Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

49 minutes ago, giorgosgiorgos93 said:

με τη 13 πολύ καλύτερη μπαταρία από την 12 από την πρώτη μέρα χρήσης 4G

Screenshot_20220824-085957.png

Screenshot_20220824-085934.png

Καλησπέρα!

Έκανες "καθαρή" εγκατάσταση η απλά έκανες update πάνω στο Android 12;

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κτλ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα όχι δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση γιατί είδα ότι δουλεύει σωστά για αυτό δεν μπήκα καν στη διαδικασία να το κάνω. όσο για τους χρόνους της μπαταρίας το καταλαβαίνω από τις προηγούμενες ημέρες χρήσεις( Αλλά να επισημάνω ότι δεν είχα και ιδιαίτερα προβλήματα με την 12)

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η 13αρα θέλει λίγο στρώσιμο ακόμα. Εμένα από προχθές άρχισε να βελτιώνεται η αυτονομία του, χωρίς να έχω κάνει factory reset. Παρόλαυτα μπορεί και καλύτερα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για αγορά του p6pro τι πρέπει να προσέξω και από που προτείνετε την αγορά του πχ εγώ βρήκα αυτό 

https://www.jmctech.gr/product/google-pixel-6-pro-5g-128gb-black-de/?ref=bestprice.gr αλλά λέει de τι σημαίνει αυτό όπως επίσηςε σε αρκετά στο amazone διαβάζω unlock factory ποια η διαφορά με κάποιο που δεν το δίνει ως προδιαγραφεί

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η 13 (no clean install, just OTA uppdate) εως τώρα είναι σούπερ. Μπαταρία ελαφρώς καλύτερη απο 12, fingerprint ταχύτατο και χωρίς λάθη, smoothness στα ίδια επίπεδα. Γενικώς μία καλή αναβάθμιση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, djkostas20 said:

Εμένα η 13 (no clean install, just OTA uppdate) εως τώρα είναι σούπερ. Μπαταρία ελαφρώς καλύτερη απο 12, fingerprint ταχύτατο και χωρίς λάθη, smoothness στα ίδια επίπεδα. Γενικώς μία καλή αναβάθμιση.

Καλησπέρα θα συμφωνήσω μαζί σου ότι 13 από την 12 είναι ανώτεροι σε όλο το λογισμικό. Την χρησιμοποιώ τώρα μία εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ δυστυχώς με την 13 έχω μεγάλο drain όταν έχω κλειστεί την οθόνη από το Viber. Δεν μπορώ να βρω λύση... Έχετε να προτείνετε κάτι?

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους.
Όσοι από εσάς κατεβάσατε android 13, μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει κάποια ουσιαστική αλλαγή; Κάτι δηλαδή που να αξιοποιεί περαιτέρω το κινητό;
Προσωπικά από χθες το βράδυ που το κατέβασα, δεν έχω παρατηρήσει την παραμικρή διαφορά για αυτό και ρωτάω.
Εγώ, για παράδειγμα, περίμενα να έχει διορθωθεί αυτή η αηδία με τη συγχώνευση wifi και δεδομένων κινητής στο ίδιο εικονίδιο, κάτι το οποίο δυστυχώς δεν έγινε.
Γενικά υπάρχει κάποια χειροπιαστή αλλαγή; Να μου πεις ότι αυτό ήταν έτσι κι έγινε αλλιώς ή ότι με το android 13 έχω τη δυνατότητα να κανω το τάδε που πριν δεν μπορούσα.
Μην μπούμε δηλαδή σε αοριστολογιες του τύπου "η μπαταρία έγινε τέρας", "το κινητό είναι πιο smooth", "φοβερή εμπειρία χρήσης" κτλ, τα οποία ναι μεν μπορεί να ισχύουν, αλλά είναι καθαρά υποκειμενικά.

Ευχαριστώ πολύ.




Sent from my Pixel 6 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, akizaki said:

Καλησπέρα ξέρεις κανείς που μπορώ να αλλάξω οθόνη σε pixel 6 pro

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ρώτησε στο ired Βριλήσσια, Λεωφόρος Πεντέλης 100

https://www.ired.gr/καταστηματα/βριλησσια.html 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει καταφέρει κανείς να βρει συμβατά mini jack ακουστικά που να παίξουν με τον αντάπτορα; 5 δοκίμασα, από AKG μέχρι Sony και για όλα λέει incompatible... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τα qkz ak6 max μαζί με ανταπτορα lxdac a01 alc 5686 από aliexpress και τα δύο  με εξαιρετικό ήχο σε σχέση με την τιμή τους πάντα. Αλλά και κάτι Samsung που έδιναν μαζί με το galaxy s2 πριν δέκα χρόνια λειτουργούν κανονικά με τον συγκεκριμένο ανταπτορα.

Η μπαταρία δυστυχώς χάλια με την 13 ελπίζω σε κάποια αναβάθμιση για βελτίωση. 

Edited by pan1990
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ... Επειδή το πήρα μεταχειρισμενο νόμιζα είναι της Google αλλά τελικά το έβαλε το παιδί μέσα από άλλο κιν. Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! 

Link to comment
Share on other sites

Όπως διάβασα λύνει bugs που αναφέρθηκαν εδώ πέρα από παιδιά! (battery draining issues απο background apps κλπ) 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, giorgosgiorgos93 said:
User Interface
  • Fix for issue occasionally causing notifications to appear truncated on the lock screen

Αυτό το είχα στις αρχές του Α12 και επανήλθε τώρα, έναν χρόνο μετά. Ευτυχώς που το έφτιαξαν γρήγορα.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα πάντως με το drain απο το viber δεν έφτιαξε οπότε ειναι καθαρά θέμα της εφαρμογής

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αυτό που περίμενα πώς και πώς να δω στο pixel, αλλά δεν το βλέπω να λειτουργεί σωστά, είναι το face unblur. 

Είχα κινητά παλιά όπως mi note 10 pro, Huawei P20 και τελευταίο το mate 40 pro που προφανώς πολύ γρήγορου shutter ενώ τα παιδιά ήταν σε κίνηση (πχ κάναν κούνια), σε κάποιες λήψεις στις 3-4 μια έστω έβγαινε κρύσταλλο. Ε ούτε με το top shot ούτε με κανένα τρόπο δεν μπορώ να το κάνω αυτό με το pixel, οπότε το face unblur ειδικά δεν καταλαβαίνω πώς λειτουργεί...Ακόμη και την παραμικρή κίνηση/θολούρα δεν τη διορθώνει. Μαλιστα, ενα παιδί εδώ είχε γράψει "βγάζω επιτέλους σωστά τα παιδιά μου ακόμη κι αν κουνιούνται". Πώς;! 

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2022 at 11:36 ΜΜ, akizaki said:

Ευχαριστώ παιδιά

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τελικά τι έκανες @akizaki; Έβγαλες άκρη με κάποιο κατάστημα από αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχει βρεί κανείς λύση με τις κλήσεις σε Cosmote; Δεν μπορώ να κάνω κλήση, δεν έχω κινητό ουσιαστικά. Είμαι σε αδιέξοδο. Δεν ξέρω τι να κάνω. Το λατρεύω σαν συσκευή αλλά αν δεν έχω κινητό τι να το κάνω;;;;
Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν μπορείς να κάνεις κλήση ?

Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Neptonian said:

Καλημέρα σε όλους. Έχει βρεί κανείς λύση με τις κλήσεις σε Cosmote; Δεν μπορώ να κάνω κλήση, δεν έχω κινητό ουσιαστικά. Είμαι σε αδιέξοδο. Δεν ξέρω τι να κάνω. Το λατρεύω σαν συσκευή αλλά αν δεν έχω κινητό τι να το κάνω;;;;
Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.

Δεν βγάζει νόημα όπως το γράφεις.Ανάλυσε το λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...