Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

5 minutes ago, azaaza said:

καλημερα δεν ξερω αλλα σε εμενα κανει σχεδον μηνα να ερθει το update (σε δυο κινητα vodafone - cosmote) και στο UI ακομη στο 5 ειμαι!!

Είναι unbranded οι συσκευές σου;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 minute ago, Dark_Lord said:

Είναι unbranded οι συσκευές σου;

ναι ... απο public ειναι αγορασμενα...

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, azaaza said:

ναι ... απο public ειναι αγορασμενα...

Πολύ περίεργο...για ξανατσέκαρε...κάνε ναι ένα clear cache στην ανάγκη. Εγώ με Vodafone το έχω πάρει εδώ και αρκετές ημέρες 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να δώσω το δικό μου s23 ultra 512gb λόγω μετάβασης στο s23 ultra. 
Αν ενδιαφέρεται κάποιος για αγορά ας μου στείλει μήνυμα. 
Ευχαριστώ 
Θέματα το s22 ultra????
Για πες μου κι εμένα να μάθω.....
Τέλος, δες το έγινε στα αντίστοιχα προηγούμενα μοντέλα (S21, s20 κλπ). Όταν έρχεται νέο μοντέλο οι περισσότεροι που είμαστε κολλημένοι με την τεχνολογία (σε αυτή την κατηγορία οι περισσότεροι) πάντα τρέχουμε και το αλλάζουμε. Το ίδιο συμβαίνει και με το μήλο. 
Με απλα λογια τα πλεονεκτηματα του S23U ειναι τα μειονεκτηματα του S22 U(που ειχε το πρωτο 6 μηνο και βελτιωσε το δευτερο) ..

Lag και Stutters στην περιήγηση και μεσα σε εφαρμογες (πχ Twitter)

Lag στην καμερα

Αποδοση Μπαταριας (ειδικα στο standbuy)

Διαχειριση θερμοκρασιων ( το S23 U θα δειξει το καλοκαιρι)

Τα τεσσερα πρωτα η Sammy τα βελτιωσε το 2ο 6μηνο στο S22U με το android 13 και απλα τα ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ με την ελευση του S23U.

Και προς υπενθυμιση απο ορισμενα post απο ανεξαρτητους rev ...


3673ff77a627f227e3733f1153600526.jpge97e42af97a66fbb5b084557c3cf1361.jpg1c92bdba992a09dd6905c0c0f07c6b71.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω και λίγο τον συνήγορο του διαβόλου, συμφωνώ με τον άνεργο απλά τα γράφει πιο ωμά και ξεκάθαρα. Η πρώτη μου εμπειρία με το  s22u τέλη Μαίου αρχές Ιουνίου ήταν με ανάμικτα συναισθήματα και όπως από τότε έγραφα επανειλημμένα ότι η συσκευή θα στρώσει και θα απογειωθεί από Οκτώβριο και μετά έτσι κι έγινε, απλά θεωρώ πως έφτασε στην κορύφωσή της με το android 13 που δούλεψα και φυσικά αν και δεν το έχω δουλέψει με το τελευταίο 5.1Ui που βλέπω και στο δικό μου s21fe. Καλή μετάβαση σε όσους πάνε και πήγαν στο νέο μοντέλο s23u το οποίο φαίνεται εξαιρετικό εξαρχής...να το χαρείτε!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anergos13 said:

Με απλα λογια τα πλεονεκτηματα του S23U ειναι τα μειονεκτηματα του S22 U(που ειχε το πρωτο 6 μηνο και βελτιωσε το δευτερο) ..

Lag και Stutters στην περιήγηση και μεσα σε εφαρμογες (πχ Twitter)

Lag στην καμερα

Αποδοση Μπαταριας (ειδικα στο standbuy)

Διαχειριση θερμοκρασιων ( το S23 U θα δειξει το καλοκαιρι)

Τα τεσσερα πρωτα η Sammy τα βελτιωσε το 2ο 6μηνο στο S22U με το android 13 και απλα τα ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ με την ελευση του S23U.

Και προς υπενθυμιση απο ορισμενα post απο ανεξαρτητους rev ...


3673ff77a627f227e3733f1153600526.jpge97e42af97a66fbb5b084557c3cf1361.jpg1c92bdba992a09dd6905c0c0f07c6b71.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=ivcYRBf1fGg

Απόλυτη ισοπαλία για exynos vs snapdragon και ακριβώς ίδια αυτονομία μετά το update Ιανουαρίου. Ο τύπος σχολιάζει μάλιστα ότι επιτέλους ο snap έπιασε σε μπαταρία τον exynos..

2 minutes ago, Dark_Lord said:

https://www.youtube.com/watch?v=ivcYRBf1fGg

Απόλυτη ισοπαλία για exynos vs snapdragon και ακριβώς ίδια αυτονομία μετά το update Ιανουαρίου. Ο τύπος σχολιάζει μάλιστα ότι επιτέλους ο snap έπιασε σε μπαταρία τον exynos..

https://www.youtube.com/watch?v=uXmSPOG32XA

και ένα benchmark και με το s23 ultra μέσα.....για μαντέψτε ποιός φέρνει χειρότερα σκορ ειδικά στα γραφικά open gl.....όχι ο exynos παντως..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites


και ένα benchmark και με το s23 ultra μέσα.....για μαντέψτε ποιός φέρνει χειρότερα σκορ ειδικά στα γραφικά open gl.....όχι ο exynos παντως..
Ότι και να ανεβάζεις εσύ ότι και να γράφεις σιγά που θα σε ακούσουν. Λες και ήμασταν τρελοί ή μέτοχοι όσοι λέγαμε ότι το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και χωρίς προβλήματα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανουσια ολα αυτα θεωρω. 

Ενας νορμαλ χρηστης που πηρε το S22 U για να κανει τη δουλεια του θα παραμεινει εκει.

Ενας χομπιστας που αλλαζει κινητα συχνα θα παει στο πιο καινουργιο.

Δικαιωμα του καθενος να κανει αυτο που θελει. Δεν χρειαζονται αντιπαραθεσεις.

Προσωπικα αν ειχα προβληματα με τη χρηση του S22 U στην καθημερινοτητα μου και δεν εφτιαχναν ουτε μετα τα πολυ καλα updates που εδωσε η Samsung θα κοιτουσα να το αλλαξω. Οσο με καλυπτει και δεν με προβληματιζει θα μεινω με αυτο.

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θέμα για άλλη μία φορά δεν έχει καμία σχέση με το s22 ultra καθαυτό. Θα αναφέρω και εγώ πως θα παραμείνω στο s22 ultra. Ναι ντρέπομαι που το λέω αλλά εμένα δεν είχε ποτέ πρόβλημα και Ναι η μπαταρία με καλύπτει απόλυτα. Κατά τα άλλα η όλη φάση μου θυμίζει αυτό

Με αγάπη 

iPhone-14-vs-iPhone-13-specs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι οτι ανεβαζετε rev Ιανουαριου του 23 δεκα μηνες μετα το λανσαρισμα και αφου το πρωτο 6μηνο χορτασαμε lag και stutters...

Εχει καμια σχεση DAY ONE το S22U με το S23U....??

Για γελια η Συγκριση....

Οπως λοιπον οι Πλειοψηφία χρηστων και rev εγραφαν για τα θεματα του S22U ετσι και τωρα γραφουν για το εξαιρετικο σε αυτο τον τομεα S23U (στην φωτο θελει δουλεια ακομα) ...
.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, anergos13 said:

Η πλακα ειναι οτι ανεβαζετε rev Ιανουαριου του 23 δεκα μηνες μετα το λανσαρισμα και αφου το πρωτο 6μηνο χορτασαμε lag και stutters...

Εχει καμια σχεση DAY ONE το S22U με το S23U....??

Για γελια η Συγκριση....

Οπως λοιπον οι Πλειοψηφία χρηστων και rev εγραφαν για τα θεματα του S22U ετσι και τωρα γραφουν για το εξαιρετικο σε αυτο τον τομεα S23U (στην φωτο θελει δουλεια ακομα) ...
.....

Αν μπορούσα να γυρίσω πίσω στον χρόνο θα ανέβαζα ένα λινκ από τον Φεβρουάριο του 22 με συγκριτικό μεταξύ s22u και s23u....🙄

Συγγνώμη, το περίεργο σε αυτό που ανέβασα ποιό είναι? Έναν τωρινό κάτοχο του s22u τον ενδιαφέρει η εικόνα του κινητού ΣΗΜΕΡΑ, σε σχέση με την επόμενη ναυαρχίδα, όχι πριν έναν χρόνο. Για γέλια είναι να λέει κάποιος ότι όντως έχουν διορθωθεί τα lags (σε όσους υπήρχαν), αλλά οι κάτοχοι πουλάνε πάλι όσο-όσο το κινητό από εκδίκηση για τα lags που υπήρχαν πέρσι

16 minutes ago, anergos13 said:

Η πλακα ειναι οτι ανεβαζετε rev Ιανουαριου του 23 δεκα μηνες μετα το λανσαρισμα και αφου το πρωτο 6μηνο χορτασαμε lag και stutters...

Εχει καμια σχεση DAY ONE το S22U με το S23U....??

Για γελια η Συγκριση....

Οπως λοιπον οι Πλειοψηφία χρηστων και rev εγραφαν για τα θεματα του S22U ετσι και τωρα γραφουν για το εξαιρετικο σε αυτο τον τομεα S23U (στην φωτο θελει δουλεια ακομα) ...
.....

Εγώ πάντως θυμάμαι ότι η πλειονότητα των reviewers έγραφε διθυραμβικά σχόλια day one. Ο mwrhoistheboss, πασίγνωστος και με σχεδόν 14 εκατομμύρια followers έβγαζε την κάμερα του s22u Καλύτερη από αυτή του 13 pro max με επιμέρους σκορ 5-2 (άνετα) και ΠΡΙΝ τα πρώτα updates

 

https://www.youtube.com/watch?v=y4M-hmNsSNw

Επίσης ήδη day one ....κατακεραυνώνει πραγματικά το κινητό, χαρακτηρίζοντάς το ως "secretly amazing"

https://www.youtube.com/watch?v=nVwOd_6yyf8&t=301s

 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

μην το κάνεις αυτό με τα reviews  των youtubers.

Δεν ξέρεις τι κρύβεται απο πίσω.

Εγώ συμφωνώ με τον @anergos13οτι υπήρχαν παράπονα απο χρήστες που στο νεό μοντέλο δεν υπάρχουν.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, azaaza said:

καλημερα δεν ξερω αλλα σε εμενα κανει σχεδον μηνα να ερθει το update (σε δυο κινητα vodafone - cosmote) και στο UI ακομη στο 5 ειμαι!!

Ούτε εγώ έχει πάρει ακόμα την 5.1 απ' ότι είδα την Δευτέρα είχε έρθει στους υπόλοιπους ε δεν έγινε και τίποτα για 4-5 μέρες πιστεύω ότι θα έρθει και σε εμάς συντομα

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, guy_fawkes said:

μην το κάνεις αυτό με τα reviews  των youtubers.

Δεν ξέρεις τι κρύβεται απο πίσω.

Εγώ συμφωνώ με τον @anergos13οτι υπήρχαν παράπονα απο χρήστες που στο νεό μοντέλο δεν υπάρχουν.

 

Όταν κάποιος μου γράφει "η πλειοψηφία των reviewers είχε παράπονα", απαντώ αντίστοιχα. Σε τεχνολογικό φόρουμ είμαστε, συζήτηση κάνουμε. Σίγουρα μπορούν να κρύβονται πολλά από πίσω, όμως και τα σχόλια μεμονωμένων χρηστών ενέχουν υποκειμενικότητα. Και στο thread του 14 pro max υπήρχαν πολλά παράπονα μέχρι να στρώσει το ios 16. Και στη συσκευή σου υπήρχαν παράπονα για την αυτονομία των tensor και κάποια θέματα με την οθόνη. Με όλες τις συσκευές συμβαίνουν αυτά.Ξαναλέω ότι ταλαιπωρήθηκα εναν μήνα με προβληματική συσκευή από τη Samsung. Δεν έχω κανέναν λόγο να την υποστηρίξω. Η νέα συσκευή μου ήταν αψεγάδιαστη.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dark_Lord said:

Όταν κάποιος μου γράφει "η πλειοψηφία των reviewers είχε παράπονα", απαντώ αντίστοιχα. Σε τεχνολογικό φόρουμ είμαστε, συζήτηση κάνουμε. Σίγουρα μπορούν να κρύβονται πολλά από πίσω, όμως και τα σχόλια μεμονωμένων χρηστών ενέχουν υποκειμενικότητα. Και στο thread του 14 pro max υπήρχαν πολλά παράπονα μέχρι να στρώσει το ios 16. Και στη συσκευή σου υπήρχαν παράπονα για την αυτονομία των tensor και κάποια θέματα με την οθόνη. Με όλες τις συσκευές συμβαίνουν αυτά.Ξαναλέω ότι ταλαιπωρήθηκα εναν μήνα με προβληματική συσκευή από τη Samsung. Δεν έχω κανέναν λόγο να την υποστηρίξω. Η νέα συσκευή μου ήταν αψεγάδιαστη.

Απλά προτιμώ να βασίζομαι σε πολλά reviews καταναλωτών( πολλά όμως όχι μεμονομένα) παρά σε youtubers που μου κάνουν το άσπρο μαύρο, ναι θα τους δω και θα αφιερώσω χρόνο αλλά δεν θα είναι και οδηγός. Παράδειγμα με το s22 θα έπρεπε κάποιος να βασιστεί στα παράπονα που γραφόντουσαν κατά καιρούς, στο pixel θα έπρεπε να βασιστεί κάποιος στο θέμα που είχε με το scrolling κι ας μην έγινε σουσουρο, όμως σε αντίθεση το οτι ραγίζουν οι κάμερες πήρε διαστάσεις χωρίς λόγο και ήταν κάτι ακραίο. Αυτό που θέλω να πω είναι οτι ούτε όλα του παπά ούτε όλα του γιατρού που λέει και μια παροιμία. 🙂

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Just now, guy_fawkes said:

Απλά προτιμώ να βασίζομαι σε πολλά reviews καταναλωτών( πολλά όμως όχι μεμονομένα) παρά σε youtubers που μου κάνουν το άσπρο μαύρο, ναι θα τους δω και θα αφιερώσω χρόνο αλλά δεν θα είναι και οδηγός. Παράδειγμα με το s22 θα έπρεπε κάποιος να βασιστεί στα παράπονα που γραφόντουσαν κατά καιρούς, στο pixel θα έπρεπε να βασιστεί κάποιος στο θέμα που είχε με το scrolling κι ας μην έγινε σουσουρο, όμως σε αντίθεση με το οτι ραγίζουν οι κάμερες το οποόιο πήρε διαστάσεις χωρίς λόγο και ήταν κάτι ακραίο. Αυτό που θέλω να πω είναι οτι ούτε όλα του παπά ούτε όλα του γιατρού που λέει και μια παροιμία. 🙂

Συμφωνώ απόλυτα, για αυτό άλλωστε μπαίνω και "σπαταλάω" χρόνο εδώ μέσα. Για να μη στηρίζονται όλοι μόνο στους reviewers. Υπόψη ότι ήμουν ο πρώτος σε πανελλήνιο επίπεδο που ανακάλυψε το θέμα με το glitch της οθόνης και το ανέδειξε εδώ μέσα. Η ίδια η Samsung μου το ανέφερε ότι ήμουν ο πρώτος στον οποίο παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Ελάχιστες αναφορές υπήρχαν σε fora του εξωτερικού...ελπίζω να βοήθησα κάποια παιδιά τότε...😉

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, guy_fawkes said:

Απλά προτιμώ να βασίζομαι σε πολλά reviews καταναλωτών( πολλά όμως όχι μεμονομένα) παρά σε youtubers που μου κάνουν το άσπρο μαύρο, ναι θα τους δω και θα αφιερώσω χρόνο αλλά δεν θα είναι και οδηγός. Παράδειγμα με το s22 θα έπρεπε κάποιος να βασιστεί στα παράπονα που γραφόντουσαν κατά καιρούς, στο pixel θα έπρεπε να βασιστεί κάποιος στο θέμα που είχε με το scrolling κι ας μην έγινε σουσουρο, όμως σε αντίθεση με το οτι ραγίζουν οι κάμερες το οποόιο πήρε διαστάσεις χωρίς λόγο και ήταν κάτι ακραίο. Αυτό που θέλω να πω είναι οτι ούτε όλα του παπά ούτε όλα του γιατρού που λέει και μια παροιμία. 🙂

Καλά κάτσε λίγο. Τώρα κυκλοφόρησε και βρήκαν προβλήματα στην οθόνη, στα χρώματα, εμφάνιση φυσαλίδας στην οθόνη κτλ. Όλο κάτι θα βρεθεί να πουν. Δεν ξέρω πόσο κατευθυνομενα μπορεί να είναι κάποια απ' όλα αυτά. Αλίμονο αν είναι να θάψουμε μια συσκευή επειδή έτυχε μια αστοχία υλικού μέσα στις εκατομμύρια συσκευές που μπορεί να έχουν κυκλοφορήσει. Απλά παρακαλάς να μην πέσει ο λαχνός σε σένα. Αυτό όμως συμβαίνει σε όλες τις συσκευές από όλες τις εταιρείες. Ειδικά σε επίπεδο ναυαρχίδων που όλοι χρησιμοποιούν υλικά από το πάνω πάνω ράφι. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Οταν το S23U εχει 20 και 30% καλυτερη μπαταρια...

Οταν το Twitter δεν εχει λοξυγγα

Οταν τα animation ειναι dayone σε επιπεδο (σχεδον) μηλου (απιαστο εδω και χρονια)

Οταν κατεβαζει δεκαδες εφαρμογες ταυτοχρονα και βλεπεις οτι το κινητο ειναι κρυο και ταχυτατο...

Και ολα αυτα Dayone out of the box χωρις να εχει παρει ακομα καμια αναβαθμιση ....


Ειναι αστειο να λεμε οτι το S22U ειναι σχεδον ισαξιο με το S23U....

Ειναι σιγουρα πλεον καλο...αλλα απεχει απο το S23U ..(εκτος της καμερας )..




🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Έκανα τελικά και εγώ την μετάβαση στο S23 Ultra το οποίο περιμένω μάλλον από βδομάδα. Πρόλαβα τις χθεσινές προπαραγγελίες. Αν και με το S22 ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος!! Άτιμο το μικρόβιο της αλλαγής. 😅

Επίσης, το αναφέρω και εδώ για όποιον ενδιαφέρεται.. 

Έχω συσκευή που μπορώ να την παραχωρήσω ώστε να επωφεληθεί κάποιος τα 100€ από το trade-in της Samsung μέσω pandas, αν δεν το έχει κάνει ήδη. 

Όποιος ψήνεται ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm. 

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Konstantine73 said:

Εσύ κάθεσαι εδώ μέσα και δίνεις το δικαίωμα γράφοντας και η γυναίκα μου αυτό και η γάτα μου αυτό και ο σκύλος μου αυτό και τα λοιπά και τα λοιπά....

Ούτε εμένα με απασχολεί να μπαίνω μέσα και να διαβάζω για ποιους λόγους πήρες τη μία συσκευή αλλά τα γράφεις και τα διαβάζουμε και αφού τα γράφεις θα ακούς και την κριτική των άλλων

sent from my S21 FE 8/256
 

1)Δίνω εγώ δικαίωμα σε εσένα που έχεις φάει τόσα ban εδώ μέσα και εκφέρεις γνώμη για μια συσκευή που δεν έχεις καν στα χέρια σου.

2)Εσένα μπορεί να μη σε απασχολει να διαβάζεις το αν άλλαξα συσκευή ή το χιούμορ που κάνω με άλλους εδώ μέσα, αλλά απασχολει πολλούς άλλους εδώ μέσα, για αυτό και το reputation το δικό μου στο φόρουμ είναι κοντά στο 30 και εσένα στο -11.

3) Κριτική να κάνεις με κόσμιο τρόπο και όχι υπονοώντας ότι δεν είναι σοβαρά αυτά που γράφω. Είναι η τελευταία φορά που δεχομαι υπονοούμενα ειδικά από εσένα περί της σοβαρότητάς μου και το αν θα γράψω το ότι πήρε η γυναίκα μου τη συσκευή. Θα έπρεπε να ζητησω την άδεια σου να απαντήσω σε άλλο μέλος και να απαντήσω μάλιστα αυτό που "θα εκτιμούσες εσύ" και όχι την αλήθεια! Να δω τι άλλο θα ακούσω!Σε κάθε περίπτωση μπορείς να πατήσεις το κουμπάκι και να μη βλέπεις τις δημοσιευσεις μου.

4) επειδή έναν χρόνο τώρα ασχολείσαι με  το thread μιας συσκευής που δεν έχεις, σε περίπτωση που τη θες τόσο πολύ, προτίθεμαι να σου κάνω μια φιλική τιμή στην αγγελία που έχω ήδη δημοσιεύσει.

Με συγχωρείτε για το off topic οι διαχειριστές και αν θέλετε αφαιρέστε όσες δημοσιεύσεις μου κρίνετε. Δε συνηθίζω να είμαι εριστικός και αυστηρός αλλά κάποιες φορές επιβάλλεται.  Αναφέρθηκα χτες το βράδυ στο ότι άλλαξα συσκευή για Χ λόγους, με αφορμή το ότι ανέβασα το s22u σε μια πολύ συμφέρουσα τιμή στις αγγελίες και επειδή θέλω να μείνει σε άνθρωπο του φόρουμ η συσκευή. Δείτε λίγο τις τιμές στο διπλα φόρουμ και θα καταλάβετε.. 

Αντ' αυτού δέχομαι κριτική επειδή είπα ότι μου καλαρεσε το s23u της γυναίκας μου, λες και αν έλεγα "είδα το 14 pro max του κουμπάρου και μου αρεσε και το πήρα" θα ήταν σοβαρός λόγος. Γράφω μάλιστα "όταν είσαι geek δεν έχουν λογικη οι επιλογές σου" και ένα άλλο μέλος στον οποίο δεν απευθυνόταν το μήνυμα μου ζητάει τον λόγο γιατι τα γράφω αυτά..

Είναι το τελευταίο μου ποσταρισμα σε αυτό το thread και ελπίζω πραγματικά να πάρει κάποιος από εδώ μέσα τη συσκευή μου. Λες και θα είχα μια χαλια συσκευή και θα επέμενα να την δώσω εδώ μέσα για να με βρίζει αυτός που θα την πάρει!

Καλή συνέχεια σε όλες και όλους!

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1) Είχα σκοπό να μην ξαναγράψω, αλλά καταλαβαίνω ότι κάποια πράγματα αδυνατείς να τα κατανοήσεις για αυτό θα μιλήσω πιο απλά.....Είπα ότι η γυναίκα μου αγόρασε το s23 ultra και εντυπωσιάστηκα και οδηγήθηκα στην αγορά του τελικά...δεν είπα ούτε αν πήγε για νύχια ούτε αν αγόρασε τσάντα Gucci. Όταν γράφουν εδώ μέσα όλοι "σύγκρινα τις κάμερες δίπλα-δίπλα με του κολλητού μου" ή "ο κουμπάρος μου πήρε το s22u και του κάηκε η μητρική" θα πρέπει να σου ζητήσουν την άδεια?

2) Απ τη μία γράφεις ότι δε βάζεις δερβέναγα στα ποστ σου και από την άλλη γράφεις σε εμένα "δεν είναι σοβαρά αυτά που γράφεις, θα εκτιμούσα αν έγραφες κάτι όπως...." Πραγματικά τρικυμία εν κρανίω αδελφέ.

3) Αυτό με το σωτήριο έτος 2007 το έχω ακούσει και άλλες φορές αλλά μάλλον δε συγκινεί κανέναν...καλύτερα να γίνεις πιο "δακρύβρεχτος" όπως εγώ....ή ίσως καλύτερα να εστιάσεις στο τι κάνεις σήμερα στο φόρουμ μετά από 16 χρόνια..\

4) Θα σε παρακαλέσω -για τελευταία φορά σε κόσμιο επίπεδο- να μην αναφερθείς ξανά στη γυναίκα μου. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σε ολα τ αλλα βλεπω οτι το αγαπητο Sammobile εχει ανεβασει αρθρο με τιτλο...

After Galaxy S23, it feels Samsung robbed me for years with Exynos


https://www.sammobile.com/opinion/after-galaxy-s23-feels-samsung-robbed-me-for-years-exynos/

Φαιδροι Εγκαθετοι κι Αυτοι

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με απλα λογια τα πλεονεκτηματα του S23U ειναι τα μειονεκτηματα του S22 U(που ειχε το πρωτο 6 μηνο και βελτιωσε το δευτερο) ..

Lag και Stutters στην περιήγηση και μεσα σε εφαρμογες (πχ Twitter)

Lag στην καμερα

Αποδοση Μπαταριας (ειδικα στο standbuy)

Διαχειριση θερμοκρασιων ( το S23 U θα δειξει το καλοκαιρι)

Τα τεσσερα πρωτα η Sammy τα βελτιωσε το 2ο 6μηνο στο S22U με το android 13 και απλα τα ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ με την ελευση του S23U.

Και προς υπενθυμιση απο ορισμενα post απο ανεξαρτητους rev ...


3673ff77a627f227e3733f1153600526.jpge97e42af97a66fbb5b084557c3cf1361.jpg1c92bdba992a09dd6905c0c0f07c6b71.jpg
Απλως να πω οτι παραλληλα με το s22u εχω και το tab s7 με sd (τον 865+ αν θυμαμαι καλα). Εκει τα lags στο ui ηταν πολυ εντονα στις πρωτες εκδοσεις του one ui 4 και λυθηκαν προς τις τελευταιες. Με την ελευση του ui 5.0 παλι τα ιδια χαλια.... Ειναι ξεκαθαρα θεμα του λειτουργικου και οχι επεξεργαστικης δυναμης.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πριν, anergos13 said:

Αναμεσα σε ολα τ αλλα βλεπω οτι το αγαπητο Sammobile εχει ανεβασει αρθρο με τιτλο...

After Galaxy S23, it feels Samsung robbed me for years with Exynos


https://www.sammobile.com/opinion/after-galaxy-s23-feels-samsung-robbed-me-for-years-exynos/

Φαιδροι Εγκαθετοι κι Αυτοιemoji24.png
 

Δεν είναι εγκάθετοι ούτε φαιδροί. Πριν λίγους μήνες πάντως ανέβαζαν ότι και οι 2 επεξεργαστές έχουν τα θέματά τους...

https://www.sammobile.com/opinion/snapdragon-or-exynos-no-perfect-galaxy-s22-exists/

Πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν έχει καμία σχέση ο 8 gen 1 με τον 8gen2. Ο 8 gen 1 είχε και αυτός θέματα ειδικά με υπερθερμάνσεις.

Επίσης μιλάμε για snapdragon ο οποίος είναι tweaked από τη Samsung και μάλλον πρόκειται για κάτι σαν 8gen2 plus. Και όχι, δεν είναι μόνο ο χρονισμός των πυρήνων που αλλάζει. Διαβάστε την ανακοίνωση της ίδιας της Qualcomm. Βέβαια και εκεί υπάρχουν θεωρίες συνωμοσίας ότι είναι exynos στην ουσία, ότι τα κουκουλώνει η Qualcomm, ότι είναι υποδεέστερος ο snapdragon for galaxy, ότι τον φτιαχνουν εξωγήινοι και πολλά ακόμα..

Επίσης είναι βαρύγδουπες εκφράσεις όπως "robbed". Θυμάμαι επί note 4 ότι όλοι κυνηγούσαν να πάρουν τον αντλιστοιχο exynos γιατί ο τότε snap ήταν υποδεέστερος (εμένα μου είχε χτυπήσει και μητρική). Να ζητήσω και εγώ τα λεφτά μου πίσω?

Ακόμη πιο εξωφρενικό όμως είναι αυτό που συμβαίνει εδώ μέσα. Ανεβάζεις βίντεο από reviewers που λένε ότι είναι ισάξιοι οι επεξεργαστές, σου λένε ότι είναι πληρωμένοι (αυτοί βέβαια που λένε περί crappynos είναι αξιόπιστοι)και ότι μετράει η γνώμη των πραγματικών κατόχων... Μετά λες ότι είναι τόσοι κάτοχοι εδώ μέσα που δηλώνουν ευτυχισμένοι, σου λένε ότι ψεύδονται. 

Πουλάει κάποιος τη συσκευή του επειδή έχει την οικονομική ικανότητα να το κάνει/ έκανε ληστεία/ κέρδισε το τζόκερ, αυτόματα η προηγούμενη συσκευή είναι άχρηστη. Δηλαδή όλοι αυτοι που αγοράζουν το τελευταίο iphone και σπρώχνουν το προηγούμενο είναι απογοητευμένοι κάτοχοι.

 

2 ώρες πριν, ddr2 said:

Απλως να πω οτι παραλληλα με το s22u εχω και το tab s7 με sd (τον 865+ αν θυμαμαι καλα). Εκει τα lags στο ui ηταν πολυ εντονα στις πρωτες εκδοσεις του one ui 4 και λυθηκαν προς τις τελευταιες. Με την ελευση του ui 5.0 παλι τα ιδια χαλια.... Ειναι ξεκαθαρα θεμα του λειτουργικου και οχι επεξεργαστικης δυναμης.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να πω και εγώ ότι το xiaomi pad 5 με τον snapdragon 860 μου κάνει (ειδικά με το miui 13) περισσότερα σπασίματα από ότι το galaxy s10 plus με το oneui 5

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

 
Να πω και εγώ ότι το xiaomi pad 5 με τον snapdragon 860 μου κάνει (ειδικά με το miui 13) περισσότερα σπασίματα από ότι το galaxy s10 plus με το oneui 5
Αλιμονο συσκευη που παιζει βιντεο 8Κ χωρις κανενα σπασιμο, να μην μπορει να αναπαραξει ενα απλο γραφικο. Ολα ειναι θεμα του λογισμικου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...