Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας. Από τη σειρά S, ελάχιστες - μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού - είναι οι αναφορές για battery drain. 

Οι υπόλοιποι χρήστες, αρκετά εκατομμύρια δηλαδή, δεν παρατήρησαν κάποια δυσλειτουργία και είναι ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

36 minutes ago, evris2013 said:

Μάλλον ούτε εσύ κατάλαβες τι θέλω να πω. Πήρε κάποια άλλη σειρά το UI 5.1; Μόνο η σειρά S το πήρε. Επομένως οι άλλες σειρές αφού δεν το πήραν πως να έχουν πρόβλημα; Όταν θα το πάρουν και οι άλλες σειρές θα δούμε αν θα έχουν πρόβλημα ή όχι. 

Μάλλον δεν καταλαβαινομαστε. Η σειρά s που έχουμε κ το 22 κ 21 αλλά κ τα άλλα παιδιά στο φόρουμ ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ ΠΡΌΒΛΗΜΑ. όλα οκ όμως πάμε παρακάτω πολύ έμφαση δώσαμε χωρίς λόγο. 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εδώ είμαστε στο topic του A52s. Ας έρθει κι εδώ το UI 5.1 και βλέπουμε. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2023 at 4:10 ΜΜ, evris2013 said:

Εντάξει εδώ είμαστε στο topic του A52s. Ας έρθει κι εδώ το UI 5.1 και βλέπουμε. 

Θα χρειαστεί να περιμένουμε λίγο. Δόθηκε για το A52 5G και όπως γράφει και στο sammobile ακολουθεί το A52s 5G 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-a52-5g-one-ui-5-1-update-released/

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μια αναβάθμιση για το πληκτρολόγιο. Εγώ δεν το χρησιμοποιώ ποτέ και δεν ξέρω αν έφτιαξε το πρόβλημα.....ριξτε μια ματιά στο Galaxy Store 

Screenshot_20230303_130921_Galaxy Store.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, siberiantiger said:

Τι εννοείς με το clear data;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το clear data;
Εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής, τι άλλο θα μπορούσε να εννοεί;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, chios said:
2 ώρες πριν, evris2013 said:
Τι εννοείς με το clear data;

Εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής, τι άλλο θα μπορούσε να εννοεί;

Ναι εντάξει, για σας μπορεί να είναι αυτονόητο αυτό. Για μένα που δεν έχω ιδέα θέλω διευκρίνιση. 

Edit: Το αρχείο μπορεί να είναι επιβλαβές μου γράφει. Το αφήνω. Προτιμώ να περιμένω την ενημέρωση του UI. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από το apkmirror κατεβάζεις άφοβα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, chios said:

Από το apkmirror κατεβάζεις άφοβα.

Πώς κάνεις clear data της εφαρμογής; Που την βρίσκω; Πάντως είδα στις ρυθμίσεις ότι περάστηκε η νέα έκδοση του πληκτρολογίου! Στο Galaxy Store έχει ακόμα την προηγούμενη. Πάντως η κεφαλοποίηση διορθώθηκε και χωρίς clear data. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για GCam.......

θέλω να περάσω αυτή https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl130/ και επιλέγω την έκδοση MGC_8.7.250_A11_V12_scan3d.apk (com.samsung.android.scan3d) λογικά . 

1η ερώτηση : Config χρειάζεται και αν ναι ποιο ?

2η ερώτηση : Υπάρχει η αναφορά Added "Noise Model" to the "Additional settings" of the module with the ability to load from a file (the file must be *.c), to use the "user noise model" all 16 fields (A, B, C, D) must be filled. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_96 said:

Προς ενημέρωση, στο απλό Α52 έσκασε ενημέρωση ONE U.I 5.1😉

Ακόμα τίποτα εδώ. Διορθώθηκε η κεφαλοποίηση στο πληκτρολόγιο Samsung; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, evris2013 said:

Ακόμα τίποτα εδώ. Διορθώθηκε η κεφαλοποίηση στο πληκτρολόγιο Samsung; 

Ούτε σε εμένα ήρθε ακόμη η αναβάθμιση. Εν αναμονή λοιπόν 👍

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, evris2013 said:

Ακόμα τίποτα εδώ. Διορθώθηκε η κεφαλοποίηση στο πληκτρολόγιο Samsung; 

Ενημέρωση στο store υπήρχε..εγώ δέν χρησημοποιώ το συγκεκριμένο πληκτρολογιο..με έχει βολέψει το G board.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikos_96 said:

Ενημέρωση στο store υπήρχε..εγώ δέν χρησημοποιώ το συγκεκριμένο πληκτρολογιο..με έχει βολέψει το G board.

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ. Από περιέργεια ρωτάω. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λάθος μάλλον έκαναν και σε σημερινή ενημέρωση του Photo Editor μου ενεργοποιήθηκε η επιλογή για Object Eraser. Ταυτόχρονα πέρασε τις εφαρμογές Smart Photo Editor Engine, Reflection Eraser, Shadow Eraser και Object Eraser που τόσο καιρό έπαιζαν μόνο στη σειρά S και τις λοιπές ναυαρχίδες.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου κάποιος ανέβασε ένα λινκ που είχε κάποιες ρυθμίσεις φωτογραφιών οι οποίες μπαίνουν απευθείας στην εφαρμογή συλλογή και είχε μια ρύθμιση η οποία έσβηνε από τη φωτογραφία ότι δεν ήθελες να υπάρχει. Έφυγε αυτή η ρύθμιση από το κινητό μου ενώ την είχα κατεβάσει και τώρα δεν μπορώ να βρω το λινκ να την ξαναπεράσω! Ξέρει κανείς κάτι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Κάπου κάποιος ανέβασε ένα λινκ που είχε κάποιες ρυθμίσεις φωτογραφιών οι οποίες μπαίνουν απευθείας στην εφαρμογή συλλογή και είχε μια ρύθμιση η οποία έσβηνε από τη φωτογραφία ότι δεν ήθελες να υπάρχει. Έφυγε αυτή η ρύθμιση από το κινητό μου ενώ την είχα κατεβάσει και τώρα δεν μπορώ να βρω το λινκ να την ξαναπεράσω! Ξέρει κανείς κάτι;

 

 

 

πρωτα αναβαθμιση το photo editor απο το  galaxy store στη συνεχεια κατεβαζουμε το παρακατω  συμπιεσμενο αρχειο ,κανουμε αποσυμπιεση και τα βαζουμε με την σειρα.

https://mega.nz/file/2NREXADL#5fdrYsXgGvwVWUBXuYf4hkao_kg8Uvd7WT0PiuSrxS8

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.
28/2 αγοράσαμε ένα Α52s Enterprise Edition για την αδερφή μου από τον Κώτσο .
2/3 παραλάβαμε στο σπίτι μαζί με μια τηλεόραση την απλή έκδοση (τσεκαρισμένο από Samsung Hellas).
Το πήγα πίσω στο κατάστημα( Mall ) και εχθές παρέλαβα ξανά ίδιο απλό A52s .
Τώρα τους το πάω πίσω ξανά για δεύτερη φορά. Το κουτί δεν έγραφε πουθενά Enterprise Edition όπως είδα σε άλλες συσκευασίες από Ελλάδα και από εξωτερικό. Τούς το τόνισα στο κατάστημα και υποτίθεται ότι το έλεγξαν μέσο κάποιου συνεργάτη της Samsung και με διαβεβαιώσαν ότι είναι Enterprise.
Προσοχή λοιπόν γιατί δεύτερη φορά λάθος δεν νομίζω να γίνετε τυχαία .
549400081ba61b72214439e1bfb1b344.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.
28/2 αγοράσαμε ένα Α52s Enterprise Edition για την αδερφή μου από τον Κώτσο .
2/3 παραλάβαμε στο σπίτι μαζί με μια τηλεόραση την απλή έκδοση (τσεκαρισμένο από Samsung Hellas).
Το πήγα πίσω στο κατάστημα( Mall ) και εχθές παρέλαβα ξανά ίδιο απλό A52s .
Τώρα τους το πάω πίσω ξανά για δεύτερη φορά. Το κουτί δεν έγραφε πουθενά Enterprise Edition όπως είδα σε άλλες συσκευασίες από Ελλάδα και από εξωτερικό. Τούς το τόνισα στο κατάστημα και υποτίθεται ότι το έλεγξαν μέσο κάποιου συνεργάτη της Samsung και με διαβεβαιώσαν ότι είναι Enterprise.
Προσοχή λοιπόν γιατί δεύτερη φορά λάθος δεν νομίζω να γίνετε τυχαία .
549400081ba61b72214439e1bfb1b344.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ποια η διαφορά του enterprise από την απλή ;
Link to comment
Share on other sites

ένα χρόνο παραπάνω εγγύηση , Knox suite για ένα χρόνο, 4 χρονιά αναβαθμίσεις ασφαλείας.
Αυτά διάβασα σε ξένα φόρουμ. Ο Κώτσος το είχε ίδια τιμή με το απλό και το παραγγελία χωρίς δεύτερη σκέψη

Τελικά μετά από 2 ώρες τους αποδείξαμε από έχουν κάνει λάθος και μας είπαν ότι δεν μπορούν να μας φέρουν το Enterprise πήραμε τα χρήματα πίσω . Από σήμερα μαύρο στον Κώτσο από μένα
Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...