Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα μπήκα στο site της wind για να βρω για υπάρχουσα σύνδεση δωρεάν 1GB Mobile Broadband κάθε μήνα και δεν το βρίσκω σταμάτησε;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εδώ : https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/#

 

Κλικ στο 3ο κυκλάκι που λέει προνόμια στη μέση της σελίδας, και στη συνέχεια πιο κάτω ανοίγουμε εκεί που λέει επιπλέον προνόμια.

Εκεί αναφέρει τα εξής :

Επιπλέον Προνόμια

Δωρεάν

300’/μήνα προς κινητά WIND & Q

 

Για συνδρομητές κινητής WIND

επιπλέον έκπτωση έως 20% στο μηνιαίο πάγιο του κινητού

 

Δωρεάν

120’ προς σταθερά και κινητά στο F2Gκαρτοκινητό σου και δωρεάν 1GB Mobile Broadband κάθε μήνα - ΜΑΘΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

 

Δωρεάν

το βραβευμένο F-Secure SAFE Internet Security σε 3 συσκευές της επιλογής σου - ΜΑΘΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ : https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/#

 

Κλικ στο 3ο κυκλάκι που λέει προνόμια στη μέση της σελίδας, και στη συνέχεια πιο κάτω ανοίγουμε εκεί που λέει επιπλέον προνόμια.

Εκεί αναφέρει τα εξής :

 

ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ. καλά πρέπει να μαντέψει κάποιος για να τα δει!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τα Zyxel είναι μια χαρά μάρκα πάντως.

Αστοχίες υλικών συμβαίνουν παντού.

 

:cool: - δεν αντιλεγω αλλα το ποτε θα ερθει το νεο ρουτερ η εταιρια δεν λεει και ειμαι στο περιμενε, για διαφορα αλλα να στελει στο mail ξερει ομως, αντε να δουμε ποτε θα ξεμπερδεψουμε τελικα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:cool: - δεν αντιλεγω αλλα το ποτε θα ερθει το νεο ρουτερ η εταιρια δεν λεει και ειμαι στο περιμενε, για διαφορα αλλα να στελει στο mail ξερει ομως, αντε να δουμε ποτε θα ξεμπερδεψουμε τελικα (!)

 

δεν σου έχουν δώσει άλλο ρούτερ ακόμα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχετε καλές εντυπώσεις από vdsl σε σταθερή wind; Βλέπω πως είναι η μόνη που δίνει σε χαμηλή τιμή vdsl internet και σκέφτομαι να κάνω κίνηση προς τα εκεί μιας και η σύνδεση που έχω τώρα με βασανίζει. Πλησιάζετε τα 50mbps ή οι ταχύτητες είναι επιπέδου adsl; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε πληροφορία.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχετε καλές εντυπώσεις από vdsl σε σταθερή wind; Βλέπω πως είναι η μόνη που δίνει σε χαμηλή τιμή vdsl internet και σκέφτομαι να κάνω κίνηση προς τα εκεί μιας και η σύνδεση που έχω τώρα με βασανίζει. Πλησιάζετε τα 50mbps ή οι ταχύτητες είναι επιπέδου adsl; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε πληροφορία.

Στο Χολαργό που μένω η ταχύτητα σε speed test είναι καρφωμένη στα 45 mbps. Εδώ και περίπου 6 μήνες που έχω ενεργοποιήσει το vdsl δεν έχω κανένα παράπονο.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Στο Χολαργό που μένω η ταχύτητα σε speed test είναι καρφωμένη στα 45 mbps. Εδώ και περίπου 6 μήνες που έχω ενεργοποιήσει το vdsl δεν έχω κανένα παράπονο.

 

Ευχάριστα νέα, φαντάζομαι είσαι κοντά σε καμπίνα και σου δίνουν από εκεί.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα, φαντάζομαι είσαι κοντά σε καμπίνα και σου δίνουν από εκεί.

Δεν έχω ιδέα αν είμαι κοντά ή όχι. Το αποτέλεσμα με ενδιαφέρει και είναι απόλυτα ικανοποιητικό. Και πρίν είχα adsl της wind και ήταν δράμα,όχι από ταχύτητα αλλά από συχνές διακοπές στη σύνδεση. Από τότε που έβαλα το vdsl ,εκτός της ταχύτητας δεν έχω πλέον τις διακοπές που είχα πρίν το οποίο είναι πολύ βασικό κι αυτό.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχετε καλές εντυπώσεις από vdsl σε σταθερή wind; Βλέπω πως είναι η μόνη που δίνει σε χαμηλή τιμή vdsl internet και σκέφτομαι να κάνω κίνηση προς τα εκεί μιας και η σύνδεση που έχω τώρα με βασανίζει. Πλησιάζετε τα 50mbps ή οι ταχύτητες είναι επιπέδου adsl; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε πληροφορία.

Aν βάλεις VDSL και ειδικά αν σου δώσουν από καμπίνα, δεν παίζει ρόλο σε ποιον πάροχο είσαι, αλλά θα πιάνεις το μέγιστο.

Εγώ έχω 1,5 χρόνο από καμπίνα σε Wind και είμαι εδώ :

 

Modulation Type VDSL2

Actual Rate(Up/Down) 4996/49999 kbps

Attainable Rate(Up/Down) 44418/99768 kbps

Βάζω το attainable επειδή δείχνει πως με την καμπίνα θα μπορούσε θεωρητικά και παραπάνω.

Σε speedtest με καλώδιο πιάνω μέχρι 48. Με wi-fi λιγότερο όσο απομακρύνομαι(λογικό).

 

Η καμπίνα είναι στην άλλη γωνία του τετραγώνου, δηλαδή πολύ κοντά.

Ενδεικτικά η θεία μου κάτω(ίδιο κτήριο) έχει ADSL από Wind και πιάνει 4,5mbps λόγω απόστασης.

Αλλά όπως είπα, αν πάρεις από καμπίνα δεν παίζει ρόλο η απόσταση και θα έχεις τα μέγιστα, σε όποιον πάροχο και να είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Aν βάλεις VDSL και ειδικά αν σου δώσουν από καμπίνα, δεν παίζει ρόλο σε ποιον πάροχο είσαι, αλλά θα πιάνεις το μέγιστο.

Εγώ έχω 1,5 χρόνο από καμπίνα σε Wind και είμαι εδώ :

 

Modulation Type VDSL2

Actual Rate(Up/Down) 4996/49999 kbps

Attainable Rate(Up/Down) 44418/99768 kbps

Βάζω το attainable επειδή δείχνει πως με την καμπίνα θα μπορούσε θεωρητικά και παραπάνω.

Σε speedtest με καλώδιο πιάνω μέχρι 48. Με wi-fi λιγότερο όσο απομακρύνομαι(λογικό).

 

Η καμπίνα είναι στην άλλη γωνία του τετραγώνου, δηλαδή πολύ κοντά.

Ενδεικτικά η θεία μου κάτω(ίδιο κτήριο) έχει ADSL από Wind και πιάνει 4,5mbps λόγω απόστασης.

Αλλά όπως είπα, αν πάρεις από καμπίνα δεν παίζει ρόλο η απόσταση και θα έχεις τα μέγιστα, σε όποιον πάροχο και να είσαι.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, πολύ χρήσιμες. Και σε μένα η καμπίνα (KV) είναι στην άλλη γωνία του τετραγώνου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Τα λένε κανονικά KV . Αυτά συνδέονται με οπτική ίνα στο κέντρο, και έτσι πρακτικά εκμηδενίζεις το πρόβλημα της απόστασης του σπιτιού σου που δεν σου επέτρεπε να πιάσεις καλή ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

Δώρο VDSL για τους πρώτους 3 μήνες, μετά 5€ για άλλους 3 μήνες και μετά 10! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

Δώρο VDSL για τους πρώτους 3 μήνες, μετά 5€ για άλλους 3 μήνες και μετά 10! :lol: :lol: :lol:

 

Αυτό είδα και μπήκα στη διαδικασία να το ψάξω. Είναι πολύ καλή τιμή. 3 μήνες δώρο, μετά 5 ευρώ και στη συνέχεια 10 ευρώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

Δώρο VDSL για τους πρώτους 3 μήνες, μετά 5€ για άλλους 3 μήνες και μετά 10! :lol: :lol: :lol:

 

εννοειται φοβερη η τιμη! καλυτερη απο το οτε! , απο την αλλη το μοντεμ αλλαζει το πληρωνουμε; ή οχι; . επειδη κανουμε αναβαθμιση;

επισης ελαχιστη παραμονη στην υπηρεσια 6μηνες στο προγραμμα του vdsl ακομα καλυτερο αυτο!!!

Αρα πας μπαινεις στο vdsl μετα απο 6 μηνες το κοβεις σε απλο adsl και παραμενεις στην καμπινα που επαιρνες vdsl ; και εχεις ταχυτητες εως 22 mbs ; λογω οτι παιρνεις απο καμπινα; πολυ καλο αυτο! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα 220-230 μέτρα από ΑΚ συγχρονίζω από 05/15 49999/9999.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχετε καλές εντυπώσεις από vdsl σε σταθερή wind; Βλέπω πως είναι η μόνη που δίνει σε χαμηλή τιμή vdsl internet και σκέφτομαι να κάνω κίνηση προς τα εκεί μιας και η σύνδεση που έχω τώρα με βασανίζει. Πλησιάζετε τα 50mbps ή οι ταχύτητες είναι επιπέδου adsl; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε πληροφορία.

 

Κλείνω 3 χρόνια στην Wind με VDSL από KV (στα 80μ.) χωρίς κανένα πρόβλημα εκτός από κάποιες στιγμιαίες διακοπές είτε το πρωί είτε το απόγευμα αλλά όχι σε καθημερινή βάση.

 

Τώρα που λήγει το συμβόλαιο, σκέφτομαι φορητότητα στη Forthnet αφού δίνει πλέον στην περιοχή μου ενώ τότε αρνιόταν πεισματικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος φίλος στο Μοσχάτο, που να έχει VDSL;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εννοειται φοβερη η τιμη! καλυτερη απο το οτε! , απο την αλλη το μοντεμ αλλαζει το πληρωνουμε; ή οχι; . επειδη κανουμε αναβαθμιση;

επισης ελαχιστη παραμονη στην υπηρεσια 6μηνες στο προγραμμα του vdsl ακομα καλυτερο αυτο!!!

Αρα πας μπαινεις στο vdsl μετα απο 6 μηνες το κοβεις σε απλο adsl και παραμενεις στην καμπινα που επαιρνες vdsl ; και εχεις ταχυτητες εως 22 mbs ; λογω οτι παιρνεις απο καμπινα; πολυ καλο αυτο! .

 

Δε νομίζω να γίνεται αυτό. Εάν αλλάξεις απο vdsl σε adsl ο τεχνικός του οτε θα σε βγάλει από την καμπίνα. Μόνο τους συνδρομητές του οτε αφήνουν επάνω σε καμπίνα ακόμα και με adsl (προσωπική εμπειρία).

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κλείνω 3 χρόνια στην Wind με VDSL από KV (στα 80μ.) χωρίς κανένα πρόβλημα εκτός από κάποιες στιγμιαίες διακοπές είτε το πρωί είτε το απόγευμα αλλά όχι σε καθημερινή βάση.

 

Τώρα που λήγει το συμβόλαιο, σκέφτομαι φορητότητα στη Forthnet αφού δίνει πλέον στην περιοχή μου ενώ τότε αρνιόταν πεισματικά.

 

Φίλε μου να σε ρωτήσω κάτι και εάν θέλεις απάντησε μου. Ποιος λόγος σε κάνει να θέλεις να πας προς forthnet; Λόγω τηλεόρασης;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έφυγα από τη forthnet που ήμουν γιατί δεν είχε vdsl. Και στη συνέχεια έκανα συμβόλαιο με nova για tv μόνο. Συνολικά πλήρωνα κάτι λιγότερο από ότι έδινα σε forthnet και nova μαζί πριν. Το καλοκαίρι που θα έχουν λήξει όλα, δε βλέπω το λόγο να μην ξαναπάω στη nova αν παίζει καλή προσφορά, τώρα που δίνει vdsl.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έφυγα από τη forthnet που ήμουν γιατί δεν είχε vdsl. Και στη συνέχεια έκανα συμβόλαιο με nova για tv μόνο. Συνολικά πλήρωνα κάτι λιγότερο από ότι έδινα σε forthnet και nova μαζί πριν. Το καλοκαίρι που θα έχουν λήξει όλα, δε βλέπω το λόγο να μην ξαναπάω στη nova αν παίζει καλή προσφορά, τώρα που δίνει vdsl.

 

Sent from my XT1562

 

Λογικό. Εγώ ήμουν οτε για λίγο καιρό και είχα σχεδόν 20mbps ταχύτητα λόγω adsl καμπίνας και cosmote tv. Έφυγα και πήγα nova ξανά και έχω πέσει στα 4.5mbps τώρα, οπότε ψάχνω να δω τι θα κάνω καθαρά και μόνο λόγω internet. Απλά η wind δίνει vdsl με 5€/μήνα (μετά το πρώτο εξάμηνο γίνεται 10€/μήνα) με ελάχιστη παραμονή 6 μήνες και κόστος ενεργοποίησης 20€ εάν πρόσεξα καλά. Αντίθετα η nova το δίνει 10€/μήνα από τον πρώτο μήνα και κόστος εγκατάστασης 59€-εάν ισχύει η τιμή της σελίδας- και σχεδόν 100€ πέναλτυ αν το διακόψεις πριν την ελάχιστη παραμονή. Τώρα δίνω σχεδόν 58€ λόγω triple play full ..οπότε το vdsl θα μου βγεί σχεδόν 70€ :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έφυγα από τη forthnet που ήμουν γιατί δεν είχε vdsl. Και στη συνέχεια έκανα συμβόλαιο με nova για tv μόνο. Συνολικά πλήρωνα κάτι λιγότερο από ότι έδινα σε forthnet και nova μαζί πριν. Το καλοκαίρι που θα έχουν λήξει όλα, δε βλέπω το λόγο να μην ξαναπάω στη nova αν παίζει καλή προσφορά, τώρα που δίνει vdsl.

 

Sent from my XT1562

 

Αν παίρνεις από ΑΚ διπλάσιο upload (10 vs 5). Προσωπικά δύσκολα θα έκανα την αλλαγή (ΙΣΩΣ αν είχε χαμηλότερη τιμή και δεν χρειαζόμουν το upload έστω και κάπως περιστασιακά).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τότε (1,5 χρόνο πριν) δεν έδινε η forthnet από καμπίνα, παρά μόνο από ΑΚ και στην περιοχή μου που είναι μακριά δεν έπιανε παραπάνω από 4,5/1 (adsl εννοείται). Τώρα από ότι έχω ακούσει δίνει από καμπίνα(για αυτό αφήνω ανοιχτό το ενδεχόμενο να γυρίσω). Το upload δεν με καίει τόσο να είναι στο 10, και το 5 είναι μια χαρά. Το download είναι η μέρα με τη νύχτα και δεν το αλλάζω.
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...