Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, p_k said:

Εγώ θυμάμαι το αντίθετο σε ορισμένες περιοχές της Χαλκιδικής και της Θάσου, όπου η Telestet είχε σώσει κυριολεκτικά την Panafon. 

Κοιτα δεν παω κοντρα σε κανεναν δεν ειναι του γουστου μου εκτος εαν ο αλλος γινεται γραφικος.

Εχουμε καταλαβει ποσο ερωτευμενος εισαι με την Νοβα αλλα μην το κανεις τοσο εμφανες. 

Φιλικα 😉

Link to comment
Share on other sites

Just now, CamuCamu said:

Κοιτα δεν παω κοντρα σε κανεναν δεν ειναι του γουστου μου εκτος εαν ο αλλος γινεται γραφικος.

Εχουμε καταλαβει ποσο ερωτευμενος εισαι με την Νοβα αλλα μην το κανεις τοσο εμφανες. 

Φιλικα 😉

Το ποιος είναι γραφικός ας το κρίνει η πορεία του καθενός στο φόρουμ και στη ζωή. 

Το ότι στις περιοχές αυτές η Telestet έσωσε την Πάναφον είναι γεγονός. 

Παλαιότερα ποστ υπάρχουν πολλά περί αυτού. 

Ίσως όμως θα έπρεπε να ακολουθούνται κανόνες ευγένειας στις δημοσιεύσεις, πράγμα που τελευταία εκλείπει. 

Φιλικά 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο ώρες έχει επανέλθει πλήρως η cosmote στον Αλμυρό. Και η σταθερή. Έβλεπα τα βανάκια της cosmote που πήγαιναν πέρα δώθε σήμερα μέχρι να διορθωθεί η βλάβη. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Το ποιος είναι γραφικός ας το κρίνει η πορεία του καθενός στο φόρουμ και στη ζωή. 

Το ότι στις περιοχές αυτές η Telestet έσωσε την Πάναφον είναι γεγονός. 

Παλαιότερα ποστ υπάρχουν πολλά περί αυτού. 

Ίσως όμως θα έπρεπε να ακολουθούνται κανόνες ευγένειας στις δημοσιεύσεις, πράγμα που τελευταία εκλείπει. 

Φιλικά 

Αν αυτο ειναι αγενεια δεν σχολιαζω περαιτερω..

Που να μην εγραφα Φιλικα κι ολας 🤣

Απο περιεργεια ποσο χρονων εισαι? 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, dasnowy said:

Εδώ και δύο ώρες έχει επανέλθει πλήρως η cosmote στον Αλμυρό. Και η σταθερή. Έβλεπα τα βανάκια της cosmote που πήγαιναν πέρα δώθε σήμερα μέχρι να διορθωθεί η βλάβη. 

To τι τράβηξαν δεν περιγράφεται.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η σκέψη και το μυαλό μας πρέπει να βρίσκονται ιδιαίτερα σε όλους αυτούς τους ανθρώπους, που μοχθούν για να υπάρχουν τηλεπικοινωνίες, ρεύμα, νερό και όλα τα κοινωνικά αγαθά. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, dasnowy said:

Εδώ και δύο ώρες έχει επανέλθει πλήρως η cosmote στον Αλμυρό. Και η σταθερή. Έβλεπα τα βανάκια της cosmote που πήγαιναν πέρα δώθε σήμερα μέχρι να διορθωθεί η βλάβη. 

Οι άλλες επανήλθαν;

Link to comment
Share on other sites

Μύγα δεν σηκώνεις στο σπαθί σου 😉

 Πρέπει να δεχόμαστε με ΕΥΧΑΡΊΣΤΗΣΗ την κριτική απο άλλους , ειδικά εαν είναι ' αυθεντικά '  και ευγενικά γραμμένη .

 Εν τω μεταξύ ...πετάς τη μπάλα με ' σπουδαία λόγια '  ' σημαντικότητας / σημαντικότερα ' ""

  ....για εντυπωσιασμό 

Ερωτευμένο σε είπε οχι εμμονικό 😉

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, δεν μ ενδιαφέρει καθόλου ο εντυπωσιασμός. Σού το λέω με κάθε ειλικρίνεια. 

 

 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mixtri said:

To τι τράβηξαν δεν περιγράφεται.

Άσε. Ειδικά χτες που έβρεχε πολύ. Χτες ένας τεχνικός της cosmote ήθελε να περάσει απέναντι ένα ποτάμι για να πάει προς τα χωριά και είδε τη γέφυρα να γκρεμίζεται μπροστά του από το νερό. Πάλι καλά ήταν αποκλεισμένη και δε χτύπησε κανείς. 

 

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Οι άλλες επανήλθαν;

Οι άλλες δεν έπεσαν καθόλου πέρα από κάποιες στιγμές που έχαναν δεδομένα λόγω της πολύ δυνατής καταιγίδας. Σταθερή δεν είχαν θέμα vodafone και nova όμως υπήρχαν αναφορές πως συνδρομητές nova στα κυκλώματα της forthnet δεν είχαν σταθερό και ίντερνετ από την Τρίτη. Δε γνωρίζω αν διορθώθηκε και πότε. 

Edit: και οι πρώην forthnet έχουν ίντερνετ. Είχε κοπεί το πρωί της Τρίτης και επανήλθε το βράδυ της Τρίτης. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2023 at 8:33 ΜΜ, damierom said:

Γενικά μιλώντας ως περιφερόμενος σε Θεσσαλονίκη-Χαλκιδική και περίχωρα αυτών...ως δεύτερο δίκτυο (να με συγχωρείτε που πολλοί δε συμφωνείτε απ'ότι βλέπω) θα προτιμήσω τη Vodafone κι όχι τη Nova. Η Cosmote παραμένει η πρώτη και καλύτερη επιλογή ξεκάθαρα και με τεράστια διαφορά καί σε σήμα και κυρίως σε ταχύτητες που είναι το λιγότερο διπλάσιες έως και τριπλάσιες των άλλων δύο εταιρειών. Αυτό το βλέπω καθημερινά εδώ και πάρα πολύ καιρό. Η Nova όπως έχω ξαναπεί θέλει ακόμη πολύ δουλειά γενικά... παρά τις φιλότιμες προσπάθειες που κάνει τελευταία. Για μένα που είμαι λάτρης της τεχνολογίας η Nova είναι πολύ υποδεέστερη και πιο απαρχαιωμένη με μια χαζοεφαρμογή που κάθε τρεις και λίγο σε πετάει έξω για λόγους τάχα ασφαλείας και πρέπει ξανά και ξανά να βάζεις απ την αρχή τους κωδικούς.... χωρίς esim που για μένα με iphone είναι εντελώς απαραίτητη και με το λογότυπο να είναι άλλες φορές Wind και άλλες φορές Nova αναλόγως σε ποια εφαρμογή ή σε ποιο κινητό βρίσκεσαι...

Η Vodafone απ'την άλλη παρόλο που δεν τη χώνεψα ποτέ είναι η αλήθεια (λάτρης της Telestet από τότε ως τώρα παρόλες τις αδυναμίες...) θεωρώ ότι έχει τις καλύτερες προσφορές, είναι πολύ μπροστά π.χ. στο θέμα της esim και να τονίσω ότι είναι η μόνη εταιρεία που δίνει τη δυνατότητα να ενεργοποιείς την esim και να την απενεργοποιείς οποιαδήποτε στιγμή ενώ η Cosmote σου δίνει τη δυνατότητα να τη χρησιμοποιήσεις μόνο μια φορά σε ένα μόνο κινητό και μετά πρέπει να ξαναπληρώσεις για επανέκδοση του qr code (αθλιότητα), επίσης έχει πολύ καλό σύστημα με αναβαθμισμένες και άμεσες υπηρεσίες και πολύ καλές εφαρμογές. Η Cosmote είναι πρώτη λόγω κάλυψης και ταχυτήτων. Σε τίποτα άλλο.... ούτε εφαρμογές ούτε υπηρεσίες.... Ήμουν σε μεγάλο δίλημμα για πάρα πολύ καιρό για το ποια θα διαλέξω να χρησιμοποιώ ως δεύτερη και παρόλο τον συναισθηματισμό μου με την Nova..... διάλεξα τελικά τη Vodafone χωρίς κανέναν ενδοιασμό. Βέβαια όλες έχουν τα αρνητικά τους σημεία π.χ. στη Ραιδεστό που δεν έχω σταθερό η μόνη που έχει ίντερνετ μέσα στο σπίτι και κάνω απλώς τη δουλειά μου είναι η Vodafone. Η Nova έρχεται δεύτερη και η Cosmote τελευταία, ούτε καν σελίδα δεν μπορείς να ανοίξεις... και όλα αυτά συμβαίνουν χρόνια ... όχι τώρα... χωρίς την παραμικρή βελτίωση δυστυχώς. Αυτό όμως είναι σε μια πολύ συγκεκριμένη περιοχή. Γενικά όμως ισχύουν όλα όσα προανέφερα.

Επειδή κινούμαι Θεσσαλονίκη, Ημαθία και Πιερία και λιγότερο Χαλκιδική, θα συμφωνήσω στο κομμάτι ότι η Cosmote κερδίζει με διαφορά. Καθημερινά κινούμαι στη Θεσσαλονίκη σε Κέντρο, Αγία Τριαδα-Φάληρο,Ανάληψη,Χαριλάου,Ντεπώ,Καλαμαριά. Πιο σπάνια Θέρμη και Περαία καθώς και Περαία. Τις εναλλαγές από 4G/5G σε Edge ή να κολλήσουν τα δεδομένα ή να μην με ακούνε συμβαίνει και με Nova και με Vodafone. Στη Πιερία όμως και Ημαθία η Nova παίζει αξιοπρεπώς και παρόλη τη κίνηση που έχει το καλοκαίρι στις παραλίες της Πιερίας. Η Cosmote λειτουργική ήταν στους Νέους Πόρους και στον Πλαταμώνα,ενώ Λεπτοκαρυά και Πλάκα Λιτοχώρου καθώς και παραλία Κατερίνης απλά δεν υπήρχε. Είχε σήμα και οι κλήσεις έρχονταν σε μήνυμα μετά από ώρα ή φαινόταν κλειστο το κινητό, τα δεδομένα απλά έβλεπες ένδειξη 5G και δεν μπορούσες να στείλεις ούτε μήνυμα. 
Τουλάχιστον στην Εθνικη κρατούσε σταθερα το 4G/5G και δεν γυρνούσε σε Edge. Εκεί πονάει η Nova και θέλει βελτίωση. Η Vodafone ίσως να ήταν κάπως καλύτερη αλλά παραμένει μια μέτρια επιλογή. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mixtri said:

Εύκολο είναι.

τεχνικά ναι το national roaming. Βεβαια , κλησεις εκτακτου ανάγκης ήδη εξηπηρετούνται απο όλα τα δικτυα. 

Θελει προσοχή ομως στο capacity. Πχ, αν σε μια περιοχη πεσει VF + Cote, θα μπορέσει η Νova να εξυπηρετήσει ΟΛΟΥΣ ,  με αυξημένη ενδεχομένως κιολας χρήση ο καθένας? 

Θα υπάρχει κινδυνος αστάθειας / απώλειας και του τελευταίου λειτουργικού δικτύου ? 

Με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ουτε η υπηρεσια του 112? 

Δεν λέω δεν γίνεται, προσωπικά πιστεύω οτι θα έπερεπε να υπάρχει η δυνατότητα και να ενεργοποιείται σε περιπτώσεις ανάγκης , αλλά μόνο όταν ειναι safe to do so. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Nikolas14 said:

Η Cosmote...

... Λεπτοκαρυά και Πλάκα Λιτοχώρου καθώς και παραλία Κατερίνης απλά δεν υπήρχε. Είχε σήμα και οι κλήσεις έρχονταν σε μήνυμα μετά από ώρα ή φαινόταν κλειστο το κινητό, τα δεδομένα απλά έβλεπες ένδειξη 5G και δεν μπορούσες να στείλεις ούτε μήνυμα. 
Τουλάχιστον στην Εθνικη κρατούσε σταθερα το 4G/5G και δεν γυρνούσε σε Edge....

Μέχρι και παραλία Σκοτίνας εχω ως εικόνα, αυτό ακριβός που περιγράφεις. Ιδικά μόλις πατήσεις άμμο (και όσο πιο κοντά στην θάλασσα) θα δεις και "εκτός δικτύου", ενώ στο οδικό δίκτυο (εθνική οδό) βλέπεις αρκετό 5g, για την Cosmote. 

Οι άλλες, κουτσά στραβά πότε λίγο πότε περισσότερο, έχουν δίκτυο για να μιλήσεις και να ανοίξεις και καμιά σελίδα (μερικές φορές θέλει υπομονή το άνοιγμα σελίδας). 

Έζησα το κλείσιμο του 3g της cosmote, μετά από αυτό: χάος και εκτός δικτύου! 

Οι άλλες ακόμη βολεύονται, με 3g όπου δεν έχει κλείσει και με κάτι ψόφια 4g, σε συνδυασμό με το λιγότερο φόρτωμα των δικτύων εκτός σεζόν (ναι πάμε παραλία και το χειμώνα 😁) κάνεις την δουλειά σου, ενώ ακόμα και στην καρδιά του καλοκαιριού υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να βρεις δίκτυο σε σχέση με την cosmote που δεν έχει ούτε για κλήσεις. 

Πάντα αναφέρομαι όταν πατάς αμμουδιά και όσο πιο κοντά στην θάλασσα. 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, H2SO4 said:

τεχνικά ναι το national roaming. Βεβαια , κλησεις εκτακτου ανάγκης ήδη εξηπηρετούνται απο όλα τα δικτυα. 

Θελει προσοχή ομως στο capacity. Πχ, αν σε μια περιοχη πεσει VF + Cote, θα μπορέσει η Νova να εξυπηρετήσει ΟΛΟΥΣ ,  με αυξημένη ενδεχομένως κιολας χρήση ο καθένας? 

Θα υπάρχει κινδυνος αστάθειας / απώλειας και του τελευταίου λειτουργικού δικτύου ? 

Με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ουτε η υπηρεσια του 112? 

Δεν λέω δεν γίνεται, προσωπικά πιστεύω οτι θα έπερεπε να υπάρχει η δυνατότητα και να ενεργοποιείται σε περιπτώσεις ανάγκης , αλλά μόνο όταν ειναι safe to do so. 

 

 

Πω πωωω!!!!! 

Φίλε μου πόσο καιρό έχω να δω ποστ σου! 

Χαίρομαι αφάνταστα, μέλη από το απωτατο παρελθόν να επιστρέφουν! 

😊

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, andreasomageiras said:

Μέχρι και παραλία Σκοτίνας εχω ως εικόνα, αυτό ακριβός που περιγράφεις. Ιδικά μόλις πατήσεις άμμο (και όσο πιο κοντά στην θάλασσα) θα δεις και "εκτός δικτύου", ενώ στο οδικό δίκτυο (εθνική οδό) βλέπεις αρκετό 5g, για την Cosmote. 

Οι άλλες, κουτσά στραβά πότε λίγο πότε περισσότερο, έχουν δίκτυο για να μιλήσεις και να ανοίξεις και καμιά σελίδα (μερικές φορές θέλει υπομονή το άνοιγμα σελίδας). 

Έζησα το κλείσιμο του 3g της cosmote, μετά από αυτό: χάος και εκτός δικτύου! 

Οι άλλες ακόμη βολεύονται, με 3g όπου δεν έχει κλείσει και με κάτι ψόφια 4g, σε συνδυασμό με το λιγότερο φόρτωμα των δικτύων εκτός σεζόν (ναι πάμε παραλία και το χειμώνα 😁) κάνεις την δουλειά σου, ενώ ακόμα και στην καρδιά του καλοκαιριού υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να βρεις δίκτυο σε σχέση με την cosmote που δεν έχει ούτε για κλήσεις. 

Πάντα αναφέρομαι όταν πατάς αμμουδιά και όσο πιο κοντά στην θάλασσα. 

Nova έχει κλείσει 3G…μόνο Vodafone αν έχει κάπου ξεχασμένο ανοιχτό.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Nikolas14 said:

Επειδή κινούμαι Θεσσαλονίκη, Ημαθία και Πιερία και λιγότερο Χαλκιδική, θα συμφωνήσω στο κομμάτι ότι η Cosmote κερδίζει με διαφορά. Καθημερινά κινούμαι στη Θεσσαλονίκη σε Κέντρο, Αγία Τριαδα-Φάληρο,Ανάληψη,Χαριλάου,Ντεπώ,Καλαμαριά. Πιο σπάνια Θέρμη και Περαία καθώς και Περαία. Τις εναλλαγές από 4G/5G σε Edge ή να κολλήσουν τα δεδομένα ή να μην με ακούνε συμβαίνει και με Nova και με Vodafone. Στη Πιερία όμως και Ημαθία η Nova παίζει αξιοπρεπώς και παρόλη τη κίνηση που έχει το καλοκαίρι στις παραλίες της Πιερίας. Η Cosmote λειτουργική ήταν στους Νέους Πόρους και στον Πλαταμώνα,ενώ Λεπτοκαρυά και Πλάκα Λιτοχώρου καθώς και παραλία Κατερίνης απλά δεν υπήρχε. Είχε σήμα και οι κλήσεις έρχονταν σε μήνυμα μετά από ώρα ή φαινόταν κλειστο το κινητό, τα δεδομένα απλά έβλεπες ένδειξη 5G και δεν μπορούσες να στείλεις ούτε μήνυμα. 
Τουλάχιστον στην Εθνικη κρατούσε σταθερα το 4G/5G και δεν γυρνούσε σε Edge. Εκεί πονάει η Nova και θέλει βελτίωση. Η Vodafone ίσως να ήταν κάπως καλύτερη αλλά παραμένει μια μέτρια επιλογή. 

Η Nova πως τα πάει Θεσσαλονίκη;Είναι αξιοπρεπέστατη;Το ξέρω ότι δεν είναι πράσινη αλλά εντάξει. Vodafone θυμάμαι πριν από 1 1/2 χρόνο μέσα στο κέντρο είχα θέμα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Η Nova πως τα πάει Θεσσαλονίκη;Είναι αξιοπρεπέστατη;Το ξέρω ότι δεν είναι πράσινη αλλά εντάξει. Vodafone θυμάμαι πριν από 1 1/2 χρόνο μέσα στο κέντρο είχα θέμα 

Είναι πολύ δυνατή, έχει σχεδόν παντού 5g, έχει όμως και περιοχές εκτός πολεοδομικού συγκροτήματος με 4G και 4G+. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Είναι πολύ δυνατή, έχει σχεδόν παντού 5g, έχει όμως και περιοχές εκτός πολεοδομικού συγκροτήματος με 4G και 4G+. 

 

Λειτουργικό όμως 4G/4G+;Γιατί η συνεργάτιδα κλαις άμα βγεις από 5G

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Είναι πολύ δυνατή, έχει σχεδόν παντού 5g, έχει όμως και περιοχές εκτός πολεοδομικού συγκροτήματος με 4G και 4G+. 

 

5G έχω δει στο κεντρο Καλαμάρια, Θέρμη, Περαια, Εύοσμο, Κορδελιο, Μενεμένη, Αμπελοκήπους, Νεάπολη, Συκιές. Σταυρουπολη, Τούμπα, Τριανδρία, Πεύκα είναι από τις περιοχές που δεν έχουν 5G. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Λειτουργικό όμως 4G/4G+;Γιατί η συνεργάτιδα κλαις άμα βγεις από 5G

Είναι λειτουργικότατο. Κανένα πρόβλημα. Για τη συνεργάτιδα γνωρίζω, έτσι έχουν τα πράγματα. 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Είναι λειτουργικότατο. Κανένα πρόβλημα. Για τη συνεργάτιδα γνωρίζω, έτσι έχουν τα πράγματα. 

 

13 minutes ago, Nikolas14 said:

5G έχω δει στο κεντρο Καλαμάρια, Θέρμη, Περαια, Εύοσμο, Κορδελιο, Μενεμένη, Αμπελοκήπους, Νεάπολη, Συκιές. Σταυρουπολη, Τούμπα, Τριανδρία, Πεύκα είναι από τις περιοχές που δεν έχουν 5G. 

Με βάση την τωρινή εμπειρία σας(έχω να την χρησιμοποιήσω από τέλη Ιανουαρίουκαθώς το νούμερο το έχω δώσει απεριόριστο συμβόλαιο με 27€/μήνα στον πατέρα μου)να ψάξω Free2go στα περίπτερα;Θα βάλω στο ράφι μάλλον την vf και θα την τσεκάρω να δω αν προχωράει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikolas14 said:

Nova έχει κλείσει 3G…μόνο Vodafone αν έχει κάπου ξεχασμένο ανοιχτό

Ναι, έχω κολλήσει με την πτώση της κάλυψης μετά το κλείσιμο του 3g από την Cosmote και τα βλέπω όλα ίσα... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

 

Με βάση την τωρινή εμπειρία σας(έχω να την χρησιμοποιήσω από τέλη Ιανουαρίουκαθώς το νούμερο το έχω δώσει απεριόριστο συμβόλαιο με 27€/μήνα στον πατέρα μου)να ψάξω Free2go στα περίπτερα;Θα βάλω στο ράφι μάλλον την vf και θα την τσεκάρω να δω αν προχωράει

Θα σου πω το εξής, προσωπικά στο πατρικό μου παίζει 4G B20. Αλλά σπάνια πιάνει 5G ακόμα και από μια μακρινή Ν78 και βλέπεις γρήγορες ταχύτητες. Σε αλλά δυο σπιτια που επισκέπτομαι, το ενα είναι ενα Airbnb που τρέχω πιάνει και 5G μια χαρά είναι. Έχω FTTH κι όλας στο πατρικό και στο διαμέρισμα που τρέχω, 100 και 200 αντιστοιχα που είναι μια χαρά. Απλά στο πατρικό μου αν κοπεί η σύνδεση και δεδομένα να μου δώσει η Nova, δουλειά δεν γίνεται. 
Στη δουλειά μου είναι μέτρια,λειτουργική όμως. Γενικότερα δεν το έχω μετανιώσει που πήγα σε Nova από Vodafone,αλλά κάποιες ευκολίες όπως extra sim που είχα στη Vodafone, ότι τα λεπτά του προγράμματος τα είχα στην Ε.Ε. καθώς και ότι είχα τη δυνατότητα για απεριόριστα δεδομένα χωρίς κοφτές ακόμα και σε περιαγωγή είναι που το μετάνιωσα και δεν ανανέωσα με 15€ για ακόμα 1,5 χρόνο. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nikolas14 said:

Θα σου πω το εξής, προσωπικά στο πατρικό μου παίζει 4G B20. Αλλά σπάνια πιάνει 5G ακόμα και από μια μακρινή Ν78 και βλέπεις γρήγορες ταχύτητες. Σε αλλά δυο σπιτια που επισκέπτομαι, το ενα είναι ενα Airbnb που τρέχω πιάνει και 5G μια χαρά είναι. Έχω FTTH κι όλας στο πατρικό και στο διαμέρισμα που τρέχω, 100 και 200 αντιστοιχα που είναι μια χαρά. Απλά στο πατρικό μου αν κοπεί η σύνδεση και δεδομένα να μου δώσει η Nova, δουλειά δεν γίνεται. 
Στη δουλειά μου είναι μέτρια,λειτουργική όμως. Γενικότερα δεν το έχω μετανιώσει που πήγα σε Nova από Vodafone,αλλά κάποιες ευκολίες όπως extra sim που είχα στη Vodafone, ότι τα λεπτά του προγράμματος τα είχα στην Ε.Ε. καθώς και ότι είχα τη δυνατότητα για απεριόριστα δεδομένα χωρίς κοφτές ακόμα και σε περιαγωγή είναι που το μετάνιωσα και δεν ανανέωσα με 15€ για ακόμα 1,5 χρόνο. 

Από ότι ακούγεται όμως η vf κόβει την ταχύτητα στην περιαγωγή. Να φανταστώ σε αυτά τα μέρη κορυφή η πράσινη;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, H2SO4 said:

Βεβαια , κλησεις εκτακτου ανάγκης ήδη εξηπηρετούνται απο όλα τα δικτυα. 

Αυτό γίνεται μόνο όταν το κινητό δε πιάνει σήμα από τον πάροχο. Όταν πιάνει σήμα αλλά έχει πέσει το δίκτυο του (πχ το backbone) δε γυρνάει τις κλήσεις έκτακτης ανάγκης σε άλλα δίκτυα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...