Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Παιδιά κανείς κάποια απάντηση; 

2 ταινιες ασφαλειας εχει. Την 12 δεν την εχει παρει ακομα. Μποστα τους τι να ανοιξεις δηλ; απλα το κουτι; Το κινητο για να το σεταρεις θελει ωρα... Εγω εβγαλα αν unboxing βιντεακι σπιτι μου, για παν ενδεχομενο

Edited by lionor
Link to comment
Share on other sites

2 ταινιες ασφαλειας εχει. Την 12 δεν την εχει παρει ακομα. Μποστα τους τι να ανοιξεις δηλ; απλα το κουτι; Το κινητο για να το σεταρεις θελει ωρα... Εγω εβγαλα αν unboxing βιντεακι σπιτι μου, για παν ενδεχομενο
Λογικά δεν θα τον ενδιαφέρει να το στήσει εκεί μπροστά τους, αλλά μόνο να το ανοίξει για την περίπτωση που είναι σπασμένο.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας.
Μετά από 2,5 χρόνια με το πολύ τίμιο Redmi note 8 pro, έφτασε η ώρα αλλαγής συσκευής.
Αποφάσισα, με μόνο κριτήριο τα 3 χρόνια ενημέρωση λογισμικού, καθώς βέβαια και για τα χαρακτηριστικά της συσκευής αλλά και τα καλά λόγια που διαβάζω, να προχωρήσω σε αγορά της έκδοσης 8/256.
Μέσες άκρες, τι πρέπει να προσέξω ; Υπάρχει bloating?
Δεν με νοιάζει η διάρκεια της μπαταρίας (ελπίζω να βγάζει την μέρα) όσο το να δουλεύει απρόσκοπτα το μέιλ μου, οι ειδοποιήσεις εφαρμογών αλλά και το wifi (σοβαρότατα προβλήματα στο wifi του Redmi).
Επίσης, το έχει συνδέσει κάποιος με την εφαρμογή "my phone" σε windows 11? Όντως συνεργάζεται άψογα ή έρχονται δεδομένα αν και όταν του θυμηθεί;

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες μόλις το αγόρασα κ εγώ κ το εστησα. Η πρώτη κίνηση που έκανα πήγα απευθείας κ του έβαλα ένα τζαμακι και ο τύπος όντως έκανε πολύ καλή εφαρμογή ( στο village)  . Το μόνο μειωνεκτιμα που παρατηρώ είναι ότι δεν έχει γρηγορο δακτυλικό κ δεν πιάνει πολλές φορές , ίσως να οφείλεται κ το τζάμι ,κατά ταλλα δείχνει καλό. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αφού πέφτω στις 2 γραμμές κ καμία φορά 1 δεν ενεργοποιείται το WiFi calling. Τι να κάνω να καλέσω εξυπηρέτηση πελατών; Αλλά είναι ενεργοποιημένο.  Ούτε βλέπω μπορώ να χρεισιμοποιησω  το wifi calling σαν πρωταιρεωτητα 🤔

Link to comment
Share on other sites

Πας στο phone (dialer). 3 τελίτσες. Settings και σου έχει μενού Wifi Calling. Εκεί επιλέγεις το wifi calling να είναι preferred.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, coolnetgr said:

Πας στο phone (dialer). 3 τελίτσες. Settings και σου έχει μενού Wifi Calling. Εκεί επιλέγεις το wifi calling να είναι preferred.

Δεν μου έχει κάποιο μενού για το WiFi calling εκτός κ αν εννοείς εκεί που λέει κλήσεις  WiFi κ από κάτω με πράσινα γράμματα λέει χρεισιμοποιηστε wifi για να πραγματοποιητε κ να λαμβάνετε κλήσεις. Το οποίο το έχω ενεργοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία στη sim σου;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Just now, seranata said:

Είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία στη sim σου;

Ναι κανονικά. Το εμφανίζει το εικονίδιο βλέπω ορισμένες φορές με μία ή καμία γραμμή σήματος.παντως να το έχω μόνιμο το WiFi calling δεν ξέρω αν γίνεται ή τουλάχιστον δεν ξέρω τον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τις ρυθμίσεις, στο δικό μου όταν έχει καλό wifi παραμένει σε wifi calling.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, coolnetgr said:

Πας στο phone (dialer). 3 τελίτσες. Settings και σου έχει μενού Wifi Calling. Εκεί επιλέγεις το wifi calling να είναι preferred.

Δεν εχουν ολες οι εταιρειες επιλογη κατα προτεραιότητα σε όλες τις συσκευές. Ας πουμε cosmote εμφανιζει σχετική επιλογή στα samsung αλλα οχι η vodafone.

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Ναι κανονικά. Το εμφανίζει το εικονίδιο βλέπω ορισμένες φορές με μία ή καμία γραμμή σήματος.παντως να το έχω μόνιμο το WiFi calling δεν ξέρω αν γίνεται ή τουλάχιστον δεν ξέρω τον τρόπο

Βάζε λειτουργια πτησης όταν θες να το κανεις force. Θα χρειαστεί προφανώς να ενεργοποιήσεις το wifi που θα το εχει κλεισει το airplane mode. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Antretng said:

Δεν εχουν ολες οι εταιρειες επιλογη κατα προτεραιότητα σε όλες τις συσκευές. Ας πουμε cosmote εμφανιζει σχετική επιλογή στα samsung αλλα οχι η vodafone.

Βάζε λειτουργια πτησης όταν θες να το κανεις force. Θα χρειαστεί προφανώς να ενεργοποιήσεις το wifi που θα το εχει κλεισει το airplane mode. 

Σε ευχαριστώ Αντρέα γιατί είχα σπάσει το κεφάλι να βρω αυτό που έδειξε το παιδί ποιο πάνω κ σε μένα vodafon δεν το έχει ούτε το s21u ούτε το A52s . Άρα έτσι μόνο παίζει όπως το γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παιδιά, το πήρα κι εγώ 8/256 μεταχειρισμένο σε αντικατάσταση του Xiaomi Mi10 που είχα. Προς το παρόν όλα καλά και δεν μου έχει φανεί η πτώση σε κατηγορία από ναυαρχίδα σε midrange. Για το δακτυλικο με τζαμακι στην οθόνη, για να πιάνει καλύτερα σβήστε και ξαναπεραστε το δακτυλικο με το τζαμακι περασμένο. Εμένα με βοήθησε πολύ στο Mi10 που είχε κι αυτό optical sensor και το ίδιο έκανα και στο A52s και δεν έχω θέματα μέχρι τώρα. Είναι πολύ αμεσο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, johnakis25 said:

Καλώς σας βρήκα παιδιά, το πήρα κι εγώ 8/256 μεταχειρισμένο σε αντικατάσταση του Xiaomi Mi10 που είχα. Προς το παρόν όλα καλά και δεν μου έχει φανεί η πτώση σε κατηγορία από ναυαρχίδα σε midrange. Για το δακτυλικο με τζαμακι στην οθόνη, για να πιάνει καλύτερα σβήστε και ξαναπεραστε το δακτυλικο με το τζαμακι περασμένο. Εμένα με βοήθησε πολύ στο Mi10 που είχε κι αυτό optical sensor και το ίδιο έκανα και στο A52s και δεν έχω θέματα μέχρι τώρα. Είναι πολύ αμεσο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αρχοντας!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρονια πολλά ενδιαφέρομαι να ψωνίσω το εν λόγο κινητο για τον μικρό, ο οποίος κατα κύριο λόγο θα το λιώσει στο παιχνίδι... αρκει λέτε το 6/128 γιατι το 8/256 πάει πολυ ψηλά οικονομικα ή να στραφω σε κανα κινέζο?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, tzouvar said:

καλημέρα και χρονια πολλά ενδιαφέρομαι να ψωνίσω το εν λόγο κινητο για τον μικρό, ο οποίος κατα κύριο λόγο θα το λιώσει στο παιχνίδι... αρκει λέτε το 6/128 γιατι το 8/256 πάει πολυ ψηλά οικονομικα ή να στραφω σε κανα κινέζο?

ευχαριστώ

6 συν 4  που σου δινει η samsung μας κανουν 10, μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φίλο.  Αλλά αν είναι κυρίως για games  γιατί δεν του παίρνεις ένα σκουπίδι σε xiaomi ποιο φτηνό κ ας το λιώσει. 

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν οι χειμερινες εκπτωσεις κι εχουμε νεες τιμες για τοΑ52s στις μεγαλες εταιριες πωλησης ηλεκτρονικων (κοτσο,mediamark public plaisio klp)

  • Samsung A52s 6/128 399.9€ (στο best price 314 €) στο amazon 350-360 περιπου 
  • Samsung A52s 8/256 459,9€ (στο best price 439 €)
  •  
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, powerup said:

Αρχισαν οι χειμερινες εκπτωσεις κι εχουμε νεες τιμες για τοΑ52s στις μεγαλες εταιριες πωλησης ηλεκτρονικων (κοτσο,mediamark public plaisio klp)

  • Samsung A52s 6/128 399.9€ (στο best price 314 €) στο amazon 350-360 περιπου 
  • Samsung A52s 8/256 459,9€ (στο best price 439 €)
  •  

Λέτε να πάει παρακάτω  στις μεγάλες αλυσίδες ή θα ξεπουλήσουν και θα ανεβάσουν και οι μικροί ; δηλαδή να περιμένουμε μερικές ημέρες εκπτώσεων ή οχι; στην black friday πόσο κόστιζε;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, athanaso77 said:

349 το “μικρό” και 399 το “μεγάλο”.

Εντάξει δεν είναι και τραγικές οι διαφορές. Επίσης στους μικρούς του skroutz/bestprice το μικρό που με ενδιαφέρει είναι πιο φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gjohng said:

Λέτε να πάει παρακάτω  στις μεγάλες αλυσίδες ή θα ξεπουλήσουν και θα ανεβάσουν και οι μικροί ; δηλαδή να περιμένουμε μερικές ημέρες εκπτώσεων ή οχι; στην black friday πόσο κόστιζε;

H τιμη στα μεγαλα μαγαζια ειναι fix.Πιθανον να μην εχουμε μεγαλυτερη μειωση.Αν κατεβασει καπεος μεγαλος την τιμη θα εχουμε price match κι απο τους υπολοιπους.Ποιο πιθανο ειναι αν υπαρξη να εχουμε καποια εχτρα εκπτωση μεσο  yellow peireos η επιστροφης eurobank  η καποια προσφορα απο amazon.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, boymanos said:

6 συν 4  που σου δινει η samsung μας κανουν 10, μια χαρα ειναι.

καλημερα, τι εννοεις +4? σορρυ αλλα δεν ξερω

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...