Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, με αίτηση διακοπής κινητοποιούνται για να προσφέρουν κάτι καλύτερο.

 

Το Φλεβάρη που έφυγε η γιαγιά μου, κάναμε αίτηση διακοπής για τον αριθμό της που ήταν στο όνομα της μάνας μου στη wind. Μας πήραν τηλέφωνο για καλύτερη προσφορά. Ήθελε τόσο πολύ να προωθήσει κάτι η υπάλληλος που κάλεσε, που ακόμα και όταν της είπα το λόγο συνέχισε να μου κάνει και άλλη προσφορά. Όταν της είπα "καταλαβαίνετε γιατί το διακόπτω;", μου απάντησε "έλεγα μήπως μπορεί να το χρησιμοποιήσει κάποιος άλλος"...

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηραν απο wind και μου προσφεραν το ιδιο πακετο στα 17.50 (απεριόριστα αστικα υπεραστικα, 5 ωρες κινητα, 24αρι internet και 2 καρτες μια με 120λεπτα προς ολους και μια με 1gb δεδομενα).. Θεά η wind.. Εννοείται πως θα παραμείνω.. Το καλο ειναι οτι δεν χρειάστηκε να πάω σε αλλον παροχο για να τους πιεσω απλα και μόνο με μια αιτηση διακοπης σε καταστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είσαι ωραίος!!! Μεγάλο πράγμα να παίρνουμε την καλύτερη τιμή της αγοράς χωρίς κόπο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ναι τρελη φαση. Να φανταστεις με ξανακαλεσανε παλι μεσα σε μιση ωριτσα μια αλλη κυρια αυτη τη φορα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η wind για μενα ειναι κορυφη. Και οικονομια μου προσφέρει (σε σταθερό και καρτοκινητο) και άμεση εξυπηρέτηση και ποιοτητα υπηρεσιών. Επισης προσπαθεί να κρατήσει τους πελατες της. Μπραβο της

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηραν απο wind και μου προσφεραν το ιδιο πακετο στα 17.50 (απεριόριστα αστικα υπεραστικα, 5 ωρες κινητα, 24αρι internet και 2 καρτες μια με 120λεπτα προς ολους και μια με 1gb δεδομενα).. Θεά η wind.. Εννοείται πως θα παραμείνω.. Το καλο ειναι οτι δεν χρειάστηκε να πάω σε αλλον παροχο για να τους πιεσω απλα και μόνο με μια αιτηση διακοπης σε καταστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα. Έμενα μου το δώσανε αυτό το πακέτο με 15,50 ευρώ το μήνα :) δεν είμαι καινούριος , ανανέωση ήταν .

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έμενα μου το δώσανε αυτό το πακέτο με 15,50 το μήνα :)

 

Για μια μόνο γραμμή; Χωρίς κάποιο συμβόλαιο κινητής;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για μια μόνο γραμμή; Χωρίς κάποιο συμβόλαιο κινητής;

 

Για μια γραμμή και χωρίς συμβόλαιο κινητής :) είμαι 4 χρόνια στην wind και δεν χρώσταγα τίποτα, δεν ξέρω αν έπαιξε ΚΑΙ αυτό ρόλο λέω ΚΑΙ γιατί έκανα την μέθοδο... φορητοτητα με διαπραγμάτευση... κλπ

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Για μια γραμμή και χωρίς συμβόλαιο κινητής :) είμαι 4 χρόνια στην wind και δεν χρώσταγα τίποτα, δεν ξέρω αν έπαιξε ΚΑΙ αυτό ρόλο λέω ΚΑΙ γιατί έκανα την μέθοδο... φορητοτητα με διαπραγμάτευση... κλπ

 

Είσαι απίστευτος!! Μάλλον έπαιξε ρόλο η φορητότητα. Επειδή ασχολούμαι επαγγελματικά θα σου πω πως δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος να ακυρωθεί η φορητότητα, όποτε αν έχεις ήδη την καλύτερη προσφορά και πας για ακόμα πιο κάτω καλό είναι να μην παίζεις με την φωτιά. Και πάλι πολλά μπράβο. Αν έχεις διάθεση δώσε περαιτέρω λεπτομέρειες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για μια γραμμή και χωρίς συμβόλαιο κινητής :) είμαι 4 χρόνια στην wind και δεν χρώσταγα τίποτα, δεν ξέρω αν έπαιξε ΚΑΙ αυτό ρόλο λέω ΚΑΙ γιατί έκανα την μέθοδο... φορητοτητα με διαπραγμάτευση... κλπ

 

φυσικά και έπαιξε ρόλο.

Δεν θα σου έδιναν καλύτερη από αυτή που έχεις διαφορετικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έμενα μου το δώσανε αυτό το πακέτο με 15,50 ευρώ το μήνα :) δεν είμαι καινούριος , ανανέωση ήταν .

Την εγδυσες την wind...απιστευτα καλη τιμη. Αν το ήξερα πιο πριν θα το παλευα λιγακι οχι πολυ γιατί και με τα 17.50 ειμαι ευχαριστημενος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά για την ημέρα!

 

Τελικά, ξέρει κάποιος με βεβαιότητα πόση διάρκεια έχει και κάθε πότε χρειάζεται ανανέωση (5 ευρώ) η κάρτα δεδομένων με το 1Gb/μήνα που μας δίνουν δώρο σε όσους έχουμε Double Play?

 

Έχω διαβάσει διεξοδικά το θέμα και δεν έχω καταλήξει σε ασφαλές συμπέρασμα.

Ο vagosman εδώ, στις αρχές Ιουλίου, αναφέρει ότι λήγει κάθε 6 μήνες.

Ο orestis28 εδώ, προς τα τέλη Ιουλίου και κατόπιν επικοινωνίας του με το 1260, αναφέρει ότι η διάρκεια ισχύος είναι 1 χρόνος και η ανανέωση γίνεται εκείνη την περίοδο που λήγει.

 

Προσπάθησα να βρω πληροφορίες στην επίσημη σελίδα της Wind και δεν υπάρχει κάτι σχετικό. Βρήκα όμως στα FAQ του F2GO τι ισχύει για την αντίστοιχη προσφορά στους Double Play συνδρομητές με τα δωρεάν 120'/μήνα.

Αναφέρει λοιπόν χαρακτηριστικά το εξής: "Ο χρόνος ομιλίας που έχεις στη διάθεσή σου από τη στιγμή της ενεργοποίησης ισχύει για 3 μήνες και το πακέτο σύνδεσης καρτοκινητής WIND για 12 μήνες. Για να συνεχίσεις να κάνεις κλήσεις και να επωφελείσαι της προσφοράς των 120 δωρεάν λεπτών, θα πρέπει να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου 1 φορά κάθε 3 μήνες ανεξαρτήτως ποσού".

 

Δηλαδή, η ανανέωση δεν πάει με το πότε λήγει η κάρτα (1 χρόνος), αλλά με το πότε μηδενίζει το υπόλοιπο από την προηγούμενη ανανέωση, το οποίο πλέον στα καρτοκινητά είναι μόλις 3 μήνες!

 

Εφόσον λοιπόν και η κάρτα δεδομένων ανήκει στην κατηγορία των καρτοκινητών, μήπως τελικά χρειάζεται ανανέωση κάθε 3 μήνες για να συνεχίσουμε να παιρνουμε το δωρεάν 1Gb και όχι κάθε 6 μήνες ή κάθε χρόνο που έχει γραφτεί σε παλαιότερα posts?

Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Απο Λάρισα (κέντρο) κανείς να μου πει πως πάει το ίντερνετ τηs wind, σκέφτομαι να βάλω.
Link to comment
Share on other sites

Θα επιμείνω παρόλο που δεν εχω ουτε εγω καταλήξει με βεβαιώτητα. Η Wind συμπεριφέρεται περίεργα στο θέμα data γιατι δεν υπάρχει διαφάνεια τι υπόλοιπο υπάρχει πραγματικά μεσα και πως ελέγχεται. Ναι υπάγεται στα καρτοκινητά οπότε πλέον 3μηνο αλλα όσοι το είχαν παλιότερα απο το ετήσιο θα πρέπει να περιμένουμε να κλείσουν χρόνο γιατι δεν έχει ρολάρει το σύστημα γι' αυτούς.

 

2 τρόποι να κρατάς την κάρτα ζωντανή οταν θα λήγει.

 

1. Να βάζεις πακέτο

2. Να την αντικαθιστάς δωρεάν, μέχρι να βαρεθούν να σου βγάζουν φωτοτυπία την ταυτότητα.

 

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά για την ημέρα!

 

Τελικά, ξέρει κάποιος με βεβαιότητα πόση διάρκεια έχει και κάθε πότε χρειάζεται ανανέωση (5 ευρώ) η κάρτα δεδομένων με το 1Gb/μήνα που μας δίνουν δώρο σε όσους έχουμε Double Play?

 

Έχω διαβάσει διεξοδικά το θέμα και δεν έχω καταλήξει σε ασφαλές συμπέρασμα.

Ο vagosman εδώ, στις αρχές Ιουλίου, αναφέρει ότι λήγει κάθε 6 μήνες.

Ο orestis28 εδώ, προς τα τέλη Ιουλίου και κατόπιν επικοινωνίας του με το 1260, αναφέρει ότι η διάρκεια ισχύος είναι 1 χρόνος και η ανανέωση γίνεται εκείνη την περίοδο που λήγει.

 

Προσπάθησα να βρω πληροφορίες στην επίσημη σελίδα της Wind και δεν υπάρχει κάτι σχετικό. Βρήκα όμως στα FAQ του F2GO τι ισχύει για την αντίστοιχη προσφορά στους Double Play συνδρομητές με τα δωρεάν 120'/μήνα.

Αναφέρει λοιπόν χαρακτηριστικά το εξής: "Ο χρόνος ομιλίας που έχεις στη διάθεσή σου από τη στιγμή της ενεργοποίησης ισχύει για 3 μήνες και το πακέτο σύνδεσης καρτοκινητής WIND για 12 μήνες. Για να συνεχίσεις να κάνεις κλήσεις και να επωφελείσαι της προσφοράς των 120 δωρεάν λεπτών, θα πρέπει να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου 1 φορά κάθε 3 μήνες ανεξαρτήτως ποσού".

 

Δηλαδή, η ανανέωση δεν πάει με το πότε λήγει η κάρτα (1 χρόνος), αλλά με το πότε μηδενίζει το υπόλοιπο από την προηγούμενη ανανέωση, το οποίο πλέον στα καρτοκινητά είναι μόλις 3 μήνες!

 

Εφόσον λοιπόν και η κάρτα δεδομένων ανήκει στην κατηγορία των καρτοκινητών, μήπως τελικά χρειάζεται ανανέωση κάθε 3 μήνες για να συνεχίσουμε να παιρνουμε το δωρεάν 1Gb και όχι κάθε 6 μήνες ή κάθε χρόνο που έχει γραφτεί σε παλαιότερα posts?

Link to comment
Share on other sites

Θα επιμείνω παρόλο που δεν εχω ουτε εγω καταλήξει με βεβαιώτητα. Η Wind συμπεριφέρεται περίεργα στο θέμα data γιατι δεν υπάρχει διαφάνεια τι υπόλοιπο υπάρχει πραγματικά μεσα και πως ελέγχεται. Ναι υπάγεται στα καρτοκινητά οπότε πλέον 3μηνο αλλα όσοι το είχαν παλιότερα απο το ετήσιο θα πρέπει να περιμένουμε να κλείσουν χρόνο γιατι δεν έχει ρολάρει το σύστημα γι' αυτούς.

 

2 τρόποι να κρατάς την κάρτα ζωντανή οταν θα λήγει.

 

1. Να βάζεις πακέτο

2. Να την αντικαθιστάς δωρεάν, μέχρι να βαρεθούν να σου βγάζουν φωτοτυπία την ταυτότητα.

Καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς, αλλά υπάρχει η εξής ιδιαιτερότητα/ιδιοτροπία στα καρτοκινητά, που μπερδεύει την κατάσταση.

Η κάρτα έχει διάρκεια ζωής 1 χρόνο και μετά λήγει.

Για να μπορείς να παίρνεις κάθε μήνα τα δωρεάν δεδομένα (ή τα λεπτά ομιλίας αντίστοιχα στην κάρτα F2G), πρέπει να υπάρχει υπόλοιπο τουλάχιστον 1 λεπτό (0,01 ευρώ), που σημαίνει ότι πρέπει να τη φορτίσεις με το κατώτερο ποσό, που είναι 5 ευρώ.

Αυτό όμως το υπόλοιπο έχει διάρκεια πλέον μόλις 3 μήνες, που σημαίνει ότι αν παρέλθουν και δεν ανανεώσεις με άλλο ποσό, μηδενίζεται. Άρα, μετά από 3 μήνες θα έχεις μηδενικό υπόλοιπο και δεν θα σου μπαίνουν τα δωρεάν δεδομένα κάθε μήνα.

Την κάρτα όμως δεν θα μπορείς να την αντικαταστήσεις τότε, γιατί αυτή παραμένει ενεργή για άλλους 9 μήνες. Απλά θα είναι ενεργή με μηδενικό υπόλοιπο και χωρίς το bonus της προσφοράς.

Αν τότε λοιπόν κάνεις εκ νέου φόρτιση με άλλα 5 ευρώ, πλέον παίρνεις παράταση στη δωρεάν προσφορά για άλλους 3 μήνες, αλλά ταυτόχρονα ανανεώνεται και η ημερομηνία λήξης της κάρτας για 1 χρόνο από εκείνη τη στιγμή.

Άρα, ποτέ δεν θα προλαβαίνει να λήξει η κάρτα, εκτός κι αν αποφασίσεις για 9 μήνες να μην τη φορτίσεις και να μην δέχεσαι την προσφορά των δωρεάν δεδομένων.

 

Αν έχω κάπου λάθος, μπορείς φυσικά να με διορθώσεις... :)

Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν βόρεια Κέρκυρα μπορούμε να κάνουμε νέα σύνδεση σταθερού τηλεφώνου με ίντερνετ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τσεκαρεις αν στην περιοχη σου υπάρχει ιδιόκτητο δικτυο.

Στο site της wind καταχωρείς τον αριθμο σου και βλεπεις αμέσως!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν βόρεια Κέρκυρα μπορούμε να κάνουμε νέα σύνδεση σταθερού τηλεφώνου με ίντερνετ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τηλεφωνησε στο 13800 αν βαριεσαι να τσεκαρεις μεσω του site

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στη wind έχει παίξει δοκιμασμένα από μένα προσωπικά δις το εξής: αίτηση διακοπής (ολικής) και σε μια εργάσιμη σε παίρνουν τηλέφωνο, λες ότι το κόβεις λόγω οικονομικού και κυρίως δεν μασάς στο ότι αν προχωρήσει η διαδικασία θα χάσεις το νούμερο (δεν θα γίνει αφού θα πάρεις προσφορά και θα μείνεις). Πριν λίγες εβδομάδες (πάνω κάτω 1 μήνα) έκλεισα στα 17,5€ το κλασσικό double play (απεριόριστα σταθερά, 300' κινητά, 24άρι Ίντερνετ). Κατήργησα και τα διεθνή σταθερά που δεν χρειάζονταν πλέον στη συγκεκριμένη γραμμή και κέρδισα 7,5€/μήνα X 24 μήνες = 180€ στο 2ετες συμβόλαιο.

Καλημέρα παιδιά! Σκέφτομαι να κάνω και 'γω την παραπάνω "πατέντα" μπας και πετύχω μια καλύτερη τιμή!

Το πρόβλημα όμως είναι οτι πριν κάποιους μήνες είχα κάνει τηλεφωνική ανανέωση και για να κάνω τώρα διακοπή, μου είπαν, οτι θα πληρώσω ρήτρα περίπου 45€.

Η ανανέωση που εκανα ήταν στα 22.5€ για 24αρι internet, δωρεάν αστικά-υπεραστικά και μισή ώρα κινητά.

Πριν 7 μήνες έβαλα και VDSL, στα 5 €, αλλά μετά το πέρας του 6μηνου έγινε 10€! Με σύνολο λογαριασμού δηλαδή τώρα στα 32.5€!! Νομίζω είναι αρκετούτσικα!! :p

Θα κερδίσω λέτε άραγε τίποτα με την αίτηση διακοπής; Ή θα αναγκαστώ να αλλάξω τηλεφωνικό αριθμό;

Να σημειώσω επίσης παιδιά ότι ειμαι συνδρομητής της wind (σταθερό και internet) για 7 συνεχόμενα χρόνια, με συνεπέστατες πληρωμές!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς, αλλά υπάρχει η εξής ιδιαιτερότητα/ιδιοτροπία στα καρτοκινητά, που μπερδεύει την κατάσταση.

Η κάρτα έχει διάρκεια ζωής 1 χρόνο και μετά λήγει.

Για να μπορείς να παίρνεις κάθε μήνα τα δωρεάν δεδομένα (ή τα λεπτά ομιλίας αντίστοιχα στην κάρτα F2G), πρέπει να υπάρχει υπόλοιπο τουλάχιστον 1 λεπτό (0,01 ευρώ), που σημαίνει ότι πρέπει να τη φορτίσεις με το κατώτερο ποσό, που είναι 5 ευρώ.

Αυτό όμως το υπόλοιπο έχει διάρκεια πλέον μόλις 3 μήνες, που σημαίνει ότι αν παρέλθουν και δεν ανανεώσεις με άλλο ποσό, μηδενίζεται. Άρα, μετά από 3 μήνες θα έχεις μηδενικό υπόλοιπο και δεν θα σου μπαίνουν τα δωρεάν δεδομένα κάθε μήνα.

Την κάρτα όμως δεν θα μπορείς να την αντικαταστήσεις τότε, γιατί αυτή παραμένει ενεργή για άλλους 9 μήνες. Απλά θα είναι ενεργή με μηδενικό υπόλοιπο και χωρίς το bonus της προσφοράς.

Αν τότε λοιπόν κάνεις εκ νέου φόρτιση με άλλα 5 ευρώ, πλέον παίρνεις παράταση στη δωρεάν προσφορά για άλλους 3 μήνες, αλλά ταυτόχρονα ανανεώνεται και η ημερομηνία λήξης της κάρτας για 1 χρόνο από εκείνη τη στιγμή.

Άρα, ποτέ δεν θα προλαβαίνει να λήξει η κάρτα, εκτός κι αν αποφασίσεις για 9 μήνες να μην τη φορτίσεις και να μην δέχεσαι την προσφορά των δωρεάν δεδομένων.

 

Αν έχω κάπου λάθος, μπορείς φυσικά να με διορθώσεις... :)

 

Καλά τα λες. Απλά μπορείς να αντικαταστήσεις την κάρτα με νέα και χωρίς να έχει λήξει. Στην καταργούν κ εκδίδουν νέα βάζοντας εκει την προσφορά. Για να μην βαζεις πακετάκι 5€ ανα 3 μήνες, μπορείς να πηγαίνεις στο κατάστημα κάθε 3 μηνες απο τη στιγμή που συστημικά δεν προσθέτουν 1cents στο υπόλοιπο για να διατηρηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες. Απλά μπορείς να αντικαταστήσεις την κάρτα με νέα και χωρίς να έχει λήξει. Στην καταργούν κ εκδίδουν νέα βάζοντας εκει την προσφορά. Για να μην βαζεις πακετάκι 5€ ανα 3 μήνες, μπορείς να πηγαίνεις στο κατάστημα κάθε 3 μηνες απο τη στιγμή που συστημικά δεν προσθέτουν 1cents στο υπόλοιπο για να διατηρηθεί.

 

Ξέρουμε τι κόστος έχει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες. Απλά μπορείς να αντικαταστήσεις την κάρτα με νέα και χωρίς να έχει λήξει. Στην καταργούν κ εκδίδουν νέα βάζοντας εκει την προσφορά. Για να μην βαζεις πακετάκι 5€ ανα 3 μήνες, μπορείς να πηγαίνεις στο κατάστημα κάθε 3 μηνες απο τη στιγμή που συστημικά δεν προσθέτουν 1cents στο υπόλοιπο για να διατηρηθεί.

Ωραία λοιπόν, δεν την ήξερα αυτή τη λεπτομέρεια :)

Πάμε τώρα και στο τελευταίο κρίσιμο ερώτημα:

Ακόμα κι αν βρούμε κάποιο κατάστημα Wind που κάνει δωρεάν την αντικατάσταση (γιατί απ' ότι έχω καταλάβει κάποιοι τη χρεώνουν), ποιο το νόημα αυτής της ενέργειας, αφού κάθε νέα κάρτα παραδίδεται με μηδενικό υπόλοιπο;

Δηλαδή, θα πρέπει να τη φορτίσουμε αμέσως με το κατώτερο ποσό των 5 ευρώ για να μπορούμε να συνεχίσουμε να δεχόμαστε την προσφορά κι επομένως, είτε παραμείνουμε με την προηγούμενη που είναι ήδη ενεργή, είτε την αντικαταστήσουμε, το 5ευρώ/τρίμηνο δεν το γλιτώνουμε... :worry:

 

Εκτός κι αν υπάρχουν καταστήματα που δίνουν νέες κάρτες με κάποιο υπόλοιπο μέσα ;)

Edited by antikinsor
Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος να μου πει τι παιζει με την mifi απο την Wind ?? Ρωταω γιατι αποφασισα να βαλω vdsl και στην περιοχη μου μονο η wind δινει και επειδη τους ειπα οτι εχω ηδη απο αλλο σταθερο wind το 1gb ιντερνετ το οποιο μου το δωσανε σε ξεχωριστει sim δεν το θελω ετσι και αντι του απλου tablet να μου δωσουνε καποιο 4G , φυσικα δεν !! ουτε για πλακα αλλα πρωτεινανε να μου δωσουνε συσκευη mifi ?? οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα κατι και σε καταστημα wind μου ειπανε οτι αποκλειετε γιατι ειναι πακετο απο μονο του με προπληρωμενο χρονο και δεν μπωρο ουτε την sim να βγαλω και να βαλω την αλλη !!
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο σήμερα απο wind για το σταθερό.

24mbps internet,απεριόριστα σταθερά κτλ,κινητά 10 ώρες (5 ώρες λοιπές κινητές και 5 ώρες wind),μία κάρτα sim με 1Gb κάθε μήνα για όσο καιρό είμαι στην wind και 2 μήνες το πάγιο δώρο.

 

Όλα αυτά με 18Ευρώ.

 

Έχει κάποιος Wind να μου λύσει κάποιες απορίες με ταχύτητα internet,ποιότητα κλήσεων,αποσυνδέσεις κτλ?

 

*Να σημειώσω ότι είμαι στην forthnet/Nova πολύ καιρό και δεν έχω πρόβλημα κανένα,πέραν της τιμής που δεν βλέπουμε πλέον με το μωρό ταινίες κτλ οπότε ήμουν ήδη σε σκέψη να διακόψω την δορυφορική για το τσάμπα κόστος.Προτάσεις για άλλες εταιρείες δεκτές.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά δεν πρέπει να έχεις σοβαρή διαφορά σε σχέση με ότι πιάνεις τώρα από ταχύτητα. Εκτός αν όλοι σχεδόν οι τριγύρω γείτονες έχουν Wind ξέρω'γω, όπου εκεί θα είσαι λίγο χειρότερα.
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο σήμερα απο wind για το σταθερό.

24mbps internet,απεριόριστα σταθερά κτλ,κινητά 10 ώρες (5 ώρες λοιπές κινητές και 5 ώρες wind),μία κάρτα sim με 1Gb κάθε μήνα για όσο καιρό είμαι στην wind και 2 μήνες το πάγιο δώρο.

 

Όλα αυτά με 18Ευρώ.

 

Έχει κάποιος Wind να μου λύσει κάποιες απορίες με ταχύτητα internet,ποιότητα κλήσεων,αποσυνδέσεις κτλ?

 

*Να σημειώσω ότι είμαι στην forthnet/Nova πολύ καιρό και δεν έχω πρόβλημα κανένα,πέραν της τιμής που δεν βλέπουμε πλέον με το μωρό ταινίες κτλ οπότε ήμουν ήδη σε σκέψη να διακόψω την δορυφορική για το τσάμπα κόστος.Προτάσεις για άλλες εταιρείες δεκτές.:)

 

Αν τόσα χρόνια η γραμμή σου δεν είχε προβλήματα με τη Forthnet, κατά 99% δε θα έχει ούτε με τη WIND. Ρώτα κάποιον γείτονα που έχει WIND, αν είχε προβλήματα, γιατί είναι ανάλογα με την περιοχή, όλες οι εταιρίες. Εμείς έχουμε οικογενειακως 4 γραμμές WIND σε διαφορετικές πόλεις, κανένα πρόβλημα.

 

Όσο για την ταχύτητα, αυτή ίσως και να διαφέρει λίγο, γιατί η Forthnet έχει ρύθμιση για υψηλότερο συγχρονισμό, ενώ όλες οι άλλες εταιρίες έχουν ρύθμιση για περισσότερη αξιοπιστία στη γραμμή, με το συγχρονισμό λίγο χαμηλότερα. Η διαφορά δε θα είναι μεγάλη όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...