Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Και εγω λογω αρκετών εταιρικών μειλ και επειδη θελω να βλεπω τις ειδοποιησεις εχω το outlook το οποιο δουλευει αψογα...Εχω ταυτοχρονα και το gmail οχι για τις ειδοποιησεις αλλα επειδη ειναι το μονο που μπορεις να εχεις widget στοχευμένα σε συγκεκριμενο φακελο και οχι μονο στα εισερχόμενα 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποιο csc να βάλω μέσω Samkey για να έχω hiya; spam call κτλ; Χωρίς να χαλάσει κάτι εννοείται (Google wallet κτλ).

Παλιά στο s21 το είχα κάνει αλλά δεν θυμάμαι ποιο έβαλα 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2022 at 3:05 ΜΜ, bromonano2 said:

Cosmote.... Συχνά πυκνά με κρεμάει το δίκτυο ανεξαρτήτως συσκευης

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


 

Γύρισε σε 5G, μπορεί οι γραμμές να είναι "γεμάτες" άμα έχει κόσμο γύρω σου, το κάνω και "δουλεύει" 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, doganos said:

Ποιο csc να βάλω μέσω Samkey για να έχω hiya; spam call κτλ; Χωρίς να χαλάσει κάτι εννοείται (Google wallet κτλ).

Παλιά στο s21 το είχα κάνει αλλά δεν θυμάμαι ποιο έβαλα 

Το hiya υπάρχει και στο playstore μπορείς να το κατεβάσεις από εκεί 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Strofigkas said:

Το hiya υπάρχει και στο playstore μπορείς να το κατεβάσεις από εκεί 

Το κατέβασα και όπως το κατέβασα το έσβησα. Καμία σχέση με το όπως είναι με csc. Τελικά θυμήθηκα και είναι γερμανικό το csc

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, doganos said:

Το κατέβασα και όπως το κατέβασα το έσβησα. Καμία σχέση με το όπως είναι με csc. Τελικά θυμήθηκα και είναι γερμανικό το csc

Ποιες είναι οι διαφορές;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Strofigkas said:

Ποιες είναι οι διαφορές;

Όταν παίρνεις ή σε παίρνουν τηλ βγαίνει παράθυρο στην κλήση επιπλέον πχ. Και είναι γενικά ξεχωριστή εφαρμογή. 

Ενώ αλλιώς όλα είναι ενσωματωμένα όπως πρέπει και πιο clean

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Τι να πω, εγώ δουλεύω χρόνια αποκλειστικά το Outlook με δύο email και ένα τρίτο εταιρικό μέσω 365 και δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα. Δοκίμασε να κάνεις μια εκκαθάριση όχι μόνο cache αλλά και data, ξαναπέρνα τα email σου και παρακολουθήσε το. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα και μου κάνει εντύπωση. Για μένα είναι το καλύτερο με διαφορά. Με το gmail δεν κάνεις δουλειά. 

Το πρόβλημα λύθηκε με την εκκαθάριση cache, είχες δίκιο. Τώρα το μόνο πρόβλημα είναι αυτό των διαφημίσεων😜

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, KLEO67 said:

Το πρόβλημα λύθηκε με την εκκαθάριση cache, είχες δίκιο. Τώρα το μόνο πρόβλημα είναι αυτό των διαφημίσεων😜

Δεν εχω διαφημισεις γιατι εχω ετησια συνδρομη. Εναλακτικα μπορεις να βαλεις στις συνδεσεις private dns provider τη διευθυνση dns.adguard.com, δεν ξερω αν τις κοβει και στο Outlook αλλα σε αλλες εφαρμογες τις κοβει κανονικα. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Το gmai έχει τα θέματα του με τις ειδοποιήσεις. Βάλε outlook και θα ησυχάσεις. Όλα δουλεύουν όπως πρέπει. 

Παίδες και ο samsung mail client είναι πολύ καλός και κάνει schedule στους συγχρονισμούς ανά mail πολύ καλά κτλ και αξίζει, προσωπικά είναι λόγος να έχω και samsung κινητό 

9 ώρες πριν, doganos said:

Ποιο csc να βάλω μέσω Samkey για να έχω hiya; spam call κτλ; Χωρίς να χαλάσει κάτι εννοείται (Google wallet κτλ).

Παλιά στο s21 το είχα κάνει αλλά δεν θυμάμαι ποιο έβαλα 

Έχει ένα γαλλικό που μπορείς να βάλεις αν δεν θες να πας σε τελείως άσχετο. Εγώ αυτό έβαλα καθώς dbt δεν υπάρχει πια. 

Αν πας στο sammobile και βάλεις Γαλλία,  εκτός από τα branded θα δεις και ένα άλλο. Αυτό βάλε ( με τη διαδικασία αυτή με 2 κλικ που είχαν περιγράψει πριν λίγο καιρό  που βολεύει τρομερά) 

6 ώρες πριν, doganos said:

Το κατέβασα και όπως το κατέβασα το έσβησα. Καμία σχέση με το όπως είναι με csc. Τελικά θυμήθηκα και είναι γερμανικό το csc

Έτσι είναι, καμία σχέση με την μαμισια εκδοχή γιατί απλά στον dialer είναι πλήρες, σα να το πληρώνεις ενώ από play store είναι κουρεμενο 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Nikos_Mpl said:

 

Έτσι είναι, καμία σχέση με την μαμισια εκδοχή γιατί απλά στον dialer είναι πλήρες, σα να το πληρώνεις ενώ από play store είναι κουρεμενο 

Ποιες λειτουργίες λείπουν όταν είναι από playstore?

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

Παίδες και ο samsung mail client είναι πολύ καλός και κάνει schedule στους συγχρονισμούς ανά mail πολύ καλά κτλ και αξίζει, προσωπικά είναι λόγος να έχω και samsung κινητό 

Έχει ένα γαλλικό που μπορείς να βάλεις αν δεν θες να πας σε τελείως άσχετο. Εγώ αυτό έβαλα καθώς dbt δεν υπάρχει πια. 

Αν πας στο sammobile και βάλεις Γαλλία,  εκτός από τα branded θα δεις και ένα άλλο. Αυτό βάλε ( με τη διαδικασία αυτή με 2 κλικ που είχαν περιγράψει πριν λίγο καιρό  που βολεύει τρομερά) 

Έτσι είναι, καμία σχέση με την μαμισια εκδοχή γιατί απλά στον dialer είναι πλήρες, σα να το πληρώνεις ενώ από play store είναι κουρεμενο 

Μπορεις να μου πεις ακριβως πιο εννοεις; γιατι δεν μπορω να το βρω απο sammobile. (και γιατι δεν υπαρχει DBT αλλο; )


SFR και BOG εχει η Γαλλία

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Strofigkas said:

Ποιες λειτουργίες λείπουν όταν είναι από playstore?

Θέλει πληρωμή αλλά δεν είναι και ίδια εφαρμογή αφού το άλλο είναι στον dialer της samsung πάνω με ότι αυτό σημαίνει 

4 ώρες πριν, doganos said:

Μπορεις να μου πεις ακριβως πιο εννοεις; γιατι δεν μπορω να το βρω απο sammobile. (και γιατι δεν υπαρχει DBT αλλο; )


SFR και BOG εχει η Γαλλία

Έχεις μπει να δεις τι υπάρχει από sammobile?  

Εγώ βλεπω μόνο αυτές: 

 

Screenshot_20221006-223200_Chrome.jpg

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Θέλει πληρωμή αλλά δεν είναι και ίδια εφαρμογή αφού το άλλο είναι στον dialer της samsung πάνω με ότι αυτό σημαίνει 

 

 

Οκ όπως βολεύει τον καθένα,εμένα δεν με  ενοχλεί που βγαίνει έξτρα παράθυρο πάνω στον μαμά dialer και που βγάζει προειδοποίηση αντί να μπλοκάρει απ' ευθειας.αυτους τους αριθμούς τους βάζω σε blacklist και μετά τους μπλοκάρει αυτοματα

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Θέλει πληρωμή αλλά δεν είναι και ίδια εφαρμογή αφού το άλλο είναι στον dialer της samsung πάνω με ότι αυτό σημαίνει 

Έχεις μπει να δεις τι υπάρχει από sammobile?  

Εγώ βλεπω μόνο αυτές: 

 

Screenshot_20221006-223200_Chrome.jpg

Ναι αυτό έγραψα και εγώ. Δεν είπες όμως ποια εννοείς να βάλω. Ή ποια έβαλες εσύ. 


Edit: Τελικά έβαλα την SFR και εχω κανονικα spam call protection. Βεβαια βγηκαν 2 προγραμματα της sfr, τα εκανα απενεργοποιηση και οκ...

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω εκτός από 2 σιμ και esim έστω απενεργοποίημενη και όταν θέλω να την ανοίγω;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, niknik said:

Χρειάζομαι 'γρήγορο' φορτιστή αυτοκινήτου -για το S22 Ultra- με 2 θύρες USB, ποιόν μου προτείνετε?

Προτιμησε καποια επωνυμη μαρκα αν δεν θες να παρεις της Samsung που ειναι ακριβος. Spigen, Anker, Baseus που ειναι πιο οικονομικοι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βάλει το netmonster και να μου πει τι snr τον βγάζει; Και δίπλα στην κεραία μέχρι 6-7 βλέπω που δεν είμαι φυσιολογικό

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το chrome. Πολύ ευχαριστημένος!
Chrome!! Συμφωνώ απόλυτα!! Πάει μπάλα στις σελίδες!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chrome!! Συμφωνώ απόλυτα!! Πάει μπάλα στις σελίδες!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

έχει διαφημίσεις όμως.... και δεν θέλω να βάλω άλλο dns
Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο.. ενεργοποίησα τον chrome να τον ξανά τσεκάρω που λέτε αλλά πχ όταν πατάω λινκ στο Google discover ΔΕΝ με ρωτάει με ποιον browser θέλω να το ανοίξω πάρα το ανοίγει με chrome. δεν αλλάζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο.. ενεργοποίησα τον chrome να τον ξανά τσεκάρω που λέτε αλλά πχ όταν πατάω λινκ στο Google discover ΔΕΝ με ρωτάει με ποιον browser θέλω να το ανοίξω πάρα το ανοίγει με chrome. δεν αλλάζει αυτό;
Πας εφαρμογές - - - - >προεπιλεγμενες εφαρμογές - - - >πρόγραμμα περιήγησης και επιλέγεις ποιο θέλεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...