Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καλημέρα.εχω πρόβλημα με το smart things σε σχέση με την τηλεόραση.ενω μπαίνω στην εφαρμογή και πατώντας πάνω δεξιά στις 3 τελειες μου δείχνει πιο καναλι παίζει,δεν μπορώ να αλλάξω κανάλι η να πειραξω την ένταση του ήχου γιατί μουβγάζει αυτο

Screenshot_20221009-103142_SmartThings.thumb.jpg.72ef7fe2bc1abbc14be101b4ecd3e2dc.jpg

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πας εφαρμογές - - - - >προεπιλεγμενες εφαρμογές - - - >πρόγραμμα περιήγησης και επιλέγεις ποιο θέλεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


δεν γίνεται. εγώ θέλω ΚΑΝΈΝΑ να μην είναι προεπιλεγμενο. και όταν ενεργοποιώ τον chrome μπαίνει αυτός(η αν θέλω βάζω άλλον) ΑΛΛΆ δεν γίνεται να με αφήσει να με ρωτάει να διαλέξω όποιον θέλω. ενώ με chrome απενεργοποιημενο επιλέγεται αυτόματα άλλος αλλά έχει επιλογή να κάνω clear defaults και μετά με ρωτάει κάθε φορά που ανοίγω ένα λινκ με ποιον να το ανοίξω
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται. εγώ θέλω ΚΑΝΈΝΑ να μην είναι προεπιλεγμενο. και όταν ενεργοποιώ τον chrome μπαίνει αυτός(η αν θέλω βάζω άλλον) ΑΛΛΆ δεν γίνεται να με αφήσει να με ρωτάει να διαλέξω όποιον θέλω. ενώ με chrome απενεργοποιημενο επιλέγεται αυτόματα άλλος αλλά έχει επιλογή να κάνω clear defaults και μετά με ρωτάει κάθε φορά που ανοίγω ένα λινκ με ποιον να το ανοίξω
Ειδικα για προγραμμα περιηγησης, νομιζω δεν γινεται αυτο που ζητας.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ilka71 said:
On 9/10/2022 at 8:16 ΠΜ, Giwrgos_Gk said:
Πας εφαρμογές - - - - >προεπιλεγμενες εφαρμογές - - - >πρόγραμμα περιήγησης και επιλέγεις ποιο θέλεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν γίνεται. εγώ θέλω ΚΑΝΈΝΑ να μην είναι προεπιλεγμενο. και όταν ενεργοποιώ τον chrome μπαίνει αυτός(η αν θέλω βάζω άλλον) ΑΛΛΆ δεν γίνεται να με αφήσει να με ρωτάει να διαλέξω όποιον θέλω. ενώ με chrome απενεργοποιημενο επιλέγεται αυτόματα άλλος αλλά έχει επιλογή να κάνω clear defaults και μετά με ρωτάει κάθε φορά που ανοίγω ένα λινκ με ποιον να το ανοίξω

Better open with και κάθε φορά θα επιλέγεις εσύ. Δουλεύει για όλες τις κατηγορίες εφαρμογών.

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως παρατηρω πως στο σημα δεν ειναι και το δυνατο του σημειο.... Κριμα 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με τον αισθητηρα εγγυτητας? Οχι πως δεν λειτουργει αλλα καμια φορα η οθονη αργει να αναψει οταν το βγαζω απο το αυτι μου. Σκεφτομαι μηπως φταιει και η ζελατινα που καλυπτει τον αισθητηρα, αλλα απο την αλλη διαβαζω και παραπανα αλλων μετα το update του Σεπτεμβριου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, doganos said:

Δυστηχως παρατηρω πως στο σημα δεν ειναι και το δυνατο του σημειο.... Κριμα 

Εγώ σήμερα το πήγα για σέρβις. Δεκάδες χαμένες κλήσεις. Αποσυνδέσεις. Ακόμα και σε δίκτυα WiFi βλέπω εμφανώς λιγότερα δίκτυα από όλα τα τηλέφωνα δίπλα μου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ggazas said:

Εγώ σήμερα το πήγα για σέρβις. Δεκάδες χαμένες κλήσεις. Αποσυνδέσεις. Ακόμα και σε δίκτυα WiFi βλέπω εμφανώς λιγότερα δίκτυα από όλα τα τηλέφωνα δίπλα μου.

Σε ποιο σερβις το πηγες; Πες μας αν θελεις οταν το παρεις τι σου ειπαν. Καλα εγω δεν εχω τετοια θεματα, αλλα εχει 3-4dbm διαφορα στο σημα με αλλα κινητα 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Με αγχώσατε και το τσέκαρα με το S21u της γυναίκας μου! Ακριβώς τα ίδια db μας βγάζει. Βέβαια δεν έχω χάσει ποτέ κλήση..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Σε ποιο σερβις το πηγες; Πες μας αν θελεις οταν το παρεις τι σου ειπαν. Καλα εγω δεν εχω τετοια θεματα, αλλα εχει 3-4dbm διαφορα στο σημα με αλλα κινητα 

Μάλλον αλλαγή πλακέτας. Δεν γίνεται κάθε εβδομάδα το κινητό να κάνει 1-2 ενημερώσεις για "κλήσεις κινητής τηλεφωνίας" και η Samsung που έχω κάνει πάνω από 5-6 κλήσεις να ισχυρίζεται ότι το θέμα ήταν s/w και έχει επιλυθεί.

1 minute ago, kiriakos_tjet said:

Με αγχώσατε και το τσέκαρα με το S21u της γυναίκας μου! Ακριβώς τα ίδια db μας βγάζει. Βέβαια δεν έχω χάσει ποτέ κλήση..

Και εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το S21 ultra. Τώρα έχω ένα S10 και θυμήθηκα πως είναι να μιλάς πεντακάθαρα χωρίς διακοπές.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2022 at 7:07 ΜΜ, pank said:

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το chrome. Πολύ ευχαριστημένος!

Βάλε BRAVE και θα ξεχάσεις τον Chrome

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται σουπερ ο Brave αλλα παραμενω στον Samsung επειδη εχει την επιλογη να εκμεταλλευεται ολη την οθοναρα του κινητου. Αν ειχε τετοιο full screen ο Brave σιγουρα θα τον ειχα ως 1ο.

Στάλθηκε από το ZER!-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2022 at 12:08 ΜΜ, bardull said:

Ευχαριστώ, νόμιζα ότι είχε κάποια διαφορα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάντως παιδιά, δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή σε android, το δουλεύω 2 μέρες και απλά έχω τρελαθεί, έχω να νιώσω έτσι από όταν είχα πάρει το note 4....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα σου πω μόνο το εξής, γιατί το παρατήρησα χθες και σήμερα!
Νομίζω ότι όσο ήμουν με eSIM, δεν έχανα κλήσεις. Χθες και σήμερα έλάβα sms για χαμένες κλήσεις...
Θα αλλάξω σε eSIM ξανά και θα επανέλθω!


Να σημειώσω ότι, κάποια στιγμή πιο παλιά (2 μήνες πριν περίπου) όσο είχα φυσική SIM, είχα θέμα με τις κλήσεις αλλά είχε λυθεί σχετικά άμεσα. Τώρα επανήλθε, γι' αυτό και θέλω να πειραματιστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 φυσικές σιμ. Μπορώ να βάλω και esim και όποτε θέλω να την ανοίγω (και σε χάνεται η μία φυσική σιμ)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2022 at 11:52 ΠΜ, ddr2 said:

Αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με τον αισθητηρα εγγυτητας? Οχι πως δεν λειτουργει αλλα καμια φορα η οθονη αργει να αναψει οταν το βγαζω απο το αυτι μου. Σκεφτομαι μηπως φταιει και η ζελατινα που καλυπτει τον αισθητηρα, αλλα απο την αλλη διαβαζω και παραπανα αλλων μετα το update του Σεπτεμβριου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Ναι και εγώ τα ίδια μετα το update. 

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω μόνο το εξής, γιατί το παρατήρησα χθες και σήμερα!
Νομίζω ότι όσο ήμουν με eSIM, δεν έχανα κλήσεις. Χθες και σήμερα έλάβα sms για χαμένες κλήσεις...
Θα αλλάξω σε eSIM ξανά και θα επανέλθω!

Να σημειώσω ότι, κάποια στιγμή πιο παλιά (2 μήνες πριν περίπου) όσο είχα φυσική SIM, είχα θέμα με τις κλήσεις αλλά είχε λυθεί σχετικά άμεσα. Τώρα επανήλθε, γι' αυτό και θέλω να πειραματιστώ!
Εγώ δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με κανονική sim

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ τα ίδια μετα το update. 
Καλ που το πες, μην αλλαζω αδικα ζελατινα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και εδώ? Μπορώ κάπως να κλειδώσω σε 4g+ και οχι σε απλό? Γιατί κάποιες φορές με πετάει σε απλό και σέρνεται. Vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, άνοιξα τη συσκευή εχθές σφραγισμένη από Wind όλα καλά τις πρώτες ώρες, πήρε το update του, έκανα τις μεταφορές απ'το προηγούμενο Σάμμυ γτ είχα και πολλές ρυθμίσεις, εφαρμογές κλπ και πριν κάνω την τελική μετάβαση άρχισα να παρατηρώ τρελά freez-αρίσματα στην lock screen, αποτύπωμα που εμφανίζεται να το βάλω όποτε γουστάρει, πολλές φορές παραμένει μαύρη η οθόνη κλειδώματος ή κλεινει ξανά τόσο γρήγορα σε σημείο που δεν προλαβαίνω να ακουμπήσω το δάχτυλο για να ανοίξει, ή το βάζω και ανοίγει μετά από πέντε δευτερόλεπτα κλπ.. Μέχρι και την οθόνη κλειδώματος να έχει μπει "πάνω" στην κεντρική οθόνη είδα σε μία φάση, δηλαδή glitchαρε εντελώς και τα γραφικά της lock πέρασαν και στο ξεκλείδωμα.

Διάβασα ότι έχουν κι άλλοι τέτοια θέματα με την οθόνη κλειδώματος και μάλιστα βρήκα θέματα απ'τον περασμένο Μάρτη οπότε όπως κατανοώ είναι να μη σου λάχει γιατί δεν έχουν λυθεί ακόμη. Δοκίμασα και wipe cache partition αλλά τίποτα. Κάνει τα ίδια σε σημείο που να γίνεται πλέον ακόμη και δύο λεπτά μετά το reboot.

Να το πάω Wind; Να το πάω κατευθείαν σε καμιά Smartec; 

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Leon_CP3 said:

Καλησπέρα παίδες, άνοιξα τη συσκευή εχθές σφραγισμένη από Wind όλα καλά τις πρώτες ώρες, πήρε το update του, έκανα τις μεταφορές απ'το προηγούμενο Σάμμυ γτ είχα και πολλές ρυθμίσεις, εφαρμογές κλπ και πριν κάνω την τελική μετάβαση άρχισα να παρατηρώ τρελά freez-αρίσματα στην lock screen, αποτύπωμα που εμφανίζεται να το βάλω όποτε γουστάρει, πολλές φορές παραμένει μαύρη η οθόνη κλειδώματος ή κλεινει ξανά τόσο γρήγορα σε σημείο που δεν προλαβαίνω να ακουμπήσω το δάχτυλο για να ανοίξει, ή το βάζω και ανοίγει μετά από πέντε δευτερόλεπτα κλπ.. Μέχρι και την οθόνη κλειδώματος να έχει μπει "πάνω" στην κεντρική οθόνη είδα σε μία φάση, δηλαδή glitchαρε εντελώς και τα γραφικά της lock πέρασαν και στο ξεκλείδωμα.

Διάβασα ότι έχουν κι άλλοι τέτοια θέματα με την οθόνη κλειδώματος και μάλιστα βρήκα θέματα απ'τον περασμένο Μάρτη οπότε όπως κατανοώ είναι να μη σου λάχει γιατί δεν έχουν λυθεί ακόμη. Δοκίμασα και wipe cache partition αλλά τίποτα. Κάνει τα ίδια σε σημείο που να γίνεται πλέον ακόμη και δύο λεπτά μετά το reboot.

Να το πάω Wind; Να το πάω κατευθείαν σε καμιά Smartec; 

Απενεργοποιησε την always on display και δες συνεχιζει να το κανει η σταματησε ?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κάνει σπασίματα ώρες ώρες. Καμία σχέση με το iPhone που είχα ή το oneplus. Για μια τέτοια συσκευή δεν δικαιολογείται. 

Αύτο που έκανα είναι να έχω την τύχης επεξεργασίας στο υψηλό ή στο μέγιστο. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

@Leon_CP3 έφυγες για αντικατάσταση DOA εκτός αν φοράει η συσκευή κάνα γυαλί ειδικά αυτά με τοποθέτησης υγρής κόλλας. Διαφορετικά το πας Smartec ( αν έχει περάσει το DOA) κι εφόσον το κάνει τόσο συχνά. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, konakis said:

@Leon_CP3 έφυγες για αντικατάσταση DOA εκτός αν φοράει η συσκευή κάνα γυαλί ειδικά αυτά με τοποθέτησης υγρής κόλλας. Διαφορετικά το πας Smartec ( αν έχει περάσει το DOA) κι εφόσον το κάνει τόσο συχνά. 

Γιατι αν φοραει γυαλι με υγρη κολλα τι γινεται; τι σχεση εχει με το doa? 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Με το DOA δεν παίζει θεωρώ ρόλο το γυαλί, μπορεί όμως και να παίζει τώρα που το λες, δεν μου έχει τύχει ποτέ να χρειαστώ services παροχές σε κινητό μου πλην πολύ παλιά με ένα LG g3.

Στο θέμα μας, μπορεί α έχει παρέλθει ο χρόνος του DOA δηλαδή η συσκευή να έχει αγοραστεί πριν διάστημα που καλύπτει το DOA και να ξεσφραγίστηκε χθες όπως αναφέρει ο συνφορουμίτης

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...