Jump to content

iPhone 13 mini


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, mol said:

Ξέρω τι έχω, δε περιμένω θαύματα! 
Η μέρα να βγαίνει  με τη χρήση που κάνω και όλα καλά! 
Δε περιμένω αυτονομία του χιαομι και ούτε πρόκειται να κάνω ίδια χρήση με εκείνο. 

Εσυ ξέρεις τι χρήση θα κανείς 

Να το βάζεις να φορτίζει κάθε βράδυ πριν κοιμηθείς 

Το πρωί να ξεκινάς την ημέρα με 100% γιατί αλλιώς δύσκολα θα σε βγάζει 

Με δεδομένα κιόλας αν δεν έχεις καλή κάλυψη σε σημεία τότε είναι που η μπαταρία στα iPhone πέφτει γρήγορα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντα φορτιζα τα τηλέφωνα κατά την ώρα του ύπνου. Οπότε πάντα ξεκινάω με 100%

 

Επίσης οπότε βολεύει θα κουβαλαω power bank. Σκέφτομαι anker 622 ή κάλιο άλλο ΑΛΛΆ δε "ταιριάζουν" με το μίνι (κάτι το οποίο δε με ενοχλεί)

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, mol said:

Πάντα φορτιζα τα τηλέφωνα κατά την ώρα του ύπνου. Οπότε πάντα ξεκινάω με 100%

 

Επίσης οπότε βολεύει θα κουβαλαω power bank. Σκέφτομαι anker 622 ή κάλιο άλλο ΑΛΛΆ δε "ταιριάζουν" με το μίνι (κάτι το οποίο δε με ενοχλεί)

Τι εννοείς δεν ταιριάζουν ?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω εγώ με το καλημέρα είναι ότι έχεις αμερικανική συσκευή και όχι το power bank.
Αν θυμάμαι καλά όχι μόνο εγγύηση δεν θα έχεις, αλλά ούτε επισκευή δεν σου κάνουν εκτός εγγύησης εδώ Ευρώπη.

Εκτός αν είναι το κόψιμο πάνω στη θήκη και με ξεγελάει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikos523 said:

Αυτό που βλέπω εγώ με το καλημέρα είναι ότι έχεις αμερικανική συσκευή και όχι το power bank.
Αν θυμάμαι καλά όχι μόνο εγγύηση δεν θα έχεις, αλλά ούτε επισκευή δεν σου κάνουν εκτός εγγύησης εδώ Ευρώπη.

Εκτός αν είναι το κόψιμο πάνω στη θήκη και με ξεγελάει.

Σε έμενα αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα είναι απ την γκουγκλ. Την ανέβασα για να δείξω ότι «δε κουμπώνει όμορφα» το μίνι με το ανκερ 622

 

το δικό μου (πράσινο) το πήρα από αγγλια

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα είναι απ την γκουγκλ. Την ανέβασα για να δείξω ότι «δε κουμπώνει όμορφα» το μίνι με το ανκερ 622
 
το δικό μου (πράσινο) το πήρα από αγγλια

Πάλι καλά.
Έτυχε σε φίλο μου σε μεταχειρισμένη συσκευή πρόσφατα οπότε φαντάστηκα κάποιο μαγαζί πουλάει αμερικανικά.

Κατάλαβα γιατί ανέβασες την φωτό, απλά εμένα μου χτύπησε στο μάτι κατευθείαν η mmWave κεραία των US μοντέλων με ότι αυτό συνεπάγεται όπως έγραψα πιο πριν.
Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και το επισήμανες 

 

 BTW από Αγγλία με καλύπτει η εγγύηση?  Φανταζομαι πως ναι, αχρειαστη να ναι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, mol said:

 BTW από Αγγλία με καλύπτει η εγγύηση?  Φανταζομαι πως ναι, αχρειαστη να ναι

Τον πρώτο χρόνο, είσαι καλυμμένος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μίνι έδειξε τα όλα του :lol: 

Με χρήση GPS (για 15-20 λεπτά) και απλή προς μέτρια χρήση έβγαλε γύρω στις 2 ώρες οθόνης με υπόλοιπο μπαταρίας  40% 

Θεωρώ ότι με μέτρια χρήση άνετα φτάνει τις 4 ώρες οθονης

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mol said:

Σήμερα το μίνι έδειξε τα όλα του :lol: 

Με χρήση GPS (για 15-20 λεπτά) και απλή προς μέτρια χρήση έβγαλε γύρω στις 2 ώρες οθόνης με υπόλοιπο μπαταρίας  40% 

Θεωρώ ότι με μέτρια χρήση άνετα φτάνει τις 4 ώρες οθονης

Αυτά είναι τα νούμερα του 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι το κατάλληλο θέμα εδώ για να συζητήσουμε περί αξεσουάρ του iPhone 13 mini, όπως θήκη και προστασία οθόνης ή υπάρχει κάποιο άλλο;

Edited by gousias
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, gousias said:

Είναι το κατάλληλο θέμα εδώ για να συζητήσουμε περί αξεσουάρ του iPhone 13 mini, όπως θήκη και προστασία οθόνης ή υπάρχει κάποιο άλλο;

Μια χαρά είναι το παρόν θέμα για συζήτηση περί αξεσουάρ της συσκευής του τίτλου φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, gousias said:

Είναι το κατάλληλο θέμα εδώ για να συζητήσουμε περί αξεσουάρ του iPhone 13 mini, όπως θήκη και προστασία οθόνης ή υπάρχει κάποιο άλλο;

Αν σε ενδιαφέρει πήρα το ez fit  της spigen με τα 2 τεμάχια (17€)
Περιλαμβάνει οδηγό  τοποθέτησης οπότε η πιθανότητα να το βάλεις λάθος είναι σχεδόν μηδενική. 

Θήκη έχω απλή σιλικόνης (κόστος 5€)  και είναι οκ. Είναι λεπτή και δε προσθέτει όγκο.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, gousias said:

Είναι το κατάλληλο θέμα εδώ για να συζητήσουμε περί αξεσουάρ του iPhone 13 mini, όπως θήκη και προστασία οθόνης ή υπάρχει κάποιο άλλο;

Θήκη πάντα παίρνω τη liquid Crystal της Spigen σε κάθε κινητό. Σχετικά φθηνή σε σχέση με τα άλλα μοντέλα της. Πολύ όμορφη και διακριτική. Τζαμάκι πάλι από Spigen το ez fit.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μίνι και γρήγορο ριβιου. 

Κάτοχος λίγων ημερών και έχω να πω τα καλύτερα. 

Οθόνη : μικρή* (λέμε τώρα) και θαυματουργη! Δεν έχει να ζηλέψει τίποτε απ τα μεγαλύτερα αδέρφια του. 

*5.4" που είναι υπεραρκετες ακόμη και για θέαση βίντεο. Έχουμε συνηθίσει 6.5"+ και του μίνι μας φαίνεται λιλιπουτεια. 

 

Μπαταρία : πάσχει μόνο αν δεν υπάρχει καλό σημα δικτύου ή κατά την αναπαραγωγή βίντεο.

Με μέση χρήση θα βγάλει άνετα την ημέρα. Μέσο όρο στο 50% έχω ~3.5-4 ώρες οθόνης. Θεωρώ ότι 100-0% θα παίξει μπάλα στις 5-6 ώρες που για το μίνι είναι αρκετές θα έλεγα! Στην τελική κουβαλάς ένα power bank και είσαι οκ. 

 

Μέγεθος : το χωνεις στην τσέπη και είναι σα να μην έχεις τηλέφωνο πάνω σου. Πολλές φορές το ψάχνω να δω αν όντως είναι ακόμη εκεί. 

Στο χέρι κάθεται πολύ καλα, είναι παναλαφρο άρα δε κουράζει και η χρήση γίνεται άνετα με ένα χέρι.


Μετάνιωσα που το πήρα? ΝΑΙ γιατί άργησα να το αποκτήσω 😄 απ την παρουσίαση του το είχα βάλει στο ματι αλλα χρόνια χρήστης ανδροειδους φοβόμουν τη μετάβαση 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κρίμα που οι πωλήσεις του δεν ήταν οι αναμενόμενες και σταμάτησαν τη συνέχεια του συγκεκριμένου form factor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να συνεχίσουν να βγάζουν μικρά. Αν όχι τη σειρά μίνι, έστω την se  σε παρόμοιο μέγεθος (μέχρι 5.8 θεωρώ είναι οκ)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mol said:

Μίνι και γρήγορο ριβιου. 

Κάτοχος λίγων ημερών και έχω να πω τα καλύτερα. 

Οθόνη : μικρή* (λέμε τώρα) και θαυματουργη! Δεν έχει να ζηλέψει τίποτε απ τα μεγαλύτερα αδέρφια του. 

*5.4" που είναι υπεραρκετες ακόμη και για θέαση βίντεο. Έχουμε συνηθίσει 6.5"+ και του μίνι μας φαίνεται λιλιπουτεια. 

 

Μπαταρία : πάσχει μόνο αν δεν υπάρχει καλό σημα δικτύου ή κατά την αναπαραγωγή βίντεο.

Με μέση χρήση θα βγάλει άνετα την ημέρα. Μέσο όρο στο 50% έχω ~3.5-4 ώρες οθόνης. Θεωρώ ότι 100-0% θα παίξει μπάλα στις 5-6 ώρες που για το μίνι είναι αρκετές θα έλεγα! Στην τελική κουβαλάς ένα power bank και είσαι οκ. 

 

Μέγεθος : το χωνεις στην τσέπη και είναι σα να μην έχεις τηλέφωνο πάνω σου. Πολλές φορές το ψάχνω να δω αν όντως είναι ακόμη εκεί. 

Στο χέρι κάθεται πολύ καλα, είναι παναλαφρο άρα δε κουράζει και η χρήση γίνεται άνετα με ένα χέρι.


Μετάνιωσα που το πήρα? ΝΑΙ γιατί άργησα να το αποκτήσω 😄 απ την παρουσίαση του το είχα βάλει στο ματι αλλα χρόνια χρήστης ανδροειδους φοβόμουν τη μετάβαση 

Εγώ πάντως θα έπαιρνα και ένα ζευγάρι AirPods αντί τα κλασσικά με καλώδιο ακουστικά. Είναι ότι καλύτερο σε ποιότητα ήχου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, Nikolas14 said:

Εγώ πάντως θα έπαιρνα και ένα ζευγάρι AirPods αντί τα κλασσικά με καλώδιο ακουστικά. Είναι ότι καλύτερο σε ποιότητα ήχου.

Γιατί που ανέφερε ο mol ότι χρησιμοποιεί κλασσικά με καλώδιο ακουστικά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ανέφερα καν τον ήχο που είναι από «άλλο πλανήτη» 

τόση δύναμη ηχείων το μικρό δε το περίμενα. 

ακουστικό για κλήσεις αριστο

 

Btw ασύρματα ακουστικά έχω τα lg fn6 και με ικανοποιούν στο μέγιστο, που δε τα χρησιμοποιώ κιόλας 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Γιατί που ανέφερε ο mol ότι χρησιμοποιεί κλασσικά με καλώδιο ακουστικά;

Εκανα αναφορά από την άποψη του ήχου στη σειρά 13. Έχουν πολύ καλό ακουστικό και ηχείο αλλά θεωρώ ότι must have αξεσουάρ είναι τα AirPods λόγω της άμεσης συνδεσιμότητας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...