Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

3 minutes ago, ddr2 said:

Αλιμονο συσκευη που παιζει βιντεο 8Κ χωρις κανενα σπασιμο, να μην μπορει να αναπαραξει ενα απλο γραφικο. Ολα ειναι θεμα του λογισμικου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό ακριβώς. Κοινή λογική. Επεξεργαστές 8πύρηνοι στα 4nm και να μη μπορούν αποδώσουν σωστά 2d animations...είναι δυνατόν? Με τα windows 11, πριν τα πρώτα updates, έβλεπα lags στα transitions με intel i5 12ης γενιάς. Είναι δυνατόν να είναι θέμα επεξεργαστή?

Και για να τα λέμε όλα, ο exynos 2200 (και ειδικότερα η xclipse 920), θα διέλυε τον snap όπως έδειχναν τα benchmarks του ιανουαρίου. Έλα όμως που είχαν πρόβλημα με θερμοκρασίες και ρίξανε πολύ την απόδοση της gpu. Αυτό ήταν το φάουλ της. Ότι εκεί πουα θα μας έδινε ένα τέρας, μας έδωσε έναν επεξεργαστή στα ίδια πάνω κάτω με τον snap 8gen 1 (οχι κάτι φοβερό δηλαδή). Το να λέμε όμως ότι φταίει το underclocking της gpu από την AMD επειδή το widget το καιρού λαγκάρει, είναι εξωφρενικό. Βέβαια, κάτι τέτοιο δεν είναι πρωτοφανές..αντίστοιχο θέμα είχε και η apple με τον Α16 και για αυτό δεν είχαν την τρελή διαφορά από τον Α15...ο Α16 ήταν προορισμένος να είναι πολύ πιο δυνατός....

https://crast.net/234690/apple-had-a-serious-engineering-error-in-the-iphone-14-pro-gpu-that-upset-all-its-plans/

https://www.xda-developers.com/apple-canceled-next-gen-gpu-a16-bionic/

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

28 minutes ago, Dark_Lord said:

 

Δεν είναι εγκάθετοι ούτε φαιδροί. Πριν λίγους μήνες πάντως ανέβαζαν ότι και οι 2 επεξεργαστές έχουν τα θέματά τους...

https://www.sammobile.com/opinion/snapdragon-or-exynos-no-perfect-galaxy-s22-exists/

Πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν έχει καμία σχέση ο 8 gen 1 με τον 8gen2. Ο 8 gen 1 είχε και αυτός θέματα ειδικά με υπερθερμάνσεις.

Επίσης μιλάμε για snapdragon ο οποίος είναι tweaked από τη Samsung και μάλλον πρόκειται για κάτι σαν 8gen2 plus. Και όχι, δεν είναι μόνο ο χρονισμός των πυρήνων που αλλάζει. Διαβάστε την ανακοίνωση της ίδιας της Qualcomm. Βέβαια και εκεί υπάρχουν θεωρίες συνωμοσίας ότι είναι exynos στην ουσία, ότι τα κουκουλώνει η Qualcomm, ότι είναι υποδεέστερος ο snapdragon for galaxy, ότι τον φτιαχνουν εξωγήινοι και πολλά ακόμα..

Επίσης είναι βαρύγδουπες εκφράσεις όπως "robbed". Θυμάμαι επί note 4 ότι όλοι κυνηγούσαν να πάρουν τον αντλιστοιχο exynos γιατί ο τότε snap ήταν υποδεέστερος (εμένα μου είχε χτυπήσει και μητρική). Να ζητήσω και εγώ τα λεφτά μου πίσω?

Ακόμη πιο εξωφρενικό όμως είναι αυτό που συμβαίνει εδώ μέσα. Ανεβάζεις βίντεο από reviewers που λένε ότι είναι ισάξιοι οι επεξεργαστές, σου λένε ότι είναι πληρωμένοι (αυτοί βέβαια που λένε περί crappynos είναι αξιόπιστοι)και ότι μετράει η γνώμη των πραγματικών κατόχων... Μετά λες ότι είναι τόσοι κάτοχοι εδώ μέσα που δηλώνουν ευτυχισμένοι, σου λένε ότι ψεύδονται. 

 

εγώ βασικά δεν έχω καταλάβει καλά καλά πως ξεκίνησε η μανούρα σας και ούτε θέλω να λάβω μέρος, απλά η αλήθεια είναι οτι επειδή συνθίζω να παρακολουθώ τα topics κι άλλων εταιριών εκτός αυτού που έχω στην καθημερινότητα μου, η πραγματικότητα και το συμπέρασμα είναι οτι πράγματι για πάνω απο 6 μήνες το s22 ultra είχε τα θέματα του που για ναυαρχίδα σε αυτά τα χρήματα δεν θα έπρεπε. να θυμίσω - λίγοι μεν αλλά γινότανε σε μεγάλο βαθμό- την πέφτανε σε κατόχους που ήθελαν να γράψουν για τα άσχημα πράγματα που βιώνουν με την συσκευή τους. Ηταν μια συσκευή της εταιρίας που είχε βγάλει αρκετά θέματα σε αντίθεση με τον προκάτοχο του.Κάποιοι θέλουν να τα κρύβουν κάτω απο το χαλάκι και σε κάποιους πράγματι δεν αντιμετώπισαν απολύτως τίποτα.Δεν πρέπει σίγουρα να αφορίζούμε όσοι βγάζανε τα προβλήματα στην επιφάνεια. Θα το ξαναγράψω ακόμα και στο reddit που είναι παγκόσμια πλατφόρμα και μπορείς να διαβάσεις ολοκληρωμένες απόψεις επηρεάζουν αρνητικά ή θετικά μια συσκευή, Συμπέρασμα βλέπεις youtubers, διαβάζεις το myphone, ενημερώνεσαι και στο reddit και πράττεις ανάλογα.Στο s23 ultra ακόμα δεν έχει υποθεί κάτι κακό και αναγκαστικά μπαίνει σε σύγκριση με το s22.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, guy_fawkes said:

εγώ βασικά δεν έχω καταλάβει καλά καλά πως ξεκίνησε η μανούρα σας και ούτε θέλω να λάβω μέρος, απλά η αλήθεια είναι οτι επειδή συνθίζω να παρακολουθώ τα topics κι άλλων εταιριών εκτός αυτού που έχω στην καθημερινότητα μου, η πραγματικότητα και το συμπέρασμα είναι οτι πράγματι για πάνω απο 6 μήνες το s22 ultra είχε τα θέματα του που για ναυαρχίδα σε αυτά τα χρήματα δεν θα έπρεπε. να θυμίσω - λίγοι μεν αλλά γινότανε σε μεγάλο βαθμό- την πέφτανε σε κατόχους που ήθελαν να γράψουν για τα άσχημα πράγματα που βιώνουν με την συσκευή τους. Ηταν μια συσκευή της εταιρίας που είχε βγάλει αρκετά θέματα σε αντίθεση με τον προκάτοχο του.Κάποιοι θέλουν να τα κρύβουν κάτω απο το χαλάκι και σε κάποιους πράγματι δεν αντιμετώπισαν απολύτως τίποτα.Δεν πρέπει σίγουρα να αφορίζούμε όσοι βγάζανε τα προβλήματα στην επιφάνεια. Θα το ξαναγράψω ακόμα και στο reddit που είναι παγκόσμια πλατφόρμα και μπορείς να διαβάσεις ολοκληρωμένες απόψεις επηρεάζουν αρνητικά ή θετικά μια συσκευή, Συμπέρασμα βλέπεις youtubers, διαβάζεις το myphone, ενημερώνεσαι και στο reddit και πράττεις ανάλογα.Στο s23 ultra ακόμα δεν έχει υποθεί κάτι κακό και αναγκαστικά μπαίνει σε σύγκριση με το s22.

Εγώ αν πας στα αρχικά ποστ έβριζα τη Samsung για το glitch της οθόνης και για το quality control της. Στη συνέχεια, μου αλλάξανε μία συσκευή 1 μήνα μετά, στο πλαίσιο DOA και μου δώσανε μία απροβλημάτιστη συσκευή. Ναι, δεν έχει κορυφαία μπαταρία αλλά απλώς καλή. Σε όλα τα άλλα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αφορίζουμε όποιον έχει πρόβλημα. Εμένα πάντως κανένας δε μου έκανε bullying, ίσα ίσα μου λέγανε να τους την πετάξω στο κεφάλι τη συσκευή. Και στο s23 ultra πάντως έχουν εμφανιστεί τα θέματα της οθόνης με τη φουσκάλα κλπ. Στο reddit, ό,τι και να γράψεις θα υπάρχουν ποστ σχετικά. Αν βάλεις "υπνική άπνοια και απαγωγή από εξωγήινους", θα σου βγάλει πολλά αποτελέσματα.

Εγώ συμπεραίνω ότι είναι μία συσκευή που όταν βγήκε ήταν στις καλύτερες της αγοράς και σίγουρα η καλύτερη android ναυαρχίδα. Όπως σε κάθε συσκευή υπήρχαν παρτίδες με θέματα. Επίσης, δεν κατάφεραν ποτέ να εκμεταλλευτούν στην αρχή τη gpu της amd στα παιχνίδια. Υπήρχαν τρελά frame drops κ.λπ...

Ζηλεύω πάντως τα thread των iphones γιατί ποτέ δεν επιβίωναν τόσα εριστικά και ειρωνικά σχόλια, ειδικά από ανθρώπους που δεν έχουν καν τη συσκευή. Και για του λόγου το αληθές ανεβαίνει πριν 2 ώρες το εξής ποστ στο 14 pro max: "Παιδιά τι κάνει η συσκευή με την 16.3.1; Μέσα σε 5 λεπτά έπεσε η μπαταρία 7%! Έκανα restart το κινητό μετά την αναβάθμιση και όταν άνοιξε είχε 4% κάτω από όταν έκανα το restart & γενικά την βλέπω και πέφτει στην χρήση πολύ γρήγορα  το εχει παρατηρήσει κανείς άλλος ;"

Απαντάει ο moderator: "μην ανησυχείς, θα στρώσει σε λίγες μέρες"και δεν ανοίγει ρουθούνι. Αν γράψει εδώ μέσα κάποιος ότι με την 5.1. σε exynos του έτυχε αυτό, θα έχουμε Τρίτο Παγκόσμιο Πόλεμο.

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dark_Lord said:

Εγώ αν πας στα αρχικά ποστ έβριζα τη Samsung για το glitch της οθόνης και για το quality control της. Στη συνέχεια, μου αλλάξανε μία συσκευή 1 μήνα μετά, στο πλαίσιο DOA και μου δώσανε μία απροβλημάτιστη συσκευή. Ναι, δεν έχει κορυφαία μπαταρία αλλά απλώς καλή. Σε όλα τα άλλα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αφορίζουμε όποιον έχει πρόβλημα. Εμένα πάντως κανένας δε μου έκανε bullying, ίσα ίσα μου λέγανε να τους την πετάξω στο κεφάλι τη συσκευή. Και στο s23 ultra πάντως έχουν εμφανιστεί τα θέματα της οθόνης με τη φουσκάλα κλπ. Στο reddit, ό,τι και να γράψεις θα υπάρχουν ποστ σχετικά. Αν βάλεις "υπνική άπνοια και απαγωγή από εξωγήινους", θα σου βγάλει πολλά αποτελέσματα.

Εγώ συμπεραίνω ότι είναι μία συσκευή που όταν βγήκε ήταν στις καλύτερες της αγοράς και σίγουρα η καλύτερη android ναυαρχίδα. Όπως σε κάθε συσκευή υπήρχαν παρτίδες με θέματα. Επίσης, δεν κατάφεραν ποτέ να εκμεταλλευτούν στην αρχή τη gpu της amd στα παιχνίδια. Υπήρχαν τρελά frame drops κ.λπ...

Ζηλεύω πάντως τα thread των iphones γιατί ποτέ δεν επιβίωναν τόσα εριστικά και ειρωνικά σχόλια, ειδικά από ανθρώπους που δεν έχουν καν τη συσκευή.

θυμάμαι τα προβλήματα που είχες καθώς και άλλων μελών. Για το reddit γέλασα πολύ με αυτό που έγραψες και συμφωνώ, γι αυτό έγραψα οτι λαμβάνουμε απο παντού πληροφορίες και κρίνουμε αναλόγως. Οσο για την πρόταση που διαβάζω συχνά πυκνά εδώ στο myphone " η καλύτερη android συσκευή" το θεωρώ αστείο και σου ζητώ συγγνώμη αλλά πίστεψε με κάτι που δεν μπορείς να βρεις σε μια συσκευή, το βρίσκεις σε μια άλλη μάρκα και το αντίθετο.Πήγα απο Sony μετά απο 4-5 χρόνια σε Pixel και διαπίστωσα οτι κάτι έχασα και κάτι κέρδισα και σε Samsung να πήγαινα πάλι το ίδιο θα γινότανε, κάτι θα κέρδιζα και κάτι θα έχανα, αρα αυτήη καραμέλα με την καλύτερη android συσκευή δεν ισχύει και μην μου ποστάρεις links, γιατί ο καθένας μπορεί να το κάνει αυτό. Ας μην πέφτουμε σε αυτή την λούπα λοιπόν.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, guy_fawkes said:

θυμάμαι τα προβλήματα που είχες καθώς και άλλων μελών. Για το reddit γέλασα πολύ με αυτό που έγραψες και συμφωνώ, γι αυτό έγραψα οτι λαμβάνουμε απο παντού πληροφορίες και κρίνουμε αναλόγως. Οσο για την πρόταση που διαβάζω συχνά πυκνά εδώ στο myphone " η καλύτερη android συσκευή" το θεωρώ αστείο και σου ζητώ συγγνώμη αλλά πίστεψε κάτι που δεν μπορείς να βρεις σε μια συσκευή, το βρίσκεις σε μια άλλη μάρκα και το αντίθετο.Πήγα απο Sony μετά απο 4-5 χρόνια σε Pixel και διαπίστωσα οτι κάτι έχασα και κάτι κέρδισα και σε Samsung να πήγαινα πάλι το ίδιο θα γινότανε, κάτι θα κέρδιζα και κάτι θα έχανα, αρα αυτήη καραμέλα με την καλύτερη android συσκευή δεν ισχύει και μην μου ποστάρεις links, γιατί ο καθένας μπορεί να το κάνει αυτό. Ας μην πέφτουμε σε αυτή την λούπα λοιπόν.

Ωραία να το θέσω ως "η πιο πλήρης και ευέλικτη". Η ίσως η καλύτερη για μένα. Τη γνώμη μου λέω, προς Θεού. Επίσης, είπα "όταν βγήκε¨. Όταν αργότερα κυκλοφόρησε το pixel 7 pro έκανε πάταγο και αν είχε στην Ελλάδα την τιμή αυτή και με 5g μέσα θα δημιουργούσε χαμό...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dark_Lord said:

Ωραία να το θέσω ως "η πιο πλήρης και ευέλικτη". Η ίσως η καλύτερη για μένα. Τη γνώμη μου λέω, προς Θεού. Επίσης, είπα "όταν βγήκε¨. Όταν αργότερα κυκλοφόρησε το pixel 7 pro έκανε πάταγο και αν είχε στην Ελλάδα την τιμή αυτή και με 5g μέσα θα δημιουργούσε χαμό...

συμφωνούμε απόλυτα και χαίρομαι που εκφράζουμε την άποψη μας τόσο όμορφα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, guy_fawkes said:

θυμάμαι τα προβλήματα που είχες καθώς και άλλων μελών. Για το reddit γέλασα πολύ με αυτό που έγραψες και συμφωνώ, γι αυτό έγραψα οτι λαμβάνουμε απο παντού πληροφορίες και κρίνουμε αναλόγως. Οσο για την πρόταση που διαβάζω συχνά πυκνά εδώ στο myphone " η καλύτερη android συσκευή" το θεωρώ αστείο και σου ζητώ συγγνώμη αλλά πίστεψε με κάτι που δεν μπορείς να βρεις σε μια συσκευή, το βρίσκεις σε μια άλλη μάρκα και το αντίθετο.Πήγα απο Sony μετά απο 4-5 χρόνια σε Pixel και διαπίστωσα οτι κάτι έχασα και κάτι κέρδισα και σε Samsung να πήγαινα πάλι το ίδιο θα γινότανε, κάτι θα κέρδιζα και κάτι θα έχανα, αρα αυτήη καραμέλα με την καλύτερη android συσκευή δεν ισχύει και μην μου ποστάρεις links, γιατί ο καθένας μπορεί να το κάνει αυτό. Ας μην πέφτουμε σε αυτή την λούπα λοιπόν.

Εδω θα διαφωνήσω. 

Σαφώς κάτι κερδίζεις ή χάνεις σε μια συσκευή αλλά στο τέλος σίγουρα υπάρχει ένας νικητής. Δηλαδή μια συσκευή που κερδίζεις περισσότερα και χάνεις λιγότερα. Αυτό είναι πάντα το αποτέλεσμα συγκρίσεων. Πιθανώς να μπερδεύεσαι με το "η τέλεια συσκευή". Ναι, αυτή δεν υπάρχει. Αλλά όταν συγκρίνεις πχ δυο πράγματα (ή οτιδήποτε άλλο) εννοείται ότι κάπου υπερτερεί το ένα ή το άλλο αλλά στο τέλος έχουμε νικητή. Σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις ισοπαλία. Αλλά ισοπαλία ανάμεσα σε τόσες συσκευές που κυκλοφορούν δύσκολα να έχουμε. 

Τώρα, για το ποιος είναι ο νικητής του Android ποικίλει από άνθρωπο σε άνθρωπο, από ανάγκες του καθενός κλπ. Αλλά όπως και να έχει το σίγουρο είναι πως για την πλειοψηφία ο βασιλιάς του Android είναι η ναυαρχίδα της samsung.

Γι αυτο λοιπόν, συχνά πυκνά αναφερόμαστε (εμείς οι χρήστες ή τα περισσότερα τεχνολογικά site) στην ναυαρχίδα της της samsung ως Η ΚΟΡΥΦΑΊΑ ANDROID ΣΥΣΚΕΥΉ. 

10 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Εγώ αν πας στα αρχικά ποστ έβριζα τη Samsung για το glitch της οθόνης και για το quality control της. Στη συνέχεια, μου αλλάξανε μία συσκευή 1 μήνα μετά, στο πλαίσιο DOA και μου δώσανε μία απροβλημάτιστη συσκευή. Ναι, δεν έχει κορυφαία μπαταρία αλλά απλώς καλή. Σε όλα τα άλλα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αφορίζουμε όποιον έχει πρόβλημα. Εμένα πάντως κανένας δε μου έκανε bullying, ίσα ίσα μου λέγανε να τους την πετάξω στο κεφάλι τη συσκευή. Και στο s23 ultra πάντως έχουν εμφανιστεί τα θέματα της οθόνης με τη φουσκάλα κλπ. Στο reddit, ό,τι και να γράψεις θα υπάρχουν ποστ σχετικά. Αν βάλεις "υπνική άπνοια και απαγωγή από εξωγήινους", θα σου βγάλει πολλά αποτελέσματα.

Εγώ συμπεραίνω ότι είναι μία συσκευή που όταν βγήκε ήταν στις καλύτερες της αγοράς και σίγουρα η καλύτερη android ναυαρχίδα. Όπως σε κάθε συσκευή υπήρχαν παρτίδες με θέματα. Επίσης, δεν κατάφεραν ποτέ να εκμεταλλευτούν στην αρχή τη gpu της amd στα παιχνίδια. Υπήρχαν τρελά frame drops κ.λπ...

Ζηλεύω πάντως τα thread των iphones γιατί ποτέ δεν επιβίωναν τόσα εριστικά και ειρωνικά σχόλια, ειδικά από ανθρώπους που δεν έχουν καν τη συσκευή. Και για του λόγου το αληθές ανεβαίνει πριν 2 ώρες το εξής ποστ στο 14 pro max: "Παιδιά τι κάνει η συσκευή με την 16.3.1; Μέσα σε 5 λεπτά έπεσε η μπαταρία 7%! Έκανα restart το κινητό μετά την αναβάθμιση και όταν άνοιξε είχε 4% κάτω από όταν έκανα το restart & γενικά την βλέπω και πέφτει στην χρήση πολύ γρήγορα  το εχει παρατηρήσει κανείς άλλος ;"

Απαντάει ο moderator: "μην ανησυχείς, θα στρώσει σε λίγες μέρες"και δεν ανοίγει ρουθούνι. Αν γράψει εδώ μέσα κάποιος ότι με την 5.1. σε exynos του έτυχε αυτό, θα έχουμε Τρίτο Παγκόσμιο Πόλεμο.

Στο 1ο κομμάτι (αλλαγή συσκευής) είναι το αποτέλεσμα της απλά ΚΟΡΥΦΑΙΑΣ υποστήριξης της samsung. Δεν έχω βρει άλλη εταιρία που να πλησιάζει έστω την υποστήριξη και το service της Samsung. 

Κατά τα άλλα, πάντα μου έκανε εντύπωση όταν κάποιος που δεν έχει μια συσκευή (ανεξαρτήτου εταιρίας) έμπαινε στα διάφορα νήματα και έγραφε τα δικά του. Κάτι σαν κόμπλεξ μου κάνει. 

Να πάω πχ εγώ και να γράψω σε νήμα της xuami που πάτε ρε με το miui??? 😁

Γιατί να το κάνω; Επίσης, ότι αυτό γίνεται κυρίως στις συσκευές της samsung κι αυτό λέει πολλά. Με τον 1ο ασχολούμαστε, όχι με τον τελευταίο. Γι αυτό το νήμα της Motorola είναι ήσυχο..... 😎

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το τηλέφωνο μέσα σε μία εβδομάδα έκανε 2 φορές επανεκκίνηση σε σοβαρά τηλεφωνήματα, αυτό το έκανε συχνά στην αρχή που το πήρα πριν ακριβώς ένα χρόνο μετά σταμάτησε δεν το ξαναέκανε και τώρα μετά την τελευταία ενημέρωση που έκανα ξανά έπιασε πάλι  παιδιά υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; δεν θέλω να το δώσω το τηλέφωνο γιατί το γουστάρω είναι κατά τα άλλα τηλεφωναρα εάν μπορεί κάποιο παιδί να με βοηθήσει να μην μου το ξανακάνει αυτό. Σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, setter said:

Παιδιά καλημέρα έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το τηλέφωνο μέσα σε μία εβδομάδα έκανε 2 φορές επανεκκίνηση σε σοβαρά τηλεφωνήματα, αυτό το έκανε συχνά στην αρχή που το πήρα πριν ακριβώς ένα χρόνο μετά σταμάτησε δεν το ξαναέκανε και τώρα μετά την τελευταία ενημέρωση που έκανα ξανά έπιασε πάλι  παιδιά υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; δεν θέλω να το δώσω το τηλέφωνο γιατί το γουστάρω είναι κατά τα άλλα τηλεφωναρα εάν μπορεί κάποιο παιδί να με βοηθήσει να μην μου το ξανακάνει αυτό. Σας ευχαριστώ 

Δες αν έχεις βάλει πουθενά να γράφει αν θυμάμαι βελτιστοποιηση συσκευής κάπως έτσι και απενεργοποιησρτο γιατί κρίνει αυτό ποτε θα κάνει επανεκκίνηση την συσκευή κ δεύτερο αν έχεις δηλώσει εσύ τι ώρα να κάνει επανεκκίνηση αν ναι απενεργοποιηση κ αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει miui και Σαομι και σχολιάζει αυτήν την στιγμή?

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Δες αν έχεις βάλει πουθενά να γράφει αν θυμάμαι βελτιστοποιηση συσκευής κάπως έτσι και απενεργοποιησρτο γιατί κρίνει αυτό ποτε θα κάνει επανεκκίνηση την συσκευή κ δεύτερο αν έχεις δηλώσει εσύ τι ώρα να κάνει επανεκκίνηση αν ναι απενεργοποιηση κ αυτό. 

Η επιλογή να δηλώνουμε εμείς ώρα και μέρα για να κάνει επανεκκίνηση που είναι γιατί μετά την αναβάθμιση στο 5 δεν μπορώ να την βρω

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει πλεον επιλογη να ορισεις ωρα.... Μαλλον θα κανει μονο του το τηλ οταν κρινει οτι χρειαζεται 🤣

Βεβαια δεν ειναι κατι τρομερο να κανεις επανεκκινηση χειροκινητα που και που.

Ισως αυτος ειναι ο λογος που το αφαιρεσαν.

Screenshot_20230218_120933_Device care.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Δες αν έχεις βάλει πουθενά να γράφει αν θυμάμαι βελτιστοποιηση συσκευής κάπως έτσι και απενεργοποιησρτο γιατί κρίνει αυτό ποτε θα κάνει επανεκκίνηση την συσκευή κ δεύτερο αν έχεις δηλώσει εσύ τι ώρα να κάνει επανεκκίνηση αν ναι απενεργοποιηση κ αυτό. 

Που το βρισκω αυτο φιλε μου ?  και σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, setter said:

Που το βρισκω αυτο φιλε μου ?  και σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση

 

Screenshot_20230218_135029_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς γρηγορότερη εξάντληση της μπαταρίας μετά το 5.1? Εγώ φεύγω το πρωί στις 9:00 από το σπίτι και στις 13:00 έχει φτάσει 50%. Αναγκάζομαι να το φορτίζω και στην δουλειά για να βγάλω την μέρα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατι που τρεχει στο background σου τρωει την μπαταρια. Στα στατιστικα ποιες εφαρμογες εχουν υψηλοτερη καταναλωση?

Clear cache εκανες καθολου?

 

Σημερινη χρηση με εκκινηση το 82%

 

 

Screenshot_20230218_210400_Gallery.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανε παλι και σε μενα επαννεκινηση σε αναμονη και ενω ειχα ενεργοποιησει την αυτοματη επαννεκινηση δεν μου το εβγαλε στο ιστορικο των επαννεκινησεων...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι λάθος έχω κάνει εδώ ? 

Δεν ενεργοποιείται με τίποτα αυτή η ρουτίνα.

Και γενικά με τις ρουτίνες .... Δεν τα πάει καλά το εργαλείο 

Screenshot_20230218_214121_Modes and Routines.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Cris4524 said:

Έχει παρατηρήσει κανείς γρηγορότερη εξάντληση της μπαταρίας μετά το 5.1? Εγώ φεύγω το πρωί στις 9:00 από το σπίτι και στις 13:00 έχει φτάσει 50%. Αναγκάζομαι να το φορτίζω και στην δουλειά για να βγάλω την μέρα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν δεν παιζεις παιχνίδια, είναι υπερβολική η κατανάλωση. Δες λίγο στον πίνακα κατανάλωσης μήπως σου τρώει κάτι τη μπαταρία. Εγώ στα ίδια είμαι. Απλώς δεν έχω δει βελτίωση όπως αναφέρουν άλλοι εδώ 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 said:

Μπορεί κάποιος να μου πει τι λάθος έχω κάνει εδώ ? 

Δεν ενεργοποιείται με τίποτα αυτή η ρουτίνα.

Και γενικά με τις ρουτίνες .... Δεν τα πάει καλά το εργαλείο 

Screenshot_20230218_214121_Modes and Routines.jpg

Μήπως τρέχει και άλλη(-ες) ρουτίνες ταυτόχρονα που "ακυρώνουν" αυτή; Παρεμπιπτόντως, δεν βλέπω κάποιο "λάθος" σε αυτή...

Αν δεν βρεις κάτι, μπορείς να αντικαταστήσεις αυτή την ρουτίνα με την δυνατότητα που έχει το κινητό μέσω του "do not disturb"... 

Edited by stsalkit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια ερώτηση αν μπορείτε να βοηθήσετε.

Είμαι κάτοχος S20FE 5g (snap) και μετά την αναβάθμιση στην 5.1 έχει σταματήσει να δουλεύει το camera assistant στις ρυθμίσεις της κάμερας.

Στο S22U έχετε κάποιο τέτοιο θέμα; Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται;

Παρεμπιπτόντως, από θέμα μπαταρίας έχω όντως δει βελτίωση στο δικό μου κινητό με την 5.1 (χωρίς να θέλω βέβαια να συγκρίνω τα γίδια με τις βούρτσες... 🙂 )

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν εχω ασχοληθει με καμια ρυθμιση καμερας.

Σε ελληνικα λογικα θα ειναι βοηθος καμερας? Δεν βλεπω τετοια επιλογη στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια ερώτηση αν μπορείτε να βοηθήσετε.
Είμαι κάτοχος S20FE 5g (snap) και μετά την αναβάθμιση στην 5.1 έχει σταματήσει να δουλεύει το camera assistant στις ρυθμίσεις της κάμερας.
Στο S22U έχετε κάποιο τέτοιο θέμα; Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται;
Παρεμπιπτόντως, από θέμα μπαταρίας έχω όντως δει βελτίωση στο δικό μου κινητό με την 5.1 (χωρίς να θέλω βέβαια να συγκρίνω τα γίδια με τις βούρτσες...  )
πως κατεβάζουμε το camera assistant;

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, ilka71 said:

πως κατεβάζουμε το camera assistant;

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=camera+assistant

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/samsung-one-ui-5-1-skotonei-tin-mpataria/

Just now, Dark_Lord said:

Εν τω μεταξύ γράφει ότι έπεσε το sot από τις 7 ώρες στις 4,5 (με exynos), ενώ εδώ μέσα όσοι γράφαμε για τέτοια sot θεωρουμαστε μυθομανεις...επιβεβαιώνω πάντως και εγώ για βελτιωση σε standby και αμελητέα πτώση σε καθημερινή χρήση. Επίσης να γράψω για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ότι με συνδεδεμένο το ρολόι όλη μέρα και όλη νύχτα, παρακολούθηση ύπνου και γυμναστήριο, το 7ωρο sot δεν το έχω ξαναδεί...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...