Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι?

το πακετο της τελλας με τα 39.90 που προσφερει ιντερνετ,δωρεαν αστικα και υπεραστικα,δωρεαν διεθνης κλησεις και 60 λεπτα προς κινητα,εχει καποι χρονικη διαρκεια?

8α ισχυει δλδ για ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα?η για ολη την διαρκεια της συνεργασιας?(1 χρονο δλδ το λιγοτερο)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?

το πακετο της τελλας με τα 39.90 που προσφερει ιντερνετ,δωρεαν αστικα και υπεραστικα,δωρεαν διεθνης κλησεις και 60 λεπτα προς κινητα,εχει καποι χρονικη διαρκεια?

8α ισχυει δλδ για ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα?η για ολη την διαρκεια της συνεργασιας?(1 χρονο δλδ το λιγοτερο)

 

 

Όχι δεν έχει κάποιο χρονικό περιορισμό και διάρκεια.

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο. κανονικα δεν πρεπει να τους πληρωσεις, αλλα η ελλαδα ειναι ισως η μοναδικη χωρα που ο πελατης δεν εχει σχεδον ποτε δικιο. εγω στη θεση σου θα πηγαινα μεχρι τα κεντρικα και θα τους ελεγα οτι αν δεν μπορεσουν να το φτιαξουν μεσα στην επομενη εβδομαδα, να μου πουν τ πρεπει να δωσω για να αλλαξω εταιρεια. ουτε τρεξιματα ουτε τιποτα. αλλαζεις και ησυχαζεις!!απο το τηλεφωνω δεν θα βγαλεις ακρη. ειναι σχεδον ολοι τους ασχετοι! σκεψου οτι εγω για να κανω ενα απλο setup στο modem χρειαστηκε να του παρω 6 τηλεφωνα. ο λογος ειναι οτι οι 5 πρωτοι υπαλληλοι ηταν εντελως ασχετοι και αφου μου ελεγε ο καθενας το δικο του, δεν ειχα internet! αστα φιλε μου! η κατασταση ειναι δραματικη με ολες τις ιδιωτικες. τον οτε τον πληρωνεις ακριβα αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!

 

εχεις δικιο σε αυτο.. αν δεν πληρωσω μονο μπελαδες θα βρω... α ρε ελλαδαρα.. θα πηγαινα στα γραφεια αλλα δεν νομιζω να εχει εδω στην θεσσαλονικη.. χτες που πηρα ο ανθρωπος ηταν και αγενης και βοδι... σορρυ κιολας.. οσο για το σετ απ και εγω τα ιδια ειχα.. τωρα το κανω μονος.. αυριο θα παρω και στα κεντρικα να δουμε... ειχα οτε στην αρχη αλλα μου εβγαζε και εκει πολλα προβληματα.. μου ειχαν στειλει και τεχνικο μια φορα χωρις να με ενημερωσουν λογο προβληματος και τα ελεγξε και φυσικα δεν βρηκε τπτ η συνδεση ηταν τελεια.. και μπροστα στα ματια του τα dc επεφταν βροχη και δεν ηξερε τι να πει... και φυσικα τον εστειλα και δεν τον πληρωσα..(εννοειτε). κριμα και η τελλας μου ηταν πολυ καλη στην αρχη... τωρα δεν την προτεινω σε κανεναν.. που να μπλεκεις παλι με καινουριους.. τπτ δεν ξερει κανενας.. ασε εχω απέλπιστει.. παντως πριν διακοψω καποιος θα την πληρωσει...:O αστα να πανε... σημερα μ ειπε να παρω τηλ στις 9.. και φυσικα το τεχνικο τμημα δεν με πηρε... ε ρε γλεντια:angry::protest:

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις αν εχουν γραφεια στην θεσσαλονικη? η τα τηλεφωνα τα κεντρικα που μπορω να τα βρω? (δεν παει αλλο)
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να τα δω αυτα? παντως ολο ελεγαν οτι δεν φταιει η γραμμη και τετοια και οτι κατι παιζει μεσα στο σπιτι.. αλλα ξαφνικα ως δια μαγειας εφτιαξε η γραμμη χτες το βραδυ.. με συγχρονιζει στα 4mbps συνεχεια... παιζει να με εχουν κλειδωσει εκει :(:(

 

αν τα ειδα καλα snr εχω 9.0 και αττ 28.0

 

ασε μην ελπιζεις οτι θα δεις φως...

 

τι snr και ******ες....ειναι φανερο τι φταιει

DSLAM μπουκωμενα κλπ.κλπ.

 

και εγω απο προχθες με τελεια γραμμη τωρα τα βραδια κατεβαζω με 80!

ενω τα ξημερωματα με 800-900!

 

το δηλωνεις και σου απαντουν οτι το εχουν προωθησει για βλαβη!

 

πως εχει βλαβη μια γραμμη που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ

- ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΣΤΑ 11994 ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ

ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΪ ΠΕΤΑΕΙ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

H Tellas δίνει στ'αλήθεια τζάμπα φορητό υπολογιστή Fujitsu-Siemens με κάθε σύνδεση:confused:???
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ισχυρίζεται.....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

H Tellas δίνει στ'αλήθεια τζάμπα φορητό υπολογιστή Fujitsu-Siemens με κάθε σύνδεση:confused:???

αν δεν κανω λαθος νομιζω οτι πρεπει να κανεις συμβολαιο 2 ετων και να πληρωσεις με καρτα απο την αρχη!!

Link to comment
Share on other sites

αντε αυριο 4 βδομαδες προβληματος χωρις λυση!!! 28 μερες και τπτ δεν εκαναν ακομα!! το λαπ τοπ το δινουν για να μην τους βριζεις οταν δεν θα εχεις συνδεση...για να κλεβεις με το ασυρματο απο αλλους:lol::lol: ταμαμ θα μου ερχοταν εμενα τωρα...αντε παμε για μηνα και ακομα δεν βλεπω φως...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση (αν έχει ειπωθει νωρίτερα, ζητάω συγνώμη για την επανάλειψη, αλλά όσο κατάφερα να ψάξω, δεν βρήκα απάντηση).:O

Γνωρίζετε αν οι δωρεάν αστικές στο Double Play είναι VoIP? Και αν ναι, αυτό σημαίνει ότι όταν υπάρχει διακοπή ρεύματος κόβεται και το τηλέφωνο, σωστά? Να σας ξεκαθαρίσω ότι σε ερώτησή μου σχετική τόσο η Tellas όσο και η HOL ισχυρίζονται ότι το τηλέφωνο δεν διακόπτεται όταν δεν υπάρχει ρεύμα, γιατί "έχουν ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών, ενσύρματο και όχι ασύρματο". Σε Thread για την HOL φαίνεται ότι αυτό δεν ισχύει. Για την Tellas να το πιστέψω?:confused:

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση (αν έχει ειπωθει νωρίτερα, ζητάω συγνώμη για την επανάλειψη, αλλά όσο κατάφερα να ψάξω, δεν βρήκα απάντηση).:O

Γνωρίζετε αν οι δωρεάν αστικές στο Double Play είναι VoIP? Και αν ναι, αυτό σημαίνει ότι όταν υπάρχει διακοπή ρεύματος κόβεται και το τηλέφωνο, σωστά? Να σας ξεκαθαρίσω ότι σε ερώτησή μου σχετική τόσο η Tellas όσο και η HOL ισχυρίζονται ότι το τηλέφωνο δεν διακόπτεται όταν δεν υπάρχει ρεύμα, γιατί "έχουν ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών, ενσύρματο και όχι ασύρματο". Σε Thread για την HOL φαίνεται ότι αυτό δεν ισχύει. Για την Tellas να το πιστέψω?:confused:

Δεν μπορώ να απαντ'ησω για την HOL αλλά στην Tellas έχεις κανονική PSTN γραμμή που σημαίνει ότι δεν κόβεται αν κοπεί το ρεύμα, δεν είναι VoIP.

Link to comment
Share on other sites

και ναι εδω και 2 μερες δεν με εχει πεταξει!! τι απο τον οτε με πηραν τι οι τεχνικοι.. ολα τα μυαλα μαζι... και τι καταφεραν? να μην εχω αποσυνδεσεις αλλα να ειμαι μονιμα στο 1μβπς... λες και ζω σε τρωγλη.. 500 μετρα απο τον κομβο.... με το που τελειωσει το συβολαιο, σε κανα 3 μηνο δηλαδη.. δεν προκειτε να με ξαναδουν..:D:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να απαντ'ησω για την HOL αλλά στην Tellas έχεις κανονική PSTN γραμμή που σημαίνει ότι δεν κόβεται αν κοπεί το ρεύμα, δεν είναι VoIP.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Chris2k4, γιατί με όλα αυτά που διαβάζω είμαι πραγματικά μπερδεμένη!

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 εβδομάδα έβαλα πρώτη φορά Tellas με το SpeedStream 4200 που δίνει μάζι με νέα σύνδεση. Ρυθμίσεις έγιναν κανονικά, και όλα δούλευαν ρολόιι ώσπου προχτες το λάπτοπ μου πετούσε ότι δεν γινόνται η σύνδεση του LAN. Έκανα επανεκινήσεις, και στο ρούτερ και στο Η/Υ, άλλξα καλώδια αλλά το ρούτερ δε 'φαινόταν' από το PC.. Έβαλα manual IP και πάλι τα ίδια.. Δοκίμασα σύνδεσ με USB και πάλι το modem, ενώ τα λαμπάκια του ανάβουν κανονικά, δεν συνδέεται.

 

Το λαπτοπ ειναι οκ γιατί τώρα το έχω συνδέσει στο δίκτυο της δουλειάς και μπήκε κανονικά..

 

Κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

και ναι εδω και 2 μερες δεν με εχει πεταξει!! τι απο τον οτε με πηραν τι οι τεχνικοι.. ολα τα μυαλα μαζι... και τι καταφεραν? να μην εχω αποσυνδεσεις αλλα να ειμαι μονιμα στο 1μβπς... λες και ζω σε τρωγλη.. 500 μετρα απο τον κομβο.... με το που τελειωσει το συβολαιο, σε κανα 3 μηνο δηλαδη.. δεν προκειτε να με ξαναδουν..:D:D

 

ιδια ταχυτητα downloading απο 20.00 ως 01.00 εχω και εγω

και σημερα εγινε και αναβαθμση της γραμμης απο 12 σε 24

 

ο ρουτερ speedstream κουμπωνει τωρα στα 15-16 αλλα το αθλιο

downloading παραμενει το ιδιο.

 

πηρα και παλι να διαμαρτυρηθω και πηρα 2 απαντησεις

 

1. ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΗΘΟΣ νεων συνδρομητων - μπουκωσαν DSLAM , γραμμες

2. ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ 31/7 οπου θα εχει ολοκληρωθει η αναβαθμιση

γραμμων - ταχυτητας

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ιδια ταχυτητα downloading απο 20.00 ως 01.00 εχω και εγω

και σημερα εγινε και αναβαθμση της γραμμης απο 12 σε 24

 

ο ρουτερ speedstream κουμπωνει τωρα στα 15-16 αλλα το αθλιο

downloading παραμενει το ιδιο.

 

πηρα και παλι να διαμαρτυρηθω και πηρα 2 απαντησεις

 

1. ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΗΘΟΣ νεων συνδρομητων - μπουκωσαν DSLAM , γραμμες

2. ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ 31/7 οπου θα εχει ολοκληρωθει η αναβαθμιση

γραμμων - ταχυτητας

 

εγω παντως φιλε μου δεν βλεπω φως.. το ιντερνετ μου παραμενει χαλια.. δεν συγχρονιζει το μοντεμ και παλι και οταν συγχρονιζει μονο στα 1024-192 και ειναι αυτη η κατασταση απο της 19 Μαιου αν δεν κανω λαθος. οσες φορες και να τους παρω τηλ τα ιδια ακουω και φως δεν βλεπω..το μονο που μπορω να κανω ειναι να μην πληρωνω το ιντερνετ και να περιμενω τον οκτωβρη να τελειωσει το συμβολαιο και να φυγω.. αλλα και που να πας μετα? για conn-x με βλεπω... παλι οτε:(

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως φιλε μου δεν βλεπω φως.. το ιντερνετ μου παραμενει χαλια.. δεν συγχρονιζει το μοντεμ και παλι και οταν συγχρονιζει μονο στα 1024-192 και ειναι αυτη η κατασταση απο της 19 Μαιου αν δεν κανω λαθος. οσες φορες και να τους παρω τηλ τα ιδια ακουω και φως δεν βλεπω..το μονο που μπορω να κανω ειναι να μην πληρωνω το ιντερνετ και να περιμενω τον οκτωβρη να τελειωσει το συμβολαιο και να φυγω.. αλλα και που να πας μετα? για conn-x με βλεπω... παλι οτε:(

 

φιλε μου κτυπαει το κινητο μου σημερα το μεσημερι ! :)

τεχνικος της TELLAS μου εξηγει τα προβληματα των τελευταιων ημερων

και ενημερωνει οτι το βραδυ που ειχα και το κυριοτερο προβλημα , ολα

θα ειναι ΟΚ>

 

ΠΡΑΓΜΑΤΙ

 

downloading με 800 απο τις 21.00 Και μετα και ο router μονιμα

κουμπωνει στα 16500 αφου αναβαθμισαν και τη γραμμη.

 

(μετα τις 24.00 εχω 1200 downloading!)

 

μπραβο tellas ..πολυ καλυτερη απο την παναθλια forthnet και τις

απαραδεκτες ΗOL και Vivodi..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εβαλα και εγω tellas double play unlimited και ειμαι ευχαριστημενος.σε εναν μηνα ειπαν οτι θα μπει το ιντερνετ ενα μηνα ακριβως μετα μπηκε ,1 μερα εμεινα χωρις ιντερνετ και τωρα εχω καλυτερες ταχυτητες απο forthnet
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κτυπαει το κινητο μου σημερα το μεσημερι ! :)

τεχνικος της TELLAS μου εξηγει τα προβληματα των τελευταιων ημερων

και ενημερωνει οτι το βραδυ που ειχα και το κυριοτερο προβλημα , ολα

θα ειναι ΟΚ>

 

ΠΡΑΓΜΑΤΙ

 

downloading με 800 απο τις 21.00 Και μετα και ο router μονιμα

κουμπωνει στα 16500 αφου αναβαθμισαν και τη γραμμη.

 

(μετα τις 24.00 εχω 1200 downloading!)

 

μπραβο tellas ..πολυ καλυτερη απο την παναθλια forthnet και τις

απαραδεκτες ΗOL και Vivodi..

 

:blink:Παναθλια η forthnet?Παιδιά εγω για την forthnet ακουω τα καλυτερα!!Και απο HOL!!! Καλά απο vivodi αστα να πάνε...!!

Πάντως για tellas, εδω κόρινθο την εχουν ολοι για φτυσιμο...:O

 

Για πες κανα καλο λογο, μπας και μ λενε π@παριες οι φιλοι μου!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
και για να μην ξεχνιομαστε... ακομα δεν μου την εχουν φτιαξει την γραμμη... ουτε καν την εχουν βελτιωσει.... τελλας σου λεει μετα.... μ^&$%#ες
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανεις κατι να τους ταρακουνησεις?

πανω απο ενα μηνα εισαι με προβληματικη γραμμη...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος που μπορω να κανω την καταγγελια? τηλεφωνο, site η οτιδηποτε...

 

http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/CostumerInformation/QuestionCharge.html

 

http://www.inka.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...