Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Επισης εχω την αισθηση οτι η μπαταρια πεφτει ακομα πιο αργα. Ειναι νωρις βεβαια για ασφαλη συμπερασματα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παντως ευχαριστηση εκπληξη οτι το εδωσαν πριν την κυκλοφορια των S23. Θα περιμενε κανεις να το δωσουν ενα μηνα αργοτερα...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Επισης εχω την αισθηση οτι η μπαταρια πεφτει ακομα πιο αργα. Ειναι νωρις βεβαια για ασφαλη συμπερασματα. 

Κανω quote τον εαυτο μου αλλα σε ενα 2ωρο που το εχω σκαλισει αρκετα δειχνει οντως διαφορα η μπαταρια. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GMF80 said:

Κανω quote τον εαυτο μου αλλα σε ενα 2ωρο που το εχω σκαλισει αρκετα δειχνει οντως διαφορα η μπαταρια. 

πολύ ευχάριστα αυτά. όχι ότι είχε θέμα πριν αλλά η οποία βελτίωση είναι ευπρόσδεκτη. αύριο θα τη περάσω εγω

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GMF80 said:

Κανω quote τον εαυτο μου αλλα σε ενα 2ωρο που το εχω σκαλισει αρκετα δειχνει οντως διαφορα η μπαταρια. 

Δήλαδη, ούτε για την αυτονομία φταίει ο exynos? 😂

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ddr2 said:

Δήλαδη, ούτε για την αυτονομία φταίει ο exynos? 😂

Εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι έχει καλύτερη αυτονομία από τον sd 8 gen 1. Το περσινό φάουλ ήταν ότι δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει την πολυδιαφημισμένη σύμπραξη με την amd (βέβαια σε επιδόσεις raytracing βάζει κάτω ακόμη και τον 8 gen 2....). Το φετινό φάουλ (το οποίο με κάνει να παραμένω στο s22u) είναι ότι δεν έδωσε καλύτερη οθόνη.

Επίσης, για κοιτάξτε οι ψαγμένοι τη διαφορά μπαταρίας σε video playback λόγώ του ότι ο sd δεν είχε av1 codecs αλλά ο exynos είχε...

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Δήλαδη, ούτε για την αυτονομία φταίει ο exynos? 
Κάνεις λάθος για όλα φταίει ο exynos χαχαχα. Έτσι λένε χαχαχα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Andreaszel said:

πολύ ευχάριστα αυτά. όχι ότι είχε θέμα πριν αλλά η οποία βελτίωση είναι ευπρόσδεκτη. αύριο θα τη περάσω εγω

Μακάρι. Όχι ότι θα γίνω εμμονικός με το αν κοιμάμαι με 25% αντί για 10% αλλά κάθε αναβάθμιση ευπρόσδεκτη

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παντως ευχαριστουμε τη Samsung που αντι να το κανει χειροτερο για να σπρωξει τα S23 το εκανε ακομα καλυτερο...😄

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bromonano2 said:

Αρα δεν είναι θέμα exynos/ snap στο s23 τελικά ε? emoji1787.png

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

 

7 minutes ago, ddr2 said:

Δήλαδη, ούτε για την αυτονομία φταίει ο exynos? 😂

Ε ρε γλέντια! 

Κάποιοι θα κάνουν γαργάρες.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι. Όχι ότι θα γίνω εμμονικός με το αν κοιμάμαι με 25% αντί για 10% αλλά κάθε αναβάθμιση ευπρόσδεκτη
Αν το πειράζω πολύ κοιμάμαι με 20% και δεν έχω θέμα. Το πρόβλημα είναι όταν δεν το πειράζω πολύ και πριν κοιμηθώ βλέπω 35 με 40%.... εκεί να σε δω. Όχι μόνο εγώ να έχω τέτοια θέματα χιχιχι

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GMF80 said:

Παντως ευχαριστουμε τη Samsung που αντι να το κανει χειροτερο για να σπρωξει τα S23 το εκανε ακομα καλυτερο...😄

διόλου αυτονόητο...το αντίθετο μάλιστα...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Anlibafojo said:

 

Ε ρε γλέντια! 

Κάποιοι θα κάνουν γαργάρες.

Καταρχάς να πω ότι λογικά το 23 θα είναι βελτιωμένο, αυτό είναι προφανές, όχι όμως στο βαθμό που λένε. Και τα έως τώρα συμπεράσματα είναι λάθος, αφού σύγκριναν συσκευές με διαφορετικές εκδόσεις. (5.1 vs 5.0) . Οι συγκρίσεις πρέπει να γίνουν από εδώ και πέρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν χωραει αμφιβολια οτι το S23 U θα ειναι καλυτερο... Το ποσο καλυτερο ωστε να αλλαξει καποιος να παει εκει το ζυγιζει ο καθενας. Ο "χομπιστας" θα κανει την αλλαγη no matter what....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση κάποτε ειρωνευόμασταν οι από εδώ τους από εκεί Σάμμυ-Άππλε, τώρα ειρωνευόμαστε και οι από εδώ τους από εδώ; S22U-S23U; τι κακό είναι αυτό που σας πιάνει ώρες ώρες;

Φιλικά το λέω. Πάντως σύμφωνα με ληκς ο Εξύνος επιστρέφει του χρόνου οπότε θα χουμε πάλι να λέμε ώρες αμέτρητες μην ανησυχείτε.😅

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα ειρωνιας. Λογικο να υπαρχει συγκριση αφου η μια συσκευη διαδεχεται την αλλη σε φαση συζητησης τεχνολογικου φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GMF80 said:

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα ειρωνιας. Λογικο να υπαρχει συγκριση αφου η μια συσκευη διαδεχεται την αλλη σε φαση συζητησης τεχνολογικου φορουμ.

Ε ναι αλλα καποια σχολια ειναι πραγματικα τυπου «ναι εσυ παρε ios προβατο» χαχαχα. Δλδ ιδια εταιρειουλα εχουμε παρει ολοι ας καλμαρουμε.😂

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ddr2 said:

Καταρχάς να πω ότι λογικά το 23 θα είναι βελτιωμένο, αυτό είναι προφανές, όχι όμως στο βαθμό που λένε. Και τα έως τώρα συμπεράσματα είναι λάθος, αφού σύγκριναν συσκευές με διαφορετικές εκδόσεις. (5.1 vs 5.0) . Οι συγκρίσεις πρέπει να γίνουν από εδώ και πέρα.

Σαφώς ναι. Αυτό που σαρκάζω είναι η αδιάκοπη γκρίνια κάποιων περί exinos / snap και πως για όλα φταίει το hardware.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας στα χερια μου το S22U και το S23U μπορω να πω δυο λογια!

Με βεβαιοτητα θα πω οτι η διαφορα των δυο τηλεφωνων (dayone) ειναι εμφανης...

Δεν θα ριξω ευθυνη στον exynos αλλα ειναι δεδομενο οτι το στησιμο του τηλ δεν ηταν σωστο ...και ξαναλεω δεν ξερω αν εφταιγε το hardware (exynos , AMD ?) ή το ματσαρισμα με το λειτουργικο .
Ηταν εμφανες ομως οτι κατι δεν πηγαινε καλα!

Τα θεματα εχουν αναφερθει απο πολλους και σε μεγαλη εκταση και ναι ...δεν ειμαστε hater εμεις που τα γραφαμε....

Περασε περιπου ενα 6μηνο αναβαθμισεων για ν αρχιζει να στρωνει η συσκευη και ξεκαθαρα μετα την ελευση της 13 η βελτιωση ηταν ξεκαθαρη....και μονιμη!

Στο S23U περασα μεσω δισκου τα παντα ως αντιγραφο απο το S22U .

Ετσι ρυθμισεις εφαρμογες κλπ ηρθαν ακριβως τα ιδια .....

Το κινητο συμπεριφερεται Αψογα απο την πρωτη μερα και δεν εχει σχεση με τα θεματα που υπηρχαν dayone με το S22U...

Χαιρομαι που ακουω καλα λογια για το one UI 5.1 που ηρθε στο S22U και βελτιωνει ακομα παραπανω το τηλ ....


Εχω μαθει να λεω τα καλα και τα στραβα και να μην ωραιοποιω καταστασεις....και ετσι κανω και τωρα!



🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, anergos13 said:

Εχοντας στα χερια μου το S22U και το S23U μπορω να πω δυο λογια!

Με βεβαιοτητα θα πω οτι η διαφορα των δυο τηλεφωνων (dayone) ειναι εμφανης...

Δεν θα ριξω ευθυνη στον exynos αλλα ειναι δεδομενο οτι το στησιμο του τηλ δεν ηταν σωστο ...και ξαναλεω δεν ξερω αν εφταιγε το hardware (exynos , AMD ?) ή το ματσαρισμα με το λειτουργικο .
Ηταν εμφανες ομως οτι κατι δεν πηγαινε καλα!

Τα θεματα εχουν αναφερθει απο πολλους και σε μεγαλη εκταση και ναι ...δεν ειμαστε hater εμεις που τα γραφαμε....

Περασε περιπου ενα 6μηνο αναβαθμισεων για ν αρχιζει να στρωνει η συσκευη και ξεκαθαρα μετα την ελευση της 13 η βελτιωση ηταν ξεκαθαρη....και μονιμη!

Στο S23U περασα μεσω δισκου τα παντα ως αντιγραφο απο το S22U .

Ετσι ρυθμισεις εφαρμογες κλπ ηρθαν ακριβως τα ιδια .....

Το κινητο συμπεριφερεται Αψογα απο την πρωτη μερα και δεν εχει σχεση με τα θεματα που υπηρχαν dayone με το S22U...

Χαιρομαι που ακουω καλα λογια για το one UI 5.1 που ηρθε στο S22U και βελτιωνει ακομα παραπανω το τηλ ....


Εχω μαθει να λεω τα καλα και τα στραβα και να μην ωραιοποιω καταστασεις....και ετσι κανω και τωρα!


 

Η οθόνη του s22u σε σχέση με το s23u πως σου φαίνεται;μιας κ εχεις s22u να περάσεις 5.1 να μας πεις πως πάνε πλέον 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του s22u σε σχέση με το s23u πως σου φαίνεται;μιας κ εχεις s22u να περάσεις 5.1 να μας πεις πως πάνε πλέον 
Δυστυχώς φιλε μου πριν λιγο εφυγε απ τα χερια μου και ταξιδευει στον επομενο κατοχο ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες είναι οι οθόνες απλά μέσω λογισμικού το 23 έχει μια λειτουργία που αλλάζει τα χρώματα ανάλογα με τον φωτισμό και το τι είναι στην οθόνη.

Κάτι που προσωπικά δεν θα χρησιμοποιουσα αν το είχαμε και εμείς. Όπως το true tone στα iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...