Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω απο χθες το συμβολαιο της αιτησης στα χερια μου απο ταχυτητες στο περιστερι δεν ξερω αλλα το αναφαιρει ρητα οτι σε περιπτωση που θελει να φυγει πριν τους 18 μηνες η ποινη ειναι 159.9 ευρω(για 24μηνο συμβολαιο)κ μετα πεφτει καθε μηνα

Αν θελει ας ξαναμιλησει με την κοπελα κ να της ζητησει εγγραφως με την υπογραφη της αυτο ππου του ειπε για τον χρονο(δεν νομιζω θα αρχισει να τα μασαει)

Ναι σου βαζουν 120 λεπτα σε 1καρτοκινητο παλιο η νεο(οποιο δηλωσει)για οσο διαρκει το συμβολαιο δηλαδη 24 μηνες κ επισης να ξερει οτι η προσφορα ειναι 20 ευρω για 12 μηνες κ 25 για αλλους 12.Η προυποθεση για 20 ευρω σε ολο το 24μηνο ειναι να εχεις συμβολαιο wind

 

σωστός, δεν είναι όλα ρόδινα υπάρχουν και ψηλά γράμματα, δεν αποχωρείς έτσι απο ένα συμβόλαιο, πληρώνεις και μάλιστα πολλά, πάντως απ'οσο ξέρω οι ταχύτητα που τελικά πιάνεις στις περισσότερες περιοχές με wind το λιγότερο που μπορείς να πεις είναι ΣΕΡΝΕΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα εξαρτάται από την απόσταση από το DSLAM και την ποιότητα του χαλκού, όπως και την σωστή καλωδίωση στο σπίτι.

Ισχύει για όλες ανεξαιρέτως τις εταιρείες. Αν λοιπόν κάποια περιοχή είναι μακριά από το DSLAM, τότε σε οποιαδήποτε εταιρεία και να είναι κάποιος, θα σέρνεται.

Ακόμα και ιδιόκτητο δίκτυο να έχει, πάλι η απόσταση είναι ίδια.

Εξαίρεση μόνο η ύπαρξη οπτικής ίνας η η σύνδεση με ράδιο ζεύξη, που είναι πλέον η κορυφή της τεχνολογίας.

Επιτυγχανονται δε ταχύτητες καθαρές στα 35Mbps με τελικό κόστος τα 10€ χωρίς συμβόλαιο και με αγορά του εξοπλισμού.

Οι απλοί παροχοι είναι ήδη ξεπερασμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω και το ποσους πελατες εχει η καθε εταιρια στο συγκεκριμενο dslam. Επισης μια παραμετρος ειναι οτι το snr της wind ειναι στο 9 αντι για το 6 που εχουν οι πιο πολλοι (αν και αυτο αλλαζει αν το θες). Παντως σε αντιθεση με αλλους παροχους που μου εριχναν συστηματικα την ταχυτητα (forthnet, on) με την wind εδω και 3 χρονια εχω παραμεινει σταθερα στα ιδια επιπεδα (17,5 με snr 9).

Το μονο που ειναι δεδομενο θεμα ειναι πως τους τελευταιους μηνες εχει κατα διαστηματα τα θεματακια της τα οποια μαλλον θα λυθουν επειδη θα προχωρησουν σε triple play οποτε θα γινει αναγκαστικη αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω και το ποσους πελατες εχει η καθε εταιρια στο συγκεκριμενο dslam. Επισης μια παραμετρος ειναι οτι το snr της wind ειναι στο 9 αντι για το 6 που εχουν οι πιο πολλοι (αν και αυτο αλλαζει αν το θες). Παντως σε αντιθεση με αλλους παροχους που μου εριχναν συστηματικα την ταχυτητα (forthnet, on) με την wind εδω και 3 χρονια εχω παραμεινει σταθερα στα ιδια επιπεδα (17,5 με snr 9).

Το μονο που ειναι δεδομενο θεμα ειναι πως τους τελευταιους μηνες εχει κατα διαστηματα τα θεματακια της τα οποια μαλλον θα λυθουν επειδη θα προχωρησουν σε triple play οποτε θα γινει αναγκαστικη αναβαθμιση

 

Γενικά νομίζω για τα λεφτά που ζητάει η Wind είναι τρελό vfm, 20 ευρώ το μήνα με απεριόριστα σταθερά, ομιλία σε κινητά και ίντερνετ! Όσο για το triple play πιστεύω πως είναι πιθανό σενάριο και τότε θα δούμε όμορφα πράγματα αλλά και ανταγωνισμό

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλοι δεν το προσεξαν το πακετο σε νεο συνδρομητες προσφερει και 120 λεπτα ομιλιας απο το f2g κινητο προς ολα τα δικτυα για οποιον εχει. Αλλα και να μην εχεις παιρνεις μια καρτα f2g δωρεαν πρωτα και μετα κανεις και το συμβολαιο στο σταθερο.
Link to comment
Share on other sites

Και όσοι είχαν πάρει παλιότερα τα f2g της προσφοράς με τα 120 δωρεάν λεπτά εξακολουθούν να τα έχουν προς σταθερά μόνο ή θα αλλάξει και σε αυτούς άραγε;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Διαβάζω για 20 ευρώ εάν κάνεις συμβόλαιο ή 25 χωρίς συμβόλαιο για τα απεριόριστα σταθερα και 300 κινητά. Εμένα με πηρανε τηλέφωνο για προσφορά με 20 ευρω νομίζοντας οτι ειμαι σε αλλη εταιρεία και μόλις τους είπα οτι είμαι ηδη πελάτη τους μου είπαν για 28 ευρω. Βέβαια μετά τους απειλησα με φορητότητα αλλα δεν ιδρωσαν και πολύ το αυτί τους. Οταν θα λήξει η wind θα το κάνω και πράξη. Μετά απο 6 χρόνια.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα από τη Forthnet στην Wind για να βάλω vdsl από KV και υπέγραψα ετήσιο συμβόλαιο (20€) + 10€, με απεριόριστα σε σταθερά και 120' προς όλους σε F2G. Το πακέτο δεν είχε προς κινητά και μου έδιναν 300' με 3€ επιπλέον αλλά δεν το πήρα επειδή έχω το "φοιτητικό". Όταν ενεργοποιήθηκε η σύνδεση, κυκλοφόρησε επίσημα, σε λίγες μέρες, η προσφορά των 20€ (μου την είχαν δώσει τηλεφωνικά από προωθητική αλλά ήμουν ήδη στην αναμονή για ενεργοποίηση) και όταν ήρθε ο 1ος λογαριασμός τους έστειλα μήνυμα ζητώντας αφενός πίστωση των τελών ενεργοποίησης (35€) και χονδρικής του ΟΤΕ (15€) και του εξοπλισμού (20€) αφετέρου τα 300' σε κινητά.

 

Την προηγούμενη ΠΕ απάντησαν και απέρριψαν το 1ο αλλά ενέκριναν τα άλλα δύο !!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά νομίζω για τα λεφτά που ζητάει η Wind είναι τρελό vfm, 20 ευρώ το μήνα με απεριόριστα σταθερά, ομιλία σε κινητά και ίντερνετ!

 

Σαφώς και είναι vfm! και έχεις και τα 120' σε F2G;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Με κάλεσαν χθες και μου έκαναν προσφορά για να φύγω από HOL στην οποία ήμουν. Δεν γνώριζαν ότι είμαι στο κινητό στη Wind στο πρόγραμμα W. Μόλις τους το είπα, με ξαναπήραν και μου είπαν πως μου προσφέρουν το σταθερό δωρεάν!!! Με απεριόριστα σε σταθερά, 5 ώρες σε κινητό και 24άρι ίντερνετ. Μα είναι δυνατόν ή... μυρίζει κάτι; Δεν με πήραν από τα κεντρικά της Wind, αλλά από κάποια εταιρεία που μεσολαβεί. Επίσης, αν και εφόσον το ενεργοποιήσω μήπως να προτιμούσα να πάω σε VDSL για να έχω και καλύτερη ταχύτητα στο ίντερνετ; Ευχαριστώ...
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει επεκταθεί στην περιοχή σου το νέο δίκτυο του ΟΤΕ, αξίζει να βάλεις vdsl από KV.

Οι ταχύτητες δεν περιγράφονται.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει επεκταθεί στην περιοχή σου το νέο δίκτυο του ΟΤΕ, αξίζει να βάλεις vdsl από KV.

Οι ταχύτητες δεν περιγράφονται.

Για πες μας περισσότερες λεπτομέρειες για αυτό που λες.
Link to comment
Share on other sites

Για πες μας περισσότερες λεπτομέρειες για αυτό που λες.

 

Ρωτάς την wind ή κοιτάς μόνος σου αν στην γειτονιά σου έχουν μπει οι νέες καμπίνες του ΟΤΕ για το VDSL.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας περισσότερες λεπτομέρειες για αυτό που λες.

 

Εάν υπάρχει νέο δίκτυο στην περιοχή σου (είναι εύκολο να δεις αν έχουν τοποθετηθεί οι νέες γκρι καμπίνες), υπάρχει προσφορά με 20+10€ που νομίζω ότι είναι η καλλίτερη που κυκλοφορεί και έχεις πραγματικά 50/5.

Link to comment
Share on other sites

thanks, θα φυγουν γρηγορα λοιπόν :lol:

Εμένα πάντως δεν μου φεύγουν και τόσο γρήγορα.......

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα 120 λεπτα στο φ2γκ καταναλώνονται ανά 3λεπτο ή ανα λεπτό? :shifty:

 

ελάχ. διάρκεια 3' , χρέωση ανα δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

ελάχ. διάρκεια 3' , χρέωση ανα δευτερόλεπτο

 

σωστα!!! το θεώρησα περιττό να το διορθώσω μιας και καταλαβαμε όλοι τι εννοούσα αν και άλλο έγραψα :p

 

@κοκαλο

Πάντως ναι αν κάνεις γενικά μεγάλες κλήσεις δε φευγουν όσο εύκολα φεύγουν εμένα που κάνω πολλές μικρής διάρκειας < 1λεπτου

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει να παίρνουν τηλέφωνα από την wind σε συνδρομητές που λήγει το συμβόλαιο τους για να προσφέρουν καινούργιο.

Έχω το περυσινό double play στα 20€ και μου πρότειναν το ίδιο στα 23.80€....

 

Φυσικά δε δέχτηκα.

Έχει πάρει κανένας καμία τιμή της προκοπής ή να την κάνουμε με ελαφρά για αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει να παίρνουν τηλέφωνα από την wind σε συνδρομητές που λήγει το συμβόλαιο τους για να προσφέρουν καινούργιο.

Έχω το περυσινό double play στα 20€ και μου πρότειναν το ίδιο στα 23.80€....

 

Φυσικά δε δέχτηκα.

Έχει πάρει κανένας καμία τιμή της προκοπής ή να την κάνουμε με ελαφρά για αλλού;

 

Νοέμβρη έληγε σε μένα και τους πήρα εγώ.

Από 19€ μου το έκαναν 15€.

Μια χαρά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...