Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο προσφορών, ώστε να πάρουμε τιμή για φορητότητα adsl γραμμής;

 

ΜΑΚΡΥΑ άνθρώπέ μου!

έχεις χρόνο και ψυχολογία για πέταμα!?!?

εκτός άν θέλεις να το κάνεις μόνο και μόνο για να 'τσιμπήσει' ο υφιστάμενος πάροχός σου και να κάνει call back με καλύερη πρόταση... αλλά και πάλι ΠΡΟΣΟΧΗ μην σε 'μπλοκάρουν' και μετά πληρώνεις penalty...:!::angry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το εξής θέμα

Έκανα φορητότητα από cosmote σε wind

Η σύνδεση πέρασε στην wind στις 16/9 αλλά δεν λειτουργεί ούτε το internet ούτε το τηλέφωνο

Από την wind μου είπαν ότι δεν έχει δώσει την ip ο ΟΤΕ και περιμένουν απάντηση

Ισχύει αυτό ? Η με δουλεύουν

 

στην @5@W5#$!WIND, ΟΛΑ μπορούν να συμβούν...ακόμα και τα αυτονόητα..δηλαδή να μην παίζει τίποτα!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι προκατειλημμένος, ειδικά αν η γραμμή καλύπτει ελάχιστες ανάγκες. Απλά δεν ψήνομαι ιδιαίτερα να πληρώσω την ανανέωση της vodafone με μόνο μια ώρα στα κινητά, στα 21 ευρώ, με ηλεκτρονικό λογαριασμό. Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά με παίρνουνε τηλέφωνο από wind για προσφορά τόσο νωρίς για συμβόλαιο που λήγει τον Ιανουάριο και από ότι μου είπε θα μετράει από τον Ιανουάριο και για δύο χρόνια η προσφορά είναι καλή να το προχωρήσω η υπάρχει κάποια παγίδα λέτε;; Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις γραπτά οσα σου προσέφεραν και με οτι δεσμεύτηκαν (με εμαιλ) και προχώρα αν σε καλύπτει η προσφορά τους.
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις γραπτά οσα σου προσέφεραν και με οτι δεσμεύτηκαν (με εμαιλ) και προχώρα αν σε καλύπτει η προσφορά τους.
Εννοείτε ότι την ζήτησα την προσφορά και σε Μάιλ και μου την έστειλε, απλά επειδή είναι λίγο νωρίς μέχρι να λήξει το υπάρχον συμβόλαιο με παρεξένεψε για αυτό και ρώτησα μήπως υπάρχει κάποια παγίδα.

Επόμενος προχωράω σε ανανέωση με καλύπτει πλήρως το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

είμαι στη ΝΟΒΑ αλλά πρόκειται να φύγω γιατί θα πάω σε FTTH μόλις ενεργοποιηθεί. Μου τηλεφώνησαν από WIND και μου κάναν η προσφορά των 16€ για 24ρι ADSL και μπορώ να πάω πληρώνοντας πρόστιμο στη ΝΟΒΑ.

 

Όταν θα κάνω αναβάθμιση σε FTTH η wind θα μου κάνει κάποια προσφορά ή θα είναι πλέον πιο ακριβή και από vodafone;

 

Το πρόστιμο στη ΝΟΒΑ το πληρώνω άμεσα;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου έχει ακόμα δέσμευση για 10 μήνες σε Wind One. Θέλει να μετακομίσει όμως και εκεί που πάει δεν υπάρχει δίκτυο Wind για σταθερό. Μόνο Cosmote και μάλιστα επειδή είναι μακριά από ΑΚ (5 Mbps πιάνει) θα βάλει και Home Speed Booster. Πάνω από Cosmote είπαν δεν μπορούν να βάλουν (όπως έκαναν παλιά).

Γίνεται να κάνει διακοπή χωρίς πρόστιμο; Μόνο στο σταθερό, το κινητό θέλει να το κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αν δεν κάνω λάθος να κανονίσει ώστε η διακοπή να γίνει σε 10 μέρες του δίνει το δικαίωμα ο νέος κανονισμός της εεττ. Αλλιώς αν θέλει να κάνει άμεση διακοπή επίσης μπορεί να το κάνει το πρόστιμο θα είναι πολύ μικρό
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αν δεν κάνω λάθος να κανονίσει ώστε η διακοπή να γίνει σε 10 μέρες του δίνει το δικαίωμα ο νέος κανονισμός της εεττ. Αλλιώς αν θέλει να κάνει άμεση διακοπή επίσης μπορεί να το κάνει το πρόστιμο θα είναι πολύ μικρό

Τι εννοείς; Αν δηλώσει ότι θέλει να κάνει διακοπή μετά από δέκα μέρες δεν θα πληρώσει πρόστιμο ενώ αν κάνει άμεσα θα πληρώσει;

Δύσκολο μου φαίνεται...

Έχεις κάποιο link από τον κανονισμό της ΕΕΤΤ που αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Στραβωμάρα μου,10 μέρες νόμιζα όντως. Σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω τι παίζει οταν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα εκεί που μετακομίζεις. Το πρόστιμο υπολογίζεται με σύγκριση 2 ποσών,δες εδώ

 

https://m.naftemporiki.gr/story/1399165

Επίσης καλή λύση να παρει τη γραμμή ο επομενος. Υπάρχει και επιλογή με μικρη χρεωση για αλλαγη αριθμού (για τον επόμενο εννοώ).

Link to comment
Share on other sites

αντι 10 μηνες διάβασε 10 μέρες ο φίλος... τώρα δεν έχω ακούσει να μην πληρώνεις λόγο μετακόμισης , αλλά τα πρόστιμα έχουν μειωθεί από όσο ήταν παλιά. Αλλαγή ονόματος αν θέλει να κρατήσει το τηλέφωνο ο επόμενος μόνο

Για 10 μέρες δεν θα το συζητούσα καν...

Σήμερα μάθαμε ότι το πρόστιμο για 10 μήνες είναι 57€, ενώ το κινητό θα μείνει στην τιμή προσφοράς του πακέτου και μετά την διακοπή του σταθερού (μέχρι την λήξη της σύμβασης κινητού)

Αυτό με την αλλαγή ονόματος δεν το είχα σκεφτεί. Ίσως κάτι να γίνει μιας και ο επόμενος που έρχεται στο σπίτι είναι γνωστός. Δεν ξέρω μόνο τι έχει εκείνος από συνδέσεις (αν μεταφέρει δικό του κτλ.).

Link to comment
Share on other sites

Έχω λάβει SMS, ότι θα ειδοποιηθώ σύντομα να συνδέσω το TG στην γραμμή, από την Δευτέρα για την ακρίβεια. Πόσες μέρες κάνουν να μας κουμπώσουν στην καμπίνα; (Wind "Fiber" 100).
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Έχω λάβει SMS, ότι θα ειδοποιηθώ σύντομα να συνδέσω το TG στην γραμμή, από την Δευτέρα για την ακρίβεια. Πόσες μέρες κάνουν να μας κουμπώσουν στην καμπίνα; (Wind "Fiber" 100).

 

τι πακέτο πήρες και πόσα θα πληρώνεις; σου κάναν αναβάθμιση από ADSL?

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με δωρεάν αστικά και υπεραστικά και 6 ώρες σε κινητά. 32.00 € μου το άφησαν. Ακόμα στο ΑΚ είμαι, δεν με έχουν συνδέσει στην καμπίνα και αρχίζω και τσαντίζομαι...

 

Ήμουν ήδη στην Wind με κάναν χρόνο ακόμη συμβόλαιο..

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με δωρεάν αστικά και υπεραστικά και 6 ώρες σε κινητά. 32.00 € μου το άφησαν. Ακόμα στο ΑΚ είμαι, δεν με έχουν συνδέσει στην καμπίνα και αρχίζω και τσαντίζομαι...

 

Ήμουν ήδη στην Wind με κάναν χρόνο ακόμη συμβόλαιο..

 

εγώ το ίδιο το πρόλαβα προσφορά στα 24 ευρώ

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Σε 24 νέα γραμμή η ανανέωση? έχει διαφορά

 

 

νέα γραμμή 50 vdsl

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τόσο μου το έδιναν την άνοιξη, αλλά λόγω κλειδωμένου εξοπλισμού το σκεφτόμουν. Απλά ο ΟΤΕ δεν μου το έδωσε στα 35.00 € που τους είπα και αφού ξεκλειδώνει το 789, είπα να προχωρήσω...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

:shoot: - 2η μερα παλι τα ιδια,δεν δουλευει το MyWind.gr να πληρωσω το σταθερο (να δω και τον προηγουμενο λογαριασμο κλπ)

Internal Server Error αρα πρεπει να γινει δια της πλαγιου οδου η δουλεια, μου θελετε και Wind One τρομαρα σας (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:shoot: - 2η μερα παλι τα ιδια,δεν δουλευει το MyWind.gr να πληρωσω το σταθερο (να δω και τον προηγουμενο λογαριασμο κλπ)

Internal Server Error αρα πρεπει να γινει δια της πλαγιου οδου η δουλεια, μου θελετε και Wind One τρομαρα σας (!)

 

Μόλις μπήκα και κατέβασα να δω λογαριασμό χωρίς πρόβλημα ...:confused:

Link to comment
Share on other sites

:shoot: - 2η μερα παλι τα ιδια,δεν δουλευει το MyWind.gr να πληρωσω το σταθερο (να δω και τον προηγουμενο λογαριασμο κλπ)

Internal Server Error αρα πρεπει να γινει δια της πλαγιου οδου η δουλεια, μου θελετε και Wind One τρομαρα σας (!)

Στο ενημερωτικό SMS για την έκδοση του λογαριασμού έχει σύνδεσμο που σε οδηγεί στο site για να δεις και να πληρώσεις το λογαριασμό. Το δοκίμασα το πρωί και δούλευε.

Link to comment
Share on other sites

:shoot: - 2η μερα παλι τα ιδια,δεν δουλευει το MyWind.gr να πληρωσω το σταθερο (να δω και τον προηγουμενο λογαριασμο κλπ)

Internal Server Error αρα πρεπει να γινει δια της πλαγιου οδου η δουλεια, μου θελετε και Wind One τρομαρα σας (!)

Έχει σταματήσει να παίζει το λινκ του mywind.gr , σύνδεση γίνεται κανονικά από την αρχική του wind.gr πάνω δεξιά στο ανθρωπάκι. Έχουν διορθωθεί τα θεματα, παίζει κανονικά πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και στην δική μου περιοχή (δυτική Θεσσαλονικη ανω Ηλιούπολη) ήρθε το "fiber". Eκανα την αναβάθμιση της γραμμής μου με το fiber100. Mου είπαν οτι θα εχω ελάχιστη απόκλιση από την ταχύτητα που μου υποσχέθηκαν. Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και στην δική μου περιοχή (δυτική Θεσσαλονικη ανω Ηλιούπολη) ήρθε το "fiber". Eκανα την αναβάθμιση της γραμμής μου με το fiber100. Mου είπαν οτι θα εχω ελάχιστη απόκλιση από την ταχύτητα που μου υποσχέθηκαν. Για να δούμε.

 

τιμή; σου έκαναν προσφορά αναβάθμισης;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...