Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tellas Double Play Unlimited Tellas Double Play Best Price Tellas Telephony Internet έως 24Mbps μόνο με €22.90 το μήνα

Χωρίς Πάγιο Γραμμής και Χωρίς Δεύτερο Λογαριασμό από τον ΟΤΕ

 

Συνδυαστικό προϊόν υπηρεσιών σταθερής τηλεφωνίας και ευρυζωνικής πρόσβασης που περιλαμβάνει στην χρέωση του, με μόνο €22,90 το μήνα, απεριόριστη χρήση ADSL Internet σε ταχύτητα έως και 24 Mbps/1 Mbps, την απλή ψηφιακή τηλεφωνική σύνδεση (PSTN) και τον τηλεφωνικό αριθμό, καθώς και δυνατότητα χρήσης υπηρεσιών σταθερής τηλεφωνίας με χρονοχρέωση απευθείας από το δίκτυο της Tellas. Με δωρεάν παροχή εξοπλισμού (USB & ETH) modem/router ή δυνατότητα απόκτησης WiFi ADSL router με ιδιαίτερα χαμηλή χρέωση*.

 

* Ο εξοπλισμός χρεώνεται μόνο για τους πρώτους 12 μήνες του συμβολαίου

 

 

 

Μηνιαία Συνδρομή € 22,90

Αστικές κλήσεις € 0,0286 / λεπτό

Υπεραστικές κλήσεις € 0,0524 / λεπτό

Κλήσεις προς κινητά

Cosmote

Vodafone

Wind

€ 0,165

€ 0,165

€ 0,179

 

Διεθνείς κλήσεις σε σταθερά (Ζώνη Α) € 0,196 / λεπτό

Διεθνείς κλήσεις σε κινητά (Ζώνη Α) € 0,280 / λεπτό

Διεθνείς κλήσεις σε σταθερά (Ζώνη Β) € 0,236 / λεπτό

Διεθνείς κλήσεις σε κινητά (Ζώνη Β) € 0,319 / λεπτό

Διεθνείς κλήσεις σε σταθερά/κινητά (Ζώνη Γ) € 0,583 / λεπτό

Διεθνείς κλήσεις σε σταθερά/κινητά (Ζώνη Δ) € 0,643 / λεπτό

Διεθνείς κλήσεις σε σταθερά/κινητά (Ζώνη Ε) € 0,952 / λεπτό

Διεθνείς κλήσεις σε σταθερά/κινητά (Ζώνη ΣΤ) € 1,369 / λεπτό

 

 

 

http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageid=5&langid=1

 

Ευχαριστω,αν κ αυτα τα ειχα ηδη διαβασει.Εχει καποιο κοστος ενεργοποιησης?Απο ποιοτητα υπηρεσιων πως παει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,αν κ αυτα τα ειχα ηδη διαβασει.Εχει καποιο κοστος ενεργοποιησης?Απο ποιοτητα υπηρεσιων πως παει?

 

δεν πρεπει να εχει κοστος ενεργοποιησης.. οταν ειχα βαλει εγω δεν ειχε.. τωρα για την ποιοτητα.... εμενα 12 μου ελεγαν 12 ειχα... αλλα επειδη παιζει και ο οτε μεσα.. λογο συντηρησης γραμμων(ετσι λενε) πιθανο να κανουν καμια χαζομαρα και να μην εχεις νετ η τηλ για λιγο... σε μενα ας πουμε εχει μια βδομαδα χαλασμενο το νετ και ακομα ψαχνουν... πρεπει να τους πριζεις λιγο αλλιως... κατα τα αλλα ολα καλα:D

 

α τωρα ειμαι συνδεδεμενος στο 1mbps... αρχοντας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η Tellas τώρα τελευταία (κανα 15ημερο έχει) εφαρμόζει πολιτική κατώτατου snr.

Με απλά λόγια ρίχνει την ταχύτητα συγχρονισμού μέχρι να ανέβει το Noise margin στα 8,5-9db. Και αυτό για να γίνει πιο σταθερή η γραμμή και να μην υπάρχουν αποσυνδέσεις.

Η αδερφή μου κλείδωνε στα 12Mbps με πολύ καλά χαρακτηριστικά γραμμής αλλά με 6db margin, χωρίς να έχει ούτε μία αποσύνδεση. 2-3 μέρες ανοιχτό το router και δεν έτρωγε ούτε ένα disconnect. ΜΕτά την εφαρμογή αυτής της πολιτικής κλειδώνει στα 10,5Mbps και το margin ανέβηκε στα 9db...

Link to comment
Share on other sites

Η Tellas τώρα τελευταία (κανα 15ημερο έχει) εφαρμόζει πολιτική κατώτατου snr.

Με απλά λόγια ρίχνει την ταχύτητα συγχρονισμού μέχρι να ανέβει το Noise margin στα 8,5-9db. Και αυτό για να γίνει πιο σταθερή η γραμμή και να μην υπάρχουν αποσυνδέσεις.

Η αδερφή μου κλείδωνε στα 12Mbps με πολύ καλά χαρακτηριστικά γραμμής αλλά με 6db margin, χωρίς να έχει ούτε μία αποσύνδεση. 2-3 μέρες ανοιχτό το router και δεν έτρωγε ούτε ένα disconnect. ΜΕτά την εφαρμογή αυτής της πολιτικής κλειδώνει στα 10,5Mbps και το margin ανέβηκε στα 9db...

 

εγω που εχω 14db τρωω disconnect αβερτα και με εχουν κλειδωσει στα 2μβπς αλλα που και που συγρονιζει και στο 1μβπς οταν φαει καμια 20αρια dc αλλα μαλλον επειδη εχω προβλημα:p αντε να δουμε ποτε θα δω μια ασπρη μερα και εγω:X:X

Link to comment
Share on other sites

και ναι... οι τεχνικοι ακομα ψαχνουν τι φταιει στην γραμμη μου... σε κανα 2 μερες κλεινω 2 βδομαδες... δεν βλεπω να το διορθωνουν πριν περασει κανας μηνας... και αυτο στα προχειρα μεχρι να ξαναχαλασει για κανα μηνα ακομα.... ελεος δηλαδη...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εξηγεί κάποιος, αν ξέρει βέβαια, γιατί ενώ συνδέθηκα πριν από 5 μέρες, όπου λειτουργούσε κανονικά, σήμερα όλη μέρα όταν καλώ κάποιον δεν εμφανίζεται ο αριθμός μου;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εξηγεί κάποιος, αν ξέρει βέβαια, γιατί ενώ συνδέθηκα πριν από 5 μέρες, όπου λειτουργούσε κανονικά, σήμερα όλη μέρα όταν καλώ κάποιον δεν εμφανίζεται ο αριθμός μου;

 

Εγω απο τοτε που εβαλα τελλας παντα δεν εμφανιζε τον αριθμο μου.. σαν αποκρυψη δηλαδη.. χωρις να το δηλωσω..

Link to comment
Share on other sites

Eκανα αιτηση για νεο αριθμο,μηπως γνωριζετε σε ποσο καιρο θα ενεργοποιηθει η γραμμη?

εγω μεσα σε ενα μηνα ημουν ετοιμος! ουτε αποσυνδεσεις εχω ουτε τιποτα! κατεβαζω συνηθως με 1Μb/sec και καμια φορα με 1,2Mb/sec! ειμαι πολυ ευχαριστημενος. ισως να ειμαι απο τους λιγους τυχερους!

Link to comment
Share on other sites

εγω μεσα σε ενα μηνα ημουν ετοιμος! ουτε αποσυνδεσεις εχω ουτε τιποτα! κατεβαζω συνηθως με 1Μb/sec και καμια φορα με 1,2Mb/sec! ειμαι πολυ ευχαριστημενος. ισως να ειμαι απο τους λιγους τυχερους!

Και άλλοι είναι. Απλά το 95% των Posts είναι αυτών που έχουν προβλήματα, όπως είναι λογικό. ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω μεσα σε ενα μηνα ημουν ετοιμος! ουτε αποσυνδεσεις εχω ουτε τιποτα! κατεβαζω συνηθως με 1Μb/sec και καμια φορα με 1,2Mb/sec! ειμαι πολυ ευχαριστημενος. ισως να ειμαι απο τους λιγους τυχερους!

 

εγω σε 10 μερες ειχα συνδεθει και μου ηταν μια χαρα η συνδεση και τελεια ταχυτητα και χωρις αποσυνδεσεις αλλα.... μια μερα μπουμ... ουτε καν ιντερνετ.. 2 βδομαδες τωρα συνδεομαι για 10 δευτερολεπτα την μερα... απειρα τηλεφωνηματα και ακομα καμια αλλαγη... αυτο ειναι το προβλημα... τωρα ειναι καλα... αν στραβωσει κατι μετα θα εισαι στο 1212 συνεχεια;)

Link to comment
Share on other sites

εγω σε 10 μερες ειχα συνδεθει και μου ηταν μια χαρα η συνδεση και τελεια ταχυτητα και χωρις αποσυνδεσεις αλλα.... μια μερα μπουμ... ουτε καν ιντερνετ.. 2 βδομαδες τωρα συνδεομαι για 10 δευτερολεπτα την μερα... απειρα τηλεφωνηματα και ακομα καμια αλλαγη... αυτο ειναι το προβλημα... τωρα ειναι καλα... αν στραβωσει κατι μετα θα εισαι στο 1212 συνεχεια;)

μπορει τωρα που υποτιθεται οτι θα παμε στα 24Mbps να υπαρχουν προβληματα! επισης αν δεν σηκωνει η γραμμη σου τα 24 τοτε πρεπει να ξανα συχρονησουν τη γραμμη με λιγοτερα Μbps και ειναι ταλαιπωρια αυτο! το εχει παθει ενας φιλος μου οταν ανεβηκε απο 4 στα 8!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορει τωρα που υποτιθεται οτι θα παμε στα 24Mbps να υπαρχουν προβληματα! επισης αν δεν σηκωνει η γραμμη σου τα 24 τοτε πρεπει να ξανα συχρονησουν τη γραμμη με λιγοτερα Μbps και ειναι ταλαιπωρια αυτο! το εχει παθει ενας φιλος μου οταν ανεβηκε απο 4 στα 8!!!

 

ενω η δικια μου η γραμμη σηκωνει ανετα μεχρι 16Μbps ακομα δεν εχουν βρει το προβλημα μου.. παμε για 3 βδομαδες δηλαδη.... αντε να δουμε.... εχω κανει το σπιτι μου φυλλο και φτερο γιατι λενε οτι μαλλον κατι απο εμενα φταιει... στανταρ:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

ενω η δικια μου η γραμμη σηκωνει ανετα μεχρι 16Μbps ακομα δεν εχουν βρει το προβλημα μου.. παμε για 3 βδομαδες δηλαδη.... αντε να δουμε.... εχω κανει το σπιτι μου φυλλο και φτερο γιατι λενε οτι μαλλον κατι απο εμενα φταιει... στανταρ:X:X:X

καλο κουραγιο........ελπιζω να εχεις αρκετη υπομονη!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλο κουραγιο........ελπιζω να εχεις αρκετη υπομονη!!!!!!!!

 

thanks:) δεν μπορω να κανω και αλλιως... αν δεν το λυσουν το προβλημα μεχρι και αυτη την παρασκευη πολυ απλα θα την κοψω τελειως... :)

Link to comment
Share on other sites

thanks:) δεν μπορω να κανω και αλλιως... αν δεν το λυσουν το προβλημα μεχρι και αυτη την παρασκευη πολυ απλα θα την κοψω τελειως... :)

προσεχε ομως, γιατι μπορει να σου ζητησουν καποια χρηματα για να την κοψεις!ψαχτο λιγο το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

προσεχε ομως, γιατι μπορει να σου ζητησουν καποια χρηματα για να την κοψεις!ψαχτο λιγο το θεμα!

 

απο την στιγμη που δεν μου παρεχουν αυτα που λενε δεν νομιζω να παρουν τιποτα απο αυτα τα χρηματα... και φυσικα δεν θα παρουν και αυτου του μηνα.. και αν θελουν ας παρουν κανα τηλεφωνακι να πουν οτι χρωσταω κατι να δουν τι θα ακουσουν:D

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που δεν μου παρεχουν αυτα που λενε δεν νομιζω να παρουν τιποτα απο αυτα τα χρηματα... και φυσικα δεν θα παρουν και αυτου του μηνα.. και αν θελουν ας παρουν κανα τηλεφωνακι να πουν οτι χρωσταω κατι να δουν τι θα ακουσουν:D

αμα ηταν τοσο απλα τα πραγματα, ο καθενας θα μπορουσε να αλλαζει καθε 2 μηνες εταιρεια μεχρι να βρει τη καλυτερη. απο τη στιγμη που εχεις υπογραψει συμβολαιο τουλαχιστον ενος ετους, αν τη κοψεις ποιο νωρις πληρωνεις κατι σαν προστιμο!αυτος που θα σε παρει τηλ θα ειναι ενας απλος υπαλληλος που τον εβαλαν να σε παρει να σου πει να πληρωσεις. απο εκει και περα εχουν νομικο δικαιωμα να σε κυνηγησουν και να σου παρουν τα λεφτα.εγω ενα πραγμα ξερω, οσο ο οτε δεν αφηνει τις ιδιωτικες εταιριες να αναπτυχθουν θα πληρωνουμε εμεις τις διαφωνιες τους! εγω μεχρι στιγμης δεν εχω προβληματα με τη tellas αλλα τωρα που θα γινει αναβαθμιση στα 24Mbps φοβαμαι οτι μπορει να αποκτησω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια, προβλημα!

 

εκει που μπηκα επιτελους και δουλευαν ολα κανονικα, μου πεταει ενα θαυμαστικο κιτρινο :!: στην κανονικη συνδεση , οχι στου ethernet, και δεν ξερω τι να κανω!!

συμβουλευτικα οδηγους κ.ο.κ αλλα δεν λυθηκε με κατι!!

 

λεει να καλεσω την tellas αν δεν καταφερω να επιδιορθωσω το προβλημα, αλλα και αυτη κανει γυρω στα 40λ .... εκνευριζομαι να περιμενω!!

 

 

ευχαριστω!!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδια, προβλημα!

 

εκει που μπηκα επιτελους και δουλευαν ολα κανονικα, μου πεταει ενα θαυμαστικο κιτρινο :!: στην κανονικη συνδεση , οχι στου ethernet, και δεν ξερω τι να κανω!!

συμβουλευτικα οδηγους κ.ο.κ αλλα δεν λυθηκε με κατι!!

 

λεει να καλεσω την tellas αν δεν καταφερω να επιδιορθωσω το προβλημα, αλλα και αυτη κανει γυρω στα 40λ .... εκνευριζομαι να περιμενω!!

 

 

ευχαριστω!!!

 

5 με 10 λεπτάκια κάνει στο 1212...

Είναι θέμα Tellas το πρόβλημα όπως μου είπανε οι τεχνικοί όπως και το πρόβλημα να μπεί σε κάποιες σελίδες ή στο MSN.

Link to comment
Share on other sites

αμα ηταν τοσο απλα τα πραγματα, ο καθενας θα μπορουσε να αλλαζει καθε 2 μηνες εταιρεια μεχρι να βρει τη καλυτερη. απο τη στιγμη που εχεις υπογραψει συμβολαιο τουλαχιστον ενος ετους, αν τη κοψεις ποιο νωρις πληρωνεις κατι σαν προστιμο!αυτος που θα σε παρει τηλ θα ειναι ενας απλος υπαλληλος που τον εβαλαν να σε παρει να σου πει να πληρωσεις. απο εκει και περα εχουν νομικο δικαιωμα να σε κυνηγησουν και να σου παρουν τα λεφτα.εγω ενα πραγμα ξερω, οσο ο οτε δεν αφηνει τις ιδιωτικες εταιριες να αναπτυχθουν θα πληρωνουμε εμεις τις διαφωνιες τους! εγω μεχρι στιγμης δεν εχω προβληματα με τη tellas αλλα τωρα που θα γινει αναβαθμιση στα 24Mbps φοβαμαι οτι μπορει να αποκτησω!

 

επισης στο συμβολαιο λεει και απεριοριστο ιντερνετ... ασχετα με την ταχυτητα... εγω ΔΕΝ εχω ΚΑΘΟΛΟΥ ιντερνετ για 20 μερες... ποιος δεν τηρει το συμβολαιο μεχρι τωρα? οσο δικιο εχουν αυτοι εχω και εγω και πιστεψε με δεν τους συμφερει καθολου να γινει κατι τετοιο.. λογο κακης διαφημισης και ετσι.. παλι σημερα ακουσα ενα σωρο μ#$^#ιες μερικοι ειναι πολυ ασχετοι εκει μεσα.. και η βλακεια ειναι οτι δεν μπορω να καλεσω το τεχνικο τμημα απ ευθειας.. και αυτο συμαινει οτι πρεπει να περιμενω 2-3 μερες μεχρι να ξυπνησουν... α ειμαι και σε λιστα των επειγοντων!!! που να μην ημουν κιολας... αντε 20 σημερα... να δουμε πως θα παει... εγω παντως βαζω ποσοστα και οποιος θελει παιζει... :

 

θα φτιαχτει μεχρι το τελος της εβδομαδας 100.00

θα πατησουμε τις 30 μερες χωρις λυση 50.00

θα περιμενω κανα μηνα ακομα τουλαχιστον 1.15

 

δεχομαι Bet :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ΥΣ: που καταντησα....:(:(:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

επισης στο συμβολαιο λεει και απεριοριστο ιντερνετ... ασχετα με την ταχυτητα... εγω ΔΕΝ εχω ΚΑΘΟΛΟΥ ιντερνετ για 20 μερες... ποιος δεν τηρει το συμβολαιο μεχρι τωρα? οσο δικιο εχουν αυτοι εχω και εγω και πιστεψε με δεν τους συμφερει καθολου να γινει κατι τετοιο.. λογο κακης διαφημισης και ετσι.. παλι σημερα ακουσα ενα σωρο μ#$^#ιες μερικοι ειναι πολυ ασχετοι εκει μεσα.. και η βλακεια ειναι οτι δεν μπορω να καλεσω το τεχνικο τμημα απ ευθειας.. και αυτο συμαινει οτι πρεπει να περιμενω 2-3 μερες μεχρι να ξυπνησουν... α ειμαι και σε λιστα των επειγοντων!!! που να μην ημουν κιολας... αντε 20 σημερα... να δουμε πως θα παει... εγω παντως βαζω ποσοστα και οποιος θελει παιζει... :

 

θα φτιαχτει μεχρι το τελος της εβδομαδας 100.00

θα πατησουμε τις 30 μερες χωρις λυση 50.00

θα περιμενω κανα μηνα ακομα τουλαχιστον 1.15

 

δεχομαι Bet :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ΥΣ: που καταντησα....:(:(:mad::mad:

εχεις απολυτο δικιο. κανονικα δεν πρεπει να τους πληρωσεις, αλλα η ελλαδα ειναι ισως η μοναδικη χωρα που ο πελατης δεν εχει σχεδον ποτε δικιο. εγω στη θεση σου θα πηγαινα μεχρι τα κεντρικα και θα τους ελεγα οτι αν δεν μπορεσουν να το φτιαξουν μεσα στην επομενη εβδομαδα, να μου πουν τ πρεπει να δωσω για να αλλαξω εταιρεια. ουτε τρεξιματα ουτε τιποτα. αλλαζεις και ησυχαζεις!!απο το τηλεφωνω δεν θα βγαλεις ακρη. ειναι σχεδον ολοι τους ασχετοι! σκεψου οτι εγω για να κανω ενα απλο setup στο modem χρειαστηκε να του παρω 6 τηλεφωνα. ο λογος ειναι οτι οι 5 πρωτοι υπαλληλοι ηταν εντελως ασχετοι και αφου μου ελεγε ο καθενας το δικο του, δεν ειχα internet! αστα φιλε μου! η κατασταση ειναι δραματικη με ολες τις ιδιωτικες. τον οτε τον πληρωνεις ακριβα αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...