Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 minutes ago, gjohng said:

Χρόνια πολλά. Έχω το samsung A6+ και με καλύπτει αρκετά αλλά λέω να το δώσω στον ανηψιό μου και να πάρω το 6/128 Α52s το οποίο θα με καλύπτει στο 100%. Αν το πάρω από τα πιο φθηνά σκρουτζομάγαζα υποθέτω ότι η εγγύση θα ισχύει κανονικά γιατί η διαφορά με τις αλυσίδες είναι κοντά στα 100 ευρώ, σωστά; επίσης αν κάνω την διαδικασία του καθαρίσματος των προεγκατεστημένων εφαρμογών θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το samsung switch για να κάνω την μεταφορά των δεδομένων(πιο πολύ για τα sms) από το A6+;

Για την πρώτη ερώτηση με κάλυψαν τα posts της προηγούμενης σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χρονιά πολλά.

Λοιπόν πήρα και εγω το συγκεκριμένο αφού διάβασα και από εδώ μέσα για τις πολύ καλές φωτογραφίες που βγάζει,

Το αποτέλεσμα είναι άκρως απογοητευτικό και συγκεκριμένα :

όταν υπάρχει κάποια πηγή φωτός κόντρα πχ από παράθυρο ή ήλιο οι φωτό βγαίνουν τραγικές , φαίνονται ξεθοριασμένες και σαν να υπάρχει ένα πέπλο ομίχλης. Τράβηξα τις ίδιες με ένα Honor 20Pro προπέρσινο μοντέλο και οι διαφορά είναι τεράστια υπερ του Honor. Υπάρχει κάτι που να βελτιώνει την κατάσταση? Αλλιώς πάει για πούλημα ακόμα δεν το πήρα. Σας δείχνω και δείγματα να τα δείτε της σύγκρισης

 

471479344_20211227_1324231.thumb.jpg.1d23e4685385be30f59177306496d0e0.jpg

Άπαξ και σταθεί ατομο δίπλα στο δέντρο το αποτελέσμα φαίνεται ακόμα ποιο τραγικό

Η παραπάνω φωτο είναι απαράδεκτη, έχω και αλλες πολλες ακόμα χειρότερες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nkoumo said:

Χρονιά πολλά.

Λοιπόν πήρα και εγω το συγκεκριμένο αφού διάβασα και από εδώ μέσα για τις πολύ καλές φωτογραφίες που βγάζει,

Το αποτέλεσμα είναι άκρως απογοητευτικό και συγκεκριμένα :

όταν υπάρχει κάποια πηγή φωτός κόντρα πχ από παράθυρο ή ήλιο οι φωτό βγαίνουν τραγικές , φαίνονται ξεθοριασμένες και σαν να υπάρχει ένα πέπλο ομίχλης. Τράβηξα τις ίδιες με ένα Honor 20Pro προπέρσινο μοντέλο και οι διαφορά είναι τεράστια υπερ του Honor. Υπάρχει κάτι που να βελτιώνει την κατάσταση? Αλλιώς πάει για πούλημα ακόμα δεν το πήρα. Σας δείχνω και δείγματα να τα δείτε της σύγκρισης

 

471479344_20211227_1324231.thumb.jpg.1d23e4685385be30f59177306496d0e0.jpg

Άπαξ και σταθεί ατομο δίπλα στο δέντρο το αποτελέσμα φαίνεται ακόμα ποιο τραγικό

Η παραπάνω φωτο είναι απαράδεκτη, έχω και αλλες πολλες ακόμα χειρότερες.

 

 

Στις ρυθμισεις καμερας ενεργοποιησε τις "προτασεις ληψης" αυτες θα ειναι πιο ιδανικες για σενα .Μολις κιτρινισει ο στοχος αποτυπωσε.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πηρα το 6/128 και ξενερωσα με τις 2 sim και την sd που δεν μπορουν να συνυπαρξουν ταυτοχρονα, υπάρχει τροπος ή να βολευτω με τα 128;

Edited by Jojonakis
Όσο εξελισσόμαστε τόσο πιο πολύ τρέχουμε
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, nkoumo said:

Χρονιά πολλά.

Λοιπόν πήρα και εγω το συγκεκριμένο αφού διάβασα και από εδώ μέσα για τις πολύ καλές φωτογραφίες που βγάζει,

Το αποτέλεσμα είναι άκρως απογοητευτικό και συγκεκριμένα :

όταν υπάρχει κάποια πηγή φωτός κόντρα πχ από παράθυρο ή ήλιο οι φωτό βγαίνουν τραγικές , φαίνονται ξεθοριασμένες και σαν να υπάρχει ένα πέπλο ομίχλης. Τράβηξα τις ίδιες με ένα Honor 20Pro προπέρσινο μοντέλο και οι διαφορά είναι τεράστια υπερ του Honor. Υπάρχει κάτι που να βελτιώνει την κατάσταση? Αλλιώς πάει για πούλημα ακόμα δεν το πήρα. Σας δείχνω και δείγματα να τα δείτε της σύγκρισης

 

471479344_20211227_1324231.thumb.jpg.1d23e4685385be30f59177306496d0e0.jpg

Άπαξ και σταθεί ατομο δίπλα στο δέντρο το αποτελέσμα φαίνεται ακόμα ποιο τραγικό

Η παραπάνω φωτο είναι απαράδεκτη, έχω και αλλες πολλες ακόμα χειρότερες.

 

 

Δεν συζητάμε για τις Selfie.......λιγο ήλιο να έχει κόντρα γειά σας...Μου θυμίζει φωτό από κάτι noname κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, tsagod123 said:

Πείτε ρε παιδιά. Ισχύει αυτή η εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση?
Και αν ναι εγώ άραγε γιατί δεν τη έχω δει?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με τον φορτιστή που είχε στο κουτί το Α70 (25w) και ενεργοποιημένη την επιλογή "fast charging", μου βγάζει κανονικά ένδειξη "super fast charging" και το animation (κύκλος) είναι με μπλέ χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nkoumo said:

Χρονιά πολλά.

Λοιπόν πήρα και εγω το συγκεκριμένο αφού διάβασα και από εδώ μέσα για τις πολύ καλές φωτογραφίες που βγάζει,

Το αποτέλεσμα είναι άκρως απογοητευτικό και συγκεκριμένα :

όταν υπάρχει κάποια πηγή φωτός κόντρα πχ από παράθυρο ή ήλιο οι φωτό βγαίνουν τραγικές , φαίνονται ξεθοριασμένες και σαν να υπάρχει ένα πέπλο ομίχλης. Τράβηξα τις ίδιες με ένα Honor 20Pro προπέρσινο μοντέλο και οι διαφορά είναι τεράστια υπερ του Honor. Υπάρχει κάτι που να βελτιώνει την κατάσταση? Αλλιώς πάει για πούλημα ακόμα δεν το πήρα. Σας δείχνω και δείγματα να τα δείτε της σύγκρισης

 

471479344_20211227_1324231.thumb.jpg.1d23e4685385be30f59177306496d0e0.jpg

Άπαξ και σταθεί ατομο δίπλα στο δέντρο το αποτελέσμα φαίνεται ακόμα ποιο τραγικό

Η παραπάνω φωτο είναι απαράδεκτη, έχω και αλλες πολλες ακόμα χειρότερες.

 

 

Δεν συζητάμε για τις Selfie.......λιγο ήλιο να έχει κόντρα γειά σας...Μου θυμίζει φωτό από κάτι noname κινέζικα

Καμια ιδέα γιατι ξαφνικά δεν συγχρονίζει την φωτό και δεν βλέπω τις τελευταίες φωτό στο Pc από  TO GMAIL->ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν συζητάμε για τις Selfie.......λιγο ήλιο να έχει κόντρα γειά σας...Μου θυμίζει φωτό από κάτι noname κινέζικα
Καμια ιδέα γιατι ξαφνικά δεν συγχρονίζει την φωτό και δεν βλέπω τις τελευταίες φωτό στο Pc από  TO GMAIL->ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ?
πλέον χρεώνεται το ανέβασμα φώτο. ίσως έχεις περάσει τα δωρεάν 15 γιγα;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό ενώ είχα ενεργοποιημενα τα δεδομένα, δεν εμφανιζόταν το 4g/5g δίπλα στο σήμα. Για να επανέλθει έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση την συσκευή. Το έχει πάθει κάποιος άλλος ή είναι κάποια ρύθμιση που μπορεί να το διορθώσει? 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά νομίζω για λίγη ώρα πριν συμβεί αυτό δεν είχα καλό σημα... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsoutsoudis said:

Σήμερα το κινητό ενώ είχα ενεργοποιημενα τα δεδομένα, δεν εμφανιζόταν το 4g/5g δίπλα στο σήμα. Για να επανέλθει έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση την συσκευή. Το έχει πάθει κάποιος άλλος ή είναι κάποια ρύθμιση που μπορεί να το διορθώσει? 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά νομίζω για λίγη ώρα πριν συμβεί αυτό δεν είχα καλό σημα... 

Μπορεί να ήσουν σε περιοχή που να μην είχες καλό σημα . Όταν κάνεις επανεκκινηση ψάχνει αυτόματα την 800 μπάντα κ κλειδώνει ποιο γρήγορα. Συμβαίνει γενικά αυτό δεν είναι θέμα συσκευής. Κ καλό θα είναι γενικά να γίνονται επανεκκίνησεις γιατί μην ξεχνάμε ένας ηλεκτρονικός υπολογιστής είναι.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tsoutsoudis said:

Σήμερα το κινητό ενώ είχα ενεργοποιημενα τα δεδομένα, δεν εμφανιζόταν το 4g/5g δίπλα στο σήμα. Για να επανέλθει έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση την συσκευή. Το έχει πάθει κάποιος άλλος ή είναι κάποια ρύθμιση που μπορεί να το διορθώσει? 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά νομίζω για λίγη ώρα πριν συμβεί αυτό δεν είχα καλό σημα... 

  Από το δίκτυο είναι φίλε...μη δίνεις σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις καμιά ιδέα πως μπορώ να φορτώσω το gcam για να βελτιώσω τις λήψεις των φωτογραφιών ?

Δοκίμασα το....

 

Quote

www.youtube.com/watch?v=L7ZX-8MYqPM

αλλά το αποτέλεσμα ήταν όταν φορτώνω την εφαρμογή να μου βγάζει μαύρη οθόνη με το σύμβολο της κάμερας στο κέντρο.

Υπάρχει τροπος ή κάπια παρόμοια εφαρμογή?

Edited by nkoumo
Link to comment
Share on other sites

To XML το φορτωσες;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τι να φορτωσω το XML? , το κατέβασα όπως λεει (onoma pixel5.xml) και το έκανα copy paste  στους φακέλους Configs kai Configs7 οπως λέει. Αφου δεν έγινε δουλειά το έσβησα.

Μετά κατέβασα το Google Camera 7.3.018 APK ap;o to https://www.getdroidtips.com/download-google-camera-for-samsung-galaxy-a52s-5g-gcam-apk/

φορτώνει αλλά κολλάει κάθε λίγο η οθόνη.

 

 

Edited by nkoumo
Link to comment
Share on other sites

Όταν το αντεγραψες μετά το φορτωσες ;; Όπως λέει το βίντεο

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις challenge143 και makouin. Τουλάχιστον δεν είναι θέμα συσκευής. Θα προσπαθήσω να κάνω πιο συχνα επανεκκίνηση. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nkoumo said:

Τι να φορτωσω το XML? , το κατέβασα όπως λεει (onoma pixel5.xml) και το έκανα copy paste  στους φακέλους Configs kai Configs7 οπως λέει. Αφου δεν έγινε δουλειά το έσβησα.

Μετά κατέβασα το Google Camera 7.3.018 APK ap;o to https://www.getdroidtips.com/download-google-camera-for-samsung-galaxy-a52s-5g-gcam-apk/

φορτώνει αλλά κολλάει κάθε λίγο η οθόνη.

 

 

Βρες ποιο πίσω αυτή που έχει φτιάξει ο Αντρέας.  Δείχνει να απογειώνει την συσκευή στο Main φακό. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, challenge143 said:

Βρες ποιο πίσω αυτή που έχει φτιάξει ο Αντρέας.  Δείχνει να απογειώνει την συσκευή στο Main φακό. 

Thanks αλλά δεν το βρίσκω ! σε ποια σελιδα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
15 minutes ago, nkoumo said:

Thanks αλλά δεν το βρίσκω ! σε ποια σελιδα ειναι?

https://myphone.gr/forum/topic/190162/page/24/?tab=comments#comment-7007096

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα πάντα για να εγκαταστήσω το Gcam . Οτι και να έκανα μετά από 1-2 δευτ. η οθόνη κολλάει και κάνει κάτι δευτερόλεπτα πάλι για να ξεκολλήσει και αυτό επαναλαμβάνεται συνεχώς.

Μπήκα και κατέβασα το apk απο εδω

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl28/4/

και το config από οπως αναφέρει παραπάνω

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-bsg-01/

δημιούργσα φάκελο Gcam->Configs8 και μέσα έβαλα το xml οπως λένε οι οδηγίες

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

Μετά το φόρτωμα πατάω δίπλα στο μαυρο απο το πλήκρο τoυ κλείσυτρου  και εμφανίζει απο που να φορτώσει το xml., το επιλέγω (δεν μου βγάζει επιλογή restore , γράδει όμως σαν τίτλο Load config) και μου κλανει τα παραπάνω κολλήματα.

Υπάρχει κανεις που να το έχει εγκαταστήσει και να δουλευει 100% να μας πει από που τα κατέβασε και πως το εγκατεστησε?

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2021 at 10:55 ΜΜ, Antretng said:

Ορίστε τα XML για το α52s. Ελπίζω να μην τα αποθήκευσα ανάποδα 😅 

https://t.me/hellasmobiles/540391

Στο λινκ θα βρείτε τόσο ένα XML με μόνο τη διόρθωση για να μην κολλάει όσο και αυτές που έχω στήσει για νύχτα και μέρα (θέλει ακόμα αρκετή δουλειά). Ο αισθητήρας που έχω έχει πέμπτο γράμμα L. Όσοι έχετε S θα ήθελα να δω δείγματα σας (φίλος που δοκίμασε φαίνεται να του παίζει πάλι καλύτερα από στοκ).

Επίσης, βρήκα λίγο χρόνο και έστησα τα κουμπια του manual focus που έχουν οι τελευταίες gcam (τα εξηγώ αναλυτικά στο link) ώστε να ταιριάζουν στην εστίαση του κινητού μας. 

Θα χρειαστείτε την εφαρμογή του τελεγκραμ για να κατεβάσετε τα αρχεία. 

Υ.Γ. Πρέπει να έχω ξεχάσει καρφωτό shutter στο night (όχι το αυτόματο) από όταν έκανα συγκριτικά και ήθελα να αποφύγω biasness από τυχόν random shutter speeds. Οπότε αύριο θα τα αντικαταστήσω τα αρχεία αν και εύκολα το αφαιρείτε και μόνοι σας. Αυτό δεν επηρεάζει το αυτόματο night αλλά μόνο την επιλογή night στο μενού. 

Δεν κατεβαίνουν τα xml . Μηπως έχουν σβηστεί ή υπάρχει κάτι νεότερο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβαίνουν τα xml . Μηπως έχουν σβηστεί ή υπάρχει κάτι νεότερο?
Τώρα που δοκίμασα μια χαρά λειτουργούν

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chios said:
9 minutes ago, nkoumo said:
Δεν κατεβαίνουν τα xml . Μηπως έχουν σβηστεί ή υπάρχει κάτι νεότερο?

Τώρα που δοκίμασα μια χαρά λειτουργούν

Kαλά πως κατεβαίνουν? Με το που πατάω επάνω μου φωρτώνει νέα κάρτελα (Firefox,Edge) .

Mηπως κάνω κάτι λαθος?

Δηλαδή κατεβαίνει σε εσένα το xml του παρακατου?

https://t.me/hellasmobiles/540385

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...