Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν έχεις πάνω από ένα χρόνο στη tellas, στη θέση σου θα έκανα διακοπή και θα έφευγα.

έπειτα κάνε αίτηση νέου τηλεφώνου στον ΟΤΕ που θα γίνει σε λίγες μέρες και μετά (δωρεάν) μεταφορά στην tellas.

είναι ο πιο γρήγορος και οικονομικός τρόπος γιατί έτσι θα επωφεληθείς και από τα όποια προνόμια για τη "νέα" σου σύνδεση :)

 

το μόνο που μένει είναι να μάθεις σε τι ταχύτητας κλειδώνει η tellas στην περιοχή που θα μετακομίσεις

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

αυτο θελω να μαθω και εγω....σε τι ταχυτητες συγχρωνιζει η περιοχη εκει????
Link to comment
Share on other sites

Αν δε πληρώνεις κάτι για τη μεταφορά γιατί δεν την κάνεις και αν δεις ότι δεν είσαι χαρούμενος εκεί που θα πας, τότε να διακόψεις; (μπορεί και να έχει περάσει και ο χρόνος μέχρι τότε και να μη πληρώσεις)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν ενεργοποιήθηκε η γραμμή σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα της wind. Περιμένω τους κωδικούς για να αρχίσω το σερφαρισμα. Συνήθως πότε έρχονται οι κωδικοί?? Για την ιστορία κλείδωσε στα 18356down/1021up

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πάνω από το κινητό για τους κωδικούς

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

οι κωδικοι μπορει να ειναι ηδη ετοιμοι.παρε στο 13800 να στους πουνε προφορικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συμβαίνει κάτι υπερφυσικό στη γραμμή!!!! Μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι η γραμμή είναι ενεργοποιημένη, ανοίγω το firefox και σερφάρω κανονικά. Ούτε κωδικούς ούτε τίποτα. Από ταχύτητα ξυρίζει.... 1,7mb/s κατεβασιές κάνω. Στο σερφάρισμα είναι άπαιχτο. Από την πρώτη στιγμή είχα μια μικρή καχυποψία για τη wind (όντας κάτοχος wind κατοκινητού), αλλά τα μέχρι τώρα δεδομένα είναι πολύ καλά. Εϊδωμεν....
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συμβαίνει κάτι υπερφυσικό στη γραμμή!!!! Μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι η γραμμή είναι ενεργοποιημένη, ανοίγω το firefox και σερφάρω κανονικά. Ούτε κωδικούς ούτε τίποτα. Από ταχύτητα ξυρίζει.... 1,7mb/s κατεβασιές κάνω. Στο σερφάρισμα είναι άπαιχτο. Από την πρώτη στιγμή είχα μια μικρή καχυποψία για τη wind (όντας κάτοχος wind κατοκινητού), αλλά τα μέχρι τώρα δεδομένα είναι πολύ καλά. Εϊδωμεν....

Έχει μερικούς μήνες που δεν χρειάζονται οι κωδικοί! Το πρόσεξα όταν κάποια στιγμή άλλαξα ρούτερ, και χωρίς να καταχωρήσω κάτι, συνδέθηκε κανονικά. Το ίδιο συμβαίνει και στην ON.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Κωδικούς δε ζητάνε από τον Δεκέμβρη που ήρθα και εγώ σε wind.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , ήθελα να ρωτήσω πως σας φαίνεται η ταχύτητα της wind πιάνει ότι λέει ?

Σκέφτομαι να βάλω την προσφορά που βγάλανε αυτές τις μέρες με την 24 άρα αλλα μην κάνω ολόκληρη διαδικασία και να μην τα πιάνω !

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω μέχρι τι ταχύτητα έχω εδώ στην περιοχή μου ??

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω σπιτι μου wind σταθερο και ιντερνετ.μενω αθηνα.ειναι αξιοπιστο.επισης το zte router που δινουν ειναι καλο(σε σχεση με ενα thompson που εχω τωρα απο forthnet);

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Εχω κλείσει μια βδομάδα συμβίωσης μέ την wind. Από ταχύτητες απλά σκοτώνει. Το τηλέφωνο άψογο. Βέβαια εχω καλή γραμμή και ότι εταιρεία και αν έβαζα θα είχα πολύ μεγάλη ταχύτητα. Το μόντεμ που δίνει η εταιρεία είναι αξιόπιστο και απροβληματιστο.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω σπιτι μου wind σταθερο και ιντερνετ.μενω αθηνα.ειναι αξιοπιστο.επισης το zte router που δινουν ειναι καλο(σε σχεση με ενα thompson που εχω τωρα απο forthnet);

φίλε μου το θέμα thomson vs zte το έχουμε αναλύσει πολλές φορές.Κάνε μια αναζήτηση και θα δεις. ;)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Έχει βάλει κανείς Wind στη Τρίπολη να μας πει την γνώμη του για τη ποιότητα των υπηρεσιών και κυρίως του Internet??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Με καλέσαν από τη WIND και με ενημέρωσαν για μία προσφορά που ισχυέι μέχρι αύριο για την περιοχή της Σπάρτης. Πριν μ είπαν οτι πιο πριν ειχαν προσφορά για την περιοχή τ Άργους. Για τηλεφωνία απεριόριστη αστικά υπεραστικά με 16 ευρω και αν θελω και ιντερνετ 24αρι γύρω στα 24 ευρω.

Ψάχνω στο σιτε της WIND και δεν βρίσκω καμία τέτοια προσφορά...

Έχετε ακούσει κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Με καλέσαν από τη WIND και με ενημέρωσαν για μία προσφορά που ισχυέι μέχρι αύριο για την περιοχή της Σπάρτης. Πριν μ είπαν οτι πιο πριν ειχαν προσφορά για την περιοχή τ Άργους. Για τηλεφωνία απεριόριστη αστικά υπεραστικά με 16 ευρω και αν θελω και ιντερνετ 24αρι γύρω στα 24 ευρω.

Ψάχνω στο σιτε της WIND και δεν βρίσκω καμία τέτοια προσφορά...

Έχετε ακούσει κάτι??

 

Θεσσαλονικη που μενω πηγα προχτες και εκανα αιτηση ειναι μια τρεχουσα προσφορα δεν υπαρχει στο νετ.

Απεριοριστα αστικα και υπεραστικα και 24γραμμη στα 26,9ε.

Αλλα τελικα αν τα υπολογισεις ειναι καλυτερα να παρεις την προσφορα του νετ που ειναι στα 34ε και σου δινει 3 παγια δωρο γιατι στο συνολο του ενος χρονου κερδιζεις 17ε περιπου αν παρεις αυτην του νετ απο την αλλη του καταστηματος.

Και εξηγω 26,9Χ12 ειναι μεγαλυτερο απο το 34Χ9 (κανε τις πραξεις και θα δεις)

Βεβαια εγω πηρα του καταστηματος και μου δινει δωρο και ασυρματο τηλεφωνο (δεν ξερω πιο...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Με καλέσαν από τη WIND και με ενημέρωσαν για μία προσφορά που ισχυέι μέχρι αύριο για την περιοχή της Σπάρτης. Πριν μ είπαν οτι πιο πριν ειχαν προσφορά για την περιοχή τ Άργους. Για τηλεφωνία απεριόριστη αστικά υπεραστικά με 16 ευρω και αν θελω και ιντερνετ 24αρι γύρω στα 24 ευρω.

Ψάχνω στο σιτε της WIND και δεν βρίσκω καμία τέτοια προσφορά...

Έχετε ακούσει κάτι??

 

Ζήτα να σου στείλουν γραπτά την προσφορά και θα είσαι μαι χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη,τι ειναι καλυτερο να βαλεις? wind η Hol? εχω ακουσει ασχημα και για τις δυο αν και τωρα τελευταια η ζυγαρια γερνει προς HOL,δεν απαντανε στην εξυπηρετηση,χαμηλες ταχυτητες,αποσυνδεσεις κτλπ απο την αλλη απο την μετα τελλας εποχη και την ενσωματωση της στη Wind υπαρχουν καποια σημαδια βελτιωσης οχι οτι εφτασε στο επιθυμητο επιπεδο αλλα καπως ειναι καλυτερα τα πραγματα απο πριν,ετσι τουλαχιστον ακουω..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι εντελώς λοτο φίλε ανάλογα με την περιοχη σου,αν σου προκύψει πρόβλημα,τοτε είναι όλες πολύ χάλια.

Το μόνο που μπορώ να αναγνωρίσω στη wind,είναι οτι έχει μικρούς χρόνους αναμονής στην εξυπηρέτησή.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι δυο χρονια στο wind double play και τους ειπα πως θελω να βγάλω το internet απο τη γραμμη και μου ζήτησαν 20 ευρώ. Είναι δυνατόν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι δυο χρονια στο wind double play και τους ειπα πως θελω να βγάλω το internet απο τη γραμμη και μου ζήτησαν 20 ευρώ. Είναι δυνατόν?

 

Δυστυχώς το κατέβασμα πακέτου χρεώνεται...

Πιστεύω αν βελτίωνε λίγο αυτό το θέμα, δεν ήταν τόσο μεγάλα τα τέλη νέας αριθμοδότησης και είχε λίγο πιο ευέλικτα προγράμματα (π.χ υπηρεσίες) θα ήταν πολύ ανταγωνιστική στις τιμές της CYTA. Από ποιότητα έχει βελτιωθεί. Από συνδυασμούς σταθερό-κινητό δεν νομίζω να υπάρχει άλλος ανταγωνισμός!

 

Θα μπορούσε αυτό που ανέφερε για υπηρεσίες να βάλει με 2-3€ 30 λεπτά προς κινητά, με άλλα 2-3€ 150λεπτά σε σταθερά, με 10€ απερίοροστο εξωτερικό κτλ

Έτσι κάποιος αν ήθελε μόνο internet και λίγες κλήσεις με ένα DOUBLE PLAY SMALL (19,90€) και με 3€ θα μπορούσε να έχει και 150 λεπτά σε σταθερά.

Σίγουρα οι χρεώσεις αστικά δεν έχουν μεγάλη χρέωση (περίπου 1,8€/ώρα αστικά) αλλά με περισσότερες δυνατότητες θα ήταν πιο ευέλικτη για ξεχωριστές ανάγκες... Ο καθένας θα μπορούσε να φτιάξει το πρόγραμμα που θέλει...

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...