Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guide (Pixel 6/6pro/7/7Pro)

 

Ένας Αναλυτικός Οδηγός (Pixel 6/6pro/7/7Pro) για να κάνετε  Root την συσκευή σας αλλά και Update όταν θα είστε root, καθώς βήμα βήμα για το πως να ενεργοποιήσετε τα 5g/VoLte/WifiCalling και άλλα καλούδια (όπως face unlock, dt2s κ.λπ.)

 

Link: Οδηγός για Root/Volte/5g & λοιπά καλούδια σε Pixel 6 & 7

 

*Λόγω των αρχείων, θα χρειαστεί να έχετε την εφαρμογή telegram από το playstore.
  Απαντάτε στο bot την ερώτηση για να μην σας πετάξει.

Credits: @Antretng

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας,

είμαι κάτοχος ενός pixel 6 pro αγορασμένο από skroutz τον περασμένο Μάιο, στο οποίο κατά την φόρτιση άρπαξε φωτιά η θύρα usb. Συγκεκριμένα πριν το βάλω στη φόρτιση έβγαλε μήνυμα πως η θύρα usb  είναι ή βρεγμένη ή ακάθαρτη και δεν λειτουργεί. Στη συνέχεια επειδή θεώρησα πως θα έχει πάρει κάποιο σκουπιδάκι από την τσέπη πήρα χαρτί ώστε να το καθαρίσω και για δοκιμή το σύνδεσα στη φόρτιση. Σας επισυνάπτω φωτογραφία από τη θύρα, η οποία παρόλα αυτα δουλεύει κανονικά τώρα. Η ερωτησή μου είναι αν θα έπρεπε να υπάρχει κάποια ασφάλεια ώστε να μην συμβεί όλο αυτό και αν καλύπτεται από κάποια εγγύηση. Ευχαριστώ

IMG_20230119_155844.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρει φωτιά σημαίνει βραχυκύκλωμα.

Προβληματικό καλώδιο, βρεγμένο;
Χλωμό το βλέπω για εγγύηση.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μολις ενεργοποιησα το VoWiFi με αυτο το link
https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md

Ουτε root ουτε βλακεις...μπαμ μπαμ

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 2:19 ΜΜ, Djdeltavita said:

Μολις ενεργοποιησα το VoWiFi με αυτο το link
https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md

Ουτε root ουτε βλακεις...μπαμ μπαμ

Από μπαταρία πως πας;;;

Εγώ πιστεύω ότι εχω μεγαλύτερη κατανάλωση από την εγκατάσταση του VoLTE/wifi calling...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jimlost said:

Από μπαταρία πως πας;;;

Εγώ πιστεύω ότι εχω μεγαλύτερη κατανάλωση από την εγκατάσταση του VoLTE/wifi calling...

Αν έκανες μέσω wifi τη διαδικασία, κλείσε τον ασύρματο εντοπισμό σφαλμάτων. Ίσως οφείλεται εκεί η υψηλή κατανάλωση.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2023 at 8:29 ΜΜ, jimlost said:

Από μπαταρία πως πας;;;

Εγώ πιστεύω ότι εχω μεγαλύτερη κατανάλωση από την εγκατάσταση του VoLTE/wifi calling...

ουτε καν...ολα μια χαρα ! και κανεις ετσι και HD κλησεις

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πας;;;
Εγώ πιστεύω ότι εχω μεγαλύτερη κατανάλωση από την εγκατάσταση του VoLTE/wifi calling...
Η κατανάλωση μπορεί να οφείλεται και στο σε ποια επιλογή έχεις τις προτιμήσεις στο wifi calling. Με το Better battery stats έβλεπα συνέχεια το iwlan ανεβασμένο στα στατιστικά του. Όταν έβαλα στην δεύτερη επιλογή του wifi calling το παρακάτω, δεν το ξαναείδα.b9357a1349c3297df2b3517b98d7cdf2.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα κανονικά, στην δεύτερη επιλογή πρέπει να είναι...προτιμάς δηλαδή δίκτυο κινητής και αν δεν είναι διαθέσιμο, επιλέγει κλήση μέσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nikos_s3 said:

Μα κανονικά, στην δεύτερη επιλογή πρέπει να είναι...προτιμάς δηλαδή δίκτυο κινητής και αν δεν είναι διαθέσιμο, επιλέγει κλήση μέσω wifi.

κανονικα στο πρωτο πρεπει να ειναι...για να εχεις την μεγιστη ποιοτητα στις κλησεις
Ετσι και αλλιως το δευτερο ισχυει παντα !

Link to comment
Share on other sites

Πως ορίζεις την μέγιστη ποιότητα στις κλήσεις? Θεωρείς ότι κλήση μέσω wifi είναι "καλύτερη" από κλήση με volte/voNR?

Προσωπικά με vdsl 50άρα, σε κλήση vowifi έχω κενά και σπασίματα...έστω λίγα....

σε κλήσεις volte/voNR είναι όλα "καμπάνα"

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_s3 said:

 

Καλησπέρα παιδιά. 

Το καλόκοιτάω να αλλάξω το Mi10 pro για το πιξελ. Μεταχειρισμένο βέβαια. Τι έχετε να προτείνεται? Αξίζει? Έχει θέματακια και από μπαταρία τι λέει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, billy80 said:

Καλησπέρα παιδιά. 

Το καλόκοιτάω να αλλάξω το Mi10 pro για το πιξελ. Μεταχειρισμένο βέβαια. Τι έχετε να προτείνεται? Αξίζει? Έχει θέματακια και από μπαταρία τι λέει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

Τις πρώτες 3 μέρες η μπαταρία θα λες ότι είναι για γέλια. Δε κρατάει καθόλου. Μόλις σε μάθει το κινητό όμως κρατάει σοβαρά και σωστά! Και εγώ νόμιζα στην αρχή ότι το κινητό είναι για πέταμα. Γενικά το μόνο θέμα που μπορείς να έχεις είναι οι κλήσεις που θέλει patch για να παίξει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψήνομαι για μια συσκευή pixel 6 pro από amazon.uk που βγαίνει στα 460 ευρώ περίπου. 

Λέω αμαζόν για να έχει πιο καλή εγγύηση από skroutzομαγαζο. Service ξέρω ότι δεν  υπάρχει στην Ελλάδα αλλά δε χρειάστηκα ποτέ στα τηλέφωνα μου. 

Από μπαταρία το 6 pro και  το 7 pro είναι το ίδιο; η το νέο μοντέλο ειναι καλύτερο; 

Επισης αυτή τη στιγμή έχω το Samsung s 21 plus και το δουλεύω με 2 sim.

Στο pixel πρέπει να κάνω esim. Πως γίνεται αυτό; πρέπει να πάω τη συσκευή σε φυσικό κατάσταστημα; η μπορεί να γίνει και από απόσταση;

απ ότι ξέρω η cosmote έχει esim. Η άλλη μου sim είναι της Q δεν νωμιζω να έχει. 

Ρωτάω γιατί εδώ που μένω δεν υπάρχει κατάστημα ΟΤΕ και Γερμανός ούτε wind. 

Ευχαριστώ πολύ 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, patrik said:

Παιδιά ψήνομαι για μια συσκευή pixel 6 pro από amazon.uk που βγαίνει στα 460 ευρώ περίπου. 

Λέω αμαζόν για να έχει πιο καλή εγγύηση από skroutzομαγαζο. Service ξέρω ότι δεν  υπάρχει στην Ελλάδα αλλά δε χρειάστηκα ποτέ στα τηλέφωνα μου. 

Από μπαταρία το 6 pro και  το 7 pro είναι το ίδιο; η το νέο μοντέλο ειναι καλύτερο; 

Επισης αυτή τη στιγμή έχω το Samsung s 21 plus και το δουλεύω με 2 sim.

Στο pixel πρέπει να κάνω esim. Πως γίνεται αυτό; πρέπει να πάω τη συσκευή σε φυσικό κατάσταστημα; η μπορεί να γίνει και από απόσταση;

απ ότι ξέρω η cosmote έχει esim. Η άλλη μου sim είναι της Q δεν νωμιζω να έχει. 

Ρωτάω γιατί εδώ που μένω δεν υπάρχει κατάστημα ΟΤΕ και Γερμανός ούτε wind. 

Ευχαριστώ πολύ 

 

 

 

Να γνωρίζεις ότι θα πληρώσεις ΦΠΑ γιατί η Αγγλία είναι τρίτη χώρα.  Θα σε έλεγα να περιμένεις γιατί αυτή την στιγμή τα pixel στην Ελλάδα δεν τα υποστηρίζει η google και με δύο κάρτες βλέπω να έχεις πολλές χαμένες κλήσεις. Λέγεται στο update Μαρτίου beta rom θα δώσει όλα τα χαρακτηριστικά volte, 5g, wifi calling στις μη υποστηριζόμενες χώρες. Σε συνδυασμό ότι πιθανόν να τα φέρει η vodafone. Μείνε με S21 και περίμενε τέλη Μαρτίου και πήγαινε για το 7pro

 

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα αυτή. Ναι δεν έχω θέμα να περιμένω. 

Νομίζω όμως ότι δεν πληρώνεις έξτρα τελωνείο από το amazon.uk. Όταν κάνεις την παραγγελία προπληρωνεις τον φόρο. Έτσι γράφουν πολλά παιδιά και στο lagonika.gr 

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα κάτι φωτογραφίες σήμερα,και υπήρχαν άτομα που δεν ήθελα να φαίνονται...Πρώτη φορά χρησιμοποίησα την γόμα και πραγματικά εντυπωσιάστηκα...

Και ακόμα δεν έχω ασχοληθεί με όλες τις δυνατότητες της κάμερας...Μου φαίνεται το καλοκαίρι θα πάω στο 7 Pro...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα κάτι φωτογραφίες σήμερα,και υπήρχαν άτομα που δεν ήθελα να φαίνονται...Πρώτη φορά χρησιμοποίησα την γόμα και πραγματικά εντυπωσιάστηκα...
Και ακόμα δεν έχω ασχοληθεί με όλες τις δυνατότητες της κάμερας...Μου φαίνεται το καλοκαίρι θα πάω στο 7 Pro...
Το οποίο πλέον δεν είναι exclusive feature των Pixels. Το έχουν όλοι πλέον στο Gphotos, είτε σε Android ειτε iOS.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, baiosss said:

Το οποίο πλέον δεν είναι exclusive feature των Pixels. Το έχουν όλοι πλέον στο Gphotos, είτε σε Android ειτε iOS.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Ναι το διάβασα,αλλά κάπου έλεγε ότι θα το δώσει σε άλλες συσκευές Android  έναντι ενός ποσού...Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό βέβαια...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Kατεχω ένα pixel 6 pro . Έχω τα γνωστά θέματα τα υποφερτα .

 

Γνωρίζει κάποιος κάποιο κατάστημα ή κάποιον επαγγελματία  να κάνει root ?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, baiosss said:

Το οποίο πλέον δεν είναι exclusive feature των Pixels. Το έχουν όλοι πλέον στο Gphotos, είτε σε Android ειτε iOS.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

αν πληρώνεις google one μόνο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Manito23 said:

Καλησπέρα .

 

Kατεχω ένα pixel 6 pro . Έχω τα γνωστά θέματα τα υποφερτα .

 

Γνωρίζει κάποιος κάποιο κατάστημα ή κάποιον επαγγελματία  να κάνει root ?

Εννοείς χαμένες κλήσεις;;;

Γιατί δεν βάζεις το Shizuku να ησυχάσεις;;;Από την στιγμή που το έβαλα είναι κυριολεκτικά άλλη συσκευή...Πριν όταν καλούσα έκανε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να αρχίσει να καλεί,τώρα αυτό γίνεται άμεσα....

Εγώ και πριν δεν είχα θεμα με χαμένες κλήσεις,αλλά τώρα η ποιότητα των κλήσεων είναι πολύ ανώτερη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο οι κλήσεις . Γενικότερα θέλω να αξιοποιήσω τη συσκευή στο έπακρο. Απλά θεωρώ ότι μόνος μου το root θα πάει πολύ λάθος . Για αυτό ρώτησα .

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για το 6 pro ότι λύθηκαν τα θέματα με κλήσεις, volte και απομένει το 5G?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για το 6 pro ότι λύθηκαν τα θέματα με κλήσεις, volte και απομένει το 5G?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Με stock software όχι ακόμη. Μια τρίτη εφαρμογή το επιτρέπει. Την άλλη εβδομάδα περιμένουμε feature drop update.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...