Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Alexref said:

ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΛΛΩΝΕΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΠΟΓΕΙΩΝΑΤΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΑΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΣΑΣΤΑΝ. ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΤΕ ΑΝ ΕΝΝΩΘΕΙΤΕ ΠΑΡΑ ΑΝ ΑΡΠΑΧΤΕΙΤΕ. Καταλαβαίνω ότι καμιά φορά 2 βασιλιάδες σε ένα θρόνο δεν χωρούν αλλά 2 γκατζεντοπρογραμματιστες σε ένα τραπέζι σίγουρα......Κοφτε τι χαζομάρες, στείλτε ένα πμ λύσετε το και πάμε για άλλα, μέρες που είναι. 

Η αξία είναι μεγάλη τόσο εκείνου που  ρίχνει γέφυρες όσο και εκείνου που θα τις πιάσει. 

Απλά αδερφέ έχω σκάλωμα να κλείνει το κινητό για μεγαλύτερη επέκταση της διάρκειας της μπαταρίας......Μπορεί να λέω και χαζομάρες. Σκέψου ότι το αφήνω να σβήσει μόνο του και το φορτίζω πάντα κλειστό.

Το δοκίμασα . Σε ευχαριστώ πολύ δεν είχα φανταστεί τόσες ωραίες λειτουργίες!

Αυτό "Το αφήνω να κλείσει μόνο του" δλδ η μπαταρία να εξαντληθεί τελείως κ να κλείσει το κινητό, κάνει πολύ μεγαλύτερη ζημιά στην μπαταρία. Ο γενικός κανόνας είναι να φορτίζουμε μόλις πέσει από 20%. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

@colossus_rΠραγματικά άν αφήνεις ν κλείνει το τηλέφωνο απο μπαταρία δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα σε μια συσκευή! Άν ακολουθείς αυτήντην τακτική μπορείς να μας πείς τί διάρκεια έχουν στον χρόνο οισυσκευές που είχες; Δηλάδή μετά απο 6 μήνες κατοχής πώς σου συμπεριφερώταν το κινητο και η μπαταρία του; @Alexrefγιασένα πάει αυτό απλά δεν μπορώ να ξεταγκάρω τον colossus

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites



Σκέψου ότι το αφήνω να σβήσει μόνο του και το φορτίζω πάντα κλειστό.


Όποιος σου είπε να αφήνεις το κινητό να κλείσει από μπαταρία ή είναι ηλίθιος ή σε μισεί γιατί μόνο ζημιά κάνεις στην μπαταρία, 15-20% το πολύ πρέπει να την αφήνεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά όσοι έχετε το πρόβλημα με το τρεμούλιασμα της οθόνης όταν έχετε χαμηλό σήμα στις κλήσεις τελικά φταίει η οθόνη!! Βρήκα κονέ από τα κεντρικά της Αθήνας και μου είπε ότι πλέον η επίσημη απάντηση της Κορέας είναι η οθόνη. Στην αρχή νόμιζαν ότι ήταν θέμα software και ότι είχε λυθεί με το τελευταίο update αλλά τελικά όλοι όσοι έχουμε το πρόβλημα πέσαμε σε ελαττωματική συσκευή!! Με τις υγείες μας!! Όποιος αλλάξει στο service ας μας πει γιατί προς το παρόν είναι η μόνη συσκευή που έχω και δεν με παίρνει να μείνω χωρίς συσκευή για να μου το φτιάξουν!! Όταν το κάνω ενημερώνω!

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αν Κ με τα update δεν διορθώθηκε τότε μάλλον θα είναι αυτό που σε ενημέρωσαν. Το μόνοπου έχεις να κάνεις για να μην μείνεις από συσκευή είναι να τους πάρεις τηλ. Αν υπάρχουν ανταλλακτικά Κ στο φτιάξουνε την ίδια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Το always on display επιβαρύνει πολύ την μπαταρία; Το εχω βαλει να μπαινει οταν ερχονται ειδοποιησεις.

Πέρασα και την gcam για νυχτερινες του Ανδρεα και λιγο χτες το βραδυ που την τεσταρα εχει αισθητη διαφορά οντως στις βραδινες σε σχεση με την στοκ.  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, haigoeo said:

Το always on display επιβαρύνει πολύ την μπαταρία; Το εχω βαλει να μπαινει οταν ερχονται ειδοποιησεις.

Πέρασα και την gcam για νυχτερινες του Ανδρεα και λιγο χτες το βραδυ που την τεσταρα εχει αισθητη διαφορά οντως στις βραδινες σε σχεση με την στοκ.  

Βάλε να φένονται τα βασικά στην AOD. Βγάλε το σηματάκι του αποτυπώματος να μην εμφανίζεται. Ρυθμίσεις-->κλείδωμα οθόνης--> Always on Display-->Εμφάνιση εικονιδίου δαχτυλικών αποτυπωμάτων.όταν η οθόνη είναι σβηστή βάλτο ποτέ. Απλά έχε τικαρισμένο το Πάντα ενεργό δαχτυλικό αποτύπωμα. Δέν χαλάει γενικά μπαταρία που να δείς διαφορά. Εξάλου αν είναι να βγάζουμε απο την μύγα ξυγκι και δεν χαιρόμαστε αυτά που μας δίνει το κάθε τηλέφωνο δεν έχει νόημα. Σε 1,5-2 χρόνια που θα θέλεις να αλλάξεις συσκευή τί να το κάνεις που θα έχεις καταφέρει καλή υγεία μπαταρίας στερόντας σε κάποια πραγματάκια που προσφέρει η συσκευή😉.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ενημερώσει κάποιος εάν μετά το τελευταίο update έχουν αυξήσει το shutter speed στην pro λειτουργία της κάμερας σε πάνω από 10second?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Black_Sheep said:

Μπορεί να ενημερώσει κάποιος εάν μετά το τελευταίο update έχουν αυξήσει το shutter speed στην pro λειτουργία της κάμερας σε πάνω από 10second?

Μέχρι 10 sec φτάνει από ότι βλέπω.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκεί που γράφει "συζήτηση με" και έχει ένα λουκετάκι τι είναι ξέρει κανείς? Κάτι κλειδωμένη συζήτηση μου είχε πει ένα μπανερ αλλά δεν εξήγησε περισσότερα και δεν μου το βγάζει σε όλες τις συζητήσεις!!

20220420_013503.jpg

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει για όσους έχουν ενεργοποιήσει το RCS. Αυτό είναι κάτι σαν εξέλιξη του SMS/MMS, δες π.χ. https://www.androidpolice.com/how-to-rcs-chat-in-google-messages/

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι με το θέμα της οθόνης όπου στον ήλιο μετα από λίγο dimαρει και μένει έτσι χωρίς να μπορω να το χρησιμοποιήσω ουσιαστικά μιας και δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα. Το θέμα παραμένει και με την 4.1 

Όταν βγήκα οι θερμορασίες ήταν περίπου στον 35. όταν μετά από 2-3 λεπτά πήγαν στο 48-50 απλά dimαρε..και γειά σας

1886526513_Screenshot_20220420-124740_DeviceInfoHW.thumb.jpg.aa35d2f50777776f5a2a3c275157d77e.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, gup_ said:

επανερχομαι με το θέμα της οθόνης όπου στον ήλιο μετα από λίγο dimαρει και μένει έτσι χωρίς να μπορω να το χρησιμοποιήσω ουσιαστικά μιας και δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα. Το θέμα παραμένει και με την 4.1 

Όταν βγήκα οι θερμορασίες ήταν περίπου στον 35. όταν μετά από 2-3 λεπτά πήγαν στο 48-50 απλά dimαρε..και γειά σας

1886526513_Screenshot_20220420-124740_DeviceInfoHW.thumb.jpg.aa35d2f50777776f5a2a3c275157d77e.jpg

 

Καλά γίνεται μέσα σε 3 λεπτά να ανέβει τόσο πολύ? Κ δεν έχουμε κ ήλιο ακόμα που καίει δηλαδή καλοκαίρι τι θα γίνει.  ?αν βοηθάει αυτό που θα σου πω ,επειδή η γυναίκα μου δεν βάζει αυτόματη φωτεινότητα κ το δοκίμασα τότε χωρίς αυτόματη κ φουλ. Για δες μήπως οφείλεται στην αυτόματη φωτεινότητα. 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να βάλουμε την ημερομηνία πάνω στις φωτογραφίες το έχω ψάξει αλλα δεν μπορω να το βρω με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Καλά γίνεται μέσα σε 3 λεπτά να ανέβει τόσο πολύ? Κ δεν έχουμε κ ήλιο ακόμα που καίει δηλαδή καλοκαίρι τι θα γίνει.  ?αν βοηθάει αυτό που θα σου πω ,επειδή η γυναίκα μου δεν βάζει αυτόματη φωτεινότητα κ το δοκίμασα τότε χωρίς αυτόματη κ φουλ. Για δες μήπως οφείλεται στην αυτόματη φωτεινότητα. 

εχω δοκιμάσει τα πάντα, και ultrex

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να βάλουμε την ημερομηνία πάνω στις φωτογραφίες το έχω ψάξει αλλα δεν μπορω να το βρω με τίποτα
και εμένα θα με ενδιέφερε αυτό αλλά δεν έχω βρει λύση! απορώ πως δεν το έχουν τα samsung!
Link to comment
Share on other sites

Εισαι στην φωτο :

Με την σειρα :

1.  Πατας κατω το  μολυβι.

2.  Πατας το στρογγυλο κεφαλι με χαμογελο(δεξια).

3.  Πατας την λεξη αυτοκολλητο.

4.  Πατας το ημερολογιο διπλα απο το στρογγυλο ρολοι.

Μπες βαλε οποια θες απο αυτες που βλεπεις μαλιστα εαν πατησεις επανω βγαινει ημερολογιο να βαλεις οτι ημερομηνια θελεις.

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση με βάση την εμπειρία σας:

Είμαι μεταξύ Α52s και S20 FE. Αξίζουν τα παραπάνω χρήματα (περίπου +140EUR) για το S20 FE που είναι και 1 χρόνο παλιότερο μοντέλο ? Εκτός από καλύτερες κάμερες ποιά άλλα ουσιαστικά πλεονεκτήματα έχει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα του s20 fe ειναι "απροβληματιστη".

Κατι ιδαιτερα καλυτερο που να σου κανει σοβαρη εντυπωση περα απο τις καμερες οχι δεν υπαρχει τα υπολοιπα ειναι σχετικα αμελιτεες λεπτομεριες.Μονο σε θεματα μπαταριας υπερεχει το Α52s.Οχι οτι θα εχεις προβληματα με το 20fe αρκει να κανεις ενα τυπικο σεταρισμα την συσκευη σου.

Επισης το 20fe δεν εχει υποδοχη ακουστικων .

Για το θεμα διαφορας χρηματων ειναι υποκειμενικο δυστυχως δεν μπορω να εκφερω αποψη .

Δηλαδη εαν σου γραψω τι πιστευω εγω και πως σκεφτομαι περιεχει πολλες αναλυσεις δωρο-αδωρο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tifozo said:

Μια ερώτηση με βάση την εμπειρία σας:

Είμαι μεταξύ Α52s και S20 FE. Αξίζουν τα παραπάνω χρήματα (περίπου +140EUR) για το S20 FE που είναι και 1 χρόνο παλιότερο μοντέλο ? Εκτός από καλύτερες κάμερες ποιά άλλα ουσιαστικά πλεονεκτήματα έχει?

Ευχαριστώ

Aν πας για το S20 Fe να πας στην εκδοση 5g με τον Snapdragon 865. Αποφυγε το απλό γιατι εχει τον Exynos

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, christos_087 said:

Aν πας για το S20 Fe να πας στην εκδοση 5g με τον Snapdragon 865. Αποφυγε το απλό γιατι εχει τον Exynos

Δεν εχουν ολα τα 6/18 s20 fe τον exynos  ρωτησε πριν το παρεις

Κι η διαφορα τους στην τιμη ειναι στο best price  87 € με τον s20 fe [ sm-G780G(που ειναι με snapdragon)] 6/128 vs A2s 6/128 .

Link to comment
Share on other sites

Έχει στο best price τo 8/256 300 ευρώ στο πιο φτηνό κατάστημα. Το ξέρει κάποιος το μαγαζί αυτό; 

Το μαγαζί λέγεται perishop. 

Edited by esertas
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, esertas said:

Έχει στο best price τo 8/256 300 ευρώ στο πιο φτηνό κατάστημα. Το ξέρει κάποιος το μαγαζί αυτό; 

Το μαγαζί λέγεται perishop. 

Για ποια συσκευη λες ?

Link to comment
Share on other sites

Στη Λαρισα ειναι .Χμμμ δεν εχω ιδεα...Εγω παιρνω απο αθηνα και παω ο ιδιος δεν παραλαμβανω με κουριερ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...