Jump to content

iPhone 13 mini


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, mol said:

Anker 622 χρησιμοποιεί κάνεις? 

Απόψεις περί αυτού?

Δεν εξυπηρετεί να θέτεις το ίδιο ερώτημα σε όλες τις ενότητες 

Το θέτεις σε μια ενότητα και περιμένεις απάντηση 

Υπομονή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Anker 622 χρησιμοποιεί κάνεις? 
Απόψεις περί αυτού?

Από ότι βλέπω στα σχόλια, είναι οκ, αλλά από την επίσημη σελίδα, λέει αυτό:

Note: Not compatible with non-magnetic phone cases, such as OtterBox defender cases. Not recommended to use with iPhone 13/12 mini.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tasos19s said:

Δεν εξυπηρετεί να θέτεις το ίδιο ερώτημα σε όλες τις ενότητες 

Το θέτεις σε μια ενότητα και περιμένεις απάντηση 

Υπομονή 

Αρκετοί μπαίνουν στο τόπικ που τους ενδιαφέρει οπότε παίζει να μη το δούνε. Για αυτό και μόνο το ποστ άρα και αλλού.

25 minutes ago, zurabi_97 said:


Από ότι βλέπω στα σχόλια, είναι οκ, αλλά από την επίσημη σελίδα, λέει αυτό:

Note: Not compatible with non-magnetic phone cases, such as OtterBox defender cases. Not recommended to use with iPhone 13/12 mini.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φανταζομαι το γράφουν γιατί εξεχει απ το κάτω μέρος και όχι ότι δε θα φορτίζει. 

Εικασίες κάνω για αυτό και ρώταω μπας και το χρησιμοποιεί κάνεις με το μινι

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mol said:

Αρκετοί μπαίνουν στο τόπικ που τους ενδιαφέρει οπότε παίζει να μη το δούνε. Για αυτό και μόνο το ποστ άρα και αλλού.

Φανταζομαι το γράφουν γιατί εξεχει απ το κάτω μέρος και όχι ότι δε θα φορτίζει. 

Εικασίες κάνω για αυτό και ρώταω μπας και το χρησιμοποιεί κάνεις με το μινι

Δεν ισχύει το σκεπτικό σου 

Όλοι σκέψου να γράφουμε τα ίδια σε κάθε ενότητα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε για τα hz, στα δικά μου τα μάτια τα σπασίματα είναι παντού, όχι σε συγκεκριμένες εφαρμογές. Δεν είναι θέμα σμουθνες, είναι θέμα hz. Και στο 14 pro που έχω όταν το ρίχνω στα 60 μπαμ κάνει παντού, ακόμα και στην αρχική οθόνη που είναι η εφαρμογές. Ναι, αν αλλάζεις καρτέλες εφαρμογών με slow motion το δάχτυλο, δε φαίνεται αυτό που λέω. Σε κανονική χρήση, κάνει μπαμ. Άλλο αν ενοχλεί κάποιους τελικά ή όχι ! Προς θεού δεν κρίνω αυτό! Για εμένα είπα απλώς ότι ήταν αποτρεπτικός παράγοντας. Όταν το είδα πρώτη φορά σκέφτηκα ότι είχε θέμα η συσκευή, μετά κατάλαβα τι παιζόταν !

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Βασικά όλοι το ίδιο λέτε αλλά με διαφορετικό τρόπο. Αν έχεις δουλέψει παλαιότερες συσκευές σου φαίνονται μια χαρά smooth και δεν βλέπεις κάτι παράξενο. Αν πάλι έχεις δουλέψει για αρκετό διάστημα τα τελευταία μοντέλα με τα 120hz, οι παλαιότερες συσκευές σου δίνουν την αίσθηση του lagging και φαίνεται αισθητή η διαφορά. Λογικό είναι και το μεν και το δε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Antwny said:

Δεν ξέρω τι λέτε για τα hz, στα δικά μου τα μάτια τα σπασίματα είναι παντού, όχι σε συγκεκριμένες εφαρμογές. Δεν είναι θέμα σμουθνες, είναι θέμα hz. Και στο 14 pro που έχω όταν το ρίχνω στα 60 μπαμ κάνει παντού, ακόμα και στην αρχική οθόνη που είναι η εφαρμογές. Ναι, αν αλλάζεις καρτέλες εφαρμογών με slow motion το δάχτυλο, δε φαίνεται αυτό που λέω. Σε κανονική χρήση, κάνει μπαμ. Άλλο αν ενοχλεί κάποιους τελικά ή όχι ! Προς θεού δεν κρίνω αυτό! Για εμένα είπα απλώς ότι ήταν αποτρεπτικός παράγοντας. Όταν το είδα πρώτη φορά σκέφτηκα ότι είχε θέμα η συσκευή, μετά κατάλαβα τι παιζόταν !

 

31 minutes ago, athanaso77 said:

Βασικά όλοι το ίδιο λέτε αλλά με διαφορετικό τρόπο. Αν έχεις δουλέψει παλαιότερες συσκευές σου φαίνονται μια χαρά smooth και δεν βλέπεις κάτι παράξενο. Αν πάλι έχεις δουλέψει για αρκετό διάστημα τα τελευταία μοντέλα με τα 120hz, οι παλαιότερες συσκευές σου δίνουν την αίσθηση του lagging και φαίνεται αισθητή η διαφορά. Λογικό είναι και το μεν και το δε.

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Είχα για ένα χρόνο το 11 pro max και μου φαινόταν μια χαρά και smooth. Το έδωσα στη γυναίκα και πήρα το 13 pro max. Ε τώρα οπότε πιάνω το 11 pro max μου φαίνεται ότι κάνει συνέχεια σπασίματα η οθόνη και απορώ πως μου φαινόταν smooth! Αν συνηθησεις στα 120hz δύσκολα γυρίζεις πίσω στα 60!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, koutsis said:

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Είχα για ένα χρόνο το 11 pro max και μου φαινόταν μια χαρά και smooth. Το έδωσα στη γυναίκα και πήρα το 13 pro max. Ε τώρα οπότε πιάνω το 11 pro max μου φαίνεται ότι κάνει συνέχεια σπασίματα η οθόνη και απορώ πως μου φαινόταν smooth! Αν συνηθησεις στα 120hz δύσκολα γυρίζεις πίσω στα 60!

Όλα τα συνηθίζει ο άνθρωπος, αυτό που δεν πρέπει να συνηθίσει είναι να δίνει ενάμιση χιλιάρικο το χρόνο για τηλέφωνο 😂 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eleco said:

Όλα τα συνηθίζει ο άνθρωπος, αυτό που δεν πρέπει να συνηθίσει είναι να δίνει ενάμιση χιλιάρικο το χρόνο για τηλέφωνο 😂 

Εγώ ακόμα δεν έχω ανεβεί πάνω από τα 700€ 

Μια φορά τα έδωσα για ένα iPhone 12 ελαφρώς μεταχειρισμένο αλλά την άλλη μέρα το πούλησα 

Με την έδωσε που δεν είχε φορτιστή στα τόσα χρήματα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχουν φορτιστή θα μηλοτηλεφωνα δε με απασχολεί καθώς έχουν ήδη μαζευτεί σπίτι αρκετοί από διάφορες συσκευές. Όμως κανένας type c :lol: 

Το μόνο που με "πείραξε" είναι ότι έπρεπε να πάρω ανταπτορα USB c σε type A (για εμένα)και ένα έξτρα καλώδιο USB A σε lightning  (για το 13 της γυναίκας)

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mol said:

Το ότι δεν έχουν φορτιστή θα μηλοτηλεφωνα δε με απασχολεί καθώς έχουν ήδη μαζευτεί σπίτι αρκετοί από διάφορες συσκευές. Όμως κανένας type c :lol: 

Το μόνο που με "πείραξε" είναι ότι έπρεπε να πάρω ανταπτορα USB c σε type A (για εμένα)και ένα έξτρα καλώδιο USB A σε lightning  (για το 13 της γυναίκας)

 

Τότε σε εμένα έτυχε να μην έχω κανέναν με type c και νευρίασε δεν ξέρω μου ήρθε εντελώς παράξενο 700€ και να ξυπνήσω το πρωί να μην έχω να φορτίσω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mol said:

Τις πρώτες ημέρες φορτιζα απ το type c του λαπτοπ 😛

Εγώ βγηκα σε μια καφετέρια και το φόρτισα ισα να έχω να παίρνω και τηλέφωνα. Είχε κλείσει το πρωί όταν ξύπνησα 

Καταντια 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες ημέρες φορτιζα απ το type c του λαπτοπ

Και εγώ, με έναν 65W της Huawei


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
28 minutes ago, eklipsi said:

Ναι βέβαια. Όταν δοθεί public beta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κατεβαζω την developer

απ οτι διαβαζω εχει καποια bugs 

αν δω οτι δε παει καλα θα γυρισω ξανα εκει που ημουν...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mol said:

Κατεβαζω την developer

απ οτι διαβαζω εχει καποια bugs 

αν δω οτι δε παει καλα θα γυρισω ξανα εκει που ημουν...

Κατά τη γνώμη μου είναι λάθος, μόνο προβλήματα θα έχεις, εσύ αποφασίζεις 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, eleco said:

Κατά τη γνώμη μου είναι λάθος, μόνο προβλήματα θα έχεις, εσύ αποφασίζεις 

Θα δείξει. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, mol said:

Θα δείξει. 

Να είσαι σίγουρος.

Αν δεν έχεις άλλη βασική συσκευή, δεν είσαι οκ με το να χαλάσει από το πουθενά (αρκετές συσκευές με χαλασμένο Face ID πχ πέρυσι στις 16 beta) και δεν έχεις σκοπό να κάνεις συνέχεια αναφορά bugs, τότε δεν αξίζει ούτε τον κόπο ούτε το ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone είναι η κυρία συσκευή μου.

 

Προς το παρών δε βρήκα κάτι που δε δουλεύει σωστά. Τουλάχιστον για τη χρήση που κάνω.

 

Για να γυρίσω στο 16 γίνεται Ota?

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone είναι η κυρία συσκευή μου.
 
Προς το παρών δε βρήκα κάτι που δε δουλεύει σωστά. Τουλάχιστον για τη χρήση που κάνω.
 
Για να γυρίσω στο 16 γίνεται Ota?

Όχι, με iTunes σε dfu mode


Sent from my iPhone using Tapatalk
Κατά τη γνώμη μου είναι λάθος, μόνο προβλήματα θα έχεις, εσύ αποφασίζεις 

Σαν; Πέρα από τα bugs δηλαδή…


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...