Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

4 minutes ago, nik187 said:

Επιβεβαιώνω. 

Το csc δεν αλλάζει πλέων όπως παλιά με odin. 

Το έκανα στο δικό μου A52s με odin και δεν άλλαξε. 

Το άλλαξα μόνο με samkey credits αγορά από eBay. 

Για την αλλαγή csc χρειάζεται μόνο ένα Credit, πουλάνε 2 , 12 ευρώ. 

Μετά την αλλαγή δεν έχασα τίποτα,  δηλαδή δεν έγινε factory reset 

Από το ebay ζητάνε όμως και το imei της συσκευής.Το έδωσες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

23 ώρες πριν, Diam84 said:

Τρόλ?

Οχι ρε παιδιά! κατέβηκε χθες!

Screenshot_20220401-202017_Software update.jpg

Edited by ipso
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ipso said:

Οχι ρε παιδιά! κατέβηκε χθες!

Screenshot_20220401-202017_Software update.jpg

Έχεις απλά Cosmote ή το αγόρασες από Cosmote/Γερμανό;

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που περιμένω να λυθεί ειναι το πρόβλημα που πάω να πάρω τηλέφωνο και αργεί 10 δευτερόλεπτα μέχρι να καλέσει...το έχετε και άλλοι αυτό;

Επίσης μου λένε οτι οταν με καλούν αργεί να χτυπήσει και σε αυτούς ενω στο κινητό μου χτυπάει ηδη

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, toxotis70 said:

Η μπαταρία δυστυχώς δεν έφτιαξε, μάλλον χειρότερα....

116311eb2c1d75edeffc3c4d39c161b8.jpg

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Σε τι ποσοστό το δουλεύεις σε wifi/data?

22 minutes ago, arxontas2323 said:

Εγω αυτο που περιμένω να λυθεί ειναι το πρόβλημα που πάω να πάρω τηλέφωνο και αργεί 10 δευτερόλεπτα μέχρι να καλέσει...το έχετε και άλλοι αυτό;

Επίσης μου λένε οτι οταν με καλούν αργεί να χτυπήσει και σε αυτούς ενω στο κινητό μου χτυπάει ηδη

Εγώ δεν το έχω παρατηρήσει. Πολλά και διαφορετικά bugs ρε παιδιά τι να πω. Στο reddit και στο xda αν διαβάσετε γίνεται χαμός. Βέβαια έχω χρόνια να παρακολουθήσω thread android ναυαρχίδας εδώ μέσα και δεν ξέρω αν γίνεται το ίδιο κάθε χρόνο 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, toxotis70 said:

Πιο πολύ wifi δουλεύω.. data ελάχιστα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Τι να πω..το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι η ελαττωματική μπαταρία 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Meteo said:

Με πήραν ξανά τηλέφωνο από samung και μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Και αν πάλι έχει θέμα να το πάω από εκεί (να τους το φέρω στο κεφάλι).. Τους λέω απαράδεκτο για μια συσκευή 1500 ευρών...ειμαι απογοητευμένος... 

Τα ίδια πάνω κάτω είχαν πει και σε εμένα όταν είχα επικοινωνήσει μαζί τους. Έκανα και reset αλλά δεν διορθώθηκε το θέμα. Όταν επικοινώνησα πάλι μαζί τους μου είπαν σας προτείνουμε να ελέγχετε για ενημερώσεις. Αλλά αν θέλετε μπορείτε να το πάτε και στο service. Μετά την τελευταία αναβάθμιση (την έκανα Πέμπτη βραδάκι) μέχρι σήμερα δεν έχει κολλήσει ακόμα το GPS. Αν ξανακολλησει (που ελπίζω να το έφτιαξαν) φεύγει σφαίρα για service και δεν περιμένω άλλη αναβάθμιση. 

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2022 at 3:57 ΠΜ, Dimitris_w said:

Ναι δεν ήξερα . Αλλά να σε ρωτήσω εσυ για κάθε τι που δεν ξέρεις σε Ειρωνεύονται..;;; Όμορφο Ε ;; Μπράβο σου !!! Κάτι έκανες τώρα !!! 
Εσύ που έσκασες  τόσα λεφτά για ένα κινητό που είναι ίδιο με το περσινό και η εταιρεία σου προκαλεί  τεχνητό throttling σου άρεσε; Μάλλον όχι ..!!! Τι να κάνω εγώ κα γελάω μαζί σου η να σε κοροϊδεύω !!;; Η άγνοια για κάτι δεν είναι τόσο κακό όσο το να ειρωνεύεσαι κάποιον !!!

Λεβέντη μου το ποστ μου ΔΕΝ ήταν ειρωνικό, μάλλον δεν κατάλαβες...

απλά ήθελα να τονίσω (και το εννοώ αυτό) ότι όταν παίρνουμε μια συσκευή και ειδικά αυτής της κατηγορίας, τα αυτονόητα που έχουν ΟΛΑ τα Android καλό είναι να τα γνωρίζουμε, είναι σαν να αγοράζεις Porsche  χωρίς δίπλωμα.

Σαφώς θα μπορούσα να σου δώσω απλά την απάντηση, αν εσύ δεν ξεκινούσες να θάβεις τη Samsung που και καλά σε ένα τόσο ακριβό κινητό δεν έχει ούτε την ελάχιστη ασφάλεια (διάβασε το αρχικό σου ποστ και μετά τα λέμε)

 

ΥΓ. Δεν κατάλαβα τι εννοείς για τη συσκευή μου και ποια φαντάζεσαι ότι έχω, αλλά για να σου φύγει η απορία, έχω το S 21+  και είμαι 100% ευχαριστημένος... Αυτό το θέμα το διαβάζω για ενημέρωση και μόνο γτ Ίσως το καλοκαίρι, το αργότερο Σεπτέμβριο θα είμαι σε δίλημμα, S22 Ultra ή S21 Ultra.

Αυτά και καλή σου συνέχεια, ελπίζω να το χαρείς το κινητό σου που είναι όντως πολύ καλό και να μην κατηγορείς τον κατασκευαστή για πράγματα που δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενα screenshot απο battery usage και απο εμενα για να σας δειξω οτι η μπαταρια εχει βελτιωθει τουλαχιστον 40λεπτα οθονης για εμενα

Screenshot_20220402-015803_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ενημέρωση και για εμάς με branded Cosmote! Άντε να δούμε. 

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ggazas said:

Σήμερα το πρωί ενημέρωση και για εμάς με branded Cosmote! Άντε να δούμε. 

Ακριβώς ίδια με την ευρωπαϊκή? 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μετα την αναβαθμιση σε 4.1 η ενημερωση εφαρμογων γινεται και μεσω δικτυου δεδομενων. παλια το ειχα μνο μεσω wifi. πως αλλαζει? 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, gsa1967 said:

καλημερα, μετα την αναβαθμιση σε 4.1 η ενημερωση εφαρμογων γινεται και μεσω δικτυου δεδομενων. παλια το ειχα μνο μεσω wifi. πως αλλαζει? 

Play store/Settings/Network preferences/App download preference

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την αναβάθμιση το GPS δουλεύει κανονικότατα τουλάχιστον προς το παρόν Εγώ πριν είχα πρόβλημα σήμερα μου έκανε κανονικά πλοήγηση και χωρίς να έχω κάνει επανεκκίνηση της συσκευής από χθες το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stsalkit said:

Play store/Settings/Network preferences/App download preference

ευχαριστω, αλλα δεν μπορω να βρω το settings. το γραναζι δεν ειναι? οταν το παταω μου βγαζει προτιμησεις ηλεκτρονικου ταχυδρομειου και προτιμηση ελεγχου ταυτοτητας. δεν μπορω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gsa1967 said:

ευχαριστω, αλλα δεν μπορω να βρω το settings. το γραναζι δεν ειναι? οταν το παταω μου βγαζει προτιμησεις ηλεκτρονικου ταχυδρομειου και προτιμηση ελεγχου ταυτοτητας. δεν μπορω να το βρω

Πάτα πάνω στη φωτογραφία σου και ακολούθησε τα βήματα.

 

2022-04-02 13.06.00.jpg

2022-04-02 13.05.38.jpg

2022-04-02 13.05.49.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις, φαντάζομαι, ότι δεν είναι φυσιολογικό, μετά από τους χρόνους που έχουμε αρκετοί ανεβάσει. Οπότε να δεις τι σου τρώει την μπαταρία, τις ρυθμίσεις σου ή να το πας για αλλαγή μπαταρίας. 
Εγώ πάντως όποιον έχω ρωτήσει που έχει s22 για να έχει καλό σχετικά sot, έχει απενςργοποιησει τα πάντα...απο Aod μέχρι dark theme, και από ανάλυση μέχρι φωτεινότητα.

Αν εννοείς να κάνω τέτοιες ρυθμίσεις, τις έχω κάνει...αλλά και πάλι αρνούμαι να κλείσω τα πάντα για να έχω 1 ώρα παραπάνω.

Προτιμώ να το ευχαριστιεμαι και να το φορτίζω μέσα στην ημέρα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Anlibafojo said:

Πάτα πάνω στη φωτογραφία σου και ακολούθησε τα βήματα.

 

2022-04-02 13.06.00.jpg

2022-04-02 13.05.38.jpg

2022-04-02 13.05.49.jpg

ok το βρηκα σε ευχαριστω

54 minutes ago, costsa41 said:

Ρυθμίσεις πατάς και σου βγάζει προτιμήσεις δικτύου κι εκεί στο βγάζει σαν επιλογή  αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών. Λογικά αυτό ψάχνεις. 

οκ σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση για touchscreen

Την εκανα ...δεν καταλαβα βεβαια καποια αλλαγη...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

το εκανα δεν αλλαξε καν η version και σου δινει την δυνατοτητα να το κανεις ολη την ωρα χωρις να σου λεει οτι εχεις την τελευταια εκδοση.. μαλλον δεν κανει κατι

 

Παντως και στο sensorhub και στο tsp εχω πιο μεγαλη εκδοση απο αυτον στο video

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Diam84 said:

Πάντως μετά την αναβάθμιση το GPS δουλεύει κανονικότατα τουλάχιστον προς το παρόν Εγώ πριν είχα πρόβλημα σήμερα μου έκανε κανονικά πλοήγηση και χωρίς να έχω κάνει επανεκκίνηση της συσκευής από χθες το απόγευμα

Και σε εμένα το ίδιο αλλά κρατάω μικρό καλάθι. Έχει τύχει και προ αναβάθμισης να κολλήσει μετά από 2-3 μέρες χωρίς επανεκκίνηση εννοείται. Κάποιο μέλος νομίζω ανεφερε ότι και μετά την αναβάθμιση πάλι είχε θέμα με το gps. 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...