Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την προηγούμενη Δευτέρα (12 Ιανουαρίου 2009) πήγα και έκανα αίτηση για να μεταφερθεί η γραμμή μου σε άλλο πάροχο.

 

Έχω κλείσει χρόνο από τον Σεπτέμβριο και τίποτα δεν με δέσμευε να παραμείνω στην Τελλάς. Το ότι έμεινα έως τώρα οφείλεται στο γεγονός ότι ήθελα να δω μέχρι πού μπορούν να φτάσουν και ομολογώ ότι δεν περίμενα με τίποτα να φτάσει τόσο μακριά το δούλεμα. Κουράστηκα όμως και δεν μπορώ να μείνω άλλο… :wacko:

 

Μπορεί το Internet να το έχουμε για διασκέδαση αλλά κάποιες στιγμές το χρειαζόμαστε πραγματικά. Κάποια τέτοια στιγμή που χρειαζόμουν internet αλλά internet δεν είχα αποφάσισα ότι δεν μου άξιζε να υπομένω άλλο τέτοια βάσανα… :mad:

 

Σήμερα γράφω εδώ γιατί ακόμη είμαι στην Τελλάς (περί τα τέλη του μηνός θα απαλλαγώ) και κάθε δέκα λεπτά έχω αποσύνδεση η δε ταχύτητα όταν είμαι συνδεμένος φτάνει στα υπερηχητικά νούμερα των 70 ΚΒ/ς…. Ναι είμαι καλύτερα από κάτι φίλους που φτάνουν μετά βίας 30ΚΒ/ς…. Αυτά… :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,εγώ δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το Ίντερνετ απ'αυτα που λέτε,αλλά σίγουρα μπαίνω σε σκέψεις αναφορικά με την αξιοπιστία της Τ(ρ)ελλάς...Διότι μπορεί κάποια μέρα να μείνω και γω στα κρύα του λουτρού όσον αφορά τις ταχύτητες...Τον Σεπτέμβρη έκανα τη σύνδεση και σίγουρα έχω πολύ καιρό ακόμα ως προς την αποδέσμευση..Αλλά τόσους μήνες ουδέν πρόβλημα..Πληρώνω 24,παίρνω 12 σε downloading από rapidshare(μέγιστο 1200-1300 kb/s).Τα ίδια έπιανα και με Οτενετ,οπότε όλα φυσιολογικά!Αλλά αυτό που αναφέρετε οι περισσότεροι μάλλον έχει να κάνει μ'ένα σύνολο περιοχών,όχι μ'όλες!Αλλά και πάλι,πού οφείλεται;;Τι απαντήσεις δίνει το υποτιθέμενο τεχνικό τμήμα;;
Link to comment
Share on other sites

ε,δεν τις διαβασες?

"εχει προβλημα ολη η β.ελλαδα"

"το τεχνικο τμημα της τελλας θα αποκαταστησει την βλαβη συντομα"

"δεν μας εχει δηλωθει βλαβη"

"εχετε ασυρματο τηλεφωνο?αυτο φταιει"

"εχετε φιλτρο στην συσκευη?αυτο φταιει"

 

εμενα το συμβολαιο ληγει τον αλλο μηνα..η αληθεια ειναι πως απο την νεα χρονια δεν ειχα προβλημα(τελευταια φορα επικοινωνησα 31-12-08 επειδη και παλι δεν ειχα τηλεφωνο) και δεν ξερω τι να κανω...και φορθνετ τα ιδια "καλα" εχει..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Στη λιστα να προστεθει το:"-εχετε εγκατεστημενο το skype? -οχι -σιγουρα ετσι? -ναι σιγουρα -γιατι αν εχετε το skype αυτο φταιει,να το απεγκαταστησετε"
Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα με το skype ειχα κι εγω προβλημα...μου ειπαν να το απεγκαταστησω και μετα ω,ναι!!ειχα και παλι ιντερνετ...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

@FREAK_OF_NATURE,

 

δεν έβγαλα άκρη απ'τις δικαιολογίες τους επειδή δε στέκουν :lol:

 

Εγώ δηλαδή δεν αντιμετώπισα ουδέν πρόβλημα στην περιοχή μου(βλέπε avatar),οπότε δε στέκει η δικαιολογία όσον αφορά την Β.Ελλάδα!!

 

Καλά,μιλάμε για οργάνωση ομως,έτσι;Αντιμτωπίζουν σοβαρά τους επαγγελματίες που θέλουν τηλέφωνο και Ίντερνετ για τη δουλειά τους.....

 

Και,τέλος,να πω ότι διαφωνώ με έναν φίλο παραπάνω που λέει ότι δεν πειράζει και τόσο όταν το Ίντερνετ είναι για διασκέδαση να κόβεται πού και πού,αλλά όταν είναι για δουλειά είναι σοβαρό...Ασχέτως της χρήσης του,η εταιρία είναι υποχρεωμένη να το παρέχει 24 ώρες το 24ωρο πλην ενός σύντομου χρονικού διαστήματος,εντός του οποίου έχει δικαίωμα να το διακόψει για προγραμματισμένες εργασίες συντήρησης/αναβάθμισης/επέκτασης.Νομίζω δε πως αυτό το χρονικό διάστημα δεν μπορεί να υπερβαίνει τις 6 συνεχόμενες ώρες

Link to comment
Share on other sites

Η tellas μας κοροιδευει ομαδικα. Και στην Πάτρα τα ίδια προβλήματα έχουμε σχεδόν 2 μήνες τώρα. η ημερομηνία που θα διορθωθεί το πρόβλημα αλλάζει συνέχεια και άκρη δεν βγάζουμε. εγώ έχω κάνει ήδη την καταγγελία στην ΕΕΤΤ και περιμένω.. το καλό είναι ότι δεν έχω πληρώσει λογαριασμό ακόμα!

Ζαχλωρίτικα

Olympic Games 2016

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε να πληρώσεις κιόλας,αν έχεις τέτοια προβλήματα :mad:

 

Πραγματικά,δεν μπορώ να καταλάβω σε τι οφελεί να κωλυσιεργούν σε δικτυακά θέματα..Γιατι έτσι φαίνεται όταν μετατοπίζουν συνεχώς την ημερομηνία επίλυσης των προβλημάτων..Να χάσουν θέλουν ή να πάρουν πελάτες;; :confused:

 

Ε,μπήκε στον όμιλο Wind τώρα....Θέλει πολύ σκληρή δουλειά για να υποβιβαστείς στην καταναλωτική συνείδηση... ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε κοτσιανης και εγω ετσι ημουν... χωρις προβλημα με καλες ταχυτητες χωρις αποσυνδεσεις και ολα καλα... και ξαφνικα.... τσαααααακ αποσυδεση... περιμενω περιμενω περιμενω... τπτ.... τηλεφωνω στην τελλας το λεω το προβλημα και αυτο παει.. 1,2,3 μερες 1,2 εβδομαδες, μιλαμε χωρις καθολου ιντερνετ και συνεχομενα τηλεφωνα, ολο ελεγαν οτι εμεις ειμαστε μια χαρα και εσεις εχετε το προβλημα και τα σχετικα π@π@ριλικι@ (φιλτρα και τετοια οπως ειπε πιο πανω και η freak)... μεχρι που ειχα αποσυνδεσει τα παντα στο σπιτι και πηρα και γραμη απευθειας απο την εισοδο και τα σχετικα... αλλα τπτ αφου τους εξηγουσα καθε φορα τι εκανα τεσπα αυτο κρατησε 2 μηνες!! Ευτυχως μια μερα το σηκωσε ενα τσακαλακι στο τεχνικο τμημα και καταλαβε τι επαιζε.. πιστευω απο τυχη δεν κρατησε παραπανω... μετα απο εκεινη την μερα παλι ολα καλα... με λιγα λογια αν σου πεσει μια φορα και ειναι και ψιλοσυμαντικη η βλαβη(γιατι ηταν λιγο ψαγμενο το δικο μου, δεν ηταν το ασυρματο panasonic μου που εκανε διαγαλαξιακες παρεμβολες) αστα να πανε θα τρεχεις και δεν θα φτανεις...
Link to comment
Share on other sites

φιλε κοτσιανης και εγω ετσι ημουν... χωρις προβλημα με καλες ταχυτητες χωρις αποσυνδεσεις και ολα καλα... και ξαφνικα.... τσαααααακ αποσυδεση... περιμενω περιμενω περιμενω... τπτ.... τηλεφωνω στην τελλας το λεω το προβλημα και αυτο παει.. 1,2,3 μερες 1,2 εβδομαδες, μιλαμε χωρις καθολου ιντερνετ και συνεχομενα τηλεφωνα, ολο ελεγαν οτι εμεις ειμαστε μια χαρα και εσεις εχετε το προβλημα και τα σχετικα π@π@ριλικι@ (φιλτρα και τετοια οπως ειπε πιο πανω και η freak)... μεχρι που ειχα αποσυνδεσει τα παντα στο σπιτι και πηρα και γραμη απευθειας απο την εισοδο και τα σχετικα... αλλα τπτ αφου τους εξηγουσα καθε φορα τι εκανα τεσπα αυτο κρατησε 2 μηνες!! Ευτυχως μια μερα το σηκωσε ενα τσακαλακι στο τεχνικο τμημα και καταλαβε τι επαιζε.. πιστευω απο τυχη δεν κρατησε παραπανω... μετα απο εκεινη την μερα παλι ολα καλα... με λιγα λογια αν σου πεσει μια φορα και ειναι και ψιλοσυμαντικη η βλαβη(γιατι ηταν λιγο ψαγμενο το δικο μου, δεν ηταν το ασυρματο panasonic μου που εκανε διαγαλαξιακες παρεμβολες) αστα να πανε θα τρεχεις και δεν θα φτανεις...

Τελικά τι πρόβλημα είχες; δε μας λες, μπας και το διορθώσουμε κι εμείς; (εννοώ να τους τηλεφωνήσουμε και να τους πούμε να κάνουν "αυτό" κι "αυτό" κλπ...)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

αν σου πεσει μια φορα και ειναι και ψιλοσυμαντικη η βλαβη αστα να πανε θα τρεχεις και δεν θα φτανεις...

 

Ελπίζω να μη μου..πέσει :p όπως λες και τρέχω και δε φτάνω!! :lol:

 

Πάντως,απ'τον Σεπτέμβρη που είμαι συνδρομητής δεν έχω το παραμικρό παράπονο απ'την ταχύτητα!Αλλά με όλα αυτά που ακούω,είναι να μη φοβαμαι;; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει το WiFi ADSL Router με κάθε σύνδεση internet στην Tellas;:worry:Γιατί στο φυλλάδιο της Wind λέει:''Με τον εξοπλισμό της επιλογής σας:....ή WiFi ADSL Router σε ιδιαίτερη χαμηλή τιμή''.:)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει το WiFi ADSL Router με κάθε σύνδεση internet στην Tellas;:worry:Γιατί στο φυλλάδιο της Wind λέει:''Με τον εξοπλισμό της επιλογής σας:....ή WiFi ADSL Router σε ιδιαίτερη χαμηλή τιμή''.:)

5 ευρώ το μήνα για 12 μήνες...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όλη μέρα (Κορυδαλλός) ούτε για δείγμα internet... Με τις υγείες μας!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όλη μέρα (Κορυδαλλός) ούτε για δείγμα internet... Με τις υγείες μας!

 

τα λαθη πληρωνονται.τωρα θα μαθουμε οτι υπαρχει και οτι πληρωνεις παιρνεις.και για να μην το ξακανουμε,πρεπει να πληρωσουμε για να φυγουμε.

Link to comment
Share on other sites

τα λαθη πληρωνονται.τωρα θα μαθουμε οτι υπαρχει και οτι πληρωνεις παιρνεις.και για να μην το ξακανουμε,πρεπει να πληρωσουμε για να φυγουμε.

Δεν κατάλαβες... έχω κλείσει χρόνο εδώ και πολλούς μήνες αλλά που να πάω; Ποιά νομίζεις είναι καλύτερη; HOL; Forthnet; τα ίδια σκ@τ@ είναι όλες τους, εκτός από τον πΟΤΕ βέβαια... αλλά είπαμε αν θες ποιότητα, την πληρώνεις ακριβά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο.. και εγω εχω κλεισει χρονο αλλα που να παω? ενας φιλος μου δυο στενα πιο κατω εχει φορθνετ και εχει τα ιδια.... παντως να σκασω τοσα φραγκα στον οτε δεν παιζει... γιατι δεν τα εχω κιολας...
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο.. και εγω εχω κλεισει χρονο αλλα που να παω? ενας φιλος μου δυο στενα πιο κατω εχει φορθνετ και εχει τα ιδια.... παντως να σκασω τοσα φραγκα στον οτε δεν παιζει... γιατι δεν τα εχω κιολας...

 

παιδια στη tellas πληρωνετε 39,90 ευρω τον μηνα.στο οτε με 48 ευρω θα εχετε δωρεαν αστικες και υπεραστικες και ιντερνετ με 2αρα.(τουλαχιστον η 2αρα του οτε ειναι 10 φορες καλυτερη απο την υποτιθεμενη 24αρα της tellas που δεν την πιανει κανεις).δεν βλεπω την τεραστια διαφορα.και στο φιναλε εχεις εταιρεια και οχι μπελα.για ψαχτετο λιγο.δεν ειναι αναγκη να βαλετε και 24αρα.εγω στη tellas πιανω 10αρα(γιατι τοτε να μη με χρεωνουν λιγοτερο).δεν μπορει ολοι να ειναι στο ιδιο καζανι.αλλιως να φτιαξουν το δικτυο τους και μετα να εχουν απαιτησεις και να ζητανε πελατες.αλλα αυτοι τη δουλεια τους κανουν.με μηδεν επενδυσεις θελουν να φτιαξουν εταιρειες.και ο κοσμος δυστυχως τρεχει λες και μοιραζουν χρυσαφι.αερα κοπανιστο πουλανε και σε υποχρεωνουν να κατσεις και ενα χρονο.αν εχουν τα κοτσια ας τον βγαλουν αυτο τον ορο,να δουμε ποσοι πελατες θα μενουν πανω απο ενα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στη tellas πληρωνετε 39,90 ευρω τον μηνα.στο οτε με 48 ευρω θα εχετε δωρεαν αστικες και υπεραστικες και ιντερνετ με 2αρα.(τουλαχιστον η 2αρα του οτε ειναι 10 φορες καλυτερη απο την υποτιθεμενη 24αρα της tellas που δεν την πιανει κανεις).δεν βλεπω την τεραστια διαφορα.και στο φιναλε εχεις εταιρεια και οχι μπελα.για ψαχτετο λιγο.δεν ειναι αναγκη να βαλετε και 24αρα.εγω στη tellas πιανω 10αρα(γιατι τοτε να μη με χρεωνουν λιγοτερο).δεν μπορει ολοι να ειναι στο ιδιο καζανι.αλλιως να φτιαξουν το δικτυο τους και μετα να εχουν απαιτησεις και να ζητανε πελατες.αλλα αυτοι τη δουλεια τους κανουν.με μηδεν επενδυσεις θελουν να φτιαξουν εταιρειες.και ο κοσμος δυστυχως τρεχει λες και μοιραζουν χρυσαφι.αερα κοπανιστο πουλανε και σε υποχρεωνουν να κατσεις και ενα χρονο.αν εχουν τα κοτσια ας τον βγαλουν αυτο τον ορο,να δουμε ποσοι πελατες θα μενουν πανω απο ενα μηνα.

Καλά τα λες αλλά μιλάω και εξωτερικό οπότε η Tellas με έχει βολέψει. Στον ΟΤΕ θα πλήρωνα τα μαλλιοκέφαλά μου αν μιλούσα έτσι όπως μιλάω τώρα με άλλες χώρες.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες αλλά μιλάω και εξωτερικό οπότε η Tellas με έχει βολέψει. Στον ΟΤΕ θα πλήρωνα τα μαλλιοκέφαλά μου αν μιλούσα έτσι όπως μιλάω τώρα με άλλες χώρες.

 

μπες στο viva.gr και διαβασε.εκει μπορεις να βρεις τη λυση για το εξωτερικο.καλη υπομονη τοτε με τον μπελα.

Link to comment
Share on other sites

μπες στο viva.gr και διαβασε.εκει μπορεις να βρεις τη λυση για το εξωτερικο.καλη υπομονη τοτε με τον μπελα.

τα 48 που έγραψες πως βγαίνουν? Connex-talk και πάγιο;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

παιδια στη tellas πληρωνετε 39,90 ευρω τον μηνα.στο οτε με 48 ευρω θα εχετε δωρεαν αστικες και υπεραστικες και ιντερνετ με 2αρα.(τουλαχιστον η 2αρα του οτε ειναι 10 φορες καλυτερη απο την υποτιθεμενη 24αρα της tellas που δεν την πιανει κανεις).δεν βλεπω την τεραστια διαφορα.και στο φιναλε εχεις εταιρεια και οχι μπελα.για ψαχτετο λιγο.δεν ειναι αναγκη να βαλετε και 24αρα.εγω στη tellas πιανω 10αρα(γιατι τοτε να μη με χρεωνουν λιγοτερο).δεν μπορει ολοι να ειναι στο ιδιο καζανι.αλλιως να φτιαξουν το δικτυο τους και μετα να εχουν απαιτησεις και να ζητανε πελατες.αλλα αυτοι τη δουλεια τους κανουν.με μηδεν επενδυσεις θελουν να φτιαξουν εταιρειες.και ο κοσμος δυστυχως τρεχει λες και μοιραζουν χρυσαφι.αερα κοπανιστο πουλανε και σε υποχρεωνουν να κατσεις και ενα χρονο.αν εχουν τα κοτσια ας τον βγαλουν αυτο τον ορο,να δουμε ποσοι πελατες θα μενουν πανω απο ενα μηνα.

 

για 2αρα? τουλαχιστον εγω δεν εχω προβληματα ταχυτητας και ανετα πιανω 11-12 μπβς τωρα να πεσω στα 2..ειχα πριν οτε και δεν ειχα και τις καλυτερες εντυπωσεις και ενας φιλος μου τοθ εχει τα απεριοριστα ειναι μονο για τηλεφωνα οτε.. αυτο ακομα ετσι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

για 2αρα? τουλαχιστον εγω δεν εχω προβληματα ταχυτητας και ανετα πιανω 11-12 μπβς τωρα να πεσω στα 2..ειχα πριν οτε και δεν ειχα και τις καλυτερες εντυπωσεις και ενας φιλος μου τοθ εχει τα απεριοριστα ειναι μονο για τηλεφωνα οτε.. αυτο ακομα ετσι ειναι?

 

οχι,ισχυει για ολα τα τηλεφωνα ολων των εταιρειων.αν κανεις λιγο υπομονη σε λιγο καιρο θα βγαλει duple play με 40,90 ευρω τον μηνα(ιντερνετ+τηλεφωνα+παγιο+κινητα).λιγο υπομονη μονο.

Link to comment
Share on other sites

οχι,ισχυει για ολα τα τηλεφωνα ολων των εταιρειων.αν κανεις λιγο υπομονη σε λιγο καιρο θα βγαλει duple play με 40,90 ευρω τον μηνα(ιντερνετ+τηλεφωνα+παγιο+κινητα).λιγο υπομονη μονο.

 

μακαρι... αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...