουρα η COSMOTE έχει αντίστοιχο n78 με τις άλλες δυο ίσως και περισσότερο . Απλά λόγο της μεγαλύτερες πλυθησμιακης είναι ποιο αισθητή η χρήση της n1

Link to comment
Share on other sites

https://www.mononews.gr/business/vodafone-poula-tin-monada-tis-stin-ispania-sti-zegona-enanti-5-dis-evro

Ελπίζω να μην έχει την τύχη το Group της άλλοτε παλαιάς αυτοκρατορίας ΕΣΣΔ. Έχουν κοινά! Το κόκκινο, την (ισχύ), ελπίζω όχι και την κατάρρευση! Σαν όμιλος, κακά τα ψέματα δεν έχει την αίγλη του παρελθόντος. Ελπίζω να αυξήσουν τις επενδύσεις στις υπάρχουσες θυγατρικές τους. Να οφελειθούμε σαν συνδρομητές με καλύτερες υπηρεσίες και ισχυρό δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Για αυτό έχουν χυθεί τόνοι από ψηφιακό μελάνι. 

Καλύτερο δίκτυο δεν υπάρχει. Και τα 3 έχουν τρύπες και περιοχές δίχως κάλυψη και αυτό είναι γεγονός, στην Δράμα και την Ξάνθη (εκτός και αν άλλαξε κάτι) η cosmote είναι το χειρότερο δίκτυο και δεν ενδιαφέρεται κανείς εάν στην υπόλοιπη Ελλάδα είναι το καλύτερο, στις περιοχές που κυκλοφορώ είναι μία ή άλλη, στο χώρο εργασίας μου δε, εκτός παιχνιδιού. 

Οπότε αν η τοποθέτηση σου ήταν "κατά τις δικές μου εμπειρίες και ανάγκες" τότε δε είχε χυθεί ψηφιακό μελάνι για το δικό μου μήνυμα. 

Βασικά γιαυτό έχουν χυθεί τόνοι από ψηφιακό μελάνι.

Γιατί ορισμένοι δεν αποδέχονται γεγονότα, που δεν σηκώνουν αμφισβήτηση.

Δεν είναι προσωπική μου άποψη ότι ΟΤΕ/Cosmote έχει συνολικά την καλύτερη κάλυψη/υποστήριξη στο κομμάτι δικτύων/5G/Esim, χωρις αυτό να σημαίνει ότι είναι η καλύτερη σε κάθε σημείο κυριολεκτικά στην Ελλάδα ή η φθηνότερη, δεν είναι δηλαδή μονόδρομος για όλους.

Δεν φταίω εγώ που ορισμένοι δεν δέχονται γεγονόταν γιατί.... ετσι, κάτι που δυστηχώς ειναι συχνό φαινόμενο στην Ελλάδα σε πολλά πράγματα.

Σαν το άλλο δίπλα θέμα του Covid, που μετά από τόσο καιρό και κρούσματα, υπήρχε κόσμος που δεν δεχόταν τον covid, και πίστευε ότι όλα αυτά που περάσαμε(και οι θάνατοι) ήταν απλά μια γριπούλα.

Και η Samsung είναι γεγονός ότι είναι η νούμερο 1 εταιρεία σε πωλήσεις παγκοσμίως. Δεν σημαίνει ότι όλοι πρέπει υποχρεωτικά να πάρουν Samsung κινητό, και τίποτα άλλο.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, p_k said:

Ξέρω σχολεία που μέσω του Συζευξις έχουν πάροχο τη Vodafone. 

Επίσης η Nova έχει τα προγράμματα των στρατιωτικών. 

Υπουργεία έχουν κοσμοτε. Είναι θέμα ασφαλείας. Τα προγράμματα των στρατιωτικών είναι σε όλες τις εταιρείες πλέον. Εξαρτάται για ποιο κομμάτι μιλάς. Επίσημα η κοσμοτε υποστηρίζει βασικές υπηρεσίες δημοσίου. Αυτό την κάνει εθνικό φορέα τηλεπικοινωνιών. Γιατί κολλάτε; 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2023 at 6:53 ΜΜ, p_k said:

Δεν το γνωρίζουμε δηλαδή ότι τα Τρίκαλα ήταν η πόλη πιλοτικής εφαρμογής προγραμμάτων της Vodafone; 

Αυτά έγιναν κατόπιν συμφωνιών προφανώς. Δεν πήγαν και τα προχώρησαν μόνοι τους. 

Σε άλλες πόλεις νοτιότερα, κατέβαζαν κεραίες, άλλης εταιρείας. 

Εκεί που βγαίνει το καλό το λάδι και οι ελιές. 

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/deltia-typou/20191212-i-vodafone-fernei-to-mellon-me-to-vodafone-giga-city-5g-sta-trikala/

Ισχύει. Δηλαδή πριν 3+ χρόνια, έδωσαν άδεια στη Vodafone να τεστάρει το 5G στα Τρίκαλα. 

Αυτό τι σχέση μπορεί να έχει με την κάλυψη σήμερα στα Τρίκαλα οέο?

5 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

https://www.mononews.gr/business/vodafone-poula-tin-monada-tis-stin-ispania-sti-zegona-enanti-5-dis-evro

Ελπίζω να μην έχει την τύχη το Group της άλλοτε παλαιάς αυτοκρατορίας ΕΣΣΔ. Έχουν κοινά! Το κόκκινο, την (ισχύ), ελπίζω όχι και την κατάρρευση! Σαν όμιλος, κακά τα ψέματα δεν έχει την αίγλη του παρελθόντος. Ελπίζω να αυξήσουν τις επενδύσεις στις υπάρχουσες θυγατρικές τους. Να οφελειθούμε σαν συνδρομητές με καλύτερες υπηρεσίες και ισχυρό δίκτυο.

Εγώ θα ανυσηχουσα με τα οικονομικά άλλου group. Γιατι αν με τετοιο ισολογισμο στη Vodafone τρέμεις την κατάρευση, τοτε κάποια αλλα group έχουν καταρευσει ηδη. 

 

Η πώληση έγινε προφανώς γιατί η επενδύση δεν αποδίδει (τα χρήματα που κερδίζει δεν είναι τόσα όσα θέλουν οι επενδυτές). 

Είναι αυτό που λέω και για άλλους, αν δεν αποδίδει η επένδυση, δεν έχεις λόγο να επενδύσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορία από Γιάννενα: Η 13162(στη Σπύρου Λάμπρου) είναι εκτός λειτουργίας και η γύρω περιοχή (κυριως πάνω από την οδο, προς φροτζο) αντιμετωπίζει προβλήματα με οριακό 5G και edge εσωτερικα και από τις δυο συνεργάτιδες. Αυτά συμβαίνουν από σήμερα το πρωί. Μέχρι χθες όλη αυτή η περιοχή είχε σημα-καμπανα 4G+. 

Η κεραια δεν ήταν αναβαθμισμένη. Ίσως πρόκειται για αναβάθμιση. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Γιατί δεν αναφέρεται πουθενά επίσημα

Δηλαδή που να αναφέρεται;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο όρος "Εθνικός πάροχος" δεν αναφέρεται κάπου επίσημα, δεν υπάρχει αυτή η ορολογία... τι να κάνουμε;

Να τη βρούμε εμείς και να την καθιερώσουμε; 

Τι εμμονή και αυτή με τον εθνικό πάροχο... 

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσγειωθειτε 🙂

Η Ισπανική Vodafone εσβησε σήμερα με την πώληση της ολοκληρωτικά.

 Και στα δικα μας αν και ισως καθυστερήσει στην Ελλάδα η πώληση της Vodafone ΕΑΝ συμβεί και εδω για ενα και μονο λόγο !

 Τα συμβόλαια πανω απο 300.000.000 ευρώ για ' έργα ' φούσκα Τηλεπικοινωνιών στα επόμενα λίγα χρόνια ....σε IoT και όχι μονο...

 Αν δεν ηταν αυτά τα χρήματα να έρθουν θα την πουλούσαν και την Ελληνική Vodafone ....χτες!

 

Οσο για το ...ποίος παροχος εχει την ΣΥΝΟΛΙΚΆ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΗ ΥΠΟΔΟΜΉ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΆ ολοι ξέρουμε ποσο ....Hardware εχει στήσει η Cosmote και ποσο ΛΙΓΌΤΕΡΟ HARDWARE και ΦΆΣΜΑ η vodafone Ελλάδας και η telestet tim wind nova.

Κατά τα άλλα ....ΝΑΙ , προτιμήστε τον πάροχο που ΤΥΧΑΊΝΕΙ να έχει ικανοποιητικό σημα καο ταχύτητες στις περιοχές που κινείστε με κεραίες στα ....δίπλα οικοδομικα τετράγωνα

... λόγω περιορισμών EIRP απο την Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και την Ελληνική Νομοθεσία.

 Απλά και κατανοητα.

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ωραίο όμως να αποσύρονται παίκτες από την αγορά, αυτό είναι κακό και για τους καταναλωτές και για τους εργαζόμενους ς στις εταιρείες.

Γιατί όμως χαρακτηρίζεις φούσκα τα έργα αυτά; 

Δεν θα βοηθήσουν στην περαιτέρω τεχνολογική ανάπτυξη της χώρας; 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone Ελλάδας αντι για 20 ευρώ συμβόλαια ιδιωτών ...έτυχε να παρει και 300.000.000 ευρω + σε συμφωνίες με το δημόσιο για εργα οπως ...

 Σκουπίδια με ...τηλεμετρία και σκουπιδιαρικα με GPS τηλεμετρίας που αντι για 40 ευρω ...στο δημόσιο θα τα πουλάει 200 ευρω το καθένα.

 Αθάνατη Ελλάδα

 

Στο Ηράκλειο Κρήτης έβαλαν τηλεμετρίες στα σκουπιδιαρικα με ..υπερκοστολογησεις για να σωσουν μία ' ιδιωτική ' εταιρία με όνομα Vodafone.

Δεν φταίει η Vodafone, ας ειχε καλύτερο και  ' επιθετικό ' Marketing η Cosmote και η TelestetTimWindNovaUnited

 Οπως και πολλοί ακόμη Δήμοι και Δημόσιοι τομείς που ψάρωσαν με τις ' προσφορές ' της σε IoT.

Στα δάση οι πυροπροστασιες με κάμερες και Sensors που μπηκαν πριν 2 χρόνια ...τωρα θέλουν άλλαγμα ...οι μπαταρίες...

 

Αυτοί είμαστε

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο με το χάλι και την κατάντια των αναθέσεων και των έργων που γίνονται, όμως δεν τα κάνει μόνο ένας αυτά τα πράγματα.

Θεωρώ ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο όλοι έχουν μερίδιο 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαρουφολογια γενικότερα το αγαπημένο τοπικ του φόρουμ 🤣🤣🤣🤣🤣

Εθνικό σπορ για μερικούς 🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...