Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάλι, τον τελευταίο καιρό με έχει σκίσει στις αποσυνδέσεις, τουλάχιστον 5 / εβδομάδα... Πειραιά είμαι, ξέρεις, εκεί κοντά στο ελικοδρόμιο.

 

Ενταξει ρε συ 5/εβδομαδα δεν μπορεις να πεις οτι σε εχει σκισει στις αποσυνδεσεις κιολας!!!χαλαρωσε λιγακι..

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως ...ξεχνάει να συνδεθεί ξανά και περιμένω κάνα 5ωρο μέχρι να συνδεθώ.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ξαναρχισαν οι διακοπες στο τηλεφωνο (και στο ιντερνετ)??

ας ελπισουμε να ηταν καποια απλη βλαβη...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά να ρωτησω, εχω περιπου ενα χρονο τελλας και δεν ειχα καποιο ιδιαιτερο προβλημα, ξαφνικα δεν εχω τηλεφωνο και το ιντερνετ σερνεται απο την κυριακη συμβαινει αυτο, μου ειπαν οτι υπαρχει βλαβη στο δικτυο του ΟΤΕ,δηλαδη στα καλωδια και θα στειλουν τεχνικους, το ιδιο ακριβως ειχε γινει ομως και στον ξαδερφο μου το καλοκαιρι και 2 μηνες δεν ειχε τηλεφωνο και ολο εστελναν τεχνικους. παντως, γενικα μου φαινεται περιεργο που εδω στην πολυκατοικια μονο τα δικα μου και του ξαδερφου μου τα καλωδια παρουσιασαν προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

απο τις 9/2/2009 που είμαι στη τελλας κατεβάζω σταθερα απο ''nvidia'' 850 kb/s και έχει κλειδώσει στα 8,63 mbps, απο ότι καταλαβαίνω δεν είναι και το καλύτερο, για να δουμε.......

 

λοιπόν φίλοι, της 2 πρώτες εβδομάδες η τρελλας ήτανε καλα, (καλά, τες πα) εδώ λοιπόν και 2 μήνες σέρνομαι ασύστολα, κατεβάζω απο ftp.ntua (πολυτεχνείο) με το πολύ 150 kb/sec, τους έδωσα διορία μέχρι τετάρτη του πασχα, (σιγά μην συγκινηθούν), και λεω να παω σε hol, η διακοπή που θα εχω για τη μετάβαση απο το ενα δίκτυο στο άλλο πόση θα είναι ? γνωρίζει κανείς ?

 

ευχαριστώ

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου όμως πριν φύγεις ότι πρέπει να επιστραφεί το ποσό της αναπόσβεστης επιδοτησης για τον εξοπλισμό που πήρες,αν δεν έχεις κλείσει χρονο στην εταιρία!Αναγράφεται πάνω στο συμβολαιό σου το ποσό!Εγώ προτείνω να κινηθείς αλλιώς,με καταγγελία στην ΕΕΤΤ και καθημερινά τηλέφωνα στο 13800 για να λυθεί το θέμα!Σιγά να μην τους δώσεις έτσι τσάμπα το αναπόσβεστο ποσό,λες και τους το χρωστούσες,επειδή είναι ανίκανοι να παρέχουν ποιοτικές υπηρεσίες!!
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου όμως πριν φύγεις ότι πρέπει να επιστραφεί το ποσό της αναπόσβεστης επιδοτησης για τον εξοπλισμό που πήρες,αν δεν έχεις κλείσει χρονο στην εταιρία!Αναγράφεται πάνω στο συμβολαιό σου το ποσό!Εγώ προτείνω να κινηθείς αλλιώς,με καταγγελία στην ΕΕΤΤ και καθημερινά τηλέφωνα στο 13800 για να λυθεί το θέμα!Σιγά να μην τους δώσεις έτσι τσάμπα το αναπόσβεστο ποσό,λες και τους το χρωστούσες,επειδή είναι ανίκανοι να παρέχουν ποιοτικές υπηρεσίες!!

 

Ειμαι εδω και 2 χρονια στην τηλεφωνία της τελλας οπότε δεν δεσμεύομαι, αλλαγή πακέτου εκανα, διαβάζοντας μέσα στο φορουμ για τους υπόλοιπους παρόχους....απελπίστηκα, πρέπει να είσαι πολύ τυχερός για να μην εχεις προβλήματα

Η καταγγελία πως γίνεται στην εεττ ??

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εδω και 2-3 μηνες περιπου κατεβαζω μια χαρα,σε ωρες αιχμης 2-3Mbit περιπου και σε μη αιχμης βλεπω πανω απο 6...ευτυχως οι ασχημες μερες (μηνες) του φθινοπωρου περασαν ανεπιστρεπτι.Οσο για το τηλεφρωνο,στους 7 μηνες εχει κοπει 3 φορες (και να εχει πεσει στην αντιληψη μου) για 20-60 λεπτα την καθε φορα.Καθολου ασχημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειμαι εδω και 2 χρονια στην τηλεφωνία της τελλας οπότε δεν δεσμεύομαι, αλλαγή πακέτου εκανα, διαβάζοντας μέσα στο φορουμ για τους υπόλοιπους παρόχους....απελπίστηκα, πρέπει να είσαι πολύ τυχερός για να μην εχεις προβλήματα

Η καταγγελία πως γίνεται στην εεττ ??

 

 

h kataggelia ginetai meso tou eett.gr

stelneis email eponima kai anafereis oli tin istoria tou provlimatos.

meta apo 15 meres peripou tha sou erthei epistoli-koinopoihsh apo tin eett me thema to problima sou kai argotera tha akolouthisei kai apantisi apo ton paroxo

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν φίλοι, της 2 πρώτες εβδομάδες η τρελλας ήτανε καλα, (καλά, τες πα) εδώ λοιπόν και 2 μήνες σέρνομαι ασύστολα, κατεβάζω απο ftp.ntua (πολυτεχνείο) με το πολύ 150 kb/sec, τους έδωσα διορία μέχρι τετάρτη του πασχα, (σιγά μην συγκινηθούν), και λεω να παω σε hol, η διακοπή που θα εχω για τη μετάβαση απο το ενα δίκτυο στο άλλο πόση θα είναι ? γνωρίζει κανείς ?

 

ευχαριστώ

 

 

157 euro stoixizei h aposindesi.einai h pio akrivi etairia apo oles se auto thema.

egw exo hol kai eimai arxontas.

katevazo se off-peak me 11 mb...se sxesi me tin tellas kala eimai

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ti σουρσιμο ειναι το σημερινο?

τα d/c πανε συννεφο..http://smileys.svatbata.org/set-01/348.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δε μου ανοιγουν αρκετα ξενα sites απο σημερα και οι ταχυτητες ειναι χαμηλες.Συγκεκριμενα δε μου ανοιγει το easypay.gr ,το speedtest.net (αυτα εχω τσεκαρει προς το παρον).Επισης δε μου συνδεεται το live messenger μετα απο φορματ που εκανα με κωδικο σφαλματος 81000306 αν και γι αυτο δε πρεπει να φταιει η τελλας αλλα τελοσπαντων.
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το firewall σου.

 

Επίσης, Κορυδαλλό με έχει σκίσει στα dc εδώ και 4-5 μέρες...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφτασα να ξανακανω φορματ και δε λυθηκε το προβλημα.Δε μου ανοιγει ουτε το msn.com ,καποια στιγμη δουλεψε το speedtest.net αλλα τωρα τιποτα παλι.Πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως πανελλαδικα σε ορισμενους συνδρομητες δεν ανοιγουν ορισμενες σελιδες και θα λυθει το προβλημα στις 19 του μηνα (!!!).Να τους πιστεψω τωρα?Ανεξηγητο...

 

Υ.Γ. Εχω μονο το firewall των windows και κανενα αλλο,ουτε και antivirus.

Link to comment
Share on other sites

ξαναρχισαν τα χαζα???

πφφφφφ

για την ιστορια παντως .η πιστωση που μου εταξαν οταν για 3 μηνες δεν ειχα τηλεφωνο,δεν εγινε ποτε...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Η Tellas πότε περιμένει να ανακοίνωση την αναβάθμιση της ταχύτητας πρόσβασης των συνδέσεων ADSL;...τελευταία;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

ξαναρχισαν τα χαζα???

πφφφφφ

για την ιστορια παντως .η πιστωση που μου εταξαν οταν για 3 μηνες δεν ειχα τηλεφωνο,δεν εγινε ποτε...

 

Πάντως Επταπύργιο χτες το πρωί,για περίπου από τις 6 το πρωί έως τις 10,νεκρό το τηλέφωνο!Το Ίντερνετ λειτουργούσε παρ'όλα αυτά ως συνήθως,χωρις προβλήματα!

 

Αξιόπιστος ο όμιλος Wind και στα σταθερά και στα κινητά!:lol:

 

Άντε να λήξει το συμβόλαιο να φύγω!

Link to comment
Share on other sites

σημερα βρεθηκα σε καταστημα του ανεμου να πληρωσω εναν λογαριασμο,και προσπαθουσαν να με πεισουν να βαλω τελλας στο σπιτι.

του εξηγησα ευγενικα πως δεν με ενδιαφερει,αρχισε να μου λεει πως συμφερει οικονομικα

του ειπα τοτε πως εχω τελλας στο ιατρειο και για 3 μηνες ειμουν χωρις τηλεφωνο.

ρωτησε ποτε εγινε αυτο και ειπε "ααααα.ναι.υπηρχε προβλημα λογω των εργασιων του μετρο"!!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλά,το ότι έχουμε αγανακτήσει μ'αυτό το μετρό(και θα αγανακτήσουμε κι άλλα τόσα χρόνια)είναι δεδομένο!Όμως,πώς γίνεται να φταίει το Μετρό μόνο για την Τρελλάς;Τη δικαιολογία έτοιμη την εχουν τα παπαγαλάκια!

 

Υ.Γ.:Δεν είναι τυχαία η διαφήμιση με τον παπαγάλο στην αρχική σελίδα της Wind!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά... Σήμερα πήγε ο πατέρας μου να βάλει Tellas double play unlimited και του ζήτησαν 35€ για να μεταφέρουν την γραμμή από τον ΟΤΕ. Μάλιστα του είπαν ότι επειδή το έχουν και οι άλλες εταιρείες, πίεσαν την Tellas να χρεώσει κι αυτή το ποσό αυτό. Απ' ότι βλέπω στο site, όντως υπάρχει αυτό το ποσό, αλλά γιατί να το πληρώσουμε το κερατιάτικο? Επίσης το ποσό αυτό για μεταφορά από τον ΟΤΕ, το έχει μόνο η Tellas, άρα του είπαν ψέμματα.

Αξίζει να βάλουμε Tellas σε κατάστημα ή υπάρχουν προβλήματα? Κυρίως για τηλέφωνα αστικά/υπεραστικά και κινητά μας ενδιαφέρει και πολύ λιγότερο για Internet. Υπάρχουν προβλήματα και τι είδους?

Link to comment
Share on other sites

Είναι το τέλος ενεργοποίησης και κανονικά υπάρχει σε όλες τις εταιρίες!Για μεγάλο χρονικό διάστημα δεν το χρέωναν οι πάροχοι,ως δέλεαρ!Τώρα δεν ξέρω αν το χρεώνουν όλοι ή κάποιοι επιλεκτικά!Πάντως,σε καμία περίπτωση δεν είναι κερατιάτικα! :)
Link to comment
Share on other sites

Εσύ με ότι έχεις ακούσει σε αυτό το thread πιστεύεις ότι πρέπει να βάλετε Tellas;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Δεν ξέρω αν ποστάρω στο κατάλληλο μέρος...Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος τις ρυθμίδεισ για τη σύνδεση του modem/router Siemens SpeedStream 4200 για τα Vista...???Σας παρακαλώ...
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...