Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

43 minutes ago, atsimeri said:

Χθες έλαβα το update Ιανουαρίου.
Μεγάλη διαφορά στα animations με gestures. Είναι πραγματικά άψογο.
Φαινόταν και από το μέγεθος του update στα 550Mb ότι δεν μπορεί να είναι μόνο security patch

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γύρω στα 540MB γράφει σε μένα. Να δω πως θα πάει και με την μπαταρία. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας, ο οδηγός του φίλου s-wind για τη συσκευή μας, που μπορώ να τη βρώ?

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, rebelos2019 said:

Καλησπέρα σας, ο οδηγός του φίλου s-wind για τη συσκευή μας, που μπορώ να τη βρώ?

Σας ευχαριστώ πολύ

Πρώτες 10 σελίδες όλο και κάτι θα βρεις. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, evris2013 said:

Πρώτες 10 σελίδες όλο και κάτι θα βρεις. 

Σ'ευχαριστώ

Για κάποιο λόγο, στα μηνύματα του s-wind, αντί για κείμενο, βλέπω πολλές τελίτσες. Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Edited by rebelos2019
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, rebelos2019 said:

Σ'ευχαριστώ

Για κάποιο λόγο, στα μηνύματα του s-wind, αντί για κείμενο, βλέπω πολλές τελίτσες. Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Σ' αυτό μάλλον ο ίδιος θα πρέπει να σου απαντήσει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, evris2013 said:

Σ' αυτό μάλλον ο ίδιος θα πρέπει να σου απαντήσει.

Βλέπω τελίτσες πολλές αντί για μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, rebelos2019 said:

Βλέπω τελίτσες πολλές αντί για μηνύματα.

Μάλλον κατάλαβα τι εγινε. Άλλαξε το mail του διότι δεν το θυμόταν και άλλαξε mail και το s-wind το έκανε swind. Ίσως γι αυτό βγάζει τελίτσες αντί για τα μηνύματα! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mark_K said:

Εγώ ποντάρω στο ότι δεν ήθελε να φαίνονται ο ίδιος...

Δεν νομίζω. Γιατί να μην θέλει να φαίνονται. Έχει γράψει χρήσιμες οδηγίες για τη συσκευή. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βγει ποτε οδηγος για Α52s . Αν εννοειται σαν τους οδηγους που εγραφα παλιοτερα για S9 , s8  κτλ.Και αυτο γιατι δεν ειχα χρονο  μια και επρεπε να τα γραψω σε πολυ απλοποιημενη μορφη.

Για να κανεις ενα καλο σεταρισμα πρεπει να αρνηθεις τα παντα και μετα το στησιμο να ενεργοποιησεις αυτα που θες.Βεβαια υπαρχουν και σημαντικες  λεπτομερειες αλλα οκ ας κανει καποιος τα βασικα.

Edited by swind
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, swind said:

Δεν εχει βγει ποτε οδηγος για Α52s . Αν εννοειται σαν τους οδηγους που εγραφα παλιοτερα για S9 , s8  κτλ.Και αυτο γιατι δεν ειχα χρονο  μια και επρεπε να τα γραψω σε πολυ απλοποιημενη μορφη.

Για να κανεις ενα καλο σεταρισμα πρεπει να αρνηθεις τα παντα και μετα το στησιμο να ενεργοποιησεις αυτα που θες.Βεβαια υπαρχουν και σημαντικες  λεπτομερειες αλλα οκ ας κανει καποιος τα βασικα.

Ε ναι αυτά εννοούσα. Τι πρέπει να κάνουμε για να μη τρώει τη μπαταρία ή για να είναι πιο σβέλτο. Τα υπόλοιπα ήταν οδηγίες από τον Antretng για την gcam. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, swind said:

Δεν εχει βγει ποτε οδηγος για Α52s . Αν εννοειται σαν τους οδηγους που εγραφα παλιοτερα για S9 , s8  κτλ.Και αυτο γιατι δεν ειχα χρονο  μια και επρεπε να τα γραψω σε πολυ απλοποιημενη μορφη.

Για να κανεις ενα καλο σεταρισμα πρεπει να αρνηθεις τα παντα και μετα το στησιμο να ενεργοποιησεις αυτα που θες.Βεβαια υπαρχουν και σημαντικες  λεπτομερειες αλλα οκ ας κανει καποιος τα βασικα.

Έστω αυτά, που θα μπορούσα να τα βρω; 

Σε ευχαριστώ πολύ σε κάθε περίπτωση. 

Τελικά γιατί δεν μπορώ να δω τα μηνύματα τα παλιά; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει ένα σύνδεσμο για τον οδηγό της Gcam του Antretng, διότι έψαξα με φίλτρα και δεν τον βρήκα, οπότε δεν είναι ό,τι πιο ευχάριστο να ψάξω μία-μία τις 173 σελίδες του παρόντος νήματος για να τον βρω..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 12:56 ΠΜ, rebelos2019 said:

Έστω αυτά, που θα μπορούσα να τα βρω; 

Σε ευχαριστώ πολύ σε κάθε περίπτωση. 

Τελικά γιατί δεν μπορώ να δω τα μηνύματα τα παλιά; 

Ο swind αυτό που έκανε στο κινητό δεν το κάνει άλλος στο στήσιμο. Ούτε θα το κάνεις εσύ νομίζω.

Στα στέλνω εδώ.

"

Παω στο pc και κατεβαζω απο το sammobile το τελευταιο  Ελληνικο ενημερωμενο firmware...

Βγαζω την συσκευη απο την φορτιση. Βαζω την Ελληνικη Sim ,Φλασαρω το τελευταιο λειτουργικο που κατεβασα με Odin...

Την ανοιγω....

Φτανει στην πρωτη οθονη...ζητα επανεκκινηση να μπουνε τα ελληνικα csc...

Την κανω...

Κανει επανεκκινηση...

Ξαναφτανω στην πρωτη οθονη...

 Στη συνεχεια Αρνουμαι τα παντα....

Φτανω στην επιφανεια εργασιας κλεινω τη συσκευη και κανω hard reset απ το recovery...

 

Ξανανοιγει...

Φτανει στην πρωτη οθονη και στη συνεχεια παλι  αρνουμαι τα παντα...

 

Φτανω στην επιφανεια εργασιας...

Ξεκινω  μετα το στησιμο...

Αμα θελεις να ανεβασεις το smoothness πρεπει να ανεβασεις το dp (ελαχιστο πλατος) απ τις επιλογες προγραμματιστη εγω το εχω στο 452dp φυσικα μεγαλωσα  την γραμματοσειρα γιατι μικραινουν και εχω βαλει  επισης gothic bold. Δεν εχω chrome εχω samsung browser  ουτε αλλες εφαρμογες της google περαν του maps . Η αποδοση ειναι εξαιρετικη  χωρις ασταθειες εδω και μηνες.

Οι κλιμακες παντα 0.5 εκτος απο την πρωτη off "

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, nikomas50 said:

Καλησπέρα σε όλους. Αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει ένα σύνδεσμο για τον οδηγό της Gcam του Antretng, διότι έψαξα με φίλτρα και δεν τον βρήκα, οπότε δεν είναι ό,τι πιο ευχάριστο να ψάξω μία-μία τις 173 σελίδες του παρόντος νήματος για να τον βρω..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Κάπου στην σελίδα 24 θα βρεις αυτά που ψάχνεις! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, vasilisle said:

Κάπου στην σελίδα 24 θα βρεις αυτά που ψάχνεις! 

Ευχαριστώ πολύ!

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Ο swind αυτό που έκανε στο κινητό δεν το κάνει άλλος στο στήσιμο. Ούτε θα το κάνεις εσύ νομίζω.
Στα στέλνω εδώ.
"
Παω στο pc και κατεβαζω απο το sammobile το τελευταιο  Ελληνικο ενημερωμενο firmware...
Βγαζω την συσκευη απο την φορτιση. Βαζω την Ελληνικη Sim ,Φλασαρω το τελευταιο λειτουργικο που κατεβασα με Odin...
Την ανοιγω....
Φτανει στην πρωτη οθονη...ζητα επανεκκινηση να μπουνε τα ελληνικα csc...
Την κανω...
Κανει επανεκκινηση...
Ξαναφτανω στην πρωτη οθονη...
 Στη συνεχεια Αρνουμαι τα παντα....
Φτανω στην επιφανεια εργασιας κλεινω τη συσκευη και κανω hard reset απ το recovery...
 
Ξανανοιγει...
Φτανει στην πρωτη οθονη και στη συνεχεια παλι  αρνουμαι τα παντα...
 
Φτανω στην επιφανεια εργασιας...
Ξεκινω  μετα το στησιμο...
Αμα θελεις να ανεβασεις το smoothness πρεπει να ανεβασεις το dp (ελαχιστο πλατος) απ τις επιλογες προγραμματιστη εγω το εχω στο 452dp φυσικα μεγαλωσα  την γραμματοσειρα γιατι μικραινουν και εχω βαλει  επισης gothic bold. Δεν εχω chrome εχω samsung browser  ουτε αλλες εφαρμογες της google περαν του maps . Η αποδοση ειναι εξαιρετικη  χωρις ασταθειες εδω και μηνες.
Οι κλιμακες παντα 0.5 εκτος απο την πρωτη off "
αυτό το ελάχιστο πλάτος που λέει ο swind, ενώ το έκανα δεν βλέπω διαφορά στο smoothness... σαν να είχα κάνει μικρότερο το ζουμ από τις ρυθμίσεις. ποια η διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι ενα συνολο ενεργειων:

1) Και οι τρεις κλιμακες τουλαχιστον 0.5

2) προστασια απο τυχαια αγγιγματα (Off).

3)Ευαισθησια αφης (On).

4)Προσβασιμοτητα/αλληλεπιδραση και κινητικες δυνατοτητες/καθυστερηση παρατ.αγγιγματος/προσαρμογη/ προσπαθουμε με το δαχτυλο να πετυχουμε τον χρονο 0.20 δευτερολεπτα και παταμε αποθηκευση.

5) Στις επιλ.προγραμματιστη στο ελαχιστο πλατος 432 η 452..

6) μη βαζετε κανενα θεμα αφηστε το μαμα.(Λευκο η σκοτεινο).

 

7) Οσοι εχουν αναβαθμισει σε android 13 απαραιτητα:

Ανοιγουμε τα δεδομενα:

Πηγαινουμε στο πληκτρολογιο τηλεφωνου γραφουμε :

*#2663#

παταμε TSP FW Update και περιμενουμε .

Μολις γραψει pass κανουμε επανεκκινηση και ολα καλως εξαφανιστηκε το φαινομενο να πατας κατι στην οθονη και να μην ανταποκρινεται με το πρωτο πατημα.

Edited by swind
Link to comment
Share on other sites

Εχει πέσει σε κανενός την αντίληψη κανένα καλό xml για την MGC_8.7.250_A11?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, swind said:

Οχι ειναι ενα συνολο ενεργειων:

1) Και οι τρεις κλιμακες τουλαχιστον 0.5

2) προστασια απο τυχαια αγγιγματα (Off).

3)Ευαισθησια αφης (On).

4)Προσβασιμοτητα/αλληλεπιδραση και κινητικες δυνατοτητες/καθυστερηση παρατ.αγγιγματος/προσαρμογη/ προσπαθουμε με το δαχτυλο να πετυχουμε τον χρονο 0.20 δευτερολεπτα και παταμε αποθηκευση.

5) Στις επιλ.προγραμματιστη στο ελαχιστο πλατος 432 η 452..

6) μη βαζετε κανενα θεμα αφηστε το μαμα.(Λευκο η σκοτεινο).

Αν το 2 και το 3 είναι off και on αντίστοιχα, δεν υπάρχει περίπτωση να πατηθεί κάτι τυχαία; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, evris2013 said:

Αν το 2 και το 3 είναι off και on αντίστοιχα, δεν υπάρχει περίπτωση να πατηθεί κάτι τυχαία; 

Οχι.

 

Just now, swind said:

Οχι.

 

Διαφορες στο A52s.

Galaxy buds Plus(+).

spacer.png

Galaxy Buds 2 Pro.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι και από τα προηγούμενα μοντέλα της Samsung, ότι ήταν πολύ ενδιαφέρον και αποτελεσματικός ο οδηγός του @swind

@swindμήπως έχεις κάποιο link διαθέσιμο ή σε ποια σελίδα του νήματος μπορώ να τον βρω;🙏

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, green dragon said:

Θυμάμαι και από τα προηγούμενα μοντέλα της Samsung, ότι ήταν πολύ ενδιαφέρον και αποτελεσματικός ο οδηγός του @swind

@swindμήπως έχεις κάποιο link διαθέσιμο ή σε ποια σελίδα του νήματος μπορώ να τον βρω;🙏

Σορυ δεν εχω βγαλει οδηγο για το A52s.

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2023 at 10:18 ΜΜ, swind said:

Οχι ειναι ενα συνολο ενεργειων:

1) Και οι τρεις κλιμακες τουλαχιστον 0.5

2) προστασια απο τυχαια αγγιγματα (Off).

3)Ευαισθησια αφης (On).

4)Προσβασιμοτητα/αλληλεπιδραση και κινητικες δυνατοτητες/καθυστερηση παρατ.αγγιγματος/προσαρμογη/ προσπαθουμε με το δαχτυλο να πετυχουμε τον χρονο 0.20 δευτερολεπτα και παταμε αποθηκευση.

5) Στις επιλ.προγραμματιστη στο ελαχιστο πλατος 432 η 452..

6) μη βαζετε κανενα θεμα αφηστε το μαμα.(Λευκο η σκοτεινο).

 

7) Οσοι εχουν αναβαθμισει σε android 13 απαραιτητα:

Ανοιγουμε τα δεδομενα:

Πηγαινουμε στο πληκτρολογιο τηλεφωνου γραφουμε :

*#2663#

παταμε TSP FW Update και περιμενουμε .

Μολις γραψει pass κανουμε επανεκκινηση και ολα καλως εξαφανιστηκε το φαινομενο να πατας κατι στην οθονη και να μην ανταποκρινεται με το πρωτο πατημα.

Για ενα φορουμιτη που μου εστειλε μηνυμα και τοσβησα στο fb  κανει το 7) και ολα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...